Wybory ;p

Mort a co im po prawach wyborczych, skoro i tak nie można głosować z kuchni?? :D



Prawica Rzeczypospolitej



Aha, skoro już jesteśmy przy temacie polityki, pieniędzy, to chciałem spytać, co z tym konkursem? Miał być rozstrzygnięty już wczoraj wieczorem, a wieści żadnych chyba nie było jeszcez.
 
noodles



Jak obiektywnie, jak to Twoje zdanie? :)



Belmondo



Jesteś wyjątkiem w w Twoich klimatach, większość jest za PO, bo jest lajcik itp. Akurat mnie to dziwi, no ale pozory mylą.



{ozdrawiam



Tka jak jakiś geniusz powoływał się tu na forum na fora, że kibice/PiS, gdy tymczasem z moich "badań" wynika, że o zgrozo, mnóstwo osób ze stadionow będzie głosować na ....Palikota!







PiS albo Korwin, raczej 1.
 
Pomyśleć, chłopaki nieźle piszą o MMA, a tu jebut - SLD, Palikot, PSL, PiS, PO. Jak to się mówi, lepiej czasem zamilknąć niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości. Bez urazy, ale jeśli ktoś zamierza głosować chociażby na SLD bądź PO, to po prostu oznacza, że musi być dość blisko spokrewniony z lemingami, które to na zawołanie łykają papkę podawaną przez mainstreamową propagandę. Lemingi nie kwestionują, one kodują.



Oczywiście sprawa przedstawia się inaczej, gdy taki jegomość ma jakiś interes w tym, by wygrała ta partia a nie inna. Wtedy takowego gościa w pełni rozumiem. Rozumiem np. pedzia, że może chcieć głosować na SLD czy Palikota, rozumiem chłopa z polem, że może mu być blisko do PSL, zwłaszcza jak ma rodzinę w strukturach, rozumiem złodzieja/urzędnika, że może mu być blisko do PO, rozumiem narodowego socjalucha/fanatyka, że może go ładnie łechtać swoimi hasłami PiS. No ale zakładam, że jednak tu na forum takowych raczej nie mamy?



Między socjalistami europejskimi, postkomunistycznymi, agrarnymi i patriotycznymi nie ma wielkich różnic. Moje konserwatywne podejście do spraw społecznych i liberalne do ekonomicznych skłaniałoby mnie do głosowania na Korwina, ale jako że wobec rejestracji tylko w 21 okręgach praktycznie nie ma szans na żaden przyzwoity wynik (jak zwykle), wybory sobie daruję, podobnie jak poprzednio. Trzeba się szanować i w spędzie demokracji nie uczestniczyć, jeśli nie niesie to ze sobą żadnej obiektywnej albo subiektywnej korzyści. Inna rzecz to słuszna uwaga ENKIego, że w zasadzie te chłopki nie mają żadnej władzy, bo takowa przychodzi do nas zza zachodniej granicy.
 
@noodles masz rację



A poza tym ludzie nie idą głosowac na PO tylko przeciwo Kaczyńskiemu, który przez media kreowany jest na nowego Hitlera. Ludzie niestety nie mają swojego zdania i łykają papkę jak pelikany.



Z całym szacynkiem do forumowiczów i waszych profesji lub kierunków kształcenia: w czasie poprzedniej kampanii PO powoływało się na ludzi młodych i wykształconych jako swój elektorat. Wiele z tych osób chwyciło haczyk dając się uwieśc cienkiemu marketingowi politycznemu. Wtedy na innym forum pisałem, że ta grupa ludzi będzie najbardziej żałowac - nauczyciele, samozachwyceni sobą studenci, przedsiębiorcy. Wszyscy dostali równo po dupie, a i tak karmieni sloganami i jadem wolą zdechąc pod zatrudniakiem niż popuścic Kaczorowi.







btw ciekawi mnie czy premier wie po ile są kartofle, kiedy ostatni raz tankował samochód, kiedy jechał z Warszawy do Katowic, czy szedł nocą przez centrum jakiegokolwiek miasta







film SLD działa na wyborców...







przepraszam ale jeśli piszecie poważnie to ja jestem za dytkaturą
 
j5A1MQUYiL6kp.png
 
To co wyżej jest napisane konkretnie mnie rozśmieszyło. Może to i przykrę, ale lubię czasem poczytać tego typu głupoty. Jak ktoś wierzy we wszystko co jest tam napisane to musi być konkretnym półgłówkiem.



