Trening, Dieta, Suplementacja Fightera

Ja korzystałem Alri Hyperdrive 4.0. Nic szczególnego, ani moczopędne, ani podgrzewające, nic specjalnego nie zauważyłem. Ale ja mam dużą tolerancje na prochy.
 
A no właśnie, kolejna osoba potwierdzająca opinie, że obecne wersje produktów ALRI nijak mają się do jakości tych, sprzed dobrych kilku lat.
 
Ja jeszcze mając chyba 17 lat jadłem venoma. początki moich treningów a chciałem schudnąć. Okazało się że dopiero zasnąłem po 5 rano :)
 
legendarny venom, ktory dzialal na wszystkich. Pamietam jak byl to suplement nr 1 na silowni dla chcacych zgubic kg w czasie, kiedy zaczynalem cwiczyc.
 
Do dziś z uśmiechem wspominam JW , Pro Anabol czy Venom'a. Obecnie to już nie to samo ;)
Tak właśnie myślałem nad wrzuceniem JW, ale posłuchałem opinii i odpuszczam. Szkoda, bo kiedyś znajomi stosowali i były dobre efekty.
 
Jestem początkujący na siłowni jak i w suplementacji. Czy jest ktoś tutaj kto może rozpisać "mniej więcej" dietę? Co polecacie na zgubienie kg na siłce? Nie znam się, więc możecie wytłumaczyć co i jak.
 
Jestem początkujący na siłowni jak i w suplementacji. Czy jest ktoś tutaj kto może rozpisać "mniej więcej" dietę? Co polecacie na zgubienie kg na siłce? Nie znam się, więc możecie wytłumaczyć co i jak.
Żeby ktoś Ci rozpisał dietę to musisz podać wiek, wzrost, wage itd plus czy jesteś na coś uczulony/czegoś nie tolerujesz. Jaki jest twój cel - czy redukujesz czy masujesz. Jak często możesz ćwiczyć i jak często jesz. Więcej na temat powie @ALRI
 
Pany, znacie jakies fajne cwiczenia z kettlami? Ogolnorozwojowe i silowe najlepiej.
thx
getfile.php
 
@dobryskun wpisz w youtube kettlebell workout i w zależności od tego co chcesz osiągnąć po ingliszu : siła, dynamika, wytrzymałość i masz gotowce. Są też fajne zestawy dla mma/bjj fighter itd.
 
Cześć Panowie! Prosiłbym o dobre rady.
Wracam bo blisko rocznej przerwie w ćwiczeniach wszystko przez niefortunną kontuzję nogi. Wszystko już jest OK, rehabilitacja pomogła, mentalnie też już wracam do siebie.
Wiek: 21 (w tym roku 22)
Wzrost: 178 cm
Waga: optymalna, która była 79 kg teraz 82 kg - zatłuszczony lekko w okolicy brzucha i bioder, trochę mięśnia spadło ze wszystkiego.
Staż: 5 lat boksu (3 razy tygodniowo) i tyle samo lat biegów na 10 km (dobiłem do 32 minut z paroma sekundami). Boks wieczorami wt, czw,pt, biegi rano wt, czw,sob
Nie startowałem nigdzie profesjonalnie toteż nigdy nie czułem potrzeby aby się jakoś suplementować. Zawsze miałem ogarniętą dobrą dietkę i to wystarczało jednak teraz, z powodu studiów i przeprowadzki, sprawa jest utrudnioną. Więc tak:
- szukam jakichś dobrych witaminek i minerałów macie jakieś sprawdzone?
- potrzebuję także czegoś na szybszą regenerację mięśni, podejrzewam, że będzie to jakieś BCAA czy aminokwasy ale jestem w tym całkowicie zielony więc mogę się mylić.
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
 
@Cassius Clay
Olej preparaty wielowitaminowe. Jeśli masz zbilansowaną dietę, nie masz żadnych niedoborów. Jeśli nie masz, też nie są najlepszym wyborem. Opcjonalnie możesz zainwestować w jakiś dobry magnez + B6, ale jeśli nie masz objawów niedoboru, to też w zasadzie zbędne.

Zadbaj o posiłki przed i potreningowe. Obiad 2,5h przed, 0,5h przed węglowodany, w przeciągu 0,5h od zakończenia węglowodany + białko. Opcjonalnie możesz dodać BCAA 0,5h przed, ale przy diecie wysokobiałkowej nie zrobi Ci to żadnej realnej różnicy - nie przy tej intensywności treningów. To jest główny klucz do sukcesu i regeneracji. Jak chcesz koniecznie jeść jakieś prochy, zainwestuj w kreatynę, ona będzie miała realny wpływ na siłę, regenerację i wyniki treningowe. Jeśli robisz wagę, niech będzie to jabłczan, jeśli nie - polecam monohydrat. Inny proch, który jest warty uwagi, to dobra odżywka białkowa, która pozwoli Ci przyjąć to białko po treningu szybko, łatwo i bez męczenia się.

Wysoka podaż węgli i białka w ciągu dnia też zrobi swoje.
 
@Cassius Clay
Olej preparaty wielowitaminowe. Jeśli masz zbilansowaną dietę, nie masz żadnych niedoborów. Jeśli nie masz, też nie są najlepszym wyborem. Opcjonalnie możesz zainwestować w jakiś dobry magnez + B6, ale jeśli nie masz objawów niedoboru, to też w zasadzie zbędne.
Jest pewien mały szkopuł, a dokładniej witamina D. Problemem jest klimat panujący w naszym kraju i bez odpowiedniego "nasłonecznienia" ciężko zniwelować braki wspomnianej witaminy.

