Syn, dąb i... ...DOM :)

Trochę faktów odnośnie tych jebanych żydowskich kurew:
Od listopada do dnia dzisiejszego styropian poszedł o 60%
W kwietniu planowane kolejne 4 podwyżki.

Jak co roku nastraszyli Januszy że brakuje półproduktów do produkcji i zrobili sobie szybki popyt.
Nagle okazuje się że wszyscy się rzucili by kupowac styropian (nawet ci co nie mieli na razie w planie) i półproduktów nie brakuje.
Mało tego, odkładają zlecenia na późnie, bo nie nadażają z produkcją.
Kurwy.

Ciekawe że nie można tego procederu ukrócić odgórnie. Prawa rynku ok.ale tu ten produkt uczesniczy w niskiej emisji i jest to bezpośrednio powiązane z programem.

@ninja orientujesz się, czy wełna też idzie zawsze cenowo łeb w łeb?
 
Trochę faktów odnośnie tych jebanych żydowskich kurew:
Od listopada do dnia dzisiejszego styropian poszedł o 60%
W kwietniu planowane kolejne 4 podwyżki.

Jak co roku nastraszyli Januszy że brakuje półproduktów do produkcji i zrobili sobie szybki popyt.
Nagle okazuje się że wszyscy się rzucili by kupowac styropian (nawet ci co nie mieli na razie w planie) i półproduktów nie brakuje.
Mało tego, odkładają zlecenia na późnie, bo nie nadażają z produkcją.
Kurwy.

Ciekawe że nie można tego procederu ukrócić odgórnie. Prawa rynku ok.ale tu ten produkt uczesniczy w niskiej emisji i jest to bezpośrednio powiązane z programem.

@ninja orientujesz się, czy wełna też idzie zawsze cenowo łeb w łeb?
Podejrzewam, że tak, zaczynają zazdrościć producentom styropianu i kółko się toczy. Ja dopiero zaczynam i już jak zaczynam liczyć to kurwica mnie trafia.
 
Trochę faktów odnośnie tych jebanych żydowskich kurew:
1616061318459.png
 
Też mam zamiar zacząć w tym roku i jak dostaję wyceny to zaczynam się zastanawiać czy nie budować samemu...
 
Trochę faktów odnośnie tych jebanych żydowskich kurew:
Od listopada do dnia dzisiejszego styropian poszedł o 60%
W kwietniu planowane kolejne 4 podwyżki.

Jak co roku nastraszyli Januszy że brakuje półproduktów do produkcji i zrobili sobie szybki popyt.
Nagle okazuje się że wszyscy się rzucili by kupowac styropian (nawet ci co nie mieli na razie w planie) i półproduktów nie brakuje.
Mało tego, odkładają zlecenia na późnie, bo nie nadażają z produkcją.
Kurwy.

Ciekawe że nie można tego procederu ukrócić odgórnie. Prawa rynku ok.ale tu ten produkt uczesniczy w niskiej emisji i jest to bezpośrednio powiązane z programem.

@ninja orientujesz się, czy wełna też idzie zawsze cenowo łeb w łeb?
Np Wełna drzewna od stycznia oczywiście tak samo w góre
 
@ninja jest określone w przepisach jaka jest najmniejsza dopuszczalna są szerokość schodów zewnętrznych?
120cm

jak masz balustradę mocowaną do schodów "od góry" to wiadomo + grubość balustrad, bo to szerokość w świetle przejścia (liczona od krawędzi balustrad)
 
120cm

jak masz balustradę mocowaną do schodów "od góry" to wiadomo + grubość balustrad, bo to szerokość w świetle przejścia (liczona od krawędzi balustrad)
Dzięki za odpowiedź.
Panie ja to jestem na etapie szamba układania wełny i ogarniania srodka
meble to moze gdzies na jesien

Ja to w ogole w dupie :( #life
Ja jestem tak w dupie, że chce mi się płakać, ale nauczyłem się już przy tej jebanej budowie ogarniać rzeczy z dużym wyprzedzeniem. Dlatego pytam.
 
