Twoje kochane PIWO

Jako, że jestem ruską onucą t
pol_pl_Komes-Imperial-Stout-butelka-500-ml-4932_1.webp

ogólnie lubie porteropodobne piwa
królewskie tez może być :werdum:
 
Jako, że jestem ruską onucą t
pol_pl_Komes-Imperial-Stout-butelka-500-ml-4932_1.webp

ogólnie lubie porteropodobne piwa
królewskie tez może być :werdum:




Nie ma lepszego wyboru w PL, jeśli chodzi o portery, niż Imperium Prunum. Mam chyba z 10 butelek w tubach, czekających na lepsze czasy :D
 
Ogólnie browar Fortuna ma dobre piwa. Od nich jest jedyne piwo bezalkoholowe które mi smakuje. Miłosław bezalkoholowe IPA. Ostatnio jednak kupuję tylko piwo z innego wielkopolskiego browaru. Browar Szreniawa, piwo Letnie Kwaśne. Zaznaczę, że to nie jest piwo dla wielbicieli goryczki.
Pierwsze słyszę o browarze Szreniawa
 
View attachment 94641

Wybór niewielki, ale fajnie że mają moon lark. Bylo też kilka sourów. Ledwo ruszone zapasy, także pewnie i do niedzieli się ostaną.
Dwa z lewej b. dobre (wykupiłem dzisiaj wszystkie te w butelce i kilka puszek). Trzeci z lewej ok, ale bez szału. Trochę mało wyrazisty (w porównaniu do poprzedników). Tego z prawej jeszcze nie próbowałem. Nie wiem czy jutro cena nadal będzie 8,99. Jeżeli tak to wykupie wszystkie puszkowe Moon Lark Prime :D
 
Ogólnie browar Fortuna ma dobre piwa. Od nich jest jedyne piwo bezalkoholowe które mi smakuje. Miłosław bezalkoholowe IPA. Ostatnio jednak kupuję tylko piwo z innego wielkopolskiego browaru. Browar Szreniawa, piwo Letnie Kwaśne. Zaznaczę, że to nie jest piwo dla wielbicieli goryczki.
To spróbuj Amber bezalkoholowe IPA.

To letnie kwaśne to jakiś kwas?
 


Koźlak z 14 ekstraktu to dupa a nie koźlak. Nie jestem jakimś fanatykiem sztywnego trzymania się granic stylów, ale tu różnica jest aż zbyt zauważalna.


Z tej czwórki najbardziej mi w pamięć zapadł "Perlage", ale zapadł mi tym, że stopień nagazowania był dużo niższy niż się tego po tym piwie spodziewałem. Poluję na "Bernardyńskie" z tego browaru, ale coś ciężko je spotkać w sklepach stacjonarnych.
 
Jak sama nazwa wskazuj, tak jest kwaśne :werdum:
Ale ja lubię takie orzeźwiające smaki.
Piwo może być kwaśne na co najmniej kilka sposobów, niekoniecznie musi być prawdziwym kwasem. Kwasy też nie są jednorodne, jest sporo poziomów kwasu. Jak lubisz to potestuj mocniej ten temat. Ja ogólnie lubię, ale muszę uważać bo jak będę pił dużo to potem mam zgagę.

Inna sprawa że od kiedy nie piję alkoholu to i okazji do zgagi jakoś zdecydowanie mniej... :korwinlaugh:
 
Chuje wykupiły wszystkie moon larki :(
Ciekawe czy to jednorazowa akcja czy w Aldi mają standardowo krafty.
 
Amber spoko ale Miłosław IPA najlepszy z bezalkoholowych. Można pomylić z alkoholowym piwem. :damjan:
Jak ktoś ma jeszcze coś godnego polecenia z bezalko to zapraszam. :no dawaj:


Fortuna Czarne Bezalkoholowe - Browar Fortuna
Mini Maxi IPA - Browar Pinta
Kampinoskie Bezalkoholowe - Browar Błonie
Freeky IPA Bezglutenowe - Browar Maryensztadt
Game #1 - Browar Raduga
Trybunał Zero - Browar Cornelius
 
Fortuna Czarne Bezalkoholowe - Browar Fortuna
Mini Maxi IPA - Browar Pinta
Kampinoskie Bezalkoholowe - Browar Błonie
Freeky IPA Bezglutenowe - Browar Maryensztadt
Game #1 - Browar Raduga
Trybunał Zero - Browar Cornelius
Fortuna czarna, akurat ta bezalkoholowa mi nie podeszła. Resztę będę testował jak gdzieś wpadnie. :conorsalute:
 
Smaczne, ale kurwa prawie 14zł za butelkę :childcry:

Przecież to jest cena normalnego piwa rzemieślniczego :P
Jeżeli lubisz smak czarnego bzu, no to polecam Amber Czarny Bez.



Cena 2x niższa ;)
 
Back
Top