Syn, dąb i... ...DOM :)

Rekuperacja wydaje mi sie ma sens, jako jedyna chyba z ekobajerow.

Ma sens jeśli będzie elementem całości. Tak jak pisałem wyżej; jeśli chcesz dom energooszczędny/pasywny to wiąże się to z konkretnymi rozwiązaniami, które koniec końców będą miały wpływ na koszty utrzymania takiego budynku. Dla mnie osobiście rekuperacja to podstawa tak samo jak płyta fundamentowa, która zapewni odpowiednią izolację od gruntu. Z moją połowicą, z racji natłoku zwierzyny, jesteśmy zdecydowani na parterówkę i wiem, że koszty będą większe niż przy domu z poddaszem użytkowym, ale jestem w stanie do zaakceptować.
Wszystko jest kwestią priorytetów, podejścia no zasobności portfela.
Moim zdaniem, nawet przy prostym projekcie jak mój: nowoczesna stodoła 116m2 bez garażu, bez 500k nie ma co podchodzić.
360k deweloperka już z reku Zehndera, jakieś 120-140k wykończenie pod klucz.
Nie liczę obrobienia działki, a tu też pewnie z 50k+ wjedzie. Samo ogrodzenie 15 arów znajomy wycenił mi na 20k na panelach z bramą w automacie, a gdzie cała reszta.
 
Ma sens jeśli będzie elementem całości. Tak jak pisałem wyżej; jeśli chcesz dom energooszczędny/pasywny to wiąże się to z konkretnymi rozwiązaniami, które koniec końców będą miały wpływ na koszty utrzymania takiego budynku. Dla mnie osobiście rekuperacja to podstawa tak samo jak płyta fundamentowa, która zapewni odpowiednią izolację od gruntu. Z moją połowicą, z racji natłoku zwierzyny, jesteśmy zdecydowani na parterówkę i wiem, że koszty będą większe niż przy domu z poddaszem użytkowym, ale jestem w stanie do zaakceptować.
Wszystko jest kwestią priorytetów, podejścia no zasobności portfela.
Moim zdaniem, nawet przy prostym projekcie jak mój: nowoczesna stodoła 116m2 bez garażu, bez 500k nie ma co podchodzić.
360k deweloperka już z reku Zehndera, jakieś 120-140k wykończenie pod klucz.
Nie liczę obrobienia działki, a tu też pewnie z 50k+ wjedzie. Samo ogrodzenie 15 arów znajomy wycenił mi na 20k na panelach z bramą w automacie, a gdzie cała reszta.
Zależy w jakim standardzie to chcesz robić. Jeśli chcesz rzeczywiście pasywny, to Cię nawet może braknąć. Jeśli taki, żeby były zachowane parametry ustalone w 2017, to możesz zejść z ceną. Kwestia tego czy ma być szybko i zlecone od A do Z firmą.
Jeśli masz czas na szukanie tańszych i dobrych rozwiązań i chcesz systemem gospodarczym to uważam, że zejdziesz fajnie z ceną.

Dużo robi sam projekt .
Kuzynka co buduje obok mnie ma koszt dachu taki, w jakim jak zrobię płytę, piwnicę i część ścian.
 
Zależy w jakim standardzie to chcesz robić. Jeśli chcesz rzeczywiście pasywny, to Cię nawet może braknąć. Jeśli taki, żeby były zachowane parametry ustalone w 2017, to możesz zejść z ceną. Kwestia tego czy ma być szybko i zlecone od A do Z firmą.
Jeśli masz czas na szukanie tańszych i dobrych rozwiązań i chcesz systemem gospodarczym to uważam, że zejdziesz fajnie z ceną.

Dużo robi sam projekt .
Kuzynka co buduje obok mnie ma koszt dachu taki, w jakim jak zrobię płytę, piwnicę i część ścian.

Idę w NF40. Pasywny przerasta moje możliwości finansowe. W tym konkretnym projekcie to plus 60-80 k PLN.
Robię w systemie zleconym do deweloperki. Praca nie pozwoli mi na zaangażowanie się w budowę. Wykończeniówkę zrobię w dużej części sam.
Płytę już mam wycenioną. Wychodzi 50k brutto z racji parterówki i zatopienia kabli grzejnych już w płycie.
Miał być szkieletor, ale znajomy podrzucił mi ostatnio temat płyt z keramzytobetonu. Badam temat.
 
