Trening, Dieta, Suplementacja Fightera

Moje one scoop wygląda tak :>



1395764_10201485431916361_2099256184_n.jpg
 
Dodać należy, że im więcej leucyny, tym gorsza rozpuszczalność (żeby ktoś tego nie zwalał na rzekomą niską jakość produktu).
 
Chłopaki, mam pytanie o stałą suplementację. Najpierw nakreślenie sytuacji:

Sport: bieganie.

Typ: biegi długodystansowe.

Staż: 2 lata.

Waga/wzrost: 66 kg/1,74 m. Przez ostatni miesiąc robiłem redukcję z 69 kg, bo przez sierpień i wrzesień się trochę zapuściłem jako biegacz :-). Waga startowa - 64 kg.

Czasy: 10 km - 42 min 55 sek; półmaraton - 1h 38 min 42 sek; maraton - nieukończony z powodu kraksy na trasie (międzyczasy na 3h 30min lub trochę szybciej).

Start docelowy: Bieg rzeźnika 20-21VI 2014r. (78 km po górach), czas docelowy 11 h.

Start pomocniczy: Bieg morsów króla Neptuna - 2 III 2014r. (maraton lub 100 km), czas docelowy 3 h 30 min / 12 h.

Dieta: Zbilansowana dieta węglowodanowo-białkowa.

Trening: 4xtyg bieg, 1xsiła biegowa, 1xsiłownia (obwody) - do startu pomocniczego.

3xtyg bieg, 2xpodbiegi, 1xobwody - do startu głównego

Dotychczasowa suplementacja: brak.

Suplementacja w planach: BCAA po treningu biegowym (no właśnie - jakie?), zestaw wentylacyjny, ewentualne propozycje....

Maksymalny koszt suplementacji: 150 PLN/miesiąc.



Do tej pory wystarczyła mi dieta, ale plan trenigowy po Bożym Narodzeniu robi się naprawdę ciężki (70-80 km tygodniowo), dlatego chcę pomyśleć o jakiejś niedrogiej i nieskomplikowanej suplementacji (żadnych boosterów i innych wynalazków). Poza tym trafiłem na

http://mmaniak.pl/elevation-training-mask-20-p-1521.html

ale nie wiem jak będzie się to spawdzało podczas biegania. Moje pytanie jest takie: jakie BCAA jest jakościowo dobre (mam w dupie smak :-)) i co jeszcze byście polecili?


Pozdrawiam
 
BCAA to raczej przed treningiem nie po.



a o masce slyszałem tyle, że idzie się zajechać i nie warto robić w tym nonstop
 
@sajd



a po treningu bierzesz jakies suple?



co do Bsn Amino X to sie wlasnie zastanawiam nad nimi ale narazie kupilem na wyprobowanie Purple Wrath Controled Labs ale jeszcze nie probowalem bo musze skonczyc wczesniejsze aminokwasy
 
Ja ostatnio bezpośrednio po treningu nie wspomagam się suplami. Może dlatego, że ostatni tydzień przed zawodami i trochę zbijam.



Wszystko co jem po treningu jest zawsze conajmniej pół godziny po nim. Najlepiej jakieś węgle (banana power). Kreatyna, ale to już każdy indywidualnie musi zadecydować, mi kreatyna w bjj jakoś nie za specjalnie pomogła bo mega traciłem szybkość, ale są tacy co biorą.



Ja obecnie tylko białko pije, witaminy takie klimaty. Później wam mogę opisać co jem przed zawodami żeby zbić wagę. :)
 
ile zbijasz? mnie kreatyna nie spowalnia na macie... ale monohydrant strasznie mnie nawadnia więc jak już inne rodzaje, np. jabłczan:) węgle to od razu po treningu dobrze jest wziąć także banan po treningu uzupelnia glikogen:)
 
ten monohydrant to żart czy poważnie nie wiesz, że to monohydrat? :-)


Ja biorę BCAA przed kulankami, mono i białko po siłowym, TCM zawsze z rana.
 
wiem, ze monohydrat - literowka;p moim zdaniem bez sensu jest brac kreatyne nieokolotreningowo... bo ma ona za zadanie odnawiac wytracane podczas treningu zasoby atp...
 