Ja najprawdopodobniej oddam nieważny głos. Jeszcze się zastanawiam. Ale za każdym razem jak widzę tego typu bzdury co wyżej, przekonuje się do PO. Nie chce aby ludzie o inteligencji pozwalającej wierzyć we wszystko to co Jarek powie rządzili w Polsce ;) A jeśli chodzi o całowicie 'olanie' wyborów, to dla mnie jest to straszną głupotą i kompletnie nie mogę zrozumieć jakichkolwiek argumentów za tym. Co komu szkodzi wrzucić tą pustą kartkę? ;)



Pozdro.
 
SLD. Wkurwia już gadanie o tym jaką to papka jestesmy karmieni. Niektórym się wydaje że jak juz się Pisu nie chwali to nie jest się obiektywnym. Każdy kto jest za PO to wróg.
 
@Przemys_law



Rozumiem, ze pijesz do mnie? No to wytlumacz kolege Semper Fidelisa. W sumie kolega Semper moglby zachowac sie honorowo, jak na kibola przystalo i podac na kogo glosuje.



@naiver



Widze, ze prawdziwy Polak. Obrazic wszystkich innych, a na koncu powiedziec, ze wybory mam w dupie bo moj najlepsiejszy kandydat nie ma szans....



ja osobiscie(pedzio/zlodziej) waham sie miedzy PO/Palikotem.
 
spa



Wybacz, może i do Ciebie, nie pamiętam kto takie "mądrości" pisał.



Z racji, że znam to akurat nie z forów, to uwierz mi na słowo: są takie młyny, gdzie Palikot zdobędzie połowę głosów. Głosy na inne partie to wiadomo: Korwin i PiS. Nawet na SLD jacyś młodzi też się zdarzają (albo sytuacja łódzka). To największy majstersztyk tej kampanii - powiązanie PiS z kibicami, a raczej na odwrót.



Mnie to przeraża, jak można głosować na totalnie anonimowych ludzi, bo co? - od Palikota?



Głosowanie na SLD po tym choćby co spotkało Hiszpanię i Węgry? Ok...



Aha. Jak już ktoś oddaje nieważny głos (a też tak robiłem) to skreślajcie wszystko, nie zostawiajcie pustych kartek.



Pomysł speców od PR PO z tym "buntem" Palikota muszę przyznać genialny. Mogę kogoś nie lubić, ale inteligencję cenię, a to było zagranie iście rodem z "Księcia". Brawa!
 
A co to ma za znaczenie czy skreśle wszystko, czy zostawie pustą kartkę? Frekwencja jest liczona od złożenia podpisu i odebrania karty, a potem można sobie ją nawet w tyłek wsadzić ;)
 
To, że nikogo nie będzie korciło, żeby coś dostawić. Obojętnie na jaką Partię - ma być sprawiedliwie.
 
Masz rację ;) Albo dopiszę/namaluje coś od siebie na polepszenie humoru liczącym :D
 
Nie obrażaj się, spa, nie ma potrzeby. Ja generalnie demokrację mam w głębokim poważaniu, nie tylko same wybory. Ideałem byłaby oczywiście monarchia albo w ostateczności jakaś autokracja, względnie dyktatura - lepsze to niż rządy zmanipulowanych przez propagandę mas. Pisałem tu na forum wcześniej w jakimś temacie, jak możnaby wykluczyć z głosowania ludzi, którzy idą zagłosować, bo wypada, bo "kto nie głosuje, ten nie może narzekać", bo "wybory to święto demokracji", bo "Kaczora/Tuska trzeba powstrzymać" itp., więc się nie będę powtarzał.