Dzięki za odpowiedź.



Ja jestem tak w dupie, że chce mi się płakać, ale nauczyłem się już przy tej jebanej budowie ogarniać rzeczy z dużym wyprzedzeniem. Dlatego pytam.
Nauczony doswiadczeniem pewnych ekip robie co moge sam
ale tak jak mowisz trzeba myslec z wyprzedzeniem a juz napewno jebane rosnace ceny materiałów kurwa jego mać
mam niby poumawiane elektryka i hydraulika ale wszystko sie przesuwa mozna by powiedziec przez te jebana pandemie
 
Nauczony doswiadczeniem pewnych ekip robie co moge sam
ale tak jak mowisz trzeba myslec z wyprzedzeniem a juz napewno jebane rosnace ceny materiałów kurwa jego mać
mam niby poumawiane elektryka i hydraulika ale wszystko sie przesuwa mozna by powiedziec przez te jebana pandemie
U nas jest taki wysypnchorych, że od pozątku tak nie było, ale nie ma to żadnego wpływu na budowlankę. Wszystko leci na 100%- ceny też :jimcarrey:
 
Pamiętam tu dyskusje o tynkach, ale nie mogę znaleźć, pewnie w 2020 :(

To jakie tynki najlepszejsze eksperty?
 
Pamiętam tu dyskusje o tynkach, ale nie mogę znaleźć, pewnie w 2020 :(

To jakie tynki najlepszejsze eksperty?
Ja najpierw chiałem gipsowo-wapienne. To w sumie nowość, ale z tego co wiem to się sprawdza i warto.
Niestety ze względu na kasę wezmę gipsowy Diamant. Do piwnicy również (z pominięciem pralnio-suszarni i spiżarni- tam będą cementowo wapienne).
Miały mnie tynki kosztować niecałe 14k, a teraz będzie około 18k.

6 maja okna mają wchodzic (trzeci raz zmienili mi termin), a 10 tynki.

Chcę na szybko płot kupić, bo już w tym tygodniu weszło cło na alu i matel 31%

To samo rolety. Jeszcze w styczniu bym zapłacił 30% mniej. Teraz na dobrych silnikach i radiówce koszt już przewyższył koszt okien.
Muszę zrobić jeszcze mury oporowe, a tam stali też w chuj pójdzie.
 
Na wielkich robotach (takich milionowych kontraktach) zaczyna być powolny zastój.
Taj więc prędzej czy później ta mała budowlanka też padnie.
Niestety ja w tym roku muszę się wprowadzić i nie doczekam tąpnięcia cen w drugą stronę.
 
Ja najpierw chiałem gipsowo-wapienne. To w sumie nowość, ale z tego co wiem to się sprawdza i warto.
Aż taka różnica wychodziła? Sąsiad wszystko tak robił, ale to chyba na końcówce 2020. Teraz miał ściany malowane, początkowo chciał sam to robić (zawsze te ~15k oszczędności), ale wziął ekipę co mu szpachluje, żeby to wszystko równo było i żeby nie było zwalania winy na kogoś innego.

14k, a teraz będzie około 18k.
Przebita 30%, mniej więcej tyle co gadają ludziska że styropian, jprdl.

Na wielkich robotach (takich milionowych kontraktach) zaczyna być powolny zastój.
Taj więc prędzej czy później ta mała budowlanka też padnie.
Niestety ja w tym roku muszę się wprowadzić i nie doczekam tąpnięcia cen w drugą stronę.
Ja się już poddałem z 2021 :(
Teoretycznie by się technologicznie dało, jednak jakbym próbował upchnąć wszystko do końca roku pierdyliardem ekip to sporo ryzykuję organizacyjnie, że jednak to się posypie, a dodatkowo musiałbym brać ekipy z krótkimi terminami (co dwojako jest niefajne: cena, ale i odwieczne pytanie dlaczego są wolni?). I na takie ryzyka brać kredyt (bo w totka nie wygrałem) to mi się nie uśmiecha, tym bardziej w takich &^%$# czasach.
 
