Twoje kochane PIWO

1700075656860.png
 
Zajebiście!
Jestem 2 miesięce bez żadnego alkoholu i jakoś jeszcze jest kopyto.
:roberteyeblinking:
Rok i dwa czy trzy miesiące bez alko, no i muszę przyznać że kopyto dopiero powraca... Było ciągle, ale teraz jest, jak by to ująć - młodzieńcza werwa z okolic lat nastu :jarolaugh:
 
PSX_20240320_132535.jpg


No mordeczki, w Aldi możecie kraftów zakosztować, a ja chyba zamówię sobie skrzynkę Ambera IPA bezalko na chatę, bo mi do sklepu przestali dostarczać :fjedzia:
 
PXL_20240320_181413931.jpg

Wybór niewielki, ale fajnie że mają moon lark. Bylo też kilka sourów. Ledwo ruszone zapasy, także pewnie i do niedzieli się ostaną.
 
View attachment 94641

Wybór niewielki, ale fajnie że mają moon lark. Bylo też kilka sourów. Ledwo ruszone zapasy, także pewnie i do niedzieli się ostaną.

Dziki Wschód to browar kontraktowy - warzą chyba dalej w browarze Maryensztadt.

Jeżeli chcesz kupować polskie krafty - to polecam tutaj https://www.piwnemosty.pl, jest to sklep prowadzony przez Browar 100 mostów z Wrocławia. Jedyny minus to taki, że naciskają na zamówienie od razu 24 butelek :), ale za to praktycznie każdy polski kraft się tutaj wystawia.
 
Dziki Wschód to browar kontraktowy - warzą chyba dalej w browarze Maryensztadt.

Jeżeli chcesz kupować polskie krafty - to polecam tutaj https://www.piwnemosty.pl, jest to sklep prowadzony przez Browar 100 mostów z Wrocławia. Jedyny minus to taki, że naciskają na zamówienie od razu 24 butelek :), ale za to praktycznie każdy polski kraft się tutaj wystawia.
Dzięki za info. Ten pierwszy z lewej jest ze 100 mostów w kooperacji z moon lark. Moon Larki mi smakują, a najczesciej kupuje Pinty.
Z tego co zerknąłem na tą stronkę to trochę drogo mają. Np. taka Pinta Discovery Poland Katowice u mnie jest za 13zł, a tu 17zł. Atak chmielu za 12,86zł... U mnie 9,99zł a to i tak drożyzna bo całkie niedawno chodziły po 6,99zł.
 
Last edited:
Dzięki za info. Ten pierwszy z lewej jest ze 100 mostów w kooperacji z moon lark. Moon Larki mi smakują, a najczesciej kupuje Pinty.
Z tego co zerknąłem na tą stronkę to trochę drogo mają. Np. taka Pinta Discovery Poland Katowice u mnie jest za 13zł, a tu 17zł. Atak chmielu za 12,86zł... U mnie 9,99zł a to i tak drożyzna bo całkie niedawno chodziły po 6,99zł.

U Ciebie jest na promocji ;)

Możesz też ewentualnie na onemorebeer.pl próbować.


Na tej gazetce co jest wyżej 8.99 w promocji, a tutaj 10,76

Ja osobiście wolę kupować na onemorebeer.pl bo mają dużo więcej piw zagranicznych - z tego co zauważyłem, to ta firma jest jednym z większych importerów w PL i zaopatruje nawet duże sieci handlowe.

A o krafcie za 6,99 to już raczej pomarzyć możemy :(
 
Można u was w Polsce gdzieś spotkać? (Poza Wlkp)

fortuna-calosc-scaled.jpg

Poniżej masz zwykłe czarne, cena niewiele wyższa niż w marketach.
 
Można u was w Polsce gdzieś spotkać? (Poza Wlkp)

fortuna-calosc-scaled.jpg
Moje ulubione piwo!

W żabce jest. Mają Też inne odmiany, coś tam z kawą (dziś widziałem, ale nie wczytywałem się, czy ze smakiem łychy- te piłem i jest gorsze, Twoje ze zdjecia jest wyjątkowe. To chyba jedyny rodzaj alkoholu od którego mógłbym się uzależnić. Kiedyś wypiłem sobie do kolacji, po czym w nocy po paru godzinach się obudziłem, bo chciałem się napić. Nie miałem już w domu, żabka zamknięta... nie spałem do rana. Dlatego kupuję max 2x w roku po butelce.

Dziś kupiłem z tego samego browaru https://browarfortuna.pl/piwa/1634/
Byłem jednak tak zmęczony, że wypiłem i poszedłem spać, więc nie jestem w stanie ocenić i coś więcej napisać. Nie chcę mi się jednak lecieć do żabki za to chce mi się spać, więc jest bezpieczne w przeciwieństwie do Czarnej Fortuny :)
 
Można u was w Polsce gdzieś spotkać? (Poza Wlkp)

fortuna-calosc-scaled.jpg

Poniżej masz zwykłe czarne, cena niewiele wyższa niż w marketach.
Moje ulubione piwo!

