Zoologia , czyli o zwierzętach, owadach i innych takich.

did-you-say-something-funny.gif


cmon-give-me-a-hug.gif


will-you-stop-that-thing.gif
:beczka:
 
Znalazłem Kawkę Zwyczajną z uszkodzonym skrzydełkiem. Byłem u dwóch weterynarzy, żaden z nich nie ma pojęcia co z nią zrobić. Azyl dla ptaków nie chce jej przyjąć bo nie podlegam pod miasto, straż miejska kazała dzwonić na policje. Ja pierdolę, mam ją wypuścić by zdechła?
 
Znalazłem Kawkę Zwyczajną z uszkodzonym skrzydełkiem. Byłem u dwóch weterynarzy, żaden z nich nie ma pojęcia co z nią zrobić. Azyl dla ptaków nie chce jej przyjąć bo nie podlegam pod miasto, straż miejska kazała dzwonić na policje. Ja pierdolę, mam ją wypuścić by zdechła?

Jak kawka? Odleciała?
 
Kocimiętka - czyli 'narkotyk' którym nie pogardzi żaden kot

953691530884999806507658.jpeg


Nazwą "kocimiętka" zwykło się określać przeszło 200 gatunków roślin jasnotowatych, z czego większość rośnie w klimacie śródziemnomorskim. Mimo że stosuje się ją w ziołolecznictwie, to najbardziej znane jest jej działanie na koty.

Co sprawia, że koty po spotkaniu z tym zielem zachowują się niczym poddane działaniu rekreacyjnego 'narkotyku'
Tarzają się, głośno miauczą, mruczą, a niektóre nawet ślinią się dość obficie. Roslina ta produkuje olejki eteryczne, które swoim zapachem przypominają woń feromonów produkowanych przez kotki podczas rui.

Jedną z substancji, na którą koty szczególnie reagują jest nepetalakton - związek chemiczny, który to najprawdopodobniej jest właśnie najbardziej aktywną substancją, która sprawia, że sierściuchy popadają w stan głębokiej ekstazy. Po intensywnej dawce pławienia się w aromacie ukochanego ziela, większość kotów zapada w głęboki, błogi sen. Jak po dobrej imprezie napędzanej środkami psychoaktywnymi.

801971530886309806507658.jpeg


438091530886341806507658.jpeg


492381530886352806507658.jpeg


12571530886366806507658.jpeg


577281530886376806507658.jpeg


525731530886382806507658.jpeg


268611530886388806507658.jpeg


626731530886437806507658.jpeg

1704451e174e41atenor.gif


:redford:
 
Mini Bull i staffik w mastifach? Standarda i Americana to czasoprzestrzen zjadła czy nie widzę?
r4VYsp2.jpg

Nie znam sie, niestety.

Ostatnio sie zdziwilem gdy dowiedzialem sie ze Owczarki Kaukaskie sa tez mastifami molosami (jak np. Bernardyn). Sa to dawne psy bojowe, m. in. uzywane przez Rzymian, do -bulli czy -staffow po januszowemu jako tako pasuje, zna sie ktos?
 
Last edited:
r4VYsp2.jpg

Nie znam sie, niestety.

Ostatnio sie zdziwilem gdy dowiedzialem sie ze Owczarki Kaukaskie sa tez mastifami (jak np. Bernardyn). Sa to dawne psy bojowe, m. in. uzywane przez Rzymian, do -bulli czy -staffow po januszowemu jako tako pasuje, zna sie ktos?
Po Januszowemu czyli, że silny, groźny, zły i wszystkie uśpić? :) Czy coś więcej w stylu, że w nieodpowiednich rękach jest pełno psów w typie lub mieszańców? Mogło bardziej chodzić o molosa, niż mastiffa.

Z ciekawości: opis o dawnych Rzymianach jak z książek Brada Thora.
 
Last edited:
groźny, zły i wszystkie uśpić?
ale ze ja? Relax.
Ja to swego czasu marzylem o kaukaskim... Zreszta pies - czesciowo! - taki musi byc, osobiscie od sarenek, nietoperzy innych kapci wolalbym zółwia, chomika albo rybki. albo nic :)

molosa, niż mastiffa
Racja, napisalem za toba (i grafem) mastif (rasa) a chodzilo mi o molosy (grupa/rodzina ras). Poprawione.

Na wiki wspomniane przez ciebie rasy sa zakwalifikowane jako teriery w typie bull:

sekcja 3 - teriery w typie bull
Teriery - na tym grafie - z kolei sa oznaczone jako spokrewnione (obok) z "mastiff-like" (a by chyba musialo tam byc molosser albo molosser-like?).

Z ciekawości: opis o dawnych Rzymianach jak z książek Brada Thora.
toz to piata woda po kisielu czegos z netu szyderco :)
 
ale ze ja? Relax.
Ja to swego czasu marzylem o kaukaskim... Zreszta pies - czesciowo! - taki musi byc, osobiscie od sarenek, nietoperzy innych kapci wolalbym zółwia, chomika albo rybki. albo nic :)


Racja, napisalem za toba (i grafem) mastif (rasa) a chodzilo mi o molosy (grupa/rodzina ras). Poprawione.

Na wiki wspomniane przez ciebie rasy sa zakwalifikowane jako teriery w typie bull:


Teriery - na tym grafie - z kolei sa oznaczone jako spokrewnione (obok) z "mastiff-like" (a by chyba musialo tam byc molosser albo molosser-like?).


toz to piata woda po kisielu czegos z netu szyderco :)
Relax, z Januszowi wersją kojarzy mi się to co napisałem, nic personalnego :)

Wg FCI druga grupa Molosy - wśród nich kaukaski. Bulowate grupa 3 wg FCI.

No i zwykle tu zaczynają się wojenki który związek lepszy i czy FCI dobre czy złe oraz wzajemne uznawanie siebie lub nie :) osobiście należę do ZKwP, ale leśnych dziadków z tego związku nie cierpię :)

U Brada Thora z tego co kojarzę, zawsze jak pisze o Trollu i jego dwóch psach po raz pierwszy w danej książce, to wspomina Rzymian. Tak się skojarzyło :)
 
Back
Top