Polityka

Korwin o sytuacji w partii

Przyznam, że konwencja przyjmowania ludzi którzy są przeciwni likwidacji podatku dochodowego jest mocno kontrowersyjna

 
Teksty o murze czy eksterminacji to glupi (tak: glupi) emocjonlany, zly moralnie oraz merytorycznie ekstremizm, tu sie dziwie, ze do mnie te slowa kierujesz w ogole.
Moja słowa nie odnosiły się do Ciebie, wręcz przeciwnie mam wrażenie, że stoimy na jednej barykadzie w tych wszystkich politycznych sporach.
Z jednej strony w Koranie są fragmenty promujące pokój i tolerancję, i tymi chełpią się wyedukowani, zachodni wyznawcy, a za chwilę jest napisane WPROST, że NALEŻY zabijać, co oni pominą, ale fanatycy już nie. Nie potrafię sobie wyobrazić jak można by było unowocześnić tę religię, bo są i będą różne jej interpretacje kiedy sama boska księga nakazuje w różnych fragmentach agresję i przemoc, a nie ma też jednej osoby, która stałaby na czele wszystkich wyznawców, miała autorytet jak np. chrześcijański papież i mogła to zreformować
Znajdź mi jeden fragment, wystarczy mi jeden, wyciągnięty z Koranu, ale nie z przypisów, które są do tej księgi tworzone, który nakazuje zabijać chrześcijan.
Więc Wiewczi uważaj żeby wesołek z maczetą nie odciął Ci głowy w akcie walki o swój kraj. To nic że nic mu nie zrobiłeś i wracasz właśnie z treningu bjj. Jesteś wrogiem synów Mahometa bo twój kraj podpisał papier o nalotach.
Pytanie, czy nic nie zrobiłem jest chyba uzasadnione. Ja wybrałem przedstawiciela w ustalonych przeze mnie (i moich przodków) prawach. Skoro ktoś mnie reprezentuje, to jego czyn jest moim czynem, nie muszę aktywnie strzelać, ale mogę robić to od strony biernej. Przy systemie, gdzie odpowiedzialność spada na obywateli, a nie na polityka, to niestety jego wina jest moją winą.
Och, ja głupi, zapomniałem o Kryzysie Sueskim, a później o Wojnie Sześciodniowej, w których Izrael przy bardzo ochoczej pomocy od państw zachodnich raz po raz pokonuje Arabów. Ale i na to znajdziesz kontrargument, że wcale ataki terrorystyczne na zachodzie nie są elementami współczesnego sposobu prowadzenia wojny (nazwijmy ją) partyzanckiej przez Arabów wobec agresorów zachodnich. Tutaj daty są dziwnie zbieżne.
U Nas religia została skontrowana przez rozłam w wyznaniach, dyskusję, dalej naukę i oświatę ... Świat islamu w wiekszości nie przeszedł podobnej drogi
Świat Islamu przeszedł tę drogę znacznie wcześniej co się objawiło znacznym rozwojem tamtych rejonów i kolosalnym postępem naukowym, podczas, gdy średniowieczna Europa ciągle tkwiła w średniowiecznych debatach nad rycerskością wolnomyślicieli. Europa nadgoniła i uciekła m.in. poprzez znacznie prostszy kontakt pomiędzy naukowcami, lepszą dostępność do badań, czyli de facto przez ciasnotę i klimat.
W Turcji masz w pełni cywilizowanych i normalnych muslimów
Turcja to ciekawy kraj, z interesującą historią i jej losy były zgoła inne niż na terenach Azji Mniejszej.
No to jak, Islam jest źrodłem terroru czy nie jest?
Jeśli terroryzmem nazywamy prowadzenie wojny z podziemia to jest. Jeśli terroryzm to użycie siły lub przemocy psychicznej przeciwko osobom lub własności z pogwałceniem prawa, mające na celu zastraszenie i wymuszenie na danej grupie ludności lub państwie ustępstw w drodze do realizacji określonych celów, to sądzę, że bardziej terroryzują nas politycy i media, niż Islamiści.
 
Dlaczego pytasz mnie o zabijanie chrześcijan? Ani ze mnie wierzący, ani o nich nie pisałem, poza tym, że mają bardziej przyjazną wersję opowiadań.
Ale ok, ich również nazywa niewiernymi (od http://www.poznajkoran.pl/koran/9/30#v27 ), a co się robi z niewiernymi? http://www.poznajkoran.pl/koran/przemoc/

No i troszkę o tym jak to wygląda w praktyce, kiedy można swobodniej wyrażać swoją islamską wiarę http://www.dw.de/abp-emil-nona-z-ir...ji-moją-siedzibą-jest-mój-samochód/a-17885269
 
Nie podoba mi się stawianie Mameda jako negatywnego przykładu muzułmańskiego imigranta. Po pierwsze, wyjechał z Czeczenii podczas wojny, był więc uchodźcą, po drugie dobrze się zasymilował w naszym kraju, nauczył się języka, skończył tu studia, założył rodzinę z Polką, nie mieszka w jakimś getcie tylko normalnie wśród nas. W sumie, to powinien być wzorem dla innych imigrantów, bo właśnie takich ludzi oczekują zachodnie demokracje.
 
@lemmy a kto go stawia jako negatywny przykład? Mam nadzieję, że nie zinterpretowałeś tak mojego wpisu, gdy o nim wspomniałem, bo też uważam go za wzór dla innych.
 
Last edited:
a w tvnie śpiewka - to nie był atak na tle religijnym! ja pierdole, tak wygląda dziennikarstwo w Polsce.
 
imrs.php
 
Temat rzeka widzę:) Dodam trzy grosze od siebie.

