Polityka

Jak fakty przeczą Twojej ideologii, tym gorzej dla faktów.
Jeśli o fakty chodzi to aby miały znaczenie muszą przybrać odpowiednią skalę. Marginalność, zaburzenia - nie predysponują przynależności do norm uniwersalnych i wypracowanych na przestrzeni wieków w formie praktycznej i wyobraź sobie - one działały i działają bez zarzutu, sprawdzały się i wciąż sprawdzają, a więc co? Trzeba podjąć próbę zniszczenia tego co działa i zastąpienia tzw "nową jakością"? Taka jest obecnie mądrość etapu?
 
Tak, wycofałeś się, bo resztki niezlewaczałego szarego walczą.
Osoby niecelebrujące chrześcijańskiego święta Bożego Narodzenia powinny mieć wolną wigilię? Ramadan też celebrujesz?

Święta wolne od pracy powinny być dla wszystkich Polaków, niezależnie od wyznania. Ramadanu nie ma w polskiej tradycji, a wigilia jest i zjeżdżają się na nią rodziny i również Ci ateistyczni członkowie rodzin po to by się spotkać z krewnymi.
 
Jestem konserwatywny we wszystkim oprócz polityki
ezgif-com-video-to-gif.gif
 
@Karateka@ - odnośnie zmian klimatycznych, czy zakładałeś może, że rację mogą mieć inni naukowcy od tych promowanych w gównościeku zwanym mainstream media? Jeśli od 2015 rozpoczął się okres, który zmierza do globalnego ochłodzenia to chyba będziesz musiał jako wiechowy wejść halabale w dupsko, by Ci było cieplej.

Polecam każdemu artykuł naukowy Dr Valentiny Zharkovej (jej dorobek naukowy):


Wg jej badań od 2015 r. aktywność słoneczna spada w sposób obserwowany jedynie podczas Wielkiego Minimum Słonecznego, które ostatni raz miało miejsce podczas Minimum Maundera, znanego również jako "przedłużone minimum plam słonecznych", 400 lat temu. Warto wysłuchać wywiadu, którego udzieliła dziennikarzowi Stuartowi McNishowi w jego programie "Conversations That Matter":



Od około 2025 do wczesnych lat pięćdziesiątych XXI wieku możemy doświadczać wyjątkowego zimna, a lata 30 mogą spowodować poważne niedobory żywności z tego powodu.
 
Last edited:
Małżenstwo to twór dyktowany tradycją, potrzebą i obowiązkiem, stąd jego wyjątkowość. Jego rolą jest tworzenie podstawowej komórki społecznej, rodziny, domowego ogniska i społecznego gniazda kolejnych pokoleń. I nieważne, że ktoś powie, że Jasiu i Marysia nie mają dzieci a Zenek jak popije to bije. Nie ma co się rozwadniać nad każdym przypadkiem. Lpg niech się odpierdoli. Związki partnerskie tak, małżeństwa nie. Marksizm z chęcią zagospodaruje instytucję małżeństwa tak jak z radością przejmuje Boże Narodzenie. Taki zlewaczały, fajnopolacki @Karateka@ chciał wigilii wolnej od pracy dla wszystkich Polaków, nawet tych gardzących religią a nie widział potrzeby celebrowania Dnia Niepodległości. Nie potrzebuję wyszukiwać dowodów dlaczego gotowanie żaby jest złe, bo aż potykam się o skutki społecznego programowania marksizmem kulturowym.
Ok fajnie się gada to ile lat w malżeństwie już jesteś? Ile dzieci masz i tą komórke społeczną tworzysz?
 
@Karateka@ - odnośnie zmian klimatycznych, czy zakładałeś może, że rację mogą mieć inni naukowcy od tych promowanych w gównościeku zwanym mainstream media? Jeśli od 2015 rozpoczął się okres, który zmierza do globalnego ochłodzenia to chyba będziesz musiał jako wiechowy wejść halabale w dupsko, by Ci było cieplej.

Polecam każdemu artykuł naukowy Dr Valentiny Zharkovej (jej dorobek naukowy):


Wg jej badań od 2015 r. aktywność słoneczna spada w sposób obserwowany jedynie podczas Wielkiego Minimum Słonecznego, które ostatni raz miało miejsce podczas Minimum Maundera, znanego również jako "przedłużone minimum plam słonecznych", 400 lat temu. Warto wysłuchać wywiadu, którego udzieliła dziennikarzowi Stuartowi McNishowi w jego programie "Conversations That Matter":



Od około 2025 do wczesnych lat pięćdziesiątych XXI wieku możemy doświadczać wyjątkowego zimna, a lata 30 mogą spowodować poważne niedobory żywności z tego powodu.


Tak jak pisałem wcześniej. Jestem konserwatywny we wszystkim, oprócz polityki. Odnośnie nauki również jestem konserwatywny, szczególnie gdy chodzi o sposób, w jaki naukowcy podchodzą do odkrywania i potwierdzania prawdy.

Naukowcy stosują rygorystyczne testy i zachowują sceptycyzm wobec nowych teorii. Zanim nowy paradygmat (np. ten Zacharowej) zostanie zaakceptowany, musi przejść przez wielokrotne, niezależne eksperymenty i weryfikacje. To podejście pomaga zapewnić, że nowe teorie są solidnie poparte dowodami.

