Wiem kto wygra na 100 % - gra

Obejrzałem walki to musze się poprawić bo zaczynam mieć wątpliwości czy Benavidez tą walkę wygra.
 
Typ można zmieniać do momentu rozpoczęcia danej gali - ważne by uzasadnić nowy wybór.



Ps. Nazwa tematu wyraźnie mówi, że swego wyboru trzeba być pewny na 100 % .
 
Haha, świetny topic Kaczka.



UFC on Versus 5



205 lbs.: Karlos Vemola (8-1) vs. Ronny Marki Sales da Silva (11-1)



Zapasy i siła Vemoli stłamsza zapasy Brazylijczyka, stójka i jujitsu Marki są za słabe na skuteczne odgryzanie się.
 
wiem-kto-_hsaarnr.jpg
 
Edwin Figueroa vs Jason Reinhardt



Figueroa dal swietna walke z McDonaldem, ktora zreszta wzial w bardzo krotkim czasie. Reinhardt z kolei to chyba zawodnik z najbardziej napompowanym rekordem w UFC. Przegra i odejdzie z bilansem 0-3 w najwiekszej organizacji na swiecie.
 
Przyjmuję Kolczu, choć umotywowanie takie sobie...ale patriotyzm czuć - więc jest git:-)



:-)



Ps. Zen i Lucifer - nadal brak umotywowania typa...:-)
 
Co to za sztuka obstawiania pewniaków? :) tak to każdy jest kozak obstwiając faworyta. Dobrze by było jak by doliczano punkty za to jakie dają komu szanse.



Mój typ:



Georges St-Pierre vs Nick Diaz



NA 100% wygra Diaz.



Uzasadnienie:



Nick w przeciwieństwie do GSP ma tzw "jaja". Jest lepszą wersją BJ Penna z pierwszej walki BJvsGSP a tam jak wiadomo GSP dostał ostry łomot. MA lepszy boks, lepsze BJJ. Jego stójka w półdystansie jest wydajniejsza, wyczucie, timing, lekkość. GSP to sztywniak-robot strzelający prawym prostym i jakimiś tam markowanymi zamachami z nad głowy. Kondycja też po stronie Diaza - rozkręca się w czasie walki, a GSP jak każdy Francuz podda się gdy walka zacznie się na dobre, a na walce Nick zna się najlepiej.



Obstawiam że GSP po kilku przyjętych ciosach zacznie uciekać i odklepie w mate. Drugi scenariusz, że GSP zostanie poddany w parterze, uciekając przed jego boską stójką. Jest jescze trzecia opcja że Dżordż będzie bał sie boksować i schodzić w parter więc biegać będzie w kółko z gardą na twarzy - no ale licze na to że sędziowie podlicza to jako wygraną na punkty Nicka Diaza.



Dzieki.
 
Witam Pioruna w grze:-)



Jakiś awek Ci sie przyda :-).............choć ja akurat też kibicuje Diazowi, więc zobaczymy..
 
Georges St-Pierre vs Nick Diaz



GSP może zrobić w tej walce wszystko. Śmiało można powiedzieć, że zapasy Diaza przy GSP nie istnieją, a jak ktoś dokładnie śledzi karierę Nicka to wie, że nie raz był tłamszony przez zapaśników prezentujących o wiele niższy poziom w tym aspekcie od Kanadyjczyka np. Sanchez, Riggs, Sherk, Karo. Unikanie konfrontacji z zapaśnikami w Strikeforce ukryło tą słabość, ale jej nie rozwiązało, co dobitnie uwidoczni GSP.



O ile w ataku największy bad boy w mma prezentuje się dobrze używając swoich długich macek do wyprowadzania ciosów prostych, a w półdystansie bijąc ciekawe kombinacje to jego obrona jest w stanie embrionalnym. Zero balansu ciałem, zejścia z lini ciosów. Właściwie cała obrona oparta jest o jedną z najtwardszych szczęk w biznesie. Diaz notorycznie przechodzi trudne chwile zaliczając kolejne spotkania z matą. Raz już z takiej podróży nie wrócił- walka z Jacksonem. Do tego dochodzi brak pojedynczego nokautującego ciosu oraz pozycja bokserska, która ułatwi okopywanie nóg oraz przejścia do obaleń. Bokserem Diaz od Penna jest słabszym, a z Hawajczykiem w rewanżowej walce Rush radził sobie bardzo dobrze. Brak kopnięc i kolan sprawia, że wyżej cenię również stójkę Alvesa.



