Trening, Dieta, Suplementacja Fightera

Zasadniczo poniżej 12 nmol/L to już stosunkowo niska wartość, przy bardziej konserwatywnym endokrynologu bardziej wymowny będzie stosunek całkowitego testosteronu do lutropiny.

Czyli przy wyższych, dajmy na to ok 20 , szans by coś legalnie zapisał , raczej nie ma...?
 
Czyli przy wyższych, dajmy na to ok 20 , szans by coś legalnie zapisał , raczej nie ma...?
Legalnie mówisz? Żona była niedawno w delegacji w innej aptece. I przyszedł do niej z receptą koks po omnadren, prolongatum i coś tam jeszcze. Nawet by nic specjalnego ale w tym samym tygodniu, z receptą od tego samego lekarza, odwiedzał już ją w innej aptece.
 
Czyli przy wyższych, dajmy na to ok 20 , szans by coś legalnie zapisał , raczej nie ma...?
Jak jesteś 30+, narzekasz na swoje samopoczucie, masz siedzący tryb pracy i odżywiasz się jak przeciętny Kowalski - a wynik oscyluje w normie, to mimo wszystko taką terapia może zostać zastosowana*. Najlepiej mieć dwa wyniki surowicy jedno obecne, inne z przed ok. 3 miesięcy na którch jest udokumentowana różnica w poziomie testosteronu.

*Nie wszystko musi być prawdą.
 
Legalnie mówisz? Żona była niedawno w delegacji w innej aptece. I przyszedł do niej z receptą koks po omnadren, prolongatum i coś tam jeszcze. Nawet by nic specjalnego ale w tym samym tygodniu, z receptą od tego samego lekarza, odwiedzał już ją w innej aptece.
Pokaż żonie fotki może to był któryś z Polskich zawodników MMA
 
Cry ktos ogarniety może mi podać informacje jak ułożyć poprawnie diete białkowo tłuszczową pod trening na mase? Chodzi mi o ilości makro pod aktualnie 83 kg.
 
Cry ktos ogarniety może mi podać informacje jak ułożyć poprawnie diete białkowo tłuszczową pod trening na mase? Chodzi mi o ilości makro pod aktualnie 83 kg.
Nigdy nie byłem na tej diecie ale wg mnie, co najmniej 2g białka na kg masy, węglowodany ok. 30-50 g i reszta tłuszcze, ale dietetykiem nie jestem, ale każdą dietę ogarnialem sobie sam. Pozdro
 
Cry ktos ogarniety może mi podać informacje jak ułożyć poprawnie diete białkowo tłuszczową pod trening na mase? Chodzi mi o ilości makro pod aktualnie 83 kg.
Białkowo-tłuszczowa pod trening na masę? Czyli masa ma równać się mięśniom rozumiem rzecz jasna. To nie jest takie proste tzn. primo badania, secundo przyzwyczajenie organizmu do alternatywnego źródła energii, tercio bez węgli ni chu chu, muszą trochę być. Polecam jeść je w DT tylko przed i po treningu, ew. tylko po, w DNT węgle tylko na noc. Wyczerpiesz glikogen bez węgli, poza tym tarczyca musi je mieć.

Mozecie podac kilka stron z kalkuatorami ile makro powinno sie spozywac?
http://www.1percentedge.com/ifcalc/ to styknie
 
Mozecie podac kilka stron z kalkuatorami ile makro powinno sie spozywac?
Jak już wyliczysz wszystko, to polecam sobie ściągnąć jakąś apke np. Fitatu lub Myfitness i tam wrzucać posiłki. Mega pomoga kontrolować kalorie i makro
 
Cry ktos ogarniety może mi podać informacje jak ułożyć poprawnie diete białkowo tłuszczową pod trening na mase? Chodzi mi o ilości makro pod aktualnie 83 kg.
Cieżko mi sobie to wyobrazić. Ja jadę na low carb i mimo dwóch treningów siłowych tygodniowo redukuję.
 
Z tego co widze po metamorfozach to mamy do czynienia z redukcjami. Nie widzę przykładów gdzie zbudował jakiegoś suchara. BT przy redukowaniu spisuje się doskonale.

Cóż, sam waży ponad 110kg i jest "koniem" i jedzie od kilku lat na diecie białkowo-tłuszczowej, to można go podpytać w tym temacie na sfd.
Niewątpliwe pewne jest to, że jakieś węgle na BT znajdować się muszą, na redukcji bardzo ograniczona ilość, natomiast na masie to nie mam pojęcia ile powinno być w takim przypadku. Można po prostu tę pulę węglowodanów zmniejszyć, odchodząc od klasycznego zapychania się węglami na masie i przenieść część na tłuszcze i białka. Przyrost masy będzie powolniejszy, ale z pewnością ta masa będzie "czystsza" i bardziej obfita w mięśnie, a mniej obfita w tłuszcz i wodę. Pytanie jaki jest minimalny próg WW dla osoby chcącej budować masę, bo to mi ciężko stwierdzić.
 
Last edited:
Hybryda carbbackloading i carbtargetting, czyli całą pulę WW przerzucasz na noc, węgle powodują wydzielanie tryptofanu i lepiej śpisz = carbbackloading, a carbtargetting czyli celowanie WW wtedy kiedy są potrzebne, czyli okolice treningu. Osobiście uważam, że jak najebiesz WW na noc, ja np. wrzucam 3 torebki ryżu/kaszy to możesz po samej jajecznicy iść na trening, glikogen się ładuje ok.12h, więc jego profity z kolacji będą widoczne dzień później. Generalnie jak ktoś jest endo i mezo to idealna opcja, ekto muszą żreć kcal, więc białka nie mogą do oporu, a na samym tłuszczu nie zbudują masy, więc WW się nieodzowne. Tak jak wyżej, da się budować na takiej diecie, ale ona jest pod redukcję, a nie masę stworzona.
 
Hybryda carbbackloading i carbtargetting, czyli całą pulę WW przerzucasz na noc, węgle powodują wydzielanie tryptofanu i lepiej śpisz = carbbackloading, a carbtargetting czyli celowanie WW wtedy kiedy są potrzebne, czyli okolice treningu. Osobiście uważam, że jak najebiesz WW na noc, ja np. wrzucam 3 torebki ryżu/kaszy to możesz po samej jajecznicy iść na trening, glikogen się ładuje ok.12h, więc jego profity z kolacji będą widoczne dzień później. Generalnie jak ktoś jest endo i mezo to idealna opcja, ekto muszą żreć kcal, więc białka nie mogą do oporu, a na samym tłuszczu nie zbudują masy, więc WW się nieodzowne. Tak jak wyżej, da się budować na takiej diecie, ale ona jest pod redukcję, a nie masę stworzona.
Dajesz rade zjesc 3 torebki ryżu wieczorem?
 
Po treningu łatwiej, w dzień nietreningowy ciężej. Ryż basmati dobrze wchodzi, gorzej kasza jaglana, ale wczoraj gryczana na miękko 3 torebki. Do tego indyk 200-300g zależy i albo passata pomidorowa ok.200g albo 100-200g jogurtu naturalnego. No ja mam 3200kcal na utrzymanie wagi, jak jesz białko-tłuszcz w 3 posiłkach, to potem jednak trzeba dobić tych WW w ostatnim. Ale będę modyfikował, żeby tego tłuszczu w DNT było więcej, węgle do 200g maxxx
 
Back
Top