Trening, Dieta, Suplementacja Fightera

Mam nadzieję,że załapaliście,że to ironia? Bo często potem się robią z takich zdań problemy.
 
Panowie, na początek mam jedno pytanie, czym powinien charakteryzować się trening siłowy pod MMA? Wróciłem po kontuzji stawu skokowego, z której to powodu miałem ponad 6 miesięcy przerwy i nie ma co ukrywać, że siła zleciała mi potężnie i chcialbym to w najbliższym czasie nadrobić by móc w amatorach wystartować i nie zrobić sobie wstydu :)
 
Wolne ciężary - martwy ciąg, przysiad, podrzut, rwanie, wyciskania żołnierskie, daruj sobie zabawy na maszynach. Ja tak ćwiczę (operuję na dużej ilości serii i małej ilości powtórzeń) i nie narzekam na siłę na macie, mam też znajomego po 30stce i też robi siłkę ciężarowo (kiedyś ćwiczył pod strongman) i jest strasznie mocny. Tylko trzeba pamiętać, żeby też nie zaniedbywać kondychy ;)
 
Midern - na takie problemy jak Ty masz to najlepsze sa zadaniówki. Typu: bijemy się cios za cios. Zawodnik nie może uderzyć dwa razy, tylko po jednym uderzeniu czeka na cios rywala itd. Potem się zwiększa na 2 na 2 itd. Na początku ważne jest też żeby kontrować w drugie tempo. To są właśnie takie bokserskie szachy i trzeba myśleć żeby zmylić przeciwnika.



Wiem co piszę, bo jestem trenerem Kickboxingu :) w sumie to jestem lepszym bokserem niż kickboxerem, ale licencję zrobiłem na kicka. W ogóle to tak dawno mnie tu nie było, że się nawet nie pochwaliłem :D Kontuzja nadgarstka i ogólne przetrenowanie sprawiło, że się zalogowałem i wreszcie coś naskrobałem.
 
Mam nadzieję,że załapaliście,że to ironia? Bo często potem się robią z takich zdań problemy.


Taaaak? :O Nie połapałem się.



Dobra, żartuję :D Akurat ja wyczułem w jakim tonie to piszesz :)







@Raoul, będę musiał wypróbować, ciekawe roziwązanie, dzięki :)



@Keylock, robię bardzo źle, ćwicząc na siłce (w wolne dni od treningów) ale ćwiczenia typowo kulturystyczne? Jestem zdania, że do wakacji chciałem się choć odrobinę wyrobić, może mi to coś da, moze nie. I dopiero po wakacjach chciałem zacząć trening typowo siłowy (nie licząc crossfitu, na który chodzę raz w tygodniu).
 
@midern po prostu robisz sobie inny trening, który mniej ci się przyda na macie. A robienie ciężarów wcale ci nie zaszkodzi w "wyrabianiu się" bo pompowanie bicka to nie jest jedyny sposób na osiągnięcie dobrej sylwetki.
 
@Keylock, zacząłem sporo myśleć o tym treningu siłowym. Jeżeli robię przysiady z obciążeniem (pewnie sztanga), to mam ja kłaść na barkach/karku, czy trzymać przy klatce na zgiętych rękach? Czym się różni rwanie od podrzutu? Po krótkim googlowaniu nie znalazłem za dużo różnic. No i przede wszystkim - jak miałbym zacząć, to w treningu siłowym jestem kompletnie zielony. Jak dobrać odpowiednio ciężar i podzielić go na serie? Rozumiem, że duze ciężary mało powtórzeń? Jak ma taki plan na trening mniej-więcej wyglądać?



No i chyba zrobię sobię worek bułgarski (z dętki, kiedys były filmiki), to chyba też mi da co nieco (jak na crossficie). Ale to już raczej przed wakacjami.



Co sądzisz np. o takim czymś?



https://www.youtube.com/watch?v=5WiZtywO89w
 
wie ktoś czy to prawda że Palhares ma zakaz starów w gi bo potargał wszystkim kimona na zawodach w trakcie walki czy to tylko mit ??? bo jeśli to prawda to to musi być jakiś mutant
 
Podrzut:
http://exrx.net/WeightExercises/OlympicLifts/CleanAndJerk.html

Rwanie:
http://exrx.net/WeightExercises/OlympicLifts/Snatch.html

W tym treningu brakuje martwego ciągu, poza tym przysiady rób ze sztangą ze stojaka, a nie na suwnicy Smitha, bo to znacznie ogranicza pracę wielu mięśni stabilizujących. Skoro nie masz stażu w ciężarach, to lepiej się skontaktuj z trenerem trójboju/podnoszenia ciężarów ew. crossfitu, żeby nauczyli cię prawidłowej techniki, bo jest bardzo ważna, inaczej można sobie zrobić krzywdę. Na początek obadaj sobie metodę Starting Strength, w artykułach o tym systemie treningowym (przeznaczonym dla zielonych) jest fajnie opisany rozkład serii i ciężaru.
 