Zdecydowanie najlepszą opcją jest niepójście na wybory, co byłoby solidnym prztyczkiem w nos dla świń będących u koryta od ponad 20 (a w wielu przypadkach o wiele dłużej) lat, których gęby pełne są frazesów o demokracji i potrzebie kształtowania społeczeństwa obywatelskiego. Frekwencja na poziomie 20% mogłaby być takim ciosem, choć oczywiście nie mam złudzeń, że cokolwiek by to zmieniło - ale przynajmniej byłaby jakaś satysfakcja, że ludzie poszli po rozum do głowy i zdecydowali się nie tracić czasu na politykierów i gremialnie olali wybory.



Spa, powiedz, nie było cię w kraju przez ostatnie lata, czy po prostu średnio się tym bagnem interesujesz, że wahasz się między PO a Palikotem? To swoją drogą potwierdza tezę, że wszystkie te partie to w gruncie rzeczy jedno i to samo, bo PO to rzekomo prawica, a Palikot lewica, a tymczasem ludzie wahają się między tymi dwoma wyborami. Jakby kto nie wiedział, czy woli prawicę czy lewicę.
 
raphaelius, też uważasz, że kobiety nie powinny mieć praw wyborczych?
lol.gif






Mort,



Jest to jednen z pogladow poniekad wlozony do ust JKM przez media. JKM nie jest za odebraniem praw wyborczych kobiet, on generalnie nie jest zwolennikiem demokracji - nie jest zwolennikiem glosowania, gdzie kazda nawet najglupsza jednostka ma jednakowe prawo do decydowania o panstwie. Oczywiscie w dzisiejszych czasach jest to poglad bardzo niepopularny, bo jak mowi slynne powidzenie "demokracja nie jest perfekcyjna, ale lepszego systemu dotad nie wymyslono" - mozna sie z tym zgadzac lub nie, JKM i jego zwolennicy sie z tym nie zgadzaja.



Tak samo przedstawia sie go jako najwiekszego homofoba, co jest kolejna bzdura. Na kazdym kroku podkresla, ze nie ma NIC przeciwko homoseksualistom, jednak jest przeciwny gejowskiej propagandzie i obscenicznym paradom. Kazdy ma prawo wyboru, ale nie koniecznie musi sie z nim obnosic i nie daj boze narzucac innym.



Jesli juz zyjemy w demokracji, fajnie by bylo, aby wyborcy chociaz zdawali sobie sprawe z pogladow danych kandydatow, a nie pozerali bezkrytycznie to co im podadza najwieksze koncerny medialne.
 
JKM ma (przynajniej w mojej ocenie) troche zbyt radykalne poglądy np. co do zniesienia obowiązku posyłania dzieci do szkoły czy ogólnego i powszechnego prawa posiadania broni bez zezwolenia. Mówi bardzo dosadnie i jest jako jeden z niewielu (według mnie) politykiem z powołania, ale na dzień dzisiejszy jego plany są niemozliwe do zrealizowania
 
Wtrącę się odnośnie praw wyborczych kobiet. Dlaczego niektórzy uważają, że niekoniecznie jest to dobre - otóż, dla przeciętnej, normalnej, zdrowej kobiety najważniejsze jest bezpieczeństwo - kobieta jest w stanie poświęcić część wolności za cenę bezpieczeństwa, tak to już natura je ulepiła i ma to oczywiście swoje uzasadnienie. Bezpieczeństwo jest domeną partii socjalistycznych, które, teoretycznie, nie pozwolą nikomu zginąć, bo będą wspierały, pomagały. Za pieniądze innych oczywiście. Innymi słowy, uwiążą krowę na łańcuchu, od czasu do czasu przesuwając kołek, żeby trawy starczyło - taka krowa nie zginie. Ale i daleko nie zajdzie. Odbierają tym samym wolność, dając (pozorne) bezpieczeństwo. Kobiety, ceniące to ostatnie, są tym samym bardziej skłonne głosować na partie socjalistyczne. Czym jest socjalizm, tłumaczyć chyba nie trzeba. To tak w telegraficznym skrócie o prawach wyborczych kobiet.
 
plany rzeczywiscie w wiekszosci niemozliwe lub niesamowicie trudne do zrealizowania, ale glos swoj bym na niego oddal, zeby okazac poparcie dla tych planow.



z jednej strony z dzisiejszej perspektywy, rzeczywiscie pomysl radykalny, nikt nie jest w stanie sobie wyobrazic nieobowiazkowego szkolnictwa, jednak z drugiej strony to juz jest absurd jaka wladze ma panstwo nad dzieckiem, "w normalnym panstwie" to rodzic powinien decydowac o przyszlosci swojego dziecka.