@Buczi , jeśli chcesz uzyskać jakąś poradę możesz napisać do mnie na maila, który gdzieś już w którymś z tematów się tu przewijał.
Również i tu mogę udzielić Ci pomocy, ale z racji napiętego grafika będę dopiero dyspozycyjny w okolicy piątku.

Pozdrawiam.
 
Jest pewien mały szkopuł, a dokładniej witamina D. Problemem jest klimat panujący w naszym kraju i bez odpowiedniego "nasłonecznienia" ciężko zniwelować braki wspomnianej witaminy.

Nigdy się nad tym nie nachylałem, ale czy jedząc jajka, chocapic wzbogacone witaminą D, mleko i ryby, nadal można mieć niedobory? ;)

Pojedyncze witaminy jest sens brać jak najbardziej, w zależności od sytuacji, ale multiwitaminy odradzało na podstawie twardych badań wiele najtęższych głów w branży - np. genialna dr Rhonda Patrick - polecam jej kanał na YouTube, sporo tam ciekawostek. Multiwitaminy, choć popularne, wykazały jedynie wpływ na kolor moczu badanych.
 
O, to ciekawe, Franek. Czyli suplementację "zdrowotną" można ograniczyć do ZMA + omega3?

BTW, wybierasz się na MP no gi? Bo jak tak, to chyba będziemy w jednej kategorii, niebieskie pasy -91,7? :D
 
Ja z suplementacji obecnie mam na stanie mono (5g dziennie), beta-alanine(4g przedtreningowo), jablczan cytruliny (8g przetreningowo), cynk, witamine D. Wiem, ze powinienem dorzucic omege, ale ostatnio praca i treningi pochlaniaja praktycznie cala moja dobe i umordowany wracam poznym wieczorem i zawsze zapominam zachaczyc o aptetke.
Btw slyszalem bardzo dobre rzeczy na temat przedtreningowki od Nutrexa- Outlift. Ktos mial z nia stycznosc? Patrzac po skladzie to moze byc niezly reanimator przedtreningowy po ciezkim dniu w robocie (350mg kofeiny w porcji), reszta skladu tez wyglada sensownie (cytrulina, mono, beta).
 
@F. Georgiew Wg Ciebie lepszy jest sposób zjedzenia pełnowartościowego posiłku w dłuższym odstępie czasowym od treningu, a 30 min przed uzupełnienie węgli (myślisz tu o owocach?) Zawsze starałem się jesć 1,5-2h przed treningiem nic już nie jedząc przed wysiłkiem, a jestem ciekawy :)
 
Też chętnie przeczytam, co na ten temat do powiedzenia ma Franek, bo ja zawsze jem conajmniej 1,5h przed treningiem, aby potem nie czuć nic w żołądku i nie być ociężałym. Tyczy się to siłowni, biegania i jakiejkolwiek aktywności fizycznej. I hciałbym wiedzieć jakie są korzyści, ze zmieniania tego stanu rzeczy.
 
Nigdy się nad tym nie nachylałem, ale czy jedząc jajka, chocapic wzbogacone witaminą D, mleko i ryby, nadal można mieć niedobory? ;)
Tak , ilości witaminy D zawartej w w/w przykładach jest śladowa w porównaniu z dzienną normą, a co gorsza dotyczy to znacznej części społeczeństwa. Jak wcześniej zaznaczyłem, strefa klimatyczna i obecna pora roku nie jest tu pomocna.
 
@ALRI i z ciekawosci zapytam jaka Ty dawke wit. D przyjmujesz/rekomendujesz?

Co do posilku przedtreningowego to jest kwestia indywidualna, w moim przypadku jest to praktycznie przed samym wyjsciem z domu tak, zeby nie byc glodny w polowie treningu i miec odpowiednia ilosc paliwa kiedy juz dojde po ok. godzinie do serii roboczych.
 
Ja osobiście stosuję ok. 2000UI-3000UI.
Przy trwałych niedoborach może być to nawet rzędu 4000UI.
 
Jakiej firmy polecacie bcaa, kratyne, bialko i carbo. Wiadomo, ze chodzi o stosunek ceny do jakosci. Bardziej ze wskazaniem na cene
 
@dssport Bialko polecam treca whey 100, kreatyna to w zasadzie obojetne, ja stosuje Universala akurat, ale to dlatego, ze na sfd czesto jest w pormocji. BCAA dla ludzi, ktorzy zwykle maja duzo bialka w diecie, z roznych zrodel + sa zwykle na dodatnim bilansie kalorycznym nie polecam, strata hajsu. Carbo? Jak mozna pic weglowodany?
 
@radosny021 z punktu widzenia regeneracji, lepiej spożyć te węgle przed. Owoców nie próbowałem, ale nie do końca jest to najlepsze wyjście jeśli chodzi o rodzaj węglowodanów. Dobrym wyjściem jest tutaj vitargo, albo carbo (wariant tańszy, bo nie oszukujmy się, że cena vitargo jest wysoka).

@dssport ja polecam:
- Optimum Gold Whey. Bez dolegliwości, skład przebadany, smakowo super, rozpuszczalność świetna (zero grudek bez siatki w shakerze).
- BCAA IHS, czyste BCAA best zbędnych zapychaczy. Przy diecie wysokobiałkowej to już hipsterstwo ;)
- Kreatyna Universal albo IHS. Obydwie bardzo dobrze na mnie działały.

@ALRI polecasz jakąś formę witaminy D, konkretną firmę? Jeśli nie, to zrobię research i dam znać, ale może już to sam kiedyś robiłeś.
 
Ja zawsze węgle uzupełniałem 2 czasami 3 połówkami bułki z miodem, tak jakoś 40 min przed treningiem.
@Saenchai mógłbyś się podzielić swoimi sposobami na węglowodany?
 
Back
Top