Polityka

jestem świeżo po lekturze, srsly, Kaddafi to chyba największe ścierwo współczesnych czasów i trwało to od początku jego rządów
O nieboszczyku - zwłaszcza tak zbesztanym przez media - to można teraz napisać nawet, że z kosmitami kopulował. Nie to żebym nie wierzył, przytoczyłem jedynie, co o nim mówił de Marenches na podstawie osobistej znajomości.
 
@Jakub Bijan ktore medium nie jest latwo manipulowalne? slowo mowione? pisane? Trzeba nauczyc sie z tym zyc, ze kazdy ma swoj wszechswiat, i kazdy nieswiadomie lub swiadomie nim manipuluje.
@lemmy ja w ogole nie ogladam glownych wydan programow informacyjnych (no wyjatkiem byl czas luty-maj bodajze, kiedy staralem sie obejrzec tvp, tvn, polsat, troche republiki - chcialem trzymac reke na pulsie ktory bil od wschodu), czas kolacyjno-kapielowo-czytankowy :)
 
prawie kazda tv uprawia w jakims stopniu propagande ale to co tworza polsat,tvn,superstacja,tvp to przekracza juz granice jakiegokolwiek smaku. TV republika akurat jako jedyna nagrala przesluchanie niejakiego Komorowskiego i to,ze moze ona nie reprezentuje srodowisk Tobie @Karateka bliskich nie oznacza,ze jest w tej samej grupie jesli chodzi o wciskanie bzdur co wyzej wymienione przekupne,pro-rzadowe media. Tu pewnie Cie zaskocze bo mi tez baaaaaaardzo daleko do srodowisk,ktore owa TV Republika reprezentuje.Interesuje mnie po prostu prawdziwa,rzetelna informacja i niestety w dzisiejszych czasach nie uraczysz jej w tzw mainstreamie. Wiecej prawdy juz jest w TVTrwam,(ktora dla mnie jako niewierxacego jest czasem zabawna) niz np Tvn-ie czy Polsacie.Oczywiscie nie twierdze,ze ta katolicka telewizja jest zupelnie wolna od propagandy/przedstawiania histori "na swoja modle" bo tak nie jest ale mam wrazenie,ze na dzien dzisiejszy jest tam duzo wiecej,prawdziwej,rzetelnej informacji.Naprawde nie interesuje mnie to,ze jest to telewizja katolicka,nie mam z tym problemu bo odnosze wrazenie,ze co poniektorzy skreslaja ja tylko z tego powodu.Mysle @Karateka@ ze Ty do nich nalezysz,wnosze to po Twojej reakcji na ten wywiad z Sumlinskim,w kotrym zamiast skupic sie na merytoryce to uczepiles sie i zarazem wysmiales to,ze gosciu jest wierzacy.Dla mnie to jakies takie slabe,tyle
 
Każde jest, natomiast tak jak pisałem - TV szczególnie.

Najłatwiej uniknąć kłamstw i nieprawdy czytając media które podają dane/informacje i nie próbują ich komentować ewentualnie pozwalają sobie na analizę która na tych informacjach bazuje. Omijać portale które w swoich newsach nadużywania znaku zapytania na końcu i często korzystają ze słów typu "być może".
 
@Scurvol przecież republika, to taki TVN tylko o przeciwnym zwrocie - tak jak "GaPol", to "Wyborcza" dla ludzi pobożnych, jak mawiam. Z tym, że w TVN pracują pierwszorzędni spece od propagandy, a Republika to zwykła amatorka. Rozmawiają sobie we trzech: Ziemkiewicz z Lichocką i Terlikowskim, i silą się na obiektywizm. Jaja jakieś!

Oczywiście są mi blizsi ideowi, ociupinkę, ale tyle tam obiektywizmu co w TVN-ie.
 
Hmmm, subiektywnie - bo jak moge inaczej - tak tego nie odbieram. Chodzi o predkosci i ulotnosc informacji? Tak naprawde o wiele bardziej niebezpieczny jest internet, ktory daje duzo mozliwosci, ale w polaczeniu z komercyjnymi wyszukiwarkami i ich metodami profilowania uzytkownika, moga powodowac zapadanie sie we wlasne poglady. Podobny mechanizm moze byc w przypadku odwiedzania tylko jednego forum :) :) :) Tu wlasnie, w sieci, trzeba wykazac o wiele wiecej wysilku, determinacji i pomyslowosci, by wykroczyc poza granice swojego swiata
 
Tu wlasnie, w sieci, trzeba wykazac o wiele wiecej wysilku, determinacji i pomyslowosci, by wykroczyc poza granice swojego swiata
Nie żartuj:) W sieci przynajmniesz masz możliwość dotarcia do różnych punktów widzenia - owszem, po pewnym wysiłku ale jednak. A w TV oglądasz co tam Lis czy inna "Stokrotka" chce żebyś wiedział.
 