No właśnie są różne opinie bo chodzi o to żeby nasycić mięśnie kreatyną i utrzymywać ten stan jak długo chcemy, nikt tak naprawdę nie wie ile potrzebuje bo nie wie ile ma w mięśniach w związku z czym trzeba testować.



Gdy bierzemy 2xdziennie codziennie to mamy większą pewność, że ten poziom jest odpowiedni, gdy natomiast bierzemy tylko po treningu to jednak mało prawdopodobne, że poziom będzie stały, raczej będzie skakać.



Ja brałem mono wiele razy przy treningach siłowych i zawsze 2x5g czyli klasycznie rano na czczo i po treningu/~8h po 1szej porcji i byłem zadowolony. Teraz próbuję stałej suplementacji na tych samych zasadach czyli 2xdziennie codziennie ALE 2x2,5/3g i efekty są chyba nawet lepsze, a wracam do ciężarów po 10-cio miesięcznej przerwie, mono biorę ok.6tyg więc wychodzi na to, że 2x5g to zbyteczne w moim przypadku, a nie ważę 66kg;]



Wiadomo, że najbardziej przydatna jest okołotreningowo ale wtedy jej poziom ulega sinusoidzie, a chyba nie o to chodzi...



E: p.Marek Ciołek wyjaśnił zastosowanie BCAA po treningu, nie ma to większego sensu gdyż tym BCAA uzupełnimy glikogen i to i tak w zbyt małej ilości, po treningu węgle, BCAA ma jakiś sens gdy planujemy 2 trening później. Ja po treningu biorę carbo i izolat więc dorzucanie jeszcze BCAA to marnotrawstwo, wystarczy przed treningiem 1g/10kg mc żeby ochronić mięśnie.



Michał Karmowski bierze kreatynę tylko okołotreningowo w stałej suplementacji ale nie wyjaśnił czemu w innych porach to nie ma sensu.
 
Stosował ktoś lkarnitynę? Polecacie, czy słabiej działa od thermo speeda itd. Chodzi mi oczywiście o spalanie :-)



Myślałem o takiej w płynie bardziej.
 
Nie na wszystkich działa...coś tam łykałem ale różnicy nie ma zbytniej lepiej lekki spalacz sobie weź
 
Ja tam się nigdy nie odchudzałem, żeby to żreć, ale tutaj



http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10861338?ordinalpos=1&itool=EntrezSystem2.PEntrez.Pubmed.Pubmed_ResultsPanel.Pubmed_MultiItemSupl.Pubmed_TitleSearch&linkpos=1&log



piszą mniej więcej, że zgodnie z badaniami L-karnityna to chłam.
 
l-karnityna to placebo



@mess, bcaa przed treningami, kup sobie beta-alanine (fajnie zwiększa siłę i wytrzymałość + ukrwienie mięśni)
 
To co ze spalaczy polecacie? Uprzedzając pytania: trening i dieta są.



@down



Białko mam, spokojnie :)
 
Hubi, jak masz konkretną dietę, z wyliczonym zapotrzebowaniem kalorycznym itd. to nic nie kupuj, zainwestuj te pieniądze w białko. To jest jeden wielki chwyt marketingowy producentów suplementów. Rób ładnie aeroby, bieganko jakieś itd. Tłuszcz zejdzie jest to kwestia czasu, tylko trzeba się temu poświęcić, bo opierdalaniem daleko się nie zajedzie.



@ Mort co do beta-alaniny byłbym ostrożny, znaczy jest to na pewno dobry suplement, ale to pierdzielone swędzenie, które wywołuje nie dawało mi się skupić na siłowni. Najlepiej wypróbować, bo zależy od organizmu.
 
Piskorz spalacze nie działają? Marketing? A więc kofeina nie działa? Geranium, bliskie amfie, też nie działa?
 
Hubi, jak nie będziesz trzymał diety to żaden spalacz nie pomoże. :D



'Using fat burning pills without diet is like using a condom while masturbating.' Lazar Angelov
 
Dzięki chłopaki. Która firma robi dobrą jakościowo B-alaninę? BCAA chyba Hi Teca wybiorę.
 
Back
Top