Masz na myśli te całe ściany przywożone na budowę (w ścianach już są nawet przewody)?

Nie, nie, nie... aż tak dobrze nie ma:)
Wejdź na np. na stronę Keramkiplatte, mają trochę informacji o technologii.
Płyta ok 140m2
 
Panowie, takie pytanko:
Jakby człowiek sobie chciał kupić kawałek ziemi, a na niej postawić wiatę magazynową, powiedzmy coś w tym stylu tylko dużo mniejszą: //imged.pl/wiata-magazynowa-konstrukcja-stalowa-20x10m-blacha-trapezowa-34222726.html

To czy musi być pod to jakiś konkretny grunt ? Budowlany czy jakiś inny wystarczy ? Potrzebne pozwolenia na budowę ?

A może macie jakieś inne ciekawe pomysły lub doświadczenia żeby zrobić sobie taką niewielką powierzchnię magazynową do celów prywatnych ?
 
U mnie się właśnie rysuje projekt. Będzie ok. 130m2 powierzchni użytkowej wraz z poddaszem plus garaż w bryle, bez podpiwniczenia. Ekipa budowlana załatwiona na czerwiec.
 
Panowie, takie pytanko:
Jakby człowiek sobie chciał kupić kawałek ziemi, a na niej postawić wiatę magazynową, powiedzmy coś w tym stylu tylko dużo mniejszą: //imged.pl/wiata-magazynowa-konstrukcja-stalowa-20x10m-blacha-trapezowa-34222726.html

To czy musi być pod to jakiś konkretny grunt ? Budowlany czy jakiś inny wystarczy ? Potrzebne pozwolenia na budowę ?

A może macie jakieś inne ciekawe pomysły lub doświadczenia żeby zrobić sobie taką niewielką powierzchnię magazynową do celów prywatnych ?

Andrzeju, alkohol najlepiej magazynować pod ziemią :roberteyeblinking:
 
U mnie się właśnie rysuje projekt. Będzie ok. 130m2 powierzchni użytkowej wraz z poddaszem plus garaż w bryle, bez podpiwniczenia. Ekipa budowlana załatwiona na czerwiec.
Budujesz od razu "pod klucz", czy nie zamierzasz się spieszyć - zależnie od środków?
 
@ninja jak wyliczyć powierzchnię domu do działki budowlanej?
Projektant mi przed chwilą zadzwonił, że taras się nie zmieści, bo jest za mały stosunek powierzchni działki do domu (działka jest większa, ale tylko jej część przeznaczona jest jako budowlana.

Czy można to obejść (jeśli rzeczywiście 6m² robiło by różnicę?
Np. zaprojektować taras wiszący (jak balkon)?
 
@ninja jak wyliczyć powierzchnię domu do działki budowlanej?
Projektant mi przed chwilą zadzwonił, że taras się nie zmieści, bo jest za mały stosunek powierzchni działki do domu (działka jest większa, ale tylko jej część przeznaczona jest jako budowlana.

Czy można to obejść (jeśli rzeczywiście 6m² robiło by różnicę?
Np. zaprojektować taras wiszący (jak balkon)?
A jaki to taras, naziemny czy jakiś wydziwiony? Bo jak naziemny - zwykłe utwardzenie terenu to nie powinno być problemu. Odbierzesz dom, zrobisz sobie po odbiorze.
 
A jaki to taras, naziemny czy jakiś wydziwiony? Bo jak naziemny - zwykłe utwardzenie terenu to nie powinno być problemu. Odbierzesz dom, zrobisz sobie po odbiorze.
IMG_20190822_124608.png

Od strony południowej piwnica jest cała odsłonięta ze wzgłedu na pochylenie działki, więc tak jak na zdjęciu.
Większa jej część jest i tak w zabudowie, więc jest to kwestia 4-6m²?
Jeśli chodzi o zieleń, to tym bardziej chyba nie przeszkadza.
 
