Polityka

Sorry za moją emocjonalną wypowiedź ale moja rodzina mieszka w Paryżu, i jak pomyślę co tam się dzieje teraz i, że mógłby być to ktoś ode mnie to mnie kurwica strzela. Jebnąć bomby na te wszystkie kraje muzułmańskie, wytępić ścierwo i tyle i będzie spokój bo przecież w Europie wzięli się skądś. Wypierdolić ich wszystkich i będzie spokój.
 
No to jak, Islam jest źrodłem terroru czy nie jest? Najpierw stawiasz coś w znak zapytania, a póxniej sam dajesz dowody na motywacje religijna zabijania. Cały mój post był o tym, że walki są motywowane są w olbrzymiej mierze religijnie. Zamach w Paryzu, który sprowokował dyskusje był motywowany stricte religijnie, więc po co mieszać tam "imperializm"?



No chyba, że ktoś wlatuje samolotami pasażerskimi w wiezowce w Twoim kraju i rozsyła wąglik listami. Wtedy jak najbardziej masz prawo się bronić, co w tym przypadku polegało na próbie zmiany rządu, na taki, który nie jest wrogi USA ze względów religijnych (Talibowie nie mieli powodu aby wspierać Al-Kaidę innego niż powód religijny). Jest dla więkswzości ludzi jasne, że wirus dzihadu przenosi się poprzez religie, a nie zwyczajnie w "miejsca będace opresjonowane przez Zachód", bo jeżeli religia byłaby tylko "emocjonalnym pretekstem", do rebelii, to widzielibysmy to tez w przypadku wyznawców innych religii, a tak nie jest. W panstwach afrykanskich z tego co sie orientuje, tylko muzłumańska czesc ludnosci walczy zarowno z własnym rządem, jak i zabija innowierców, choć zdawałoby się, że wspólnie powinno im zależeć na wyrwaniu sie spod "imperialistycznego buta zachodu", czy nie?



http://www.thereligionofpeace.com/pages/americanattacks.htm

http://markhumphrys.com/islamic.attacks.west.html




Strasznie sie uparłes na ten zachód, a tym czasem oni zabijaja samych siebie w imie boga za cokolwiek się da. Wczoraj oglądałem wideo jak sunnita wysadził się w szyickim kościele w Jemenie, a tym czasem Isis w Iraku zabija ludzi i wysadza ich meczety, w których przechowuje się groby duchownych zasłuzonyc dla wiary, jako odstepstwo od religii. To nie ma nic wspólnego z racjonalną polityka ani walką wyzwoleńczą. Porównanie jest obraźliwe.

Poza tym samo negowanie faktu istnienia religijnie nawiedzonych ludzi, jest co najmniej dziwne, a negowanie ich w sytuacji keidy wyznają religie przemocy, jest już niebezpieczne.

Chcialbym jeszcze napisac jedno - nie znaczy to wcale, że rządy państw zachodu są bez winy, ale to jeden i absolutnie niewystarczający element układanki - wiekszym jest religia, która napędza całe to szaleństwo.

Lektura warta uwagi:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Boko_Haram
 
Sorry za moją emocjonalną wypowiedź ale moja rodzina mieszka w Paryżu, i jak pomyślę co tam się dzieje teraz i, że mógłby być to ktoś ode mnie to mnie kurwica strzela. Jebnąć bomby na te wszystkie kraje muzułmańskie, wytępić ścierwo i tyle i będzie spokój bo przecież w Europie wzięli się skądś. Wypierdolić ich wszystkich i będzie spokój.
no dokladnie,jak nie potfafisz/nie chcesz sie dostosowac do praw panujacych w kraju,do ktorego przyjechales/pozwolono ci tam na lepsze zycie to wypierdalaj do siebie i zyj sobie tak jak chcesz.
 
aaa.... czyli jestesmy tolerancyjni, ale wtedy gdy cos jest kompatybilne...
.

