Yerba Mate

Piszą, że te WWA czyli szkodliwe substancje powstale w wyniku wędzenia są w większej ilości w kawie i grillowanej żywności. Jesteśmy w domu Bastian. Nie trzeba sprawdzać bebechów.

To widzę że jak zwykle zdania ekspertów sa podzielone :rofl:


PS.
Ile Cie kosztuje 1 kg pajarito miesięcznie ? 35 zł czy drożej ?
 
To widzę że jak zwykle zdania ekspertów sa podzielone :rofl:


PS.
Ile Cie kosztuje 1 kg pajarito miesięcznie ? 35 zł czy drożej ?
Coś takiego właśnie, z allegro zamawiam już od lat, ze sklepu mate mundo. Dają gratisy nawet do 1 kg
 
Pije Yerba od 5 lat, codziennie, od 3 lat wciąż jedna i ta sama Pajarito. Żadnej zgagi nie miałem nigdy. Pije dwa zalania dziennie, kilogram wypijam w 15-17 dni. Pozdro
Jednakże Ty nie musiałeś leżeć na ławeczce leczniczej oraz ograniczać żółtej papryki z powodu wrzodów żołądka, z tego, co pamiętam, a Seba tak.

Po yerba mate nie powinny także sięgać osoby z problemami żołądkowymi (np. chorobą wrzodową żołądka czy dwunastnicy). Napar ten może zadziałać podrażniająco na te organy i nasilić objawy chorobowe. Bardzo dużą rozwagą powinny się także wykazać osoby z nadwrażliwością jelit czy biegunką – ze względu na to, że yerba mate wzmaga perystaltykę, może nasilić nieprzyjemne i niepożądane objawy (za to z pewnością pozwoli uniknąć wzdęć i zaparć).
 
Jednakże Ty nie musiałeś leżeć na ławeczce leczniczej oraz ograniczać żółtej papryki z powodu wrzodów żołądka, z tego, co pamiętam, a Seba tak.


Zgadza się. Niemniej unikam picia yerba na pusty żołądek, zdarzyło się źle czuć po takim procesie. Dzięki za linka.
 
W smaku :

Brazylia > Argentyna

Yaguar Elaborada 100 % yerba mate duzo lepsza w smaku od tej Rosamonte z Argentyny

@Rododendron
Pewnie masz słuszność. Ja akurat ostatnie, czego szukam w yerba to walory smakowe. Pajarito jest gorzka, w jej smaku czuć moc. Te smakowe yerbki albo jakieś inne green wg mnie nie spełniają swojej roli tak dobrze, jak pajarito. Ale teraz postaram się pić chłodniejsza żeby nie dojeżdżać przełyku. Właśnie wleciało yerba mate cerveza z piwkiem zero. Zimnym. Super, polecam :) pozdro
 
Pewnie masz słuszność. Ja akurat ostatnie, czego szukam w yerba to walory smakowe. Pajarito jest gorzka, w jej smaku czuć moc. Te smakowe yerbki albo jakieś inne green wg mnie nie spełniają swojej roli tak dobrze, jak pajarito. Ale teraz postaram się pić chłodniejsza żeby nie dojeżdżać przełyku. Właśnie wleciało yerba mate cerveza z piwkiem zero. Zimnym. Super, polecam :) pozdro

Temperatura 70-80 stopni ma być, najlepiej te 75~ bo 80 to jeszcze za dużo wg mnie.
No i bombilla z tym pierścieniem chłodzącym być może tez pomaga.

A jeśli chodzi o tą paragwajską, to jasne, też zawsze warto mieć w pogotowiu ;)
 
Pewnie masz słuszność. Ja akurat ostatnie, czego szukam w yerba to walory smakowe. Pajarito jest gorzka, w jej smaku czuć moc. Te smakowe yerbki albo jakieś inne green wg mnie nie spełniają swojej roli tak dobrze, jak pajarito. Ale teraz postaram się pić chłodniejsza żeby nie dojeżdżać przełyku. Właśnie wleciało yerba mate cerveza z piwkiem zero. Zimnym. Super, polecam :) pozdro
Dokładnie. Yerba to nie słodkie piwo dla ciot w rurkach. To ma kopać, a im bardziej gorzka tym lepsza :conorsalute:

Zaciekawiłeś mnie tą yerbą na piwie muszę to wypróbować.
Czy na zwykłej CBSe z guaraną mogę zrobić ?
 
