Szklana Szczęka - pytania, propozycje

Witam, nie wiem czy taka kwestia była juz poruszana, ale rozmyślając o walce Khalidov-Materla i problemie pasa w kategorii 84 kg w KSW, pomyślałem o sytuacji w świecie bokserskim, a konkretnie organizacji WBA, gdzie "zwykłym" mistrzem jest Aleksander Powietkin a superchempionem Władymir Kliczko. Czy ktoś kiedyś pytał duet Lewandowski/Kawulski o możliwość wprowadzenia takiego rozwiązania w ich organizacji? Gdyby powiedzmy walka Khalidov-Manhoef, czy następne pojedynki Mameda, miała status pojedynku o tytuł superchampiona? Jak Panowie z redakcji zapatrują sie na takie rozwiązanie? Może temat jest warty do poruszenie w Szklanej Szczęce? A może i nawet przy okazji jakiegoś wywiadu z K/L, a takich na pewno nie zabraknie przed KSW 22?



Pozdrawiam.
 
Pasy w boksie to najbardziej chora akcja. Pas powinien być jeden, a nie Superchampion, Trochęchampion i Champion. Nie idzmy droga boksu, bo to zła droga jest.
 
Adamek zwakował chyba pas Polsatu, bo Andrzej walczy o niego z Przemysławem.



Za to Amasinger - Aschugbabjan o Catchweight Champion Title to dobry pomysł
 
I tak sie rodza pomysly. Niech Mamed bedzie posiadaczem pasa Polsatu, Michal pasa KSW a Piotrek Strus zawsze moze zawalczyc o pas Polsatu Sport albo IPLA.
 
Ja licze, że nawiązując do walki Petisa. Poruszycie kwestie, ciosów na korpus, które moim zdaniem w mma są bardzo zaniedbywane. Jedynie bracia Diaz, starają się przeplatać nimi swoje akcje.



No i może jeszcze soccer kicki na korpus w parterze. Dlaczego praktycznie nikt ich nie używa?
 
Ciekawi mnie też wasze zdanie dotyczące zasady 3 punktów podparcia. Mnie samego to bardzo irytuje, ostatni przykład Dodson - Johnson.
 
Ja mam kilka pytan



1. Czytalem opinie, ze John Dodson mogl wygrac w oczach widzow pierwsze 3 rundy i, ze byc moze natychmiastowy rewanz to dobra opcja. Jak widzicie szanse na szybki rewanz w cieniu 4 i 5 rundy w ktorej mistrz wyraznie przechylil zwyciestwo na swoja strone.



2.Jesli rewanz odpada to kto nastepny? Jaki jest sens ponownej walki z Benevidezem czy 3 walki z Mccallem?



3. Co myslicie o negatywnych opiniach na temat Glovera Teixeiry i skreslania jego szans w walce z zawodnikami z top 10lhw po tym co pokazal na tle moim zdaniem dobrze przygotowanego Jacksona.



4. Punktowanie 2 rundy dla Jacksona przez jednego sedziego uwazacie za sluszne biorac pod uwage obalenie na poczatku rundy i gnp w wykonaniu Teixeiry, a potem dosc wyrownanej walce w stojce



5.Guida vs Hioki, Wasze punktowanie i opinia na temat perelki ktora przeczytalem na jednym z zagranicznych portali. Sugeruje sie zeby zestawic pojedynek Guida vs Lentz, czy jesli dojdzie do tego zestawienia to bedzie kandydat do najnudniejszej walki w 2013 roku
 
Ciekawi mnie też wasze zdanie dotyczące zasady 3 punktów podparcia. Mnie samego to bardzo irytuje, ostatni przykład Dodson - Johnson.


I czy by nie lepiej bylo to zastapic regula jednego kolana na ziemi zamiast reki?
 
Pytania do Escobara.



Jakie plany na 2013 ma organizacja Soul FC? Jak to wszystko wyglądało od strony organizacyjnej? Czy były jakieś wpadki?
 
Może ktoś mi w końcu wytłumaczy dlaczego w UFC nielegalne są łokcie od 12 do 6 godziny? Coś mi się obiło o uszy (chyba Big John o tym mówił), że kiedyś dawno przedstawiono prezentację jak zawodnik pionowym łokciem rozbijał bryły lodu :-)
 
Pytania do Escobara.



Jakie plany na 2013 ma organizacja Soul FC? Jak to wszystko wyglądało od strony organizacyjnej? Czy były jakieś wpadki?


Nie było mnie w SzSZ, więc odpowiem tu.



Planowana jest druga gala. Słyszę to po każdej pierwszej gali i skuteczność drugich gal wcale nie jest wysoka. Od strony organizacyjnej było ok. Szatnie w porządku, sędziowie ok, wszystkie odprawy tak jak powinno być. Słaba promocja gali, mało osób w samej Zielonej Górze o tym wiedziało. Stąd wszystko wyglądało profesjonalnie (wzorowanie się na UFC na każdym kroku), ale straszyły te puste trybuny. Największy mankament to 15-20 minutowe przerwy, co przy 11 walkach i wielu decyzjach było niepotrzebne. Gala na plus, chłopaki z Soul FC mają pomysł i zajawkę. Oby wyciągnęli wnioski i drugą galę zrobili już przy pełnych trybunach.
 
Mam nadzieje , że redakcja nie będzie miała za złe, że odpowiadam na pytanie.



Kiedyś podczas sławetnej akcji Bąsa z Hamilem, gdzie ten pierwszy został zdyskwalifikowany za takie właśnie łokcie, też mnie zastanawiało, czemu akurat takie sa zabronione. I doszedłem do wniosku (a może gdzieś doczytałem), że siła takiego łokcia jest największa oraz w związku z tym, że najczęściej zadawany jest w takiej właśnie sytuacji, jak w w/w walce - brak kąta powoduje, że bity oponent tak naprawde nie może nawet amortyzować takich uderzeń (tu łokieć, pod nim mata), i dlatego zakazali. Jeśli jest inaczej z chęcia także posłucham redakcję :-)
 
1. Jose Aldo, numer dwa czy trzy światowego rankigu P4P według MMARocks? ;)



2. Czy niezasłużona porażka Edgara w rewanżu z Hendersonem już zawsze będzie skutkować nieobiektywnym ocenianiem walk Amerykanina przez jego zwolenników?



3. Jak ustosunkujecie się do tego iż mimo wygranej Aldo nad tak klasowym zawodnikiem jak Frankie, Brazylijczyk powinien jednak zmienić kategorię na wyższą, ewentualnie- tak jak spekulował w jakimś wywiadzie- wybrać się na jedną walkę po pas koguciej, ale w drodze powrotnej iść już dwie kategorie wyżej?



4. Czy redakcja, podobnie jak chyba większość forum, uważa przegraną Overeema spowodowaną brakiem kondycji i lekceważeniem rywala czy jednak przereklamowaną stójką, głównie w defensywnym aspekcie, oraz szklaną szczęką zawodnika Blackzillians?



5. Maia a czołówka wagi półśredniej? Gdzie niosą Wasze prognozy tego zawodnika w tej dywizji po tak fenomenalnym występie i czy ma jakiekolwiek szanse w starciu z mistrzem.



6. Brazylijczyk w walce z Fitchem dał występ roku czy według Was lepszy był Pettis?
 
Jak waszym zdaniem wygląda teraz sytuacja w HW po przegranej Reema? Kto dla Caina? Co z JDS i Alim zestawienie ich ze sobą jest dobrym pomysłem? Czy jednak lepiej będzie jak odrazu zorganizują rewanż JDS vs Velasquez? (bo mistrz nie ma z kim walczyć) I co z A. Silvą? nie ma zbyt wiele ''wolnych'' zawodników w top 10 HW może również jego walka z JDS jest dobrym pomysłem?
 
1. Jose Aldo, numer dwa czy trzy światowego rankigu P4P według MMARocks? ;)




Chetnie poslucham w czym Aldo przewyzsza Jones'a i GSP.




6. Brazylijczyk w walce z Fitchem dał występ roku czy według Was lepszy był Pettis?


Zdominowal Fitcha, to fakt, ale nie byl ani razu bliski poddania, w dodatku walka byla cholernia nudna. Wiec ja podziekuje, za taki "wystep roku".
 
Zgadzacie się z BigFootem, ze Blackzilians to tylko biznes nie akademia? W kontekście oczywiście ostatnich popisów przedstawicieli tego klubu.
 
Back
Top