Wiedzmin 3 - GameZone

Sorry za dubla.

Kurwa Merigold to najbardziej zbugowana postać w serii gier o Wiedźminie. Zawsze gdy trzeba gdzieś biec z tą rudą kobietą, za każdym razem zaczyna stać w miejscu i trzeba po 20 razy po nią wracać.

I teraz przechodzę Wiedźmina drugi raz, postanowiłem wybrać tym razem Triss, bo w sumie wszystko robię prawie na opak w tej grze, ale mam straszny dylemat teraz, bo serce mi mówi, że to powinna być Yen jednak i źle się z tym czuję :((
Też zawsze mam taki problem w grach. Czuje, że działam wbrew sobie/bohaterowi i ciężko mi się gra tą drugą ścieżką.
 
@HubiSSJ3
Niedługo wiosna, a na wiosnę co wychodzi ? Krew i wino :dance:
@Sedno Przenoszę dyskusję do odpowiedniego tematu :)


Nie przeszedłem jeszcze Krew i wino, bo pierwszy raz Wieśka przechodziłem na PS4, konsolę sprzedaję i teraz wyszło DLC i gram na lapku, ale nie mogę się już doczekać kiedy w nie zagram, ponoć mega klimatyczne :)
 
Krew i wino dopiero na wiosnę, to przejdziesz akurat serce z kamienia :).
Serce z kamienia wyśmienite jest. Klimat, humor, wszystko czego człowiek zapragnie.
Ehh wiedźmin, żadna gra mnie dawno tak nie uwiodła.
 
Ja również jestem oczarowany grą. Muszę sobie dawkować dodatek żeby za szybko nie przejść. Boli mnie trochę, że nie zapowiada się na kontynuację. W taką grę mógłbym grać w nieskończoność.
 
CDR na szczęście powiedziało, że Krew i Wino to nie koniec zabawy z Wiedźminem 3 :heart:

Żaden deweloper tak nie rozpieszcza swoich graczy,a do tego zrobili najlepszą grę w historii.
 
Panowie mi padly moje sejvy z Wieska3 czy moge spokojnie zaczac Serce z Kamienia nie tracac smaczkow zwiazanych z wczesniejszymi wyborami?
 
Tak, serce z kamienia to odrębna historia.
A jakie są sugerowane poziomy postaci dla zadań z dodatku? Coś mi się obiło o uszy, że wysokie, więc jeśli zaczniesz zupełnie od zera to możesz mieć po prostu za słabego Geralta
 
Jak zaczniesz Geraltem ustawionym przez CDR to dostaniesz go na 30 poziomie, chyba bez punktów z miejsc mocy do tego. Ja kończyłem Wiedźmina na 36-37 poziomie chyba + minimum. 5 miejsc mocy chyba zwiedziłem. Przy obecnym przechodzeniu zapowiada się, że będę miał jeszcze lepszego Geralta, nawet około 40 poziomu mogę wykręcić, także różnica od 30 poziomu może być znacząca :)
 
A jakie są sugerowane poziomy postaci dla zadań z dodatku? Coś mi się obiło o uszy, że wysokie, więc jeśli zaczniesz zupełnie od zera to możesz mieć po prostu za słabego Geralta
Tak jak Hubi pisał, jak nie masz sejvu, to dostajesz postać już na wysokim lvl.
Jak zaczniesz Geraltem ustawionym przez CDR to dostaniesz go na 30 poziomie, chyba bez punktów z miejsc mocy do tego. Ja kończyłem Wiedźmina na 36-37 poziomie chyba + minimum. 5 miejsc mocy chyba zwiedziłem. Przy obecnym przechodzeniu zapowiada się, że będę miał jeszcze lepszego Geralta, nawet około 40 poziomu mogę wykręcić, także różnica od 30 poziomu może być znacząca :)
Jak grałem dodatek, to nie wiem czemu dostawałem bardzo mało expa. Zacząłem dodatek na 36 poziomie, a skończyłem na 38.
Szkoda, bo nowe sety są od 39 :(
 
Ja dobilem do 39 a jeszcze dodatku nie skonczylem wiec jezdze teraz po wszystkich znakach zapytania zeby wydluzyc granie i nazbierac kasy na rozne zbroje
 
Tak jak Hubi pisał, jak nie masz sejvu, to dostajesz postać już na wysokim lvl.

Jak grałem dodatek, to nie wiem czemu dostawałem bardzo mało expa. Zacząłem dodatek na 36 poziomie, a skończyłem na 38.
Szkoda, bo nowe sety są od 39 :(
Jak grasz na pc, to wystarczy uruchomic konsole - dodanie sobie jednego lvlu to nie zbrodnia.
 


Czy jest możliwość takiego obrotu spraw, że serio odegramy tę scenkę z trailera? Chodzi mi o rozmowę z Emhyrem w sali tej wielkiej, nie w jego kanciapie.
 
W tym zwiastunie Emhyr ma więcej szacunku do Geralta, bo w grze można już odnieść wrażenie, że gardzi on Wiedźminem.
 
Czy jest możliwość takiego obrotu spraw, że serio odegramy tę scenkę z trailera? Chodzi mi o rozmowę z Emhyrem w sali tej wielkiej, nie w jego kanciapie.
Też byłem trochę rozczarowany, ale nie da się zobaczyć sceny takiej jak w trailerze, sam dialog jak wspomniałeś też brzmi trochę inaczej. Jednak to normalna kolej rzeczy, trailer był rok przed premierą i przez ten rok parę koncepcji zdążyło się zmienić. Choćby walka z udziałem Imleritha. Żeby nie spoilować napiszę, że w grze jest taka sama, a jednocześnie zupełnie inna - kto grał, ten wie o co chodzi ;)

BTW - mimo wszystko fajnie było zobaczyć lokację znaną z pierwszej części (czyli zamek królewski, w którym zamiast Foltesta urzęduje sobie Emhyr).

