Sport

Dobrze, że ta edycji Ligi Światowej dobiegła końca bo to co nasi pokazali woła o pomste do nieba. Najważniejsze to zapomnieć i skupić sie na ME



Coś trzeba zmienić w przygotowaniach bo ewidentnie po Igrzyskach Olimpijskich coś się zacięło w naszej grze. Ponoć chodzi tutaj o przygotowanie fizyczne, które rok temu stało na wyższym poziomie u naszych siatkarzy.



Ważne aby wiedzieć, w którą stronę iść by we wrześniu w Polsce nie było wstydu
 
Tyson Gay, Asafa Powel i Sheron Simpson złapani na dopingu !



Oprócz Powela i Simpson jeszcze troje Jamajskich lekkoatletów zostało przyłapanych na stosowaniu niedozwolonych środków



Menedżer Usaina Bolta Ricky Simms natychmiast oświadczył, że jego klient jest czysty
 
Piszę tutaj, ponieważ to może być historyczne dla polskiego sportu:



Wisła Płock zagra z Montpellier dwumecz o Ligę Mistrzów. Rewanż u nas. I co najważniejsze - jeżeli Wisła wygra, w co głęboko wierzę, to zagramy w grupie z Kielcami! Byłoby świetnie! Mógłby to być rekordowy wyjazd polskiej drużyny na mecz LM :). Pokonać Montpellier będzie ciężko, ale w obliczu pozytywnych informacji ja wierzę. Do Wisły doszedł Lijewski, a może dojść również Jurkiewicz, Barachet, oferta poszła również dla Aguinagalde.
 
Co w tym historycznego, że dwa polskie kluby mogą zagrać w fazie grupowej Ligi Mistrzów? Przecież stosunkowo niedawno też tak było. A że w jednej grupie? Nic wielkiego.
 
Chodzi mi o jedną grupę. Dla mnie to jest wydarzenie. Polski dwumecz w LM to nowość, rzadko kiedy zdarzają się takie mecze.
 
Nejmocniejsi rywale Bolta sami sie eliminują przed mistrzostwami, jeszcze do tego Blake leci tylko na 200m, to kolejne złota dla Usaina wisi w powietrzu
 
Z dziesiątki najszybszych ludzi na ziemi, ośmiu wpadło na dopingu, jakby złapali też Bolta to cały mój wyidealizowany świat sportu runąłby w gruzach. Fakty są jednak takie, że Bolt klika lat temu współpracował z kolesiem który dostarczał środki dopingujące Marion Jones. To tylko gdybanie, ale jeszcze przed igrzyskami w Pekinie na Jamajce nie było żadnej lokalnej agencji antydopingowej. Jak to wpłynęło na rozwój Jamajskich biegaczy?
 
Klaudia Szmaj została pierwszym żeńskim żużlowcem i bedzie jeździć w Falubazie. TAaka mała ciekawostka. I całkiem niezła świnka z niej w sumie.

z12594737Q,Klaudia-Szmaj-dopinguje-kolegow.jpg



508193a759b7c6_91379206.jpg
 
Musze częściej Falubaza zacząć śledzić w takim wypadku. Swoją drogą, jutro i pojutrze finały Drużynowego Pucharu Świata. Wynik może być tylko jeden :)
 
Oglądał kto na TVP Sport albo Eurosport 2 Superfinał PLFA Giants vs Eagels? Tym razem nie było mnie na stadionie i oglądałem jedynie powtórkę, ale wyglądało to bardzo fajnie. Z roku na rok coraz lepiej z futbolem amerykańskim w Polsce. 14 września nasza reprezentacja gra w stolicy spotkanie towarzyskie z Holandią. Chyba się przejade.



a tym czasem trwa finał PLFA I - Lowlanders vs Husaria. Live tutaj http://www.transmitujemy.pl/nazywo



a tu dokument o kadrze http://vimeo.com/69532395
 
Zaraz ostatni bieg zawodów o Drużynowego Mistrza Świata na żużlu



Polska 38



Dania 38



Australia 33



Czechy 11



Ależ emocje !



http://www.drhtv.com.pl/drhtv1.html
 
No i pięknie ! Polska zdobywa złoty medal i zostaje Drużynowym Mistrzem Świata na żużlu !