Istotnym elementem metody naukowej jest powtarzalność wyników. Naukowcy oczekują, że ich eksperymenty można odtworzyć w różnych warunkach i przez różnych badaczy, co zapewnia ich wiarygodność.

Nauka często opiera się na stopniowym akceptowaniu nowych idei. Zanim teoria zostanie powszechnie zaakceptowana, musi być dokładnie zbadana i skrytykowana przez społeczność naukową. Dzięki temu nauka unika pochopnych wniosków i zapewnia, że nowe idee są rzeczywiście ulepszeniami w stosunku do starych teorii.

Nauka często buduje na już ustanowionej wiedzy. Nowe teorie muszą nie tylko wyjaśniać nowe obserwacje, ale także zgadzać się z tym, co już wiemy. To ogranicza ryzyko przyjmowania błędnych teorii i pozwala na postęp w oparciu o solidne fundamenty.

Proces recenzji naukowych przez rówieśników jest kluczowym elementem zachowania konserwatyzmu w nauce. Prace badawcze są oceniane przez innych ekspertów w danej dziedzinie przed ich publikacją, co pomaga zapewnić, że są one dobrze przemyślane i poparte solidnymi dowodami.

W skrócie, konserwatyzm metody naukowej polega na ostrożnym i metodycznym podejściu do akceptowania nowych idei, opierając się na solidnych dowodach i powtarzalności wyników. Pozwala to na postęp wiedzy, jednocześnie chroniąc przed pochopnymi i błędnymi wnioskami.

Bądźmy konserwatywni naukowo, nie łykajmy bezmyślnie jak pelikany nowych paradygmatów.
 
Tak jak pisałem wcześniej. Jestem konserwatywny we wszystkim, oprócz polityki. Odnośnie nauki również jestem konserwatywny, szczególnie gdy chodzi o sposób, w jaki naukowcy podchodzą do odkrywania i potwierdzania prawdy.

Naukowcy stosują rygorystyczne testy i zachowują sceptycyzm wobec nowych teorii. Zanim nowy paradygmat (np. ten Zacharowej) zostanie zaakceptowany, musi przejść przez wielokrotne, niezależne eksperymenty i weryfikacje. To podejście pomaga zapewnić, że nowe teorie są solidnie poparte dowodami.

Istotnym elementem metody naukowej jest powtarzalność wyników. Naukowcy oczekują, że ich eksperymenty można odtworzyć w różnych warunkach i przez różnych badaczy, co zapewnia ich wiarygodność.

Nauka często opiera się na stopniowym akceptowaniu nowych idei. Zanim teoria zostanie powszechnie zaakceptowana, musi być dokładnie zbadana i skrytykowana przez społeczność naukową. Dzięki temu nauka unika pochopnych wniosków i zapewnia, że nowe idee są rzeczywiście ulepszeniami w stosunku do starych teorii.

Nauka często buduje na już ustanowionej wiedzy. Nowe teorie muszą nie tylko wyjaśniać nowe obserwacje, ale także zgadzać się z tym, co już wiemy. To ogranicza ryzyko przyjmowania błędnych teorii i pozwala na postęp w oparciu o solidne fundamenty.

Proces recenzji naukowych przez rówieśników jest kluczowym elementem zachowania konserwatyzmu w nauce. Prace badawcze są oceniane przez innych ekspertów w danej dziedzinie przed ich publikacją, co pomaga zapewnić, że są one dobrze przemyślane i poparte solidnymi dowodami.

W skrócie, konserwatyzm metody naukowej polega na ostrożnym i metodycznym podejściu do akceptowania nowych idei, opierając się na solidnych dowodach i powtarzalności wyników. Pozwala to na postęp wiedzy, jednocześnie chroniąc przed pochopnymi i błędnymi wnioskami.

Bądźmy konserwatywni naukowo, nie łykajmy bezmyślnie jak pelikany nowych paradygmatów.
To o szczypawicy na koronke?
:watchingyou: :roberteyeblinking:
 
Dokładnie o to samo chciałem Go zapytać. Jakoś nie przypominam sobie by tak "konserwatywnie" podchodził do tematu nieprzetestowanych szczepionek.
Ale tutaj chodziło o ratowanie ludzkości. Trzeba było działac szybko.w przeciwnym razie już byśmy nie rozmawiali. Tak było.
Ps. Do dziś mam żarcie w puszkach które kupil szwagiero na okazje inwazji covidowych zombie. Po wszystkim mi to przywiózł "bo nie ma gdzie tego trzymać". Chyba za mały schron w lesie wykopał.
 

Jak ma nie być gwarantowana jak to już dawno przeszło za rządów PIS, a od stycznia wchodzi w życie.

Mogli by takiego posta z gwarancją wstawić z kwotą wolną od podatku.

Ktoś siedzi mocno w tych strefach eko co nie można wjeżdżać? Na prawdę zastanawia mnie to jak to wygląda od strony prawnej. Kupiłeś sobie 20 letni samochód, który prawnie został dopuszczony do ruchu (przeglądy etc) i nie możesz wjechać na drogę publiczną? To dlaczego dopuścili Ci ten samochód do ruchu? Dlaczego nie mogę wjechać na drogę publiczną, która została wybudowana za podatki obywateli i na dodatek jeszcze przed tymi całymi strefami eko. Macie gdzieś ta ustawę/rozporządzenie/przepis do przeczytania?
 
Back
Top