Wino i wszystko o nim

@Chujcew planuję zakupić jakieś białe wino do ryby, nie orientujesz się, czy takie cuś może się nadać?
 
@Chujcew planuję zakupić jakieś białe wino do ryby, nie orientujesz się, czy takie cuś może się nadać?
Albariño do ryby nie najgorzej, to pierwsze piłem kiedyś, jest wcale niezłe. Drugie wygląda najlepiej z tych trzech.

Od siebie dodam, że jeśli masz możliwość kupna dobrego Gavi albo Sancerre to się nie zastanawiaj tylko spróbuj w tę stronę :)

Jeszcze tylko kwestia jaka ryba?
 
Albariño do ryby nie najgorzej, to pierwsze piłem kiedyś, jest wcale niezłe. Drugie wygląda najlepiej z tych trzech.

Od siebie dodam, że jeśli masz możliwość kupna dobrego Gavi albo Sancerre to się nie zastanawiaj tylko spróbuj w tę stronę :)

Jeszcze tylko kwestia jaka ryba?
Karp
 
To spróbuję to pierwsze, bo La Mar u mnie ponad 40 Euro, więc mało atrakcyjna cena jak na białe wino do obiadu.
A czym się różni białe od czerwonego do obiadu? Czemu zakładasz, że czerwone jest droższe? Abstrahując od tego do czego podajemy.
 
Ja na przykład piję tylko czerwone wytrawne. Do wszystkiego do czego akurat mam ochotę.

W Portugalii jak byslimy to tylko próbowaliśmy czerwone i jakieś 2 białe porto. Ale te młode za słodkie. Podobno te wieloletnie traca słodycz i smakują bardziej jak wytrawne, ale akurat takiego mi się nie udało testować.
 
Ja na przykład piję tylko czerwone wytrawne. Do wszystkiego do czego akurat mam ochotę.

W Portugalii jak byslimy to tylko próbowaliśmy czerwone i jakieś 2 białe porto. Ale te młode za słodkie. Podobno te wieloletnie traca słodycz i smakują bardziej jak wytrawne, ale akurat takiego mi się nie udało testować.
Cukier jak alkohol - ile jest w stworzonym winie, tyle go będzie zawsze, są to wartości nie zanikające.
Natomiast może być tak, że off-dry wino wraz z wiekiem nabiera lepszego balansu, przez co słodycz jest mniej odczuwalna, jednak ilość cukru zostaje taka sama.
 
Do karpia albariño jak najbardziej, przy tłustej rybie potrzebujemy sporo kwasowości, ale też odpowiednich smaków dla równowagi smaku karpia. Ja sądzę, że smak karpia jest zbyt wyrazisty by pić tylko lekkie cytrusowe wino, wolałbym trochę więcej tropikalnych nut czy tree fruits. Chenin blanc, albariño, pinot gris z Alzacji, Soave to byłyby moje wybory.
 
Bo jeszcze nie widziałem białego wytrawnego w cenie Romanee Conti, ani nawet zwykłego Chateaux Petrusa. :panda:

Ostatnio to w Lidlu mieli od Mastroberardino na jakiejś przecenie po 25 zł, mam chyba jeszcze gdzieś jedną butelkę, straszny kwas.::clintdis::
Jak Pana stać na takie przyjemności to tylko pozazdrościć. :tiphatb: :conorsalute:
Z drugiej strony za ułamek ceny...

:lol:
 
@Chujcew a na szampanie też się znasz? zapodaj coś do kupienia online, żona chce różowy, jakiś dobry i żeby kopał :awesome:

nie wiem... za 2 stówki kupi coś dobrego?
 
@Chujcew a na szampanie też się znasz? zapodaj coś do kupienia online, żona chce różowy, jakiś dobry i żeby kopał :awesome:

nie wiem... za 2 stówki kupi coś dobrego?
Tu masz dobrego Mumma z Lydla:

Chociaż ja to bym kupił takiego Cremanta:
Żonie puścił na osłodę:


A za zaoszczędzoną kasę zakupił normalny alkohol, teraz w Lydlu mają 28% zniżki na Whisky :lizoremotmaly2:
 
Tu masz dobrego Mumma z Lydla:

Chociaż ja to bym kupił takiego Cremanta:
Żonie puścił na osłodę:


A za zaoszczędzoną kasę zakupił normalny alkohol, teraz w Lydlu mają 28% zniżki na Whisky :lizoremotmaly2:

o popacz, właśnie miałem tego pierwszego klikniętego... ale po 180 zł...


 
@Chujcew a na szampanie też się znasz?
:rutekajak:
do tego żona zrobi sushi + całą noc na golasa i mamy sylwestra jak się patrzy!!!
Panie, sushi + szampan to fantastyczne połączenie, winszuję :frankapprove:
nie wiem... za 2 stówki kupi coś dobrego?
W tej cenie chyba faktycznie będzie najlepszy podrzucony wcześniej Mumm, chociaż to ta sama półka co:
https://www.alkoholeswiata24.pl/szampan-veuve-clicquot-brut-rose-3049614003417
https://www.forfiterexclusive.pl/piper-heidsieck-rose-sauvage-0-75l-12.html

Ogólnie są solidne. Najlepsze jakościowo z małą dopłatą:
https://sklep-domwhisky.pl/product-pol-25350-Szampan-Perrier-Jouet-Blason-Rose-12-0-75l.html

Musisz mieć na uwadze, że różowe szampany są droższe od białych - droższe wytworzenie ich.
 
Back
Top