Nie wiem czy ktoś już to wrzucał, ale poniżej filmik w temacie elementów, które miały być w grze, ale nie dotrwały:
 
Grałem, ale chyba nie wiem o co chodzi. Wrzuć pod spoilerem o co chodzi ;)
W trailerze są pokazane fragmenty walki Geralta z Imlerithem w Kaer Morhen. W grze z kolei mamy identyczną choreografię, ale zamiast Geralta walczy Eskel. Do tego cała scena ma miejsce w nocy zamiast w dzień jak na trailerze.

Swoją drogą - kiedyś oglądałem ten trailer mnóstwo razy, ale wychodzi na to, że trochę źle go zapamiętałem. Wydawało mi się, że większy kawałek tego starcia wrzucili. Możliwe, że więcej pokazali w jakichś późniejszych filmikach i mi się to zmieszało w pamięci. W trailerze z E3 jest raptem kilka sekund i można było nie zwrócić uwagi, jeśli ktoś nie oglądał tego diabli wiedzą ile razy przed premierą :shy:
 
Właśnie zacząłem i jest mega miodnie, trochę dziwnie mi się gra na klawie i myszce ale daje powoli rade :)
 
Panowie, z racji tego, że z niewiadomych nawet dla mnie przyczyn nigdy nie przeszedłem Wieśka 3, chcę to wreszcie nadrobić. Odpaliłem PS4, jestem w momencie z odczarowaniem tego małego w Kaer Morhen, ale mam jakiś niesmak, że chujowo postępuję. Naszło mnie więc, że przejdę grę od nowa i tu dwa pytanka.
Wyszło sporo aktualizacji i pamiętam, że było coś z exp, a konkretnie zaliczaniem zadań na poziomie postaci.
Jak przechodzić zadania, żeby zbierać całe PD, a nie po 5 czy jakoś tak? Zawsze (o ile się da) wybierać zdania niższe od lvl postaci, czy można też robić wyższe, ale tylko do 5 poziomów wzwyż? Tak coś pamiętam, ale nie wiem czy piszę prawdę.
DLC są w formie płyt (chodzi mi o ten pierwszy dodatek) czy trzeba je zakupić w PS Store? I od jakiego poziomu można ruszyć DLC, trzeba skończyć grę czy niekoniecznie?
 
Wieśka dawno nie odpalałem, więc mogę się mylić, ale z tego co pamiętam, to exp'a dostajesz za questy, które są o 6 lvl niższe niż twój lub wyższe (w tą stronę ograniczeniem jest tylko trudność). Czyli jak masz np lvl 10, to za zadanie na lvl 3 nie dostaniesz już normalnie exp'a, ale jakbyś zrobił to zadanie np na 8 lvl, to normalnie byś dostał. Jeżeli to też dobrze pamiętam, to zadania zbyt łatwe (za niski lvl) na twój lvl, żebyś dostał za nie exp'a były chyba w dzienniku na szaro, inne na zielono, czerwono i może tam jakiś jeszcze kolor.
Co do DLC, to nie mam pojęcia bo od razu kupiłem na ps store.
 
Za zadania które są już szare nie dostaniesz żadnego expa. Im na niższym poziomie przejdziesz dane zadanie, tym większy exp. Tzn. jak masz zalecany 22, a przejdziesz na 21 czy na 23 różnicy w expie nie zrobi, ale jak już będziesz miał 26-27 poziom, to dostajesz mniej doświadczenia. Od pięciu czy tam sześciu wyższych poziomów doświadczenia PD już leci całkiem na łeb, także staraj się robić w miarę na bieżąco.
 
Dzięki ściągnąłem sobie motyw z Wieśkiem na PS4, w tle leci muzyczka, robi robotę, już bym sobie pograł, ale patch ponad 1 GB mi się ściąga.
 
DLC są w formie płyt (chodzi mi o ten pierwszy dodatek) czy trzeba je zakupić w PS Store? I od jakiego poziomu można ruszyć DLC, trzeba skończyć grę czy niekoniecznie?
Dodatek ukazał się wyłącznie w formie cyfrowej. Można go uruchomić i przejść w dowolnym momencie, ale z racji tego, że został On zaprojektowany pod wysokopoziomową postać, najlepiej zrobić to po osiągnięciu ~32-33 lvl.
 
Dzięki ściągnąłem sobie motyw z Wieśkiem na PS4, w tle leci muzyczka, robi robotę, już bym sobie pograł, ale patch ponad 1 GB mi się ściąga.
Hehe, znam to :) Ja musiałem sobie ten motyw wyłączyć, bo póki co nie chcę jeszcze siadać do Wieśka, tylko poczekać aż wyjdzie drugi dodatek
 
Kurwa, Wiedźmin 3 to bezsprzecznie najlepsza gra w jaką grałem i śmiem twierdzić, że najlepsza jaka powstała. Za pierwszym razem przechodziłem ją nie mogąc się oderwać od konsoli, a kładąc się spać liczylem ile uda mi się pograć następnego dnia w Wiedźmina.
Ale teraz gdy przechodzę drugi raz, bo sam chcę stworzyć postać do Serca z Kamienia (no i wytestować Nową Grę Plus), to po dotarciu na Skellige jakoś nie mam ochoty grać. Aż dziwne, bo w poprzednie części gdy je przechodziłem, to za chwilę znów mi się chciało w nie grać i przechodzić od nowa (trzy czy nawet cztery razy Wiedźmin 2 ścieżką Roche'a, raz Iorwetha). Co to może oznaczać :(? Że pedau jestem i niedługo przestanę jeść mięso, czy co?
 
Back
Top