Temat o majonezie

Majonez jest ohydny. Odrazu zapycha i zabija smak potrawy. Nie bardzo widze sens, spłaszczania bukietu smakowego dobrej potrawy na rzecz majonezu, który niczym wybitnym nie jest.
:scary:Co to za herezje. Jednak rozumiem, jak byłeś karmiony za dzieciaka kieleckim. To mogło być przyczyną tej traumy. Spróbuj prawdziwego majonezu Winiary. Życie stanie się piękniejsze, wykwintne potrawy będą jeszcze lepsze, a te kijowe staną się zjadalne.
 
Majonez jest ohydny. Odrazu zapycha i zabija smak potrawy. Nie bardzo widze sens, spłaszczania bukietu smakowego dobrej potrawy na rzecz majonezu, który niczym wybitnym nie jest.
pobrane.jpg
 

Robert Makłowicz o majonezie: w święta tylko domowy​

Jak mówi, próbował wegańskiego majonezu i także bardzo mu smakuje.

Jeśli komuś właśnie spierdoliłem święta, ewentualnie jego życie straciło sens to bardzo przepraszam :mamed:
 
Jeżeli Pan Robert tak je to znaczy że tak właśnie się je, więc masz rację, nie zadawaj pytań tylko ucz się bo jeszcze wiele przed Tobą
 
Podobno Winiary ma mieć nową- dostosowaną do obecnych czasów- recepturę.
Oprócz EDTA i kwasu cytrynowego chcą dodać gumę guar, ksantanową, barwniki i glutaminian.

Wśród społeczeństwa jest straszny popyt na te substancje i są w dzisiejszych czasach synonimem dobrego jedzenia :lesnarhappy:
 
Wtedy nie daloby sie jej zjesc
Nie mogę się z Tobą zgodzić. Majonez Kielecki jest idealnym majonezowym wyborem do wyrobów na słodko a przekonałem się o tym jedząc ostatnio wyborne lody o smaku majonezu kieleckiego. Bazując więc na swoim doświadczeniu śmiem twierdzić że Milka o smaku majonezu kieleckiego podbiła by serca konsumentów i z miejsca znalazła by się w stałej ofercie
 
Nie mogę się z Tobą zgodzić. Majonez Kielecki jest idealnym majonezowym wyborem do wyrobów na słodko a przekonałem się o tym jedząc ostatnio wyborne lody o smaku majonezu kieleckiego. Bazując więc na swoim doświadczeniu śmiem twierdzić że Milka o smaku majonezu kieleckiego podbiła by serca konsumentów i z miejsca znalazła by się w stałej ofercie
Przykro mi ale nie. MIlka jak i lody z posmakiem octu musza byc po prostu obrzydliwe
 
Widzisz, nie wszystko jest takie jak nam się na pierwszy rzut oka wydaje. Lody o smaku kremowego, intensywnego i wyrazistego nadmajonezu Kieleckiego są zapewniam wyborne. Myślę że równie dobrze nadałby się również do wszelkiego rodzaju mas do ciast itp. Ogólnie jego zastosowanie w cukiernictwie może być bardzo szerokie w przeciwieństwie do podmajonezu winiarego który mógłby być najwyżej zamiennikiem towotu
 
Widzisz, nie wszystko jest takie jak nam się na pierwszy rzut oka wydaje. Lody o smaku kremowego, intensywnego i wyrazistego nadmajonezu Kieleckiego są zapewniam wyborne. Myślę że równie dobrze nadałby się również do wszelkiego rodzaju mas do ciast itp. Ogólnie jego zastosowanie w cukiernictwie może być bardzo szerokie w przeciwieństwie do podmajonezu winiarego który mógłby być najwyżej zamiennikiem towotu
Jesli ktos jest wielbicielem kieleckiego to od razu wydaje sie nieszczery i z wypalonym przez ocet smakiem, wiec nie wierze w ani jedno twoje slowo.
 
Jesli ktos jest wielbicielem kieleckiego to od razu wydaje sie nieszczery i z wypalonym przez ocet smakiem, wiec nie wierze w ani jedno twoje slowo.
Ale jeszcze uwierzysz, uklękniesz, przeprosisz i będzie Ci wybaczone człowieku małej wiary. Pozdrawiam
 
Back
Top