W końcu będę miał blisko sklep z perunami i pintami. Na jutro kupiłem pierwszą pomoc i call me Simon, dobry wybór? Co jeszcze polecacie z tych browarów najbardziej?
Bardzo lubię piwa wędzone, dlatego polecam dymy marcowe.
Hokus Pokus (Black IPA) również daje radę.
Co do browaru Perun, to ja omijam ich piwa szerokim łukiem, bo te, które piłem były bardzo nierówne.
 
  • Like
Reactions: mat
To trochę tak jakbyś zapytał które pierogi polecamy najbardziej. Warto spróbować każdego a najlepiej zacząć od styli które już znasz żeby nie wydawać kasy na coś dziwnego.
A co zlego w pytaniu o pierogi? :D WIem, gusta, gusciki, ale chce sie zorientowac co tutaj kilku osobom najbardziej odpowiada, zawsze to jakas grupa badawcza i kilka zaoszczedzonych zlociszy ;)

Żaden nie urwa dupy, pierdalnij sobie podróże kormorana IPA:)
No kurde dzieki :D
 
A co zlego w pytaniu o pierogi? :D WIem, gusta, gusciki, ale chce sie zorientowac co tutaj kilku osobom najbardziej odpowiada, zawsze to jakas grupa badawcza i kilka zaoszczedzonych zlociszy ;)


No kurde dzieki :D
To pinty apetyt na życie a z peruna jasny grom.
 
  • Like
Reactions: mat
Takie ostatnio kupiłem. Bardzo dobre, każde.
 

Attachments

  • received_1069178443107298.jpeg
    received_1069178443107298.jpeg
    57.5 KB · Views: 24
Zawsze mnie bawi jak @Taran pokazuje swoje oburzenie, gdy ktoś wspomni o czymkolwiek innym niż kraftowym browarze, który on akurat uwielbia. Wszystko inne to chuj i zło:D
 
Panowie Żywe to pierwsze niepasteryzowane piwko jakie było nam dane pić. Proszę nie hejtować.
 
Byłem dziś przed pracą w sklepie po bułki i serek, ale kupiłem jeszcze SANRAJZĘ na wieczór. Już to piłem, ale pamiętam, że mi smakowało. A niedługo (w grudniu) do sklepów wraca Quatro, Koniec Świata i Imperator Bałtycki od Pinciochy.
 
Własnie widziałem reklamę "leku" na uspokojenie dla kobiet, pod nazwą bodajże waluset, w skład którego wchodzi chmiel. Także teraz możecie spokojnie walić 100+ IBU piwa gdy was coś zdenerwuje i będziecie mieli dobre alibi.
 
Sa takie u nas na rynku?
Biorąc pod uwagę że podawana wartość ibu to najczęściej wyliczenia wynikające z przemnożenia ilości dodanego chmielu przez jego szacunkową zawartość alfakwasów to ciężko stwierdzić czy są one na tyle dokładne. Do tego teoretycznie nie da się nachmielić ponad 120. Ale odpowiadając na pytanie to tak, są.
 
Biorąc pod uwagę że podawana wartość ibu to najczęściej wyliczenia wynikające z przemnożenia ilości dodanego chmielu przez jego szacunkową zawartość alfakwasów to ciężko stwierdzić czy są one na tyle dokładne. Do tego teoretycznie nie da się nachmielić ponad 120. Ale odpowiadając na pytanie to tak, są.
Kiss the beast posiada wyższy poziom IBU-200!!!
 
Dziś uwarzyliśmy 55 litrów Aipy o ekstrakcie 19blg. Jest to single hop simcoe. 400g chmielu poszło do garnka, pozostałe 100g trafi do wiader na cichą fermentację.
Będzie zło :boystop:
 
Dziś uwarzyliśmy 55 litrów Aipy o ekstrakcie 19blg. Jest to single hop simcoe. 400g chmielu poszło do garnka, pozostałe 100g trafi do wiader na cichą fermentację.
Będzie zło :boystop:
Możesz rozlać do flakoników i sprzedawać jako perfumy :p
 
Back
Top