O nieboszczyku - zwłaszcza tak zbesztanym przez media - to można teraz napisać nawet, że z kosmitami kopulował.

Może napisano by jak żył, gdyby nie to, że a) w społecznościach prawdziwych muzułmanów oznacza to kompletne wykluczenie społeczne dla ofiary i jej rodziny (i brak wsparcia ze strony rodziny dla ofiary) b) musisz to zrobić stojąc jedną nogą w samolocie, jeśli w ogóle życie Ci miłe.

Swoją drogą http://www.polskatimes.pl/artykul/354274,gang-muzulmanowgwalcicieli-terroryzowal-anglie,id,t.html
 
W TV to dziala tak, ze zmieniam kanal. Mam ich pewnie 200, choc przegladam (w trybie pyk-pyk) moze 20? Skupiam sie na 5?
W internecie tych kanalow jest znacznie wiecej, ale te zrodelka sa mi saczone przez okreslone komercyjne algorytmy, ktorych cel jest niekoniecznie zbiezny z moim :) Pomijam fakt, ze zrodelka sa barwione, jak w kazdym innym medium (=TV).

Ja sobie z tym radze, Kuba ty tez, ale pomyslmy o Januszach Internetu, toz to jeszcze gorzej niz:
url
 
Moim zdaniem telewizje mainstreamowe tak naprawdę nie mają poglądów, to co widzimy jest efektem pogłębionych badań marketingowych i socjologicznych, kontent jest taki żeby była oglądalność, a z tego jest konkretny hajs z reklam. Zmienią się preferencje społeczeństwa, to zmieni się linia programowa.
 
A w TV nie masz "algorytmu" @Dzihados ? Przecież dziś większość stacji TV jest w posiadaniu 2-3 koncernów medialnych (nie pamiętam dokładnie, trzeba by poszukać). Z prasą jest zresztą podobnie. Przecież tam nie ukazują się przypadkowe - a nawet spontaniczne! - programy, tylko ściśle zaplanowane i sprofilowane. W internecie przynajmniej jest alternatywa, którą możesz wyszukać.
 
@Scurvol przecież republika, to taki TVN tylko o przeciwnym zwrocie - tak jak "GaPol", to "Wyborcza" dla ludzi pobożnych, jak mawiam. Z tym, że w TVN pracują pierwszorzędni spece od propagandy, a Republika to zwykła amatorka. Rozmawiają sobie we trzech: Ziemkiewicz z Lichocką i Terlikowskim, i silą się na obiektywizm. Jaja jakieś!

Oczywiście są mi blizsi ideowi, ociupinkę, ale tyle tam obiektywizmu co w TVN-ie.
No nie bede sie spieral bo pewnie masz racje.Przyznam sie bez bicia,ze ogladalem tylko pare programow tej TV i akurat odnioslem wrazenie,ze jest to rzetelna,prawdziwa informacja.Po prostu czlowieka szlag trafia jak ze wszad bombardowany jest ta wychwalajaca rzad bezczelna sciema.Naprawde tzw mainstreamowe media maja swojego odbiorce za kompletnego idiote.Wszystko w nich to totalny teatrzyk od zapraszanych" specjalistow", po nawet opinie pisane na ich stronach w necie. Na dzien dzisejszy uwazam jednak,ze wiecej rzetelnosci ma jakas tam Tv republika/Tv Trwam niz Polsaty,tvn,TVP. Mozliwe,ze jak u wladzy bylaby opcja zgodna z pogladami tejze TV republiki to role by sie odwrocily.
 
Ciekawostka, probuje znalezc tytul filmu dokumentalnego o Google, w google, o metodach profilowania uzytkownika. Heheh i jakies dziwne wyniki mi wyskakuja :)
 
ooo brakowalo mi terminu, filter bubbles, musk sie odkorkowal, dzieki! A TED to TED, zawsze warto, choc akurat tego nie widzialem.