Ciosami prostymi i niskim kopnięciami mistrz będzie utrzymywał pretendenta na dystans czekająć na okazję do obalenia. Jestem przekonany, że GSP nie będzie odczuwał żadnego respektu przed bjj Diaza. W końcu Amerykanin to grapler o co najmniej klasę gorszy od Bj Penna, z którym dominator wagi półśredniej radził sobie doskonale przechodząc gardę i zasypując rywala gradem ciosów. Tu spodziewam się podobnego scenariusza. Treningi z Rogerem Graciem i Braulio Estimą, umiejętnośći zapaśnicze oraz kolosalna różnica siłowa obu zawodników pozwalają mi twierdzi, że szanse na wygraną Diaza przez poddanie są iluzoryczne.



Gwoździem do trumny pretendenta będzie game plan nakreślony przez Grega Jacksona poparty nie tylko wielkimi umiejętnościami, ale i ogromną przewagą atletyzmu panującego mistrza.
 
Ciekawy typ, tylko czy kaczka uzna, że wszystko OK z zasadami.


Z mojej strony - traktuję to tylko jako zabawę, więc nie będe robił nigdy problemów. Zresztą , patrząc na ślepą wiarę w umiejętnośći bokserskie Diaza u niektórych , to wątpie, by GSP był faworytem 5:1
 
Tensowi za umotywowanie swego typa już na starcie powiniennem 1 pkt doliczyć :-)



Ps. Jak najbardziej na GPS-a można.
 
Na A.Silve nie mozna postawic w walce z Okamim a na GSP można?:D ok twoje pieniądze twoja gra :D
 
hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaa xD już nie mogę się doczekać ufc GSP vs. Diaz i wyników :D
 
135 lbs: Joseph Benavidez vs Eddie Windeland



Benavidez to bardzo dobry zapaśnik, więc nie powinien mieć problemów z obalaniem Winelanda, Joseph wygra a walka będzie wyglądała podobnie do potyczki Winelanda z Faberem, z tym że Eddiemu raczej nie uda sie uszczknąć ani jednej rundy bowiem w moim przekonaniu boks Benavideza jest lepszy od boksu 'Kalifornijskiego dzieciaka'.
 
Ok ja też chce sie pobawić :)



170 lbs.: Amir Sadollah (5-2) vs. Duane Ludwig (20-11)



Amir to lepszy zawodnik całościowo.Jak dla mnie ma nawet lepsze MT od Ludwiga







185 lbs.: Kyle Noke (19-4-1) vs. Ed Herman (22-9)



Noke jest lepszy o klase w kazdym aspekcie mma + nie miał tak długiej przerwy jak kontuzjogenny Ed







145 lbs.: Alex Caceres (4-3) vs. Jim Hettes (8-0)



Utalentowany Judo Jim sprowadzi Alexa na ziemie i tam zakonczy walke przez sub.Wysoki poziom BJJ gwarantuje skonczenie tej walki przed czasem.







T.J. O • Brien (16-4) vs. Cole Miller (17-5)



Po pierwsze O'brein'a nie powinno byc w UFC-to nie jest zawodnik formatu takiego.Cole jest duzo lepszy w stojce i bjj







kaczka41 może byc?:-)
 
haha Piorun masz nowy avatar ciekawe czy się odważysz go dac :-)



Wróci nie poradny Diaz do UFC.Shields>Diaz.



Z Diazem jest jak z Reemem wszyscy wierzą ,że od czasów przegranych jest o wiele wiele lepszy.



http://mmafightcentral.blogspot.com/2010/09/ufc-59-sean-sherk-vs-nick-diaz-video.html
 
Back
Top