Yerba Mate

W gratisie dolaczyli mi torebke z Paragwaju, pił ktoś?

View attachment 43631View attachment 43630

Musze powiedzieć że istnie dymna yerba, jakbym pił dymne whisky typu Laphroaig 10 YO
Pewnie świetnie siadłaby @Evo jeśliby był fanem yerby.
Ale nieszczególnie jest ona dla mnie, ja zacieram ręcę na próbki yaguara, tylko nie smakowe a takie co ma 100% yerby.- niestety dziś byłem u Mnicha i nie miał w sprzedaży. - pozostaje więc opcja allegro :C
 
Musze powiedzieć że istnie dymna yerba, jakbym pił dymne whisky typu Laphroaig 10 YO
Pewnie świetnie siadłaby @Evo jeśliby był fanem yerby.
Ale nieszczególnie jest ona dla mnie, ja zacieram ręcę na próbki yaguara, tylko nie smakowe a takie co ma 100% yerby.- niestety dziś byłem u Mnicha i nie miał w sprzedaży. - pozostaje więc opcja allegro :C
@Mnichu potwierdzasz?
 
Musze powiedzieć że istnie dymna yerba, jakbym pił dymne whisky typu Laphroaig 10 YO
Pewnie świetnie siadłaby @Evo jeśliby był fanem yerby.
Ale nieszczególnie jest ona dla mnie, ja zacieram ręcę na próbki yaguara, tylko nie smakowe a takie co ma 100% yerby.- niestety dziś byłem u Mnicha i nie miał w sprzedaży. - pozostaje więc opcja allegro :C
Nie jestem fanem Yerby. Próbowałem i na mnie nie działa, a smak nie porywa.
 

Z tego zakupu ta niebieska
Screenshot_20220821-095845_Opera.jpg
niedobra bo czymś zajeżdża (jakby jakimiś ziołami) co psuje jej smak. @Rododendron

@5jointow reszte z tego zamówienia Ci polecam na start, ta czerwona
Screenshot_20220821-100034_Opera.jpg
powinna Ci siąść, mi smakuje, bo jej smak jest lekki, przyjemny, podobny do zielonej herbaty.
Daj znać co zamówiłeś, najtaniej na allegro kupisz, bo przesylka darmowa jak masz smarta, a na tej poyerbani.pl musisz wydac minimum 100 zl zeby miec darmowa dostawe.


Ta bombille koniecznie polecam każdemu fanowi yerby. Pamietajcie tylko zeby ja zawsze rozkrecac i myć po wypiciu kilku yerb dziennie, bo na tej siateczce zawsze osiadają wszystkie drobinki suszu.
 
Last edited:
@Baasteek zoba, co tu piszą:

Yerba Mate powoduje zgagę​

PRAWDA. Osoby z zapaleniem błony śluzowej żołądka, rozstrojem żołądka lub częstą zgagą powinny znacznie ograniczyć lub wyeliminować spożycie Yerba Mate, ponieważ może powodować uczucie dyskomfortu ze strony układu pokarmowego.
 
Pije Yerba od 5 lat, codziennie, od 3 lat wciąż jedna i ta sama Pajarito. Żadnej zgagi nie miałem nigdy. Pije dwa zalania dziennie, kilogram wypijam w 15-17 dni. Pozdro
 
Pije Yerba od 5 lat, codziennie, od 3 lat wciąż jedna i ta sama Pajarito. Żadnej zgagi nie miałem nigdy. Pije dwa zalania dziennie, kilogram wypijam w 15-17 dni. Pozdro

ta którą pijesz ma najwięcej pyłu, a pył wpływa najbardziej na pobudzenie organizmu i moc yerby
 
ta którą pijesz ma najwięcej pyłu, a pył wpływa najbardziej na pobudzenie organizmu i moc yerby
O to to. Dlatego właśnie ją pije, bo klepie mnie wspaniale i dzięki temu nie pije kawy od lat. Pobudzenie z yerba mate bije kawę na głowę. W moim przypadku wykazuje też działanie antydepresyjne. Polecam wszystkim pajarito. Ja sypie sporo, jest gorzka, ale kocham ten smak. Jak daje spróbować czasami ludziom mój napar, to się krzywią. Amatorzy :boss:
 