Obejrzalem, to krotka prezentacja, ale w zasadzie wszystko co trzeba. Ja widzialem 1h-1,5h film dokumentalny na - nomen omen - TVN Biznes i Świat :) bodajże w cyklu Ewy Ewart
 
Last edited:
A propos netu, czy tylko mnie bawi jak ktoś wchodzi na strony typu http://niezalezna.pl/ czy http://wolnemedia.net/ i automatycznie uważa się za oświeconego, resztę świata nazywając lemingami? To jest dokładnie ten sam motyw, który dotyka młodych miłośników rozwoju osobistego - przeczytają książkę o NLP, potem np "Sekret", potem obejrzą paranaukowy film o efekcie obserwatora i nagle kurwa mać ni stąd ni zowąd przejrzeli na oczy, wyszli z "matrixa", fizykę kwantową mają w małym paluszku, co pomyślą to zmaterializują i mogą absolutnie wszystko. A potem mijają dni, tygodnie, miesiące, lata i chuj, jedyne co przez ten czas zrobili to nachapali się kolejnych bzdur, osiągając okrągłe zero realnych efektów w postaci lepszego życia, które miało zapewnić to wyjście z rzekomego matrixa. Tylko że u nich to widać wyraźnie, można im to jakoś unaocznić, tymczasem "antylemingi" tkwią w tych swoich "wolnych" rzeczywistościach i tkwić będą po wsze czasy, a im dłużej w tym siedzą, tym więcej fantastycznych teorii sobie dorabiają (jeden ze znajomych miłośników powyższych stron ostatnio pomiędzy masturbowaniem się Stonogą a ojebywaniem Owsiaka sugerował branie ogromnych ilości witaminy C chorym na raka jako alternatywę chemioterapii, bo medycyna to złe koncerny farmaceutyczne i wszystko można wyleczyć naturalnie [naukowcy z Uniwersytetu YouTube tak twierdzą, a oni są przecież specjalistami i na dodatek robią wszystko za darmo dla dobra ludzkości]).

A jeszcze zabawniejsze jak czasem mi się zachce i coś skomentuję. No z automatu dowiaduję się, że oglądam TVN, choć nie mam telewizora, czytam GóWno, choć jedyne gazety jakie widzę to te reklamowe, które ładuję do kosza, korzystam z badań zrobionych na zlecenie rządu lub koncernów, choć w przeciwieństwie do 99,9% tych malkontentów czytuję jak tylko mogę badania w czystej akademickiej formie a jak nie mogę bez płacenia to chociaż abstrakt badania... i cokolwiek jeszcze tylko mogą wymyślić ad personam, żeby przypadkiem nie skonfrontować się jak równy z równym z człowiekiem o innych poglądach. Najfajniej jak zapytasz takiego człowieka co musiałoby się stać, żeby zmienił zdanie - oczywiście zmieni wtedy temat. Ludzie w ogóle o tym nie myślą, nie stawiają sobie żadnych kryteriów i w dyskusjach możesz przytłoczyć ich argumentami a i tak przesuną bramkę, byle nie przyznać przed sobą i innymi, że mogą nie mieć racji. Nie żeby ci po stronie większości byli lepsi, lęk przed błędnymi przekonaniami dotyczy wszystkich stron, ale jakoś zwykle okazują się jednak mniej agresywni i bardziej skłonni do zmiany od 'buntowników'. Takie małe pierdololo, bo czekam aż mi się program skompiluje :D
 
@DaimonFrey, tak bez żadnych podtekstów czy zaczepek ciekaw jestem Twojego zdania na temat islamizacji europy, gender, aborcji, adopcji dzieci przez pary homoseksualne, Eriki Steinbach (mam nadzieję, że dobrze napisałem), żydów, miltikulti, ekspansji Rosji na Ukrainę. takie wiesz trudniejsze tematy. Chciałbym poznać Twój złoty środek.
 
O islamizacji pisałem wczoraj, zgadzam się z krzyczącymi, że jest to problem, uważam że ta religia jest u podstaw podszyta nienawiścią (chociaż w temacie o religiach oświecili mnie, że Biblia również ma ostre momenty), nie chciałbym jednocześnie, żeby muzułmanom jako ludziom stała się jakaś krzywda i nie uważam że powinno się ich w jakikolwiek sposób przepędzać, bo
a) niby dlaczego np. przywołany tu już Mamed ma odpowiadać za bardziej ubogich intelektualnie współwyznawców? Ja będąc ateistą mam często poczucie żenady jak słucham jakie bzdury wygadują moi "koledzy po fachu" i nie chciałbym być wkładany z nimi do jednego worka.
b) my ich wypędzimy, ale ich ekstremiści nie wypędzą europejczyków ze swoich terenów, po prostu odetną im głowy, bo skrzywdziliśmy ich 'braci' w wierze (nawet jeśli w innej sytuacji by tych 'braci' zabili, bo są z innego odłamu albo niewystarczająco religijni :D ).
Nie mam pojęcia jak rozwiązać racjonalnie ten problem, jedyne co widzę na ten moment to utrudnianie im wyznawania wiary w ramach granic UE i manipulacje tymi społecznościami, żeby odwrócić ich od islamu. Tylko kto miałby to robić? Nie wiem. I to pewnie też doprowadziłoby do utrudnienia życia europejczykom siedzącym u nich, więc daleko temu do dobrego rozwiązania.