Skoro nie masz stażu w ciężarach, to lepiej się skontaktuj z trenerem trójboju/podnoszenia ciężarów ew. crossfitu, żeby nauczyli cię prawidłowej technik


No z tym będzie mały problem, bo nie znam chyba nikogo takiego. Ale mam znajomego trenera od samoobrony, który ostatnio mi pokazywał trochę techniki i mówił o treningach pod SW, wiec do niego chyba "uderzę".



W najbliższym czasie sobie poczytam i spróbuję to jakoś wprowadzić, dzięki. No właśnie jak widzę podrzuty, ciężary itp. to mam pewne obawy, że nie ogarnę co i jak, albo jeszcze sobie coś zrobię. Jak w treningach kulturystycznych mam jakieś małe podstawy, to tu musze zacząć od zera. Dziwne uczucie :D
 
Panowie, poszukuję materacy do ćwiczeń, z tego co już trochę szukałem, to ceny są dosyć spore, dodam, że potrzebuję tego do użytku prywatnego. Znacie może jakieś sklepy lub hurtownie gdzie można dostać coś takiego za dobrą cenę?



Chodzi o coś takiego:



http://fightershop.pl/p/401/5200/materac-gimnastyczny-200x120x5-t90-mc-m004-combat-marbo-maty-materace.html
 
poszperaj po allegro i tablicy. Ja znalazlem swego czasu bardzo dobre lekko uzywane materace porzadnej za polowe tej kwoty.
 
Panowie zostało mi 12 dni do zawodów i 4 kg do zbicia.



Podzielcie się Waszymi sposobami na ścinanie wagi. Jaką diete stosujecie, czy ścianacie mocno węgle czy może po prostu biegacie i sauna. Każda porada na wagę złota :)
 
Gorąca kąpiel, ubierz się w kurtki czy coś takiego i pod kołderkę lulać :) Ale to oczywiście dzien przed zawodami, lub nawet w dzien zawodów.
 
Sauna i zmniejsz trochę ilość spożywanej wody. A potem @ i będzie git.







Z bieganiem ostrożnie o tej porze roku. Nie wiem jak jest u Ciebie, ale ja ostatnio biegałem w marznącym deszczu po roztapiającym się śniegu i ciapie.... a pod spodem był jeszcze lód. Bardzo niesympatyczne warunki, nawet dla biegaczy.







Edit. Gdańsk, w ostatnią sobotę.
 
a co to za zawody? 4kg w 12 dni to bardzo dużo, jak na amatorskie zawody(waga w dniu zawodów), dla kogoś kto nie ma doświadczenia ze zbijaniem (wnioskuję, że inaczej byś tutaj nie zadawał takiego pytania)



Ograniczanie płynów, poza ostatnią fazą zbijania to droga do nikąd. Ogranicz do absolutnego minimum spożycie węglowodanów (szczególnie wieczorem) i całkowicie wyeliminuj sól. Ale pamiętaj, żeby jeść regularnie. kurczak plus zielone warzywa(np brokuly) to zestaw idealny.







http://www.fourhourworkweek.com/blog/2013/05/06/how-to-cut-weight-ufc/ - tutaj możesz sobie poczytać jak zbijają profesjonaliści, ważacy się dzień przed, ale generalnie główne zasady są takie same.







a no i nie licz oczywiście na to, że takie zbijanie nie odbije się na formie fizycznej w dniu startu :)
 
Wczoraj się dowiedziałem że chłopaki mnie wpisali na Luboń więc misja odpowiednio zrobić wagę...
 
Ja chyba też będę musiał tam się tłuc. -85,5kg niebieskie, mam tylko 3kg do zbicia do -79,5, ale zdecydowanie nie jestem w nastroju na takie zabawy.
 
Mi chyba wystarczy się trochę przypilnować pod koniec nast tygodnia i się zmieszczę, moja waga oscyluje ostatnio w okolicach 90-91 więc muszę tylko uważać, żeby mi się nie nawodniło za bardzo przed sobotą :-)
 
Siemka !


Jestem ektomorfikiem ( 180 wzrostu , 65 kilo wagi ) , prosiłbym o przykład diety dla ektomorfika o podbnej wadze :-) .
 
Mam pytanie. Cz ktos stosował kiedyś tzw. zamienniki posiłków np. takie



http://pl.fitmax.pl/shop/category/zamienniki-posilkow-13.html



i jakie są wasze opinie na ten temat
 
Back
Top