Ja rozumiem to tak, że jestesmy tolerancyjni, jezeli ktoś nie narusza zasad koegzystencji różnych wyznań. Naruszając takie zasady stajesz się wrogiem społeczeństwa. Islam nie potrafi się ciągle nagiąc aby nie burzyć podstaw Naszej wspólczesnej cywilizacji.
 
no dokladnie,jak nie potfafisz/nie chcesz sie dostosowac do praw panujacych w kraju,do ktorego przyjechales/pozwolono ci tam na lepsze zycie to wypierdalaj do siebie i zyj sobie tak jak chcesz.
+milijon jak juz wczesniej pisalem
asymilacja jest slowem - kluczem
jezeli sie nie chca asymilowac, a dodatkowo narzucaja gospodarzom swoje wartosci sila, tworza swoje osiedla, pobieraja tylko zasilki to won do siebie jebac kozy
 
Tak btw to Polska też jest w grupie państw która organizuje naloty na Syrię czy tam inny kraj w tamtym rejonie. Więc Wiewczi uważaj żeby wesołek z maczetą nie odciął Ci głowy w akcie walki o swój kraj. To nic że nic mu nie zrobiłeś i wracasz właśnie z treningu bjj. Jesteś wrogiem synów Mahometa bo twój kraj podpisał papier o nalotach. To był przecież powód do strzelania do strażników w Kanadzie. @Wewiur

To że muzułmanów w PL jest mało potwierdzają dane gusu (2011 rok) dotyczy to tych "zapisanych w parafiach" gdyby tłumaczyć na nasze.
 
Dzięki chłopaki myślałem, że zaraz zostanę pociśnięty. Przecież kurwa, zrównać te wszystkie kraje z ziemią, rozpierdolić kompletnie, to przynajmniej nasze dzieci i wnuki będą miały spokój, bo my już nic z tym nie zrobimy skoro tego gówna jest tyle naokoło nas. Na swoje szczęscie żadnego skurwysyna o tym wyznaniu nie znam, ale jeśli bym znał, nie wiem czy bym mu nie zajebał dla zasady, żeby poszedł powiedzieć swoim, że tutaj kurwa nie ma racji bytu ich popierdolona religia.
 
@TheChosen1 : jakie to sa zasady koegzystencji roznych wyznan?

Prawo. Jeżeli religia nie łamie prawa, będacego wynikiem pewnego konsensusu społecznego w tym obszarze, wtedy jest tolerowana i w tych granicach może wspolistniec z innymi religiami. Wielu ortodoksyjnych przedstawicieli stron konsensusu najchetniej, by ten konsensus zlikwidowało (w tym niektórzy głośni ateiści), ale najwięcej chętnych do zmiany tego stanu rzeczy rekrutuje się obecnie wśród Islamistów.
 
Dużo mądrych rzeczy zostało już powiedzianych w temacie, mnie się wydaje , że trzeba konsekwentnie pilnować przestrzegania prawa. Wyłapywać i odsyłać nielegalnych imigrantów, wyrzucać z kraju przy najmniejszym przypadku łamania prawa. Wystarczy postawić i egzekwować twarde warunki pobytu w PL i pojadą gdzie indziej.
Obiektywnie patrząc nasz kraj się rozwija i bogaci szybciej niż niektórzy nasi sąsiedzi, dla Ukraińców i Białorusinów staniemy się atrakcyjnym miejscem emigracji zarobkowej (będą mieli blisko do rodzin, różnice kulturowe są stosunkowo niewielkie).

Wpuśćmy ludzi z byłych republik radzieckich to zajmą miejsce dla tych bardziej niechcianych.
 
@TheChosen1 : Czyli się zgadzamy ;--)

10929567_10152571215042060_3469738084972926783_n.png
 
Dużo mądrych rzeczy zostało już powiedzianych w temacie, mnie się wydaje , że trzeba konsekwentnie pilnować przestrzegania prawa. Wyłapywać i odsyłać nielegalnych imigrantów, wyrzucać z kraju przy najmniejszym przypadku łamania prawa. Wystarczy postawić i egzekwować twarde warunki pobytu w PL i pojadą gdzie indziej.
Obiektywnie patrząc nasz kraj się rozwija i bogaci szybciej niż niektórzy nasi sąsiedzi, dla Ukraińców i Białorusinów staniemy się atrakcyjnym miejscem emigracji zarobkowej (będą mieli blisko do rodzin, różnice kulturowe są stosunkowo niewielkie).