jeszcze nie piłem na zimno, nie wiem czy będę próbował, ale ta kokosowa lub ta limon moze byc dobra na terere
Terere top, kostki lodu, yerba, zimna woda. U mnie sprawdzało się to w takiej zaparzarce do kawy, tylko wtedy za dużo piłem, bo dzbankami wjeżdżało.
A, i polecam yerba mate cerveza, czyli yerba zalana piwkiem zimnym. :)
 
O to to. Dlatego właśnie ją pije, bo klepie mnie wspaniale i dzięki temu nie pije kawy od lat. Pobudzenie z yerba mate bije kawę na głowę. W moim przypadku wykazuje też działanie antydepresyjne. Polecam wszystkim pajarito. Ja sypie sporo, jest gorzka, ale kocham ten smak. Jak daje spróbować czasami ludziom mój napar, to się krzywią. Amatorzy :boss:

Klepie to fakt, ale też jest wędzona na węglu, więc ma wartości rakotwórcze niestety jak i wszystkie wędzone rzeczy.

Nie smakuje to amatorom yerby bo jej smak przypomina picie wody z popielniczki ;))
Ale najbardziej można ją szanować właśnie za moc i pobudzenie, jest najskuteczniejsza - mi dała mocnego kopa jak miałem przeziębienie, napiłem się właśnie paragwajskiej którą dostałem gratis w jakimś zamówieniu innej yerby.

Moje pytanie czy palisz papierosy lub zioło, że Ci smakuje to pajarito, bo ja nic nie pale wiec dla mnie smak popiołu jest ciężki do zaakceptowania, ale może się jeszcze skusze.
 
Pije Yerba od 5 lat, codziennie

Posiadasz bombille z potrójnym filtrem ?
Jeśli nie to kup koniecznie, nie przepuszcza żadnych drobinek (!) tylko trzeba rozkręcać i myć przed ostawką w kąt, żeby nie zostało tak na następny dzień.

Na allegro zapłacisz za taką 40 zł i darmowa wysyłka jeśli masz SMART!
 
Klepie to fakt, ale też jest wędzona na węglu, więc ma wartości rakotwórcze niestety jak i wszystkie wędzone rzeczy.

Nie smakuje to amatorom yerby bo jej smak przypomina picie wody z popielniczki ;))
Ale najbardziej można ją szanować właśnie za moc i pobudzenie, jest najskuteczniejsza - mi dała mocnego kopa jak miałem przeziębienie, napiłem się właśnie paragwajskiej którą dostałem gratis w jakimś zamówieniu innej yerby.

Moje pytanie czy palisz papierosy lub zioło, że Ci smakuje to pajarito, bo ja nic nie pale wiec dla mnie smak popiołu jest ciężki do zaakceptowania, ale może się jeszcze skusze.
Nie palę, nie pije, ogólnie jedyna używka to yerba. Czytałem kiedyś jakieś badania o yerba, ale grupa badana to przeważnie również pallacze, więc niezbyt miarodajne te badania.
Edit

Czytam o badaniach na ten temat, ogólnie każdy ciepły napój zwiększa ryzyko, a co do tego, że yerba wędzona, to podobno nie wpływa aż tak bardzo
 
Posiadasz bombille z potrójnym filtrem ?
Jeśli nie to kup koniecznie, nie przepuszcza żadnych drobinek (!) tylko trzeba rozkręcać i myć przed ostawką w kąt, żeby nie zostało tak na następny dzień.

Na allegro zapłacisz za taką 40 zł i darmowa wysyłka jeśli masz SMART!
Ckekawe! Ja mam zwykle bombille. Piszą, że te WWA czyli szkodliwe substancje powstale w wyniku wędzenia są w większej ilości w kawie i grillowanej żywności. Jesteśmy w domu Bastian. Nie trzeba sprawdzać bebechów.
 
Back
Top