O homo i adopcjach też pisałem niedawno. Homo w męskim wydaniu mnie brzydzi, ale to mój problem z inteligencją emocjonalną a nie ich z bycia takimi, jakimi lubią lub potrzebują. Krzywdy nie robią i zrobić nie mogą nawet kiedy sobie krzyczą na ulicach, więc nic mi do ich spraw, patrzę w drugą stronę i tyle. Metaanalizy z badań pokazują, że dzieci u nich mają równie dobrze jak u typowej rodziny, więc to też nie podlega dla mnie dyskusji, dopóki ktoś nie przedstawi równie silnych dowodów na przeciwną tezę.

Gender - wyłącznie bawi, dlatego, że zacofanie tego społeczeństwa, a przynajmniej tych, którzy głośno mówią o jakimś problemie, jest przekomiczne. Zmierzamy prostą drogą do czasów, kiedy ludzie będą zupełnie rezygnować z płci, gdy im się zachce, zmieniać ją jeszcze łatwiej, jeśli będą chcieć, płodzić dzieci bez udziału partnera płci przeciwnej, rodzić niezależnie od płci z którą sami się urodzili, zmieniać się w cyborgi (to ostatnie już zaczyna wychodzić poza laboratoria http://www.cnet.com/news/cyborg-interview-hear-colors-with-antenna-in-your-skull/ ), a w Polsce trwają wojny ideologiczne o sukienkę, zabawkę czy kolor ścian w pokoiku. O QRWA, chcę widzieć miny konserwatystów, kiedy zaczną się dziać naprawdę grube rzeczy.

Erika Steinbach - nigdy nie interesował mnie ten temat i żadne inne sprzeczki o historię, bo jakie to ma znaczenie? Patrzę w przyszłość i widzę cuda na horyzoncie, szkoda mi czasu na babranie się w tym co było (lubię historię, ale z bardzo dawnych czasów), niech inni się tym bawią jak lubią.

Żydzi - są, żyją, whatever, pytasz o coś konkretnego? Znam co najmniej jednego, jakbym nie wiedział z innych źródeł to w życiu bym nie rozpoznał. Prawdziwych widziałem tylko w UK na ich osiedlu. W sporze Izrael-Palestyna jestem 'duchowo' za tymi drugimi, bo to były ich tereny z tego co się orientuję. Ale to i tak bez znaczenia. A i żydzi bywają zabawni:

mam nadzieję, że nie obrażę żadnych kibiców, sam nie jestem fanem piłki i nikogo nie wspieram : )))

Multikulti - pomijając problematycznych muzułmanów, z których chciałbym zrobić 'niemuzułmanów' dla dobra całej planety, nie mam nic przeciw różnorodności.

Rosja na Ukrainie - walka o granice jest dla mnie potwornie głupia, ale jako gatunek chyba nie potrafimy nie tworzyć granic, więc żeby zachować jako taki ład Rosja powinna siedzieć tam gdzie siedziała - obojętnie co w rzeczywistości spowodowało tę całą sytuację jestem za Ukrainą w wersji sprzed zajęcia Krymu i byłem za tym, żeby UE/USA weszli na jej teren na "zaproszenie" np w ramach pilnych ćwiczeń wojskowych, wtedy Rosja nie odważyłaby się na swój ruch. Chyba że doszłoby do prawdziwego referendum i faktycznie przegłosowaliby odłączenie, wtedy niech sobie będą rosyjscy, ich sprawa. Co do tego kto kogo prowokuje i po co - nie łudzę się, że mógłbym poznać prawdę, tzn nawet gdybym prawidłowo to rozczytał to i tak nie wiedziałbym, że było akurat tak a nie odwrotnie, zbyt dużo tu niewiadomych.
 