View attachment 17910
Od strony południowej piwnica jest cała odsłonięta ze wzgłedu na pochylenie działki, więc tak jak na zdjęciu.
Większa jej część jest i tak w zabudowie, więc jest to kwestia 4-6m²?
Jeśli chodzi o zieleń, to tym bardziej chyba nie przeszkadza.
A nie możesz wydzielić większej części działki na cele budowlane? (odralniałeś część działki? czy chodzi o jakieś inne prawne sprawy typu odległość do lasu itd.?)
Bo to będzie na 80% traktowane przez urzędnika jak obrys budynku i może się dopierdolić.
 
A nie możesz wydzielić większej części działki na cele budowlane? (odralniałeś część działki? czy chodzi o jakieś inne prawne sprawy typu odległość do lasu itd.?)
Bo to będzie na 80% traktowane przez urzędnika jak obrys budynku i może się dopierdolić.
Nie wiem czy mogę. Muszę się zapytać jak to wygląda.
Nie chce mi się wierzyć, że to kwestia 4m² do 6m² robi tą różnicę.
 
Panowie, takie pytanko:
Jakby człowiek sobie chciał kupić kawałek ziemi, a na niej postawić wiatę magazynową, powiedzmy coś w tym stylu tylko dużo mniejszą: //imged.pl/wiata-magazynowa-konstrukcja-stalowa-20x10m-blacha-trapezowa-34222726.html

To czy musi być pod to jakiś konkretny grunt ? Budowlany czy jakiś inny wystarczy ? Potrzebne pozwolenia na budowę ?

A może macie jakieś inne ciekawe pomysły lub doświadczenia żeby zrobić sobie taką niewielką powierzchnię magazynową do celów prywatnych ?
Do uprawy zielska robią specjalne namioty. UV, hydroponika, wentylacja, lux.
 
Nie wiem czy mogę. Muszę się zapytać jak to wygląda.
Nie chce mi się wierzyć, że to kwestia 4m² do 6m² robi tą różnicę.
No może robić, wg planu np. musisz uzyskać określony współczynnik zabudowy działki, którego nie możesz przekroczyć.
 
@ninja jak wyliczyć powierzchnię domu do działki budowlanej?
Projektant mi przed chwilą zadzwonił, że taras się nie zmieści, bo jest za mały stosunek powierzchni działki do domu (działka jest większa, ale tylko jej część przeznaczona jest jako budowlana.

Czy można to obejść (jeśli rzeczywiście 6m² robiło by różnicę?
Np. zaprojektować taras wiszący (jak balkon)?

Zobacz gdzie masz na działce nieprzekraczalne linie zabudowy i jaki procent działki może być zabudowany bo chyba tu tkwi problem.
 
No może robić, wg planu np. musisz uzyskać określony współczynnik zabudowy działki, którego nie możesz przekroczyć.
Na podstawie powierzchni działki wylicza ten współczynnik? A skąd wie, ile ma działka? Tego nawet ja nie wiem ani geodeta (powierzchnia całej działki jest mi znana, ale gdzie mam podane, gdzie kończy się strefa zabudowy.
 
Na podstawie powierzchni działki wylicza ten współczynnik? A skąd wie, ile ma działka? Tego nawet ja nie wiem ani geodeta (powierzchnia całej działki jest mi znana, ale gdzie mam podane, gdzie kończy się strefa zabudowy.
Nie masz na mapie podziałów stref na część budowlaną i niebudowlanę?
Bo nie rozumiem jedej rzeczy, musiałeś odralniać działkę (część działki wyłączać z produkcji rolnej np. pod dom, utwardzenie terenu oraz ogród np. 200m2 z działki co miała 1000m2), czy masz na planie miejscowym linie która dzieli działkę na dwie strefy: budowlaną oraz np. działkę polną?
 
Zobacz gdzie masz na działce nieprzekraczalne linie zabudowy i jaki procent działki może być zabudowany bo chyba tu tkwi problem.
Linie zabudowy chyba nie mają nic do tego, pisał, że o właśnie ten współczynnik intensywności zabudowy chodzi. Czyli wg mnie za mało ma ta działka powierzchni tzw. budowlanej w stosunku do wielkości domu. I teraz pytanie, czy za mało powierzchni odrolnił czy ta działka leży w jakiś pojebany sposób na dwóch strefach podziału wg planu miejscowego np. mieszkalna i las.
 
