Syn, dąb i... ...DOM :)

Rozgrzany rynek nieruchomości czeka w przyszłym roku zimny prysznic. Po okresie nieprzerwanych wzrostów, ceny nieruchomości zaczną spadać. – Wiele osób nadal zaklina jednak rzeczywistość i powtarza jak mantrę, że ceny nieruchomości będą rosły. Nazywamy ich dziećmi hossy. Jednak ekonomii nie da się oszukać – mówi w rozmowie z money.pl Tomasz Narkun, analityk rynku nieruchomości.

images
:penn:
 
Pamietam, że była tutaj kiedyś na ten temat „rozmowa”. Pierwszy raz weszłam na ten kanał i przedstawianie tematu wydaje się byc rozsądne
 
Pamietam, że była tutaj kiedyś na ten temat „rozmowa”. Pierwszy raz weszłam na ten kanał i przedstawianie tematu wydaje się byc rozsądne

Jako #boomer nie do konca mi pasuje montaz filmu, ale z trescia ciezko sie nie zgodzic.



Ciekawostka, ceny posadzek u mnie spadly. W anhydrycie z 60zl/m2 na 45zl/m2.
 
Ale styr nie tylko trzyma cenę ale lekko poszedł do góry, kubik za setkę 470zł
Według cennika ze styronetu po świeżej aktualizacji jest lekka obnżka w stosunka do czerwca. W czerwcu też była obniżka i w maju też, ale wszystkie takie małe.
 
@ninja
@Betonowy Krzychu
Jak zrobić wylewkę na tym balkonie.
Będzie lane na styropian, podciąg pod balkonem ma też od czoła 20cm styro, więc jak to wyleje, to od czola będzie widać jak na przekroju- styro i wylewka.
Czy ta wylewka nie będzie pękac/ odpadać?
Czy może dać nanziemi styro, iw ylewkę, a do wysokości wylewki ojebać od czoła styro na podciągu? (tylko jak te 20cm tego styro z podciągu zabezpiezyć jak nie będzie wylane?

Dać tam jakąś siatkę zbrojeniową i zawinąć na ten koniec? Czy może pod całośc siatkę?

Nie wiem czy to dobrze opisałem o co mi chodzi. Najeyżej zdjęcia wstawię jeśli to niezrozumiale napisałem.
 
Nie wiem czy to dobrze opisałem o co mi chodzi. Najeyżej zdjęcia wstawię jeśli to niezrozumiale napisałem.



IMG_20220711_190854.jpg
IMG_20220711_190835.jpg
A więc tak.
Myślałem żeby dać na podciągu pod balkonem styropian na równi z papa i na to jechać te 20cm po podłodze i dociągnąć ten podłogowy styropian do samego końca (czyli układajac go również na styro z podciągu) i na to położyć wylewkę (na zdjęciu aqua robi za wylewkę :mamed: )

IMG_20220711_190725.jpg

Albo jak powyżej, że styropian podłogowy i wylewka jest na równi z końcem balkonu, a do tego na wysokość wylewki dobić styropian na podcuągu z balkonu.

I w jednym i w drugim przypadku trzeba jakoś to wykończyć potem. W wersji pierwszej patrząc od czoła widać pełny przekrój, czyli styropian i wypewkę i zastanawiam się czy to nie jebnie i zy tam tego dodatkowo z czola nie zazbroić siatką?
Ogólnie pytałem budowlańców i każdy gada coś innego.

Ktoś ma jakiś pomysł?
 
View attachment 41137View attachment 41138A więc tak.
Myślałem żeby dać na podciągu pod balkonem styropian na równi z papa i na to jechać te 20cm po podłodze i dociągnąć ten podłogowy styropian do samego końca (czyli układajac go również na styro z podciągu) i na to położyć wylewkę (na zdjęciu aqua robi za wylewkę :mamed: )

View attachment 41139
Albo jak powyżej, że styropian podłogowy i wylewka jest na równi z końcem balkonu, a do tego na wysokość wylewki dobić styropian na podcuągu z balkonu.

I w jednym i w drugim przypadku trzeba jakoś to wykończyć potem. W wersji pierwszej patrząc od czoła widać pełny przekrój, czyli styropian i wypewkę i zastanawiam się czy to nie jebnie i zy tam tego dodatkowo z czola nie zazbroić siatką?
Ogólnie pytałem budowlańców i każdy gada coś innego.

Ktoś ma jakiś pomysł?
Jutro coś pomyślę, będziesz tam robił jakąś balustradę?
 
Rozumiem, że mowa o dochodzie miesięcznym netto?