Dokładnie. Yerba to nie słodkie piwo dla ciot w rurkach. To ma kopać, a im bardziej gorzka tym lepsza :conorsalute:

Zaciekawiłeś mnie tą yerbą na piwie muszę to wypróbować.
Czy na zwykłej CBSe z guaraną mogę zrobić ?
O, dosadnie, ale tutaj widzę, że się rozumiemy! Z pewnością. Ja piłem kiedyś to CBSe, spoko całkiem. Zarówno z piwem alkoholowym jak i zero jest to ciekawe połączenie.
 
Normalnie na zimno to zalewasz ? Ile musi postać przed wypiciem?
Normalnie na zimno, dobrze jest wrzucić jeszcze lód do matero, albo zaparzyć w jakimś dzbanku który odsącza susz. Chwilę aż się zmrozi i ogień
 
Testowałem Yagura z Brazylii i El Fuego z Paragwaju, wiele mi jeszcze z Yaguarów zostalo do sprawdzenia, ale niektore juz znam, wiec postawilem im oceny szkolne jak poniżej :


Yerba Mate : Yaguar
Brazylia

1. Amore
2. Berryland
3. Elaborada Con Palo : 5
4. Cannabis
5. Cherry Lady
6. Citrus Bomb : 3
7. Coconut : 5
8. Energia (Guarana) : 4
9. Fiesta
10. Frutas Bayas
11. Frutas Del Huerto
12. Frutas Dulces
13. Hierbas Pampeanas
14. Kiwi : 5
15. Limon
16. Mango Tango
17. Maracuya
18. Menta Limon : 3
19. Naranja
20. Naranja Earl Grey
21. Papaya : 4
22. Pera : 4
23. Pomelo
24. Rosada
25. Sangria
26. Silueta : 3
27. Wild Berries
28. Wild Energy : 2

_________________________________________________________


Yerba Mate : El Fuego
Paragwaj

1. Elaborada : 5
2. Menta Limon : 5
 
#UPDATE


Yerba Mate : Yaguar
Brazylia

1. Amore
2. Berryland
3. Elaborada Con Palo : 5
4. Cannabis : 3
5. Cherry Lady : 4
6. Citrus Bomb : 3
7. Coconut : 5
8. Energia (Guarana) : 4
9. Fiesta
10. Frutas Bayas
11. Frutas Del Huerto
12. Frutas Dulces : 6
13. Hierbas Pampeanas : 2
14. Kiwi : 5
15. Limon
16. Mango Tango
17. Maracuya : 5
18. Menta Limon : 3
19. Naranja
20. Naranja Earl Grey : 3
21. Papaya : 4
22. Pera : 4
23. Pomelo
24. Rosada
25. Sangria
26. Silueta : 3
27. Wild Berries
28. Wild Energy : 2

Yerba Mate : El Fuego
Paragwaj
1. Elaborada : 5
2. Menta Limon : 5
 
updacik, zostały tylko 4 próbki Yagura i wjedzie El Fuego na pełnej który już oceniłem, bo piłem jego próbki, poza 'energia gurana'

Yerba Mate : Yaguar
Brazylia

1. Amore : 2
2. Berryland : 3
3. Cannabis : 3
4. Cherry Lady : 4
5. Citrus Bomb : 3
6. Coconut : 5
7. Elaborada Con Palo : 5
8. Energia (Guarana) : 4
9. Fiesta
10. Frutas Bayas : 3
11. Frutas Del Huerto : 4
12. Frutas Dulces : 6
13. Hierbas Pampeanas : 2
14. Kiwi : 5
15. Limon
16. Mango Tango : 4
17. Maracuya : 5
18. Menta Limon : 3
19. Naranja : 4
20. Naranja Earl Grey : 3
21. Papaya : 4
22. Pera : 4
23. Pomelo : 3
24. Rosada
25. Sangria : 1
26. Silueta : 3
27. Wild Berries
28. Wild Energy : 2

Yerba Mate : El Fuego
Paragwaj
1. Elaborada : 5
2. Energia Guarana
3. Menta Limon : 5

Yerba Mate : Rosamonte
Argentyna
1. Despalada : 1
2. Elaborada : 3
 
1662987361952.png
 
Piję od niedawna, jakiś czas temu kupiłem od Cejrowskiego 6+1 Kurupi, całkiem ładnie wchodzi i na żołądku nie ciąży, gdy piję z rana. Jednak została ostatnia paczka i zastanawiam się nad czym nowym, co byście polecili? Pył i gorycz mi nie przeszkadzają.
 
Skoro smaki yerby już sprawdzone i wiem co lubię pić, to powoli zbliża się czas na zmianę ceramicznej tykwy na jakąś profesjonalną jakiej używają prawdziwi yerbiarze.
Co polecacie ?
 
Back
Top