Czym jest socjalizm, tłumaczyć chyba nie trzeba.






Nie trzeba, ale dla niezorientowanych jest to system powszechnie dzis obowiazujacy w wiekszosci panstw europejskich :)
 
Jak mnie wkurwia takie poddejscie: mowia, ze nie ma szans to nie warto go popierac, nawet jak ma racje, JKM nie mowi dosadnie, amowi PRAWDE. Ci politycy dotychczasowi to złodzieje, których trzeba postawic pod sąd i do pierdla w kamieniołomach. , Dzieci natomiast wychowuj rodzice, rodzina i to oni powinni decydowac kiedy i gdzie posylac swoje potomstwo do szkoly.Choć rozumiem,że niektórzy maja tak wyprane mozgi przez socjalizm, ze sa w stanie oddac swoje dzieci w posiadanie "panstwa opiekunczego".
 
Jak uwazacie ze ktokolwiek z nich ma jakies idealy to jestescie gleboko naiwni.Demokracja ma to do siebie ze wybiera sie mniejsze zlo a politycy z kazdego obozu manipuluja ile sie da.Tak jak powiedzial kiedys Kurski u Lisa "ciemny lud to kupi".Tak nas oni wszyscy traktuja,dziwie sie tylko ze tylu ludzi sie na te manipulacje nabiera.A odnosnie demokracji to niech ktos mi pokaze lepszy system,ktory sie sprawdza na swiecie-nie ma takiego.
 
Allladino, późna pora, więc na frazes o demokracji jako najgorszym ustroju, od którego jednak nie wymyślono nic lepszego, odpowiem, że kłamstwo powtórzone tysiąc razy, staje się prawdą.
 
PiS bo odpowiada mi ich program to dzięki pisowi mieliśmy dobrą kasę z UNII dobra dlatego że teraz nie dostaniemy więcej. Ruch palikota to plucie Polsce w oczy, śmiech na sali porównywalna z PolskaPartiaPiwa . PO coraz więcej ludzi przekonuje się że światowy liberalizm to bubel i kryzys to pokazał, chociaż nadzieje na ten rząd były duże , Korwin jest zwykłym populistą a ludzie z jego partii nawet nie wiedzą jaki mają program:D SLD nie ma już nikogo kto mógłby tworzyć rząd..starzy już mają cieplejsze posadki i chyba za 5 lat podzieli los partii demokratów, PJN za małe chociaż jestem ciekaw takiej centroprawicy .PSL dla wsi najlepsza partia.
 
guys srsly? będziecie prawić o polityce tutaj?? Dla ścisłości, byłem działaczem SLD w latach 2005-2008 i naprawdę podaruję sobie dyskusje z wami. Niech każdy ma swoje zdanie. Ja wychodzę z prostego założenia, w każdej partii są idioci, których celem jest jedynie dorwanie się do koryta, oraz ludzie "prawi", którzy faktycznie chcą coś zmienić. I nie mówię, że w SLD jest ich więcej czy mnie, bo i tu można znaleźć całą plejadę osłów, ale z drugiej strony, opcja Polski w UE, silnej ekonomicznie, zatroskaniej o obywatela, z dużą ilośćią swobód obywatelskich, ze zdrowym podejściem do społecznych kwestii typu aborcja, invitro, to jest opcja SLD. Nie jarają mnie spiskowe teorie, rządy pomówień i służb specjalnych pisu, nie jarają mnie rządy demagogii i udawanego liberalizmu (Rostowski chwalący się sukcesem, gdy nie zrobił literalnie nic), policyjnych łapanek na kibiców wrogich po, nie jarają mnie polityczne błazenady typu palikot, korwin-mikke. Ale po co się rozpisuję, wszystko zależy od światopoglądu przecież, peace
 
@Pervert-przeciez Ty mowisz o klamstwach,ktore w programie maja napisane,a nie o tym co bedzie jak SLD sie dorwie do koryta:-) peace
 
Back
Top