Zobacz gdzie masz na działce nieprzekraczalne linie zabudowy i jaki procent działki może być zabudowany bo chyba tu tkwi problem.
Tak jak @ninja napisał- ta działka ma mała pow.budowlaną.
Współczynnik ma być pomiędzy 01 do 0.3, a mam już 0.295.
Żeby mieć ten taras/balkon, to muszę odchudzić o tyle resztę domu.
 
Tak jak @ninja napisał- ta działka ma mała pow.budowlaną.
Współczynnik ma być pomiędzy 01 do 0.3, a mam już 0.295.
Żeby mieć ten taras/balkon, to muszę odchudzić o tyle resztę domu.

Dlatego właśnie, już dla potomnych, dobrze jest przeanalizować każdy szczegół mpzp i wiedziec jaki dom chce się postawić żeby później nie było. Sam się mało co nie przejechałem na tym temacie. Zajebista działka 16 arow, 38 k wynegocjować, skrzynka przy działce, woda w drodze. W mzpz, którego Pani sprzedająca nie za bardzo chciała pokazać narzucone kolor dachówki, gdzie u mnie w projekcie jest blacha na rąbek, i maksymalna powierzchnia domu 106 m2. Do tego brak możliwości zrobienia POS, tylko szambo.
Odpuść taras chyba, że możesz zjechać z metrów, a jak to nie rób zadaszonego grzyba z drewna. Też będzie dobrze.
 
Dlatego właśnie, już dla potomnych, dobrze jest przeanalizować każdy szczegół mpzp i wiedziec jaki dom chce się postawić żeby później nie było. Sam się mało co nie przejechałem na tym temacie. Zajebista działka 16 arow, 38 k wynegocjować, skrzynka przy działce, woda w drodze. W mzpz, którego Pani sprzedająca nie za bardzo chciała pokazać narzucone kolor dachówki, gdzie u mnie w projekcie jest blacha na rąbek, i maksymalna powierzchnia domu 106 m2. Do tego brak możliwości zrobienia POS, tylko szambo.
Odpuść taras chyba, że możesz zjechać z metrów, a jak to nie rób zadaszonego grzyba z drewna. Też będzie dobrze.
Gdzie takie tanie działki? U mnie najtańsze po 8k za ar, a te w miarę dobre od 10 do 14k.
 
Dlatego właśnie, już dla potomnych, dobrze jest przeanalizować każdy szczegół mpzp i wiedziec jaki dom chce się postawić żeby później nie było. Sam się mało co nie przejechałem na tym temacie. Zajebista działka 16 arow, 38 k wynegocjować, skrzynka przy działce, woda w drodze. W mzpz, którego Pani sprzedająca nie za bardzo chciała pokazać narzucone kolor dachówki, gdzie u mnie w projekcie jest blacha na rąbek, i maksymalna powierzchnia domu 106 m2. Do tego brak możliwości zrobienia POS, tylko szambo.
Odpuść taras chyba, że możesz zjechać z metrów, a jak to nie rób zadaszonego grzyba z drewna. Też będzie dobrze.
Działki nie musiałem kupować, więc darowanemu koniowi nie patrzy się w zęby.
Chuj, będzie mały domek. Mamy do dyspozycji działkę od mojej. Jest duża, ale za płotem teściowie :korwinwhat:
Tak więc chuj-będzie mały domek :korwinlaugh:
 
Gdzie takie tanie działki? U mnie najtańsze po 8k za ar, a te w miarę dobre od 10 do 14k.

Warmińsko-mazurskie, a dokładnie Nowa Wieś, jakieś 20 km od Olsztyna. Generalnie fajna działka u nas czyli las, jezioro do 1,5 km i brak 80 innych domków obok to zakup za spokojnie do 50k zł. Odległość ok 15-20 km miasta. Pod miastem, z widokiem na jezioro to już jakieś 250k za 10ar więc co kto lubi.
 
Back
Top