Jarek Hampel bohaterem naszej drużyny i ostatniego biegu



1.Polska 41



2.Dania 40



3.Australia 33



4.Czechy 12
 
Drugi medal na Mistrzostwach Światach w pływaniu w Barcelonie !



Radowsła Kawęcki drugi na 200m stylem grzbietowym ! Przegrał jedynie z fenomenalnym Ryanem Lochte



Kilka dni temu Pawel Korzeniowski również sięgnął po medal koloru srebrnego na 200m stylem motylkowym. Zwyciężył mistrz z Londynu Chad le Clos
 
Jest dobrze, a dzisiaj wieczorem jeszcze Czerniak płynie w finale na 100 m stylem motylkowym, w 1/2 miał 3 czas. Będzie walka o medal
 
Konrad Czerniak z brązowym medalem !!!



3 miejsce na 100m stylem motylkowym. Pierwszy Chad le Clos, drugi Laszlo Cesh



Mistrzostwa bardzo udane dla nas. Wiadomo, pytanie dlaczego nie było tak rok temu na Igrzyskach :-) Może po kilku słabszych latach na światowych arenach ruszymy mocniej z sukcesami
 
Ale mnie wkurwili komentatorzy, nie pamiętam jak miał typ nazwisko chyba Filho na 50m dowolnym wygrał, dekorują go,chłopak się popłakał mistrzostwo świata zdobył po nie wiadomo jakich trudach, wiadomo pływanie to nie jest łatwy sport, a Ci mają zniego niezłe pole do pośmiania i pożartowania, że beksa itd. Nie wiedzą kurwa ile wysiłku trzeba włożyć, a stanąć na podium słuchając swojego hymnu, ze złotym krążkiem na szyi to marzenie każdego i każdy komu chodź odrobinę zależy może się wzruszyć. Więc albo ja czegoś nie rozumiem albo wypierdolić ich.
 
Janowicz awanosował do kolejnej rundy wygrywając 7:6 3:6 6:3 z kanadyjczykiem, ale najlepsze że teraz zagra z Nadalem. Bedą fajerwerki !
 
Jurek masakrycznie marnuje swoje szanse na wygranie z Nadalem. W pierwszym secie bardzo łatwa pomyłka przy siatce, po której Janowicz miałby piłke setowa na 7:5 przy swoim podaniu. Niestety ... Hiszpan przełamał Jurka i zrobiło się 6:6. W Tiebreaku Jurek miał 5:2 a po chwili zrobiło się po 5:5 ... Ostatecznie Janowicz przegrał seta 7:6 (8:6)



W drugieej odsłonie znakomicie zaczął Janowicz, wygrany serwis + przełamainie Nadala i ponownie wygrany własny serwis. 3:0 na początek jak ta lala ale nie za długo. Zrobiło się po 3:3



Obecnie w drugim secie po 4:4. Serwis Jurka



Jurek gra dzisiaj strasznie nierówno. Serwis nie siedzi dramatycznie. Oby udało mi się jeszcze coś ugrać w tym meczu



e: Chyba posprzątane. Nadal przełamał Janowicza i serwuje na mecz
 
Bolt dalej poza zasiegiem, kolejne złoto do kolekcji. Swoją drogą co oni tam robią na tej Jamajce z tymi sprinterami !? dzisiaj 4 w finale na 8 startujących:-)



Jak nie będzie padać to sztafeta może niezły wynik wykręcić
 
Wygrać powinni, ale mając na uwadze to, że indywidualnie czasowo w tym roku wcale tak rewelacyjnie nie wyglądają (zwłaszcza w porównaniu z sezonem rekordu świata) wyniku na pograniczu 37 sekund bym się nie spodziewał.
 
Paweł Fajdek mistrzem świata w rzucie młotem !!!



Wygrał wynikiem 81,97m co jest najlepszym wynikiem w tym roku na świecie.



Brawo :-)
 
Pięknie. Szkoda, że w transmisji konkurs młociarzy był pokazywany tak słabo. Goście od transmisji częściej pokazywali finał kuli kobiet.
 
Ja to Fajdkowi kibicuję od lat, w zasadzie to od początku śledzę jego karierę i zawsze trzymam za niego kciuki. Mam tez jego autobiografię i kilka płyt.



1337638595jestem-hipstere.jpg
 
Back
Top