Polityka

Ja ją widziałem w debacie o Kosciele i kilku wypowiedziach i ja kupuje. Zdecydowanie sie nadaje. Urzadz Prezydenta RP to reprezentacyjna funkcja, a ta kobieta:
- wysoka kultura osobista
- dobrze wyksztalcona
- dobra aparycja, wyglad
- szanse na przypaly ala Komorowski maleja

Moim zdaniem nadaje sie i rozwaze czy na nia nie zaglosowac

 
Pogięło Was! Bozia pokarała mnie brakiem netu od rana. Postaram się poodpisywać wszystkim pod wieczór.

Swoją drogą kto zagłosuje na Ogórka? (Ogórkę?)
 
@Wewiur wg. mnie resocjalizacja nie powinna być istotnym zadaniem więzień. Pobyt w więzieniu powinien być karą, a w ramach resocjalizacji często więzienie staje się dobrodziejstwem dla przestępców. W zakresie resocjalizacji pewnie będzie (albo gdzieś już jest) wprowadzona w życie koncepcja dawania pracy wychodzącym na wolność. Już teraz słychać o staruszkach czy bezdomnych którzy nie mając środków na utrzymanie lub przetrwanie zimy łamią prawo by korzystać z "oferty" więzień. Idąc tym tropem bezrobotni mogliby szukać pracy poprzez więzienie (takie teoretyzowanie). Funkcję resocjalizacyjną więzienia moim zdaniem co najwyżej powinny realizować poprzez obrzydzanie w nich pobytu.
 
@Dzihados : Prezydent to nie Premier, tu liczy się tylko prezencja i tu jestem przekonany, że byłaby DUUUUŻOOOO lepszym prezydentem niż obecny. Mądra, wykształcona, rozsądna kobieta, która nie narobi nam przypału. Prezydent ma być dobrym mówcą, mediatorem, dyplomatą - ona to ma. Jestem na TAK.
 
Prezydent Czech:

"Szanowni Ukraińcy,

Otrzymałem od was list w obronie Stepana Bandery.

Pozwólcie mi zatem zadać dwa pytania.

Po pierwsze, czy znacie rozkaz Bandery: "Zabijcie każdego Polaka między szesnastym a sześćdziesiątym rokiem życia?"

Jeśli nie znacie, nie jesteście ukrainistami.

A jeżeli znacie, to czy się z nim zgadzacie, czy nie?

Jeżeli się zgadzacie, tu kończy się nasza dyskusja.

Dla Waszej wiedzy chciałbym stwierdzić, że Stepan Bandera miał zamiar stworzyć wasalne wobec Niemiec państwo ukraińskie. Miał poparcie Alfreda Rosenberga, ale dlatego, że Hitler zdecydował, że po wygranej wojnie zasiedli Ukrainę niemieckimi rolnikami, projekt został anulowany, a Bandera został wysłany do obozu koncentracyjnego. Coś podobnego stało się zresztą na naszym terytorium w przypadku Jana Ryse Rozsévača, założyciela Flagi.

Ponadto chciałbym zwrócić uwagę, że już prezydent Juszczenko ogłosił Banderę bohaterem narodowym, a teraz jest w przygotowaniu podobna deklaracja w sprawie pana Szuchwycza, znanego z tego, że w 1941 roku we Lwowie rozstrzelał tysiące Żydów.

Nie mogę gratulować Ukrainie takich narodowych bohaterów.

Cieszę się, że mogłem poszerzyć Waszą wiedzę i życzę wielu sukcesów w pracy.

Z poważaniem,

Miloš Zeman
Prezydent Republiki"


P.S. Pozwoiłem sobie zmienic z Ukrainistów na Ukraińców, źle przetłumaczone było (bo po czesku to ukrainisty pisało) i dlatego taka wtopa w tłumaczeniu była.
 
ech, jakie mi sie szowinizmy na jezyku czaja :) ech ech
ja też się powstrzymam, postawię tylko tezę, że żadna inna partia nie jest w stanie przedstawić milszego dla oka kandydata dysponującego podobnymi atutami.
 