W żabce jest. Mają Też inne odmiany, coś tam z kawą (dziś widziałem, ale nie wczytywałem się, czy ze smakiem łychy- te piłem i jest gorsze, Twoje ze zdjecia jest wyjątkowe. To chyba jedyny rodzaj alkoholu od którego mógłbym się uzależnić. Kiedyś wypiłem sobie do kolacji, po czym w nocy po paru godzinach się obudziłem, bo chciałem się napić. Nie miałem już w domu, żabka zamknięta... nie spałem do rana. Dlatego kupuję max 2x w roku po butelce.

Dziś kupiłem z tego samego browaru https://browarfortuna.pl/piwa/1634/
Byłem jednak tak zmęczony, że wypiłem i poszedłem spać, więc nie jestem w stanie ocenić i coś więcej napisać. Nie chcę mi się jednak lecieć do żabki za to chce mi się spać, więc jest bezpieczne w przeciwieństwie do Czarnej Fortuny :)


Jeżeli to Wam smakuje to koniecznie musicie spróbować Braggot BA Jack Daniels z browaru Piwoteka.


30zł za butelkę może nie przekonywać, ale autorytetem Alkonesera gwarantuję, że warto.

Ode mnie 4,5/5 na Untappd.
 
U Ciebie jest na promocji ;)

Możesz też ewentualnie na onemorebeer.pl próbować.


Na tej gazetce co jest wyżej 8.99 w promocji, a tutaj 10,76

Ja osobiście wolę kupować na onemorebeer.pl bo mają dużo więcej piw zagranicznych - z tego co zauważyłem, to ta firma jest jednym z większych importerów w PL i zaopatruje nawet duże sieci handlowe.

A o krafcie za 6,99 to już raczej pomarzyć możemy :(
No w tym drugim sklepie ceny znacznie lepsze :)
 
Moje ulubione piwo!

Jak sie trafi lane z kija to juz w ogóle ambrozja. Nie wiem czy zmienili proporcje lub skład, ale mam wrażenie że przed rebrandingiem etykiety było jeszcze smaczniejsze.


021109_r0_940.jpg
 
Jak sie trafi lane z kija to juz w ogóle ambrozja. Nie wiem czy zmienili proporcje lub skład, ale mam wrażenie że przed rebrandingiem etykiety było jeszcze smaczniejsze.


021109_r0_940.jpg
Ja piłem właśnie że starymi etykietami. Czarne najlepsze. Wiśnia ok. Mieli kiedyś ze śliwką i też było w pytę. Generalnie to mój ulubiony browar, na drugim miejscu Amber.
Nie jestem jakimś smakoszem, w tym roku ze 3 Perlenbachery bezalkoholowe, kilka Karmi i jakiegoś Radlera wypiłem. Z alkoholowych to wczoraj był mój debiut.
Jak już coś kupuję dla siebie, w spokoju domostwa wypić (na imprezie albo w towarzystwie to przy byle koncerniaku mogę siedzieć), to musi być coś extra albo nowość. Szkoda mi życia na przeciętność, a Fortuna (Miłosław) to bardzo dobre piwka.

Kiedyś, jak wróciło do sprzedaży EB, to kupiłem z Leżajska i było naprawdę pijalne. Później w mojej żabce było tylko z Elbląga i było dużo słabsze. Może mi się tak wydawało, a może jest coś na rzeczy? Podobnie z tą Fortuną ze starą i nową etykietą?
 
@panpan @jut
Zaintrygowaliście mnie i kupiłem czarną fortunę, na spróbowanie. Pierwszy raz piłem to piwo wczoraj i mi smakuje :conorsalute:
Ogólnie browar Fortuna ma dobre piwa. Od nich jest jedyne piwo bezalkoholowe które mi smakuje. Miłosław bezalkoholowe IPA. Ostatnio jednak kupuję tylko piwo z innego wielkopolskiego browaru. Browar Szreniawa, piwo Letnie Kwaśne. Zaznaczę, że to nie jest piwo dla wielbicieli goryczki.
 
Ogólnie browar Fortuna ma dobre piwa. Od nich jest jedyne piwo bezalkoholowe które mi smakuje. Miłosław bezalkoholowe IPA. Ostatnio jednak kupuję tylko piwo z innego wielkopolskiego browaru. Browar Szreniawa, piwo Letnie Kwaśne. Zaznaczę, że to nie jest piwo dla wielbicieli goryczki.
Skąd nabywasz to letnie kwaśne? Stacjonarnie czy drogą internetową?
 
Przypominam, że Browar Miłosław robi też Komesa. Prawdziwy samiec alfa siadając z dziećmi do seansu "Rambo" nabywa z dwa RISy, z dwa Barley Wine i jeszcze jakiegoś porterka bałtyckiego żeby tak o suchym pysku nie siedzieć.
 
Back
Top