Dziwi mnie zgoda na eutanazje, aborcje ale brak zgody na kare smierci, to jest niekonsekwentne, w szczegolnosci gdy kluczem jest:
- odbieranie komus zycia (nie pozwalam by ktokolwiek komukolwiek odbieral zycie)
- wykonywanie czyjes woli (jesli ktos chce umrzec, nalezy uszanowac jego wole, jesli ktos nie chce umrzec, nalezy uszanowac jego wole)
- dobro wiekszej grupy spolecznej z danej smierci (pozwalamy na usuwanie elementow szkodliwych dla "wiekszego dobra", np. wojna) lub inaczej: wartosciowanie zycia.
- "dziki zachod", czyli to ludzie wybieraja co robia a panstwo sie do tego nie miesza (ale wtedy wszystko, lacznie z kara smierci, jest w rekach ludzi)

Jaki wiec klucz zastosowales? Jedyne jakie ja potrafie wymyslic to:
- do momentu urodzin nie ma czlowieka, aborcja jest zabiegiem kosmetyczno-plastycznym
- czlowiek jest, ale w zwiazku z tym ze jest w moim ciele, jestem jego pelnym wlascicielem, moge wiecej niz w stosunku do zwierzecia

Ja wiem, ze to temat brzegowy, emocjonalny, ostateczny, trudno oceniac faktyczne wybory ludzi, natomiast w zestawieniu ktore podales, jest nielogiczny.
 
Last edited:
@DaimonFrey : Islam: Myślę, że wystarczy zabrać im zasiłki i będzie OK ;-)

"A! Aborcja - jestem za. Jestem też za prawem do eutanazji, tak przy okazji ; )
I przeciw karze śmierci ; )"

Mógłbyś jakoś uzasadnić? Nie wiem jak można być na tyle empatycznym wobec mordercy by go nie zabijać i być na tyle nieempatyczny dla nienarodzonego dziecka by je bez powodu zabijać....

EDIT: Jeszcze Gender - tutaj też mnie dziwi Twoje podejście, bo sprawa nie jest jednoznaczna.
Co z kobiecym sportem? Czy zawodniczki gender mają prawo walczyć z kobietami w amatorskich zawodach jako kobiety? Wystawilbys swoja zawodniczke na walke z gender-fighterem? Ja nie, szczegolnie po tym co zobaczylem co robi Fallon Fox. Moim zdaniem to powinno byc legalne - takie walki, ale nie moze byc tak, ze nie wiemy o tym ze to zawodniczka po zmianie plci, ale lewicowi francuzi uwazaja ze informowanie o tym fakcie dyskryminowalbym zawodniczki gender, bo przeciez to juz kobiety pelnoprawnie....

 
Last edited:
Ja wiem, ze to temat brzegowy, emocjonalny, ostateczny, trudno oceniac faktyczne wybory ludzi, natomiast w zestawieniu ktore podales, jest nielogiczny.
nie do mnie pytanie ale pozwolę sobie dorzucić coś małego od siebie:
aborcja jest tematem tak emocjonalnym że ciężko oceniać go w kategoriach logiki. Znam osoby, które usunęły ciąże, nie potępiam ich. W pierwszej myśli wydaje mi się, że też byłbym w stanie podjąć taką decyzję ale dosłownie za chwilę przytłacza mnie poczucie winy związane z tym iż dopuszczam w ogóle takie rozwiązanie, straszne poczucie winy. Wiek płodu nie ma tutaj najmniejszego znaczenia dla mnie, to technikalia. Może to kwestia bycia rodzicem 2 wspaniałych dzieci i przeczucia że patrząc na nich dopadałby mnie myśli, iż właśnie takie dziecko uśmierciłem. Z pewnością gdybym był młodszy, bezdzietny to i bagaż emocjonalny nie wywierałby takiej presji zatem decyzja też byłaby bardziej banalna.

Kara śmierci przemawia do mnie tylko w kwestiach ekonomicznych - środki przeznaczone na utrzymanie, leczenie, resocjalizację więźnia skazanego na wieloletni wyrok czy dożywocie wolałbym inaczej rozdysponować. Pozostaje jednak brak nieomylności sądów, nawet przy ewidentnych sprawach można popełnić nieodwracalny błąd i to na każdej z instancji sądowych. Poza tym czy wysokość kary faktycznie jest odstraszająca czy bardziej jej nieuchronność ? Jeżeli ktoś planuje zabić to raczej nie kalkuluje, że nawet jak go złapią to odsiedzi 25 lat i wyjdzie, taki wyrok to niemal kara śmierci dla osoby w średnim wieku. Liczy na nieudolność wymiaru ścigania i uniknie kary niezależnie od jej wysokości.

Co do eutanazji się nie wypowiem, nie mam zdania, wiem jednak że nawet w naszych realiach jest stosowana w sposób nieformalny, osobom ciepiącym pomaga się odejść "godnie" bez cierpienia
 
Last edited by a moderator:
Back
Top