Wpuśćmy ludzi z byłych republik radzieckich to zajmą miejsce dla tych bardziej niechcianych.

Powinno być który bogaci się szybciej niż wszyscy nasi sąsiedzi poza Niemcami :P (Rosji nie liczę)
 
Z Putinem sie niezupełnie zgadzam, bo tam religie wykorzystuje się do usprawiedliwiania wojny i jest ona narzędziem polityki. Wystarczy zobaczyc ile jest zdjęć separatystów ze wschodu Ukrainy stojących z popem, albo ile jest ujęć czołgów na wiezy których stoi ikona. Ci ludzie sa na prawde gotowi umrzeć za "świętą ruś", przy czym jej granica leza daleko poza granicami Rosji.

Śmiem twierdzic, że w Rosji sztuke sterowania narodem poprzez religię opracowano "naukowo", w momencie kiedy stało się jasne, że musi nastapić zmiana systemu politycznego. Za czasów Andropowa rozpoczeto takie badania o ile sie nie myle.
 
Największą trudność we wspólnym, pokojowym życiu, sprawia chyba to, że islam jest pełen sprzeczności. Z jednej strony w Koranie są fragmenty promujące pokój i tolerancję, i tymi chełpią się wyedukowani, zachodni wyznawcy, a za chwilę jest napisane WPROST, że NALEŻY zabijać, co oni pominą, ale fanatycy już nie. Nie potrafię sobie wyobrazić jak można by było unowocześnić tę religię, bo są i będą różne jej interpretacje kiedy sama boska księga nakazuje w różnych fragmentach agresję i przemoc, a nie ma też jednej osoby, która stałaby na czele wszystkich wyznawców, miała autorytet jak np. chrześcijański papież i mogła to zreformować. Jak normalnie jestem całkowicie tolerancyjny wobec nawet najbardziej dziwnych dla mnie praktyk, tak w tym jednym konkretnym przypadku myślę, że dla dobra wszystkich można albo wręcz powinno się "nawracać" ich nawet i siłą. Paradoksalnie po takim akcie sprzeniewierzenia się przez nas naszym własnym, zachodnim wartościom, najwięcej zyskałyby kolejne pokolenia potomków islamistów, wreszcie mogliby wrócić do dawnej świetności (kiedy u nas panowały wieki ciemnoty, tam dokonywał się ogromny przełom w nauce). Nie mam zielonego pojęcia jak miałoby się to odbyć bez rozlewu krwi, ale jak ktoś kiedyś wpadnie na jakiś rozsądny pomysł realizacji takiego zamierzenia to bez wahania to poprę.


@Karateka@ ale wiesz, że to ściema? http://www.snopes.com/politics/soapbox/putinduma.asp . Podobne wypowiedzi były też przypisywane australijskim przywódcom http://urbanlegends.about.com/od/government/a/Australian-Prime-Minister-Muslim-Immigrants.htm
 
Jako przerywnik dorzucę kilka newsów z kraju których pewnie nie będzie w naszych mediach:

Gaz-system chce wybudować gazociąg róż Polski do Czech przez Słowację do 2019 roku.

EBRD w tamtym roku przeznaczył na inwestycje w Polsce 600 milionów euro. W tym roku kwota ta wzrośnie do 700 milionów.

Bank centralny przeznaczy kilka miliardów złotych z zysku na rezerwy. 95% z nich będą wpłacone do budżetu państwa.

Polski obligacje rekordowo tanieją z powodu mocnego dolara i euro i niskie ceny ropy.

Lot został uznawany za jednego z najbezpieczniejszych przewoźników według Arlines Ratings.
 
@DaimonFrey : W Turcji masz w pełni cywilizowanych i normalnych muslimów. Oni sobie wierzą tak jak przeciętny katolik w Polsce, bez większej wiedzy na temat religii
 
@Karateka@ ma rację. Nic nie jest winą Religi samej w sobie. U nas stary testament też jest bardziej hardkorowy a Nowy bardziej pokojowy. Były też chrześcijańskie wojny i masakry w imię Boga. Wszystko zależy od ludzi. Jeden z religią zbuduje coś pięknego a inny wysadzi się w metrze. Oboje zrobią to w imię tego samego Boga.
 
Śmiem twierdzic, że w Rosji sztuke sterowania narodem poprzez religię opracowano "naukowo", w momencie kiedy stało się jasne, że musi nastapić zmiana systemu politycznego. Za czasów Andropowa rozpoczeto takie badania o ile sie nie myle.
Tam nigdy nie było niezależnego kościoła (cerkwi), duchowni mieli i mają jasno wytyczone granice wolności i grają w tę samą grę co Państwo. Rosja to dla mnie przykład perfekcyjnego wykorzystania opozycyjnych partii, mediów i "niezależnych środowisk" do sterowania narodem. Nie wiem czy ktoś lepiej niż Putin uprawia dzisiaj realną politykę wewnętrzną. Lubię oglądać jego wywiady i dyskusje, w których bierze udział, można się wiele z tego nauczyć, Wołodia jest mistrzem manipulacji i socjotechniki, zresztą Miedwiediew też (polecam obejrzeć wywiad jaki zrobił z nim Lis).
 
A w Polsce mam Mameda, który też żadnej krzywdy nikomu nie robi. Przecież piszę o tym, że jedni biorą sobie do serca jedne fragmenty pisma, inni drugie.
I przeciętny katolik nie może zasłonić się księgą, kiedy kogoś zabije. A nawet jeśli to zrobi to zostanie przytłoczony argumentami za tym, że postąpił źle.
 
U Nas religia została skontrowana przez rozłam w wyznaniach, dyskusję, dalej naukę i oświatę, które sa skutkiem epoki oświecenia i dalszych wieków, gdzie jego duch był wciąż obecny. On zmienił pewne wyobrażenie o tym co w religii uznajemy za bezdyskusyjne i na prawdę cięzko byłoby wiekszości z nas bez zająknięcia uwierzyć w to co zapisano w Biblii, a przynajmniej na codzien nie robimy sobie jako kraj w wiekszosci katolicki, zarzutów o dwójmyslenie. Świat islamu w wiekszości nie przeszedł podobnej drogi, a może nawet gdyby przeszedł, to pewne zapisy ich świętej księgi zawsze będą istnieć, więc pełna reformacja może być w ogóle niemozliwa. To nie jest tak, że każda religia jest równa sobie i może być dowolnie uzyta w celu realizowania konkretnych zamiarów. Jedne nadaja się do pewnych celów, lepiej niż inne. W jednej dwójmyslenie łatwiej "uprawiać", a w innych trudniej.

A w Polsce mam Mameda, który też żadnej krzywdy nikomu nie robi.
Alez robi i za to go kochamy:D
 
@mat01 : Nie mam obrazu całej Turcji, ale znajomi którzy byli na erazmusie byli w szoki, bo spodziewali się kraju islamskiego, a okazało się że tam do zasad religijnych tj np spozywania alkoholu, postu, ubioru podchodza jak polscy katolicy do sexu przedmalzenskiego, niby grzech ale co tam ;-) W sumie mowia, ze roznice kulturowe sa bardzo znosne ;-) Starzy czasami gadaja glupoty jak u nas Cejrowski, ale mlodzi maja to gdzies ;-)
 
@Mojso reagujesz tak jak arabowie, pelna ekspresja. Polecam pare wdechow.
@lemmy ja tez widze szanse w zblizeniu z UA, na Bialorus nie ma szans za bardzo, a inne byle republiki to juz Azja.
@TheChosen1 ja pilem do komentarza (ktory wkleil @DaimonFrey), ktory mial wiele sprzeczonsci.
 
No tak, tyle, ze nie zyczylbym sobie otrzymania jakiegos pisma if you know what I mean. Po prostu nie naduzywajmy - nawet w emocjach - tej wolnosci, ktora naprawde chce tu zapewnic. No bo mowienie o zgladzeniu jakies nacji, albo ataku nuklearnym na dane panstwo niekoniecznie moze byc zgodne z polskim prawem.
 
Back
Top