@HubiSSJ3 zastanawiające, że prezydentowi Czech udało się to zauważyć, a polskim władzom nie - przynajmniej chyba się z tym nie zdradzają.
 
@HubiSSJ3 zastanawiające, że prezydentowi Czech udało się to zauważyć, a Polskim władzom nie - przynajmniej chyba się z tym nie zdradzają.
ja mysle,ze oni o tym doskonale wiedza.Sa jednak jedynie sterowanymi odgornie marionetkami,ktorych zdanie jest malo wazne.
 
Co się mówi? Swoją drogą to (zasadnie czy bezzasadnie) i o Wałęsie, i o Komorowskim, i o Merkel się tak mówiło. Zemana przeoczyłem.

Edit:
Ok... agent KGB.
 
Last edited:
Hheh no tak, tyle ze przy wymienionych przez ciebie sa watpliwosci, a ich prezydent alkoholik wielokrotnie dawal wypowiedzi rusofilskie, denerwujace nawet Czechow :)
Nie zeby to byla nieprawda co powiedzial, jednak wydaje mi sie ze chce osiagnac inne cele, niz gdybysmy mowili to my. Zastanawiam sie czy jest to dla nas korzystne, by takie rzeczy nie zostaly powiedziane naszymi ustami, a jednak powiedziane... Kto wie, moze i tak...

Na szybko cos z google:
http://www.praguepost.com/world-news/43706-zeman-criticizes-historical-ukrainian-leaders
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,ti...162187,wiadomosc.html?ticaid=114217&_ticrsn=3

nie mam czasu czytac - potem to zrobie
 
Last edited:
Jesteście szowinistami ;-)
jestę bialoskorym meskim szowinista i jestem z tego dumny :p
co do pani przyszlej"prezydentki" Ogorek to bardzo urodziwa istota;) Mysle jednak,ze tak naprawde to nawet w SLD nikt nie liczy na to,ze bedzie ona miala jakies szanse w wyborach.Obojetnie kogo SLD by nie wystawilo(no bo kogos wystawic to by wypadalo) nie daje im wielszych szans.
 
Przemiela ja, zeby nie powiedziec inaczej, a potem zostawia. Nikt pewnie nie chcial przegrac.
 
Według mnie bezpieczniacy się dogadali i postawili na Komorowskiego - a pani Ogórek ma po prostu być, żeby ktoś mocniejszy z SLD nie odebrał wujowi głosu. Fajna dupcia swoją drogą.

Co do kary śmierci, krótko:
1. Jest sprawiedliwa.
2. Jej brak powoduje pewne prawne niekonsekwencje - dość istotne.
3. Jest ekonomicznie uzasadniona.

O aborcji też wspominaliście i sobie przypomniałem, jak ktoś mi tu kiedyś wypominał, że jako liberał - na dodatek skrajny, a nawet osoba o obrzydliwych poglądach, jak też mówią (znalazłem sobie formułkę ładną;) ) - muszę takową popierać. A ja się nadal zastanawiam dlaczego? To wyłącznie kwestia przekonania, czy człowiek staje się człowiekiem od narodzin czy od poczęcia. I tyle.

EDIT: @Dzihados zamienia mi wyrażenie "a pani O G Ó R E K" na "pani słaby zawodnik" - why? Nawet tu musiałem oddzielić litery spacjami. W edytorze mam frazę pierwszą, a po kliknięciu zapisz automatycznie zamienia. CENZURA, CENZURA!! URA! URA!!
 
@Jakub Bijan : też jestem przekonany, że człowiek to człowiek jeszcze przed narodzeniem. Bo przecież dziecko może przeżyć w inkubatorze itd itp. Ale... kontrowersje zaczynają się w przypadkach takich jak np. gwałt, dziecko jest niepełnosprawne, ciąża zagraża życiu kobiety. I tu się robię mniejszym obrońcom życia, a bardziej darwinistą społecznym.
 
@Karateka@ dziwic sie to rzecz przyjemna :) ale racjonalnie na to patrzec, zeby byla w drugiej turze musialoby stac sie cos nieprzewidywalnego :)
 
Back
Top