Wino i wszystko o nim

Szczerze polecam. Piłem ostatnio podczas seansu Jurasic Park 1. Jest to Gucci wśród win. Kremowy aromat kokosa potrafi wprowadzić na szczyty oralnej ekstazy.
No właśnie.. Mój brat piję codziennie. Nawet kilka razy dziennie. Ja wciąż nie mogę się przekonać.
 
Ja trochę z innej beczki pytanie.

Jakie kieliszki do wina jesteście w stanie polecić? Nie chodzi mi o jakieś najwyższych lotów, ale mają być ładne i nie rozpadać się od środka podczas mycia jak te za 50zł. Jakiś zestaw za 120zł będzie? Bo chcę kupić na prezent.

@Chujcew @Evo
 
Ja trochę z innej beczki pytanie.

Jakie kieliszki do wina jesteście w stanie polecić? Nie chodzi mi o jakieś najwyższych lotów, ale mają być ładne i nie rozpadać się od środka podczas mycia jak te za 50zł. Jakiś zestaw za 120zł będzie? Bo chcę kupić na prezent.

@Chujcew @Evo
Z kieliszkami średnio mogę pomóc, nie wiem co tam macie w Polsce dostępne. Ja używam Dartingtonów, brytyjski kryształ, taki zwykły. Jeszcze się nie zagłębiałem mocno w szkło, będę dopiero to robić, gdzieś tak kiedyśśśś..
 
Ja trochę z innej beczki pytanie.

Jakie kieliszki do wina jesteście w stanie polecić? Nie chodzi mi o jakieś najwyższych lotów, ale mają być ładne i nie rozpadać się od środka podczas mycia jak te za 50zł. Jakiś zestaw za 120zł będzie? Bo chcę kupić na prezent.

@Chujcew @Evo
Krosno - szukaj tych handmade.

 
Krosno to widziałem, że nawet teraz w lidlu jest, stąd jakoś nie miałem do tego zaufania, bo to był pierwszy wynik jaki mi w internecie wyskakiwał
Krosno bardzo fajne szkło robi. Polecam, wiele tego miałem na barach.
 
@Chujcew a na szampanie też się znasz? zapodaj coś do kupienia online, żona chce różowy, jakiś dobry i żeby kopał :awesome:

nie wiem... za 2 stówki kupi coś dobrego?
Za 200zl kupisz juz dobre szampany. To w sumie zależy dużo od tego jakie masz preferencje. Najlepiej brac takie co ma okolo 70% pinot noir. Odradzałbym szampany Mumm i Moet. Sa to w tym momencie dwie najpopularniejsze i najwieksze marki(moet produkuje okolo 2mln butelek rocznie). Za cene bruta od moeta znajdziesz mnostwo lepszych. Ma start polecam perrier jouet brut klasyczny. 150-170zl chyba.
 
Krosno to widziałem, że nawet teraz w lidlu jest, stąd jakoś nie miałem do tego zaufania, bo to był pierwszy wynik jaki mi w internecie wyskakiwał
Nie ma obaw, jakość wysoka. Dmuchane (handmade) są ładniejsze - nie widać łączeń. Ja szkło zawsze biorę z Krosna i jestem zadowolony.

A jak już nie chcesz Krosna z jakichś powodów, to bierz: Schott Zwiesel, też bardzo dobre i ładne (choć nie dostaniesz w tej cenie dmuchanych z tej marki, a z Krosna może tak).
 
Krosno zdecydowanie. Co prawda nie mam od nich szkła do wina ale już do pozostałych trunków (whisky, wódka, koniak) tak i zdecydowanie polecam :frankapprove:
 
@Chujcew poprosze po 1 sztuce wina czerwonego oraz białego z winnicy lidla ( WINO WYTRAWNE )

Moje smaki to : lubie wina cierpkie a z tych białych to poproszę żeby nie były zbyt kwaskowate, nie lubie zbytnio cytrusowych nut :)

półka cenowa 30-50 zł byle mi smakowało

Chcialbym dzisiaj zamówić bo od czwartku zaczyna mi się postój itd itp.
 
Weź Ty mi zdefiniuj cierpkie bo chyba mamy inne rozumienie tego słowa w kontekście wina, to niedobra rzecz jest.

Kwasowość a cytrusowość to zupełnie inne sprawy. Kwasowość to nie smak, tylko komponent wina.
 
Last edited:
Weź Ty mi zdefiniuj cierpkie bo chyba many inne rozumienie tego słowa w kontekście wina, to niedobra rzecz jest.

Kwasowość a cytrusowość to zupełnie inne sprawy. Kwasowość to nie smak, tylko komponent wina.

nie zacytowałeś mnie i nie wyskoczylo mi ze odpisales, no więc hmm...

nie oczekuje cytrusów w smaku, wole smak winogrona białego w tym białym
a w czerwonym lubie jak jest cierpkie, nie wiem jak mam go zdefiniować inaczej, zapodaj jakieś dobre po prostu może, po zakupie zobaczymy czy się okaże trafne :)

fajnie jakbyś dał radę do 12.00 to by mi dziś wysłali już :joer:
 
Weź Ty mi zdefiniuj cierpkie bo chyba mamy inne rozumienie tego słowa w kontekście wina, to niedobra rzecz jest.

Kwasowość a cytrusowość to zupełnie inne sprawy. Kwasowość to nie smak, tylko komponent wina.
Może chodzilo mu z tym cierpkim ot en taninowy posmak.
 

Dzięki !

Zamawiam te :

1691399158362.png
 
Bastek, w przeciwieństwie do reszty forum, ja wiem, że Ty jesteś brzydkim trollem i się nie dam.

nie no tak na poważnie jak to jest że raz dają nakrętkę a raz korek ?

przy tej cenie chyba powinien być już korek w butelce
 
Back
Top