Kwestia radykalizacji islamu nie jest wcale taka oczywista, żeby określić prosto: ten winny. Wojenki pomiędzy różnymi klanami religijnymi trwają tam od dawna - nawet biorąc pod uwagę historię najnowszą. Prawdą jest, że fundamentaliści z okrzykiem "dżihad" na ustach nie wysadzają tylko chrześcijan, ale i Żydów - i muzułmanów o czym zdanie wyżej. Ale prawdą jest także, że radykalizacja islamu nastąpiła głównie w wyniku imperialistycznych skłonności Zachodu - głównie USA. Wystarczy spojrzeć na google, jak wyglądał Irak za czasów Saddama. W latach '70 to był naprawdę normalny kraj, kobiety chodziły z odsłoniętymi twarzami - moda na styl europejski! Podobnie w Syrii. Mało tego, przecież ministrem Husseina był Tarik Aziz... chrześcijanin! - nie do pomyślenia teraz. Jakiś czas temu przeczytałem wywiad-rzekę z byłym szefem służb francuskich, z Alexandre de Marenches, napisany - co istotne - w latach '80. Może to niektórych zaskoczy, ale o Husseinie, czy Kaddafim de Marenches wypowiadał się w samych ciepłych słowach, zwłaszcza o Kaddafim: "kulturalny, inteligentny". Bardzo źle natomiast komentował Chomejniego.

Ale sama ekspansja Zachodu nie jest jeszcze najistotniejszym powodem. Wszak to normalna rzecz - swego czasu pół świata skolonizowaliśmy i było OK. Najgorsza w tym wszystkim jest NIEKONSEKWENCJA kolejnych prezydentów USA - zwłaszcza Obamy, który wybory wygrał, jak słusznie mówi Gwiazdowski, dzięki rasistowskiej części Amerykanów - którzy miotają się od skrajności w skrajność. Kalifat to przecież wyłącznie sprawka Amerykanów! Doszkalanie i dozbrajanie "cywilów" walczących z tyranią Al-Asada, a i wczesniejsze kombinacje w Iraku i Afganistanie. Sami wyhodowali tego stwora, z którym teraz nie wiedzą co zrobić. Będą dozbrajać Kurdów? - żeby od razu, kiedy odzyskają odrobinę swobody zaczęli swoją własną wojenkę? Obamia rzuca się od ściany do ściany i nie bardzo wie co zrobić. W 2009 USA niby wycofało się z aktywnej polityki w Europie, nie minęło 5 lat i już powrócili i chcą sterować Ukrainą. Za niedługo wybory, zapewne znów politykę zmienią - a bajzel jak był, tak będzie.

Inną zupełnie sprawą są debilne rządy Unii Europejskiej, która marksizm kulturowy postanowiła wziąć na sztandary i z jednej strony wycofuje z sektora publicznego wszystko, co kojarzy się z Chrześcijaństwem - i tępi oznaki "nietolerancji" niemiłosiernie (choćby słynne "święta zimowe" zamiast Świąt Bożego Narodzenia), a z drugiej pozwala muzułmanom na swawolę. Kolejna sprawa to rozbuchany socjal, za którym ciągną tam z najdalszej dziczy - i na którym najbardziej korzystają właśnie islamiści: 6 dzieci w każdym domu, więc i pieniędzy od państwa dużo. Jeszcze tylko brakuje, żeby im dotacje na karabiny i wyrzutnie RPG dawali.

Podsumowując. To wcale nie jest problem muzułmanów. To problem Zachodu, który przez ostatnie 25 lat skretyniał do reszty i zamiast prowadzić "realpolitik" to urządza sobie parady równości i celebruje wolność, a z tyłu - ba! Z jakiego tyłu, prosto w gębę! - nam kolbą zęby wybijają. Jeszcze żeby to była faktyczna wolność, jak przed I WŚ - a tu mamy jakieś lewackie dziwy, polegające na tym, że możemy sobie poruchać ile chcemy... ale w zasadzie nic więcej. To ładna mi wolność!
 
Last edited:
a w tvnie śpiewka - to nie był atak na tle religijnym! ja pierdole, tak wygląda dziennikarstwo w Polsce.
tvn to nie dziennikarstwo to mieszajaca ludziom w glowach zalosna propaganda. Oni nawet przy podawaniu wydarzen,nie omieszkaja przedstawiac ich tak zebys myslal zgodnie z ich zalozeniami.(wszystko da sie przedstawic w okreslony sugerujacy jakas teze sposob)Probuja dyktowac Ci co masz myslec,sa wg mnie tym wszystkim czym dziennikarstwo nie powinno byc,jego zaprzeczeniem.
 


Końcówka mnie prawie zabiła - haha! Ogólnie, dobry odcinek:)
Po prostu trzeba nauczyc sie:
1. sluchac, filtrowac.
2. pozyskiwac informacje z wielu, takze swiatopogladowo odleglych, zrodel
Tak, natomiast TV jest bardzo trudno "okiełznać", bo manipulanci mają możliwość wrzutek podprogowych, przed którymi niesłychanie ciężko się obronić.
 
Może to niektórych zaskoczy, ale o Husseinie, czy Kaddafim de Marenches wypowiadał się w samych ciepłych słowach, zwłaszcza o Kaddafim: "kulturalny, inteligentny".

Code:
http://www.amazon.com/Gaddafis-Harem-Annick-Cojean/dp/0802122825

jestem świeżo po lekturze, srsly, Kaddafi to chyba największe ścierwo współczesnych czasów i trwało to od początku jego rządów
 
Od dawna nie oglądam faktów tvn, nie przez manipulacje, bo na to jestem zbyt bystry, nie wyrabiam tego ironicznego tonu w komentowaniu wydarzeń. Szczególnie brylują w tym ich reporterzy, żaden nie ma swojego stylu, wszyscy identycznie wyszkoleni.
 
Back
Top