Nie stwierdzam.
W tych firmach o których pisałem jest dużo mniej zapytań ofertowych. Robotę jeszvze oczywiście mają, ale właśniebpo ofertach widzą że tendencja jest spadkowa i to pierwszy raz od kilku lat.


Aż taka różnica wychodziła?
Pomiędzy gipsowo wapiennymi a gipsowymi? Mi firma podała 7zł różnicy na 1m² (a tylko dwie firmy znalazłem co na tym robią).

Przebita 30%, mniej więcej tyle co gadają ludziska że styropian, jprdl.
Nie wiem ile wzrósł materiał z tego a ile robocizna. Natomiast styropian między styczniem a marcem wzrósł 40% (a to w styczniu już był po podwyżkach, bo te zaczęły się w listopadzie)
Ogólnie styropian od listopada do teraz na wycenach dotyczących dachu poleciał mi o 60%
Zrezygnowałem z tego styropianu i poczekam co będzie w czerwcu/lipcu.


Ja się już poddałem z 2021
Ja tego też nie widzę, bo jestem z wszystkim w dupie, ale muszę próbować, bo każdy miesiąc to kolejna strata kasy.
 
W tych firmach o których pisałem jest dużo mniej zapytań ofertowych. Robotę jeszvze oczywiście mają, ale właśniebpo ofertach widzą że tendencja jest spadkowa i to pierwszy raz od kilku lat.
Tendencja spadkowa była widoczna już w 2019 roku przed tym całym cyrkiem. U nas to wygląda tak, że dużo ludzi chciałoby budować ale narazie się wstrzymują czekając aż unormuje się ten bajzel z cenami. I jest chyba takie czajenie się - z jednej strony chcą włożyć hajs w inwestycję, żeby nie trzymać tego w gotówce, z drugiej strony czekają aż ceny trochę znormalnieją.
 
Tendencja spadkowa była widoczna już w 2019 roku przed tym całym cyrkiem. U nas to wygląda tak, że dużo ludzi chciałoby budować ale narazie się wstrzymują czekając aż unormuje się ten bajzel z cenami. I jest chyba takie czajenie się - z jednej strony chcą włożyć hajs w inwestycję, żeby nie trzymać tego w gotówce, z drugiej strony czekają aż ceny trochę znormalnieją.
Niech się wstrzymują, bo jak nie to ceny dalej polecą jak pojebane.
 
Od dwóch miesięcy zamawiam okna. Jako że brat mi stolarkę ogarnia to suszę mu głowę żeby to już kurwa jak najszybciej przyszło i wszystko co do tego potrzebne, bo ceny idą jak pojebane. Zrobię przedpłatę itd.
On tam żadnych tak wielkich podwyżek nie widzi. Przesadzam. Wszystko pod kontrolą- wszystkie ceny z dnia na dzień się w jego branży nie zmieniają.

Wszystko załatwione. Okna już dwa razy termin mi przesuwali.
Dziś mi dzwoni że do ciepłych parapetów trzeba dopłacić bo cena skoczyła z 55 za metr na 85.a on ich wtedy nie zamówił.
Czyli ponad 1k w piździe.

Zdziwiony kurwa że nagle podskoczyło :śmiech: Dwa miesiące suszenia głowy i słuchania że przesadzam z cenami, a finalnie tak głupi torpedo ma do zapłacenia więcej :beczka:
 
@torpedo
ech nie juz to wszystko pierdolnie, ile można...

Mnie elektryk olewa, japierdziu, zaczynam bulgotac.

A z innych pytanko ludziska: mam gaz ziemny, ale zastanawiam sie czy nie brać plyty gazowo-indukcyjnej. Jestem przyzwyczajony do gazu, raczej bedzie tanszy niz prad (chyba ze sie utopi równowartość 10 lat opłat w prądzie w fotowoltaikę). Z drugiej strony ludzi chwalą indukcje... No i generelanie pewnie i tak fw będę robił, bo z cenami prundu będą szaleć...
 
@torpedo
ech nie juz to wszystko pierdolnie, ile można...

Mnie elektryk olewa, japierdziu, zaczynam bulgotac.

A z innych pytanko ludziska: mam gaz ziemny, ale zastanawiam sie czy nie brać plyty gazowo-indukcyjnej. Jestem przyzwyczajony do gazu, raczej bedzie tanszy niz prad (chyba ze sie utopi równowartość 10 lat opłat w prądzie w fotowoltaikę). Z drugiej strony ludzi chwalą indukcje... No i generelanie pewnie i tak fw będę robił, bo z cenami prundu będą szaleć...
Miałem gaz, mam indukcje i... nigdy więcej gazu. Rachunki wcale mocno nie wzrosły, a wygoda, komfort użytkowania o wiele większy. Tylko trzeba podłączyć pod siłę, bo w przeciwnym razie możesz nie mieć pełnej mocy na wszystkich polach.
 
@torpedo
ech nie juz to wszystko pierdolnie, ile można...

Mnie elektryk olewa, japierdziu, zaczynam bulgotac.

A z innych pytanko ludziska: mam gaz ziemny, ale zastanawiam sie czy nie brać plyty gazowo-indukcyjnej. Jestem przyzwyczajony do gazu, raczej bedzie tanszy niz prad (chyba ze sie utopi równowartość 10 lat opłat w prądzie w fotowoltaikę). Z drugiej strony ludzi chwalą indukcje... No i generelanie pewnie i tak fw będę robił, bo z cenami prundu będą szaleć...
Ja elektrykę sam robię ale mam przejebane, bo po robocie robię takie duże zlecenie i trochę tutaj, trochę tutaj i nigdzie mi się robota nie posuwa.

Najgorsze jest to, że muszę z tauronem ogarnąć założnie licznika nie szybciej niż 6maj, a nie później niż 10maj :beczka:
Jak znam życie to przyjadą założyć w czerwcu.
Bez tego mi nie zrobą tynków.
Szkoda gadać.
 
Bez tego mi nie zrobą tynków.
Tynki wewnętrzne czy zewnętrzne? Nie zjarzyłem co mają tynki do podłączenia (zakładam że wszystko da się na cacy pod płot podprowadzić i tam cyk, ale pewnie czegoś nie wiem).

@mighty
No właśnie coś mnie kusi żeby sama indukcja była, a coś żebym jeszcze "w razie w" miał na gaz (są płyty 4x indukcja 2x gaz np).
 
Tynki wewnętrzne czy zewnętrzne? Nie zjarzyłem co mają tynki do podłączeni
Wewnętrzne. Agregat tynkarzy potrzebuje trójfazowego prądu. Ja mam na razie budowlany z rbtki podłączony.
Z dwa miechy temu postawili mi już pod dom docelową rozdzielnię i tam już tylko licznik muszą dać.
Zasada jest taka, że powinien być dom w staniensurowym zamkniętym (ewentualnie Ci założą, ale wpierdolą znowu pod budowlany, a więc kolejna papierologia potem o stawce budowlanej nie wspominając).

Gdyby nie to że muszę z ttm wszystkm gonić, to by dla mnie była fajna przygoda, a że muszę to teraz na szybko i do tego co te ceny co odkurwiają, to mam tego kurwa już dosyć.
Dziennie po kolkanaście telefonów, uzgodnień (i tak wszystko idzie potem w pizdu), użerania się z wykonawcami, a jeszcze gorzej z instytucjami.
Do tego taurona jak pojadę, to wezmę coś na uspokojenie żeby komuś tam nie wykurwić.
Wodociągi jeszcze lepsze- od października uzgadniają kiedy mi łaskawie zrobią podłaczenie.
Masakra.
 
Back
Top