Szklana Szczęka - pytania, propozycje

moze jakis komentarz jak redakcja widzi rankingi po ufc 156 (w tym p4p)



aha i czy dostaliście info od ufc w sprawie wspóltworzenia ich oficjalego rankingu :)
 
Jak do formy Reema odniesie się redakcje? Czym spowodowana jest porażka, czy jest to poprostu dalej ten sam szklany Ali co z LHW, za dużo imprez w Vegas, nie zjadł snickersa i odjebało mu gwiazdorzenie i poniosła go pycha czy może chciał się zabawić w zostanie legendą jak Anderson Silva? Czy zgodzicie się ze Ali mimo innej fizyczności dalej jest na tzw. koksie jak większość zawodników, zapewne tylko hormonie wzrostu - czy myslicie ze wróci znów do srodkow farmakologicznych jak testosteron itd. które chyba mają wpływ na jego zachowanie w klatce, poziom agresji itd? Jak widzicie Reema naprzeciwko JDS, Caina i rewanzu z Silva
 
Kwestia przejścia Evansa do średniej, czy nie jest to przypadkiem najwłaściwsze własnie teraz kiedy będąc w pierwszej 5 tej kategorii przegrywa z Nogiem?
 
Również proszę o odniesienie się do ostatniego pytania magika : "Jak widzicie Reema naprzeciwko JDS, Caina i rewanzu z Silva".
Ciekawi mnie również co myślicię o zestawieniu JDS vs. Reem, czy jest realne jako eliminator do następnego titleshota (kolejnego po walce Cain vs. TBA)
 
Również jestem ciekaw jego umiejscowienia w rankingu P4P. Sam postawił bym go na 2 miejscu, nie dość że czyści swoją dywizję to jeszcze pokonał nr 2 wagi lekkiej
 
Jak myslicie, czy jest szans na zmienienie trenerow brazylijskiego tufa?



A jesli tak, to na kogo, bo ja szczerze mowiac, widze bardzo malo mozliwosci. Moze jakby Machida przegral, to moglby z Shogunem go poprawadzic. Ale to chyba jedyna mozliwosc.
 
@Visu

Chetnie poslucham w czym Aldo przewyzsza Jones'a i GSP


Aldo jest równie wielkim dominatorem swojej kategorii jak powyższa dwójka, plus w ostatniej walce pokonał 6 zawodnika P4P według MMARocks. Według Ciebie nie zasługuje minimum na najniższe miejsce podium, bo ja mam z goła odmienne zdanie?
 
Darek chyba nie będzie chętny na taką konferencję, ale z pewnością będziemy go namawiać.
 
@lutek



Wedlug mnie jego miejsce jest na 4 miejscu. Chociaz, po dluzszym zastanowieniu, ten pomysl, nie wydaje mi sie juz tak absurdalny jak na poczatku. Mimo wszystko, prestizem i rozpoznowalnoscia GSP i Bones, zjadaja Aldo na sniadanie. Wszyscy trzej zdominowali swoje kategorie wagowe, wiec ciezko tu umiejetnosci porownywac. Tak jak piszesz, zwyciestwo nad Edgarem powinno duzo dac Aldo, ale np Benson zrobil to dwukrotnie. Wiec, jakos ciezko mi to uznac w tym momencie za tak ogromny skalp, ktory mialby dac mu miejsce w top3.
 
Pawel czy ta niechec wynika z obawy, ze pojawia sie pytanie nie zwiazane z MMA czy tez z innych wzgledow ?
 
Darek generalnie woli stać z tyłu. Od samego początku miał taki pomysł, że MMA Attack to głównie zawodnicy i to oni powinni świecić w mediach. Prędzej przepchniemy godzinny wywiad.
 
to jak da radę to wywiad zorganizujcie chociaż. pamiętam ,że ten który zrobiliście z przed MMAA2 był bardzo spoko



pozdrawiam
 
@Visu

Mimo wszystko, prestizem i rozpoznowalnoscia GSP i Bones, zjadaja Aldo na sniadanie.


Ale to ma się nijak do rankingów, w których o pozycji zawodnika decydują osiągnięcia i mam nadzieję, że redakcja ma podobne zdanie do mojego. W moim mniemaniu Aldo powinien wskoczyć na numer 2 P4P, przynajmniej do momentu następnej walki GSP- abstrahując już od tego, że w moich oczach zwycięstwo z Diazem nie powinno nic zmienić w osiągnięciach Kanadyjczyka.



EDIT: Zresztą jeśli Henderson pokona Melendeza to w moim odczuciu, bez względu na wynik Diaz vs. GSP, pierwsza trójka P4P powinna się kształtować tak:



1. Anderson Silva



2. Jose Aldo



3. Benson Henderson,



ale powiedzmy, że nie jest to zdanie przy którym stałbym murem tak jak zamierzam obstawać w tej chwili przy awansie Brazylijczyka na pudło.
 
Lutek, w czym niby Aldo czy - o zgrozo Benson - zasługuje na wyższe miejsce, niż GSP, czy Jones? Jon pokonał znajdujących się wówczas w p4p Shoguna i Rashada, nie wspominając o #2 półciężkiej Machidzie. Fakt, długa przerwa GSP sprawiła, że pojawiło się wielu pretendentów. Ale nie zmienia to faktu, że od lat dominuje swoją wagę. Według mnie powinno być
1. [strike]Akiyama[/strike] Anderson
2. Jones
3. GSP
4. Aldo
5. Benson
6. Demetrious Johnson
7. Barao
8. Cain
9. Barao
10. Hendricks
@edit może lepiej przenieśmy się do HP i pozwólmy redakcji zabrać głos w tej sprawie w szczęce
 
@Puczi



Z Bensonem przyznaję to moje dość mocno subiektywne zdanie, zważywszy szczególnie na to z jakimi rywalami mają teraz walczyć Kanadyjczyk i Bones. Melendez jest dla mnie progresem, Diaz i Sonnen conajwyżej stagnacją. Jeśli chodzi o sytuacje Aldo to tylko GSP wygrywając z Hendricksem może na dzień dzisiejszy zrobić coś zbliżonego do tego co zrobił Aldo ostatniej nocy. Przecież to jest ranking i jak GSP z Jonesem będa wygrywać to redakcja, w tym i pewnie ja, przywrócą ich w swoim rankingu na miejsca zbliżone Twojemu zdaniu. W moim mniemaniu za same utrzymywanie passy zwycięstw- tym bardziej, że pozostali bardziej pną się w górę- nie powinno się trzymać miejsc w rankingach za wszelką cenę. Wyjątkowo traktuję Andersona, bo to co zrobił w karierzę jest historią tego sportu i chyba jego miejsce do momentu potencjalnej porażki nie będzie chyba nigdy zagrożone- ewentualnie jakieś superfighty mogą temu zagrozić.



EDIT: Za namową Pucziego prosiłbym o usunięcie tego posta, a Ty kolego dawaj do HP :P
 
Wobec braku powaniejszych gal poza Bellatorem moglibyscie poswiecic troche czasu i odpowiedziec troche szerzej na pytanie brzmiace mniej wiecej tak: Czy wobec zwiekszajacych sie ( jak mi sie zdaje ) mozliwosci treningowych i finansowych, wobec rozwoju klubow, trenerow i wreszcie samych zawodnikow, wreszcie wobec zwiekszjacej sie liczby imprez pozwalajacych na konfrontowanie sie zawodnikow, polskie MMA rozwija sie w tempie pozwalajacym wierzyc, iz dyscyplina ta jest w stanie doscignac kraje stanowiace dzis swiatowa czolowke ? Jesli odpowiedz bedzie twierdzaca to oczywiscie kiedy tak sie moze stac i jakie warunki musza byc spelnione ?



Czy wtorek to juz stala data dla Szczeki czy jest szansa, ze bedzie jeszcze dzisiaj ?
 
W tym tygodniu zrobimy sobie przerwę.



Odpowiadajac na pytania:



VaeVictis nie sądzę, żebyśmy kiedykolwiek doścignęli USA albo Brazylię.



zoom myślę, że czas żeby Piotrek zawalczył z jakimś klasowym europejskim rywalem jak Weichel, Winner lub Vainikainen.
 
Walka z Niemcem byłaby sporym wyzwaniem dla Hallmana. Daniel jest w pierwszej 10 europejskiego rankingu lekkich tylko, że Weichel raczej odpada bo walczy 13 kwietna z R.Crawfordem.



Dwaj pozostali byliby całkiem ciekawymi rywalami dla Piotrka. Winner 8



Dziwne, że żadnego z naszych zawodników nie ma w czołowej 10.



Sarnavski 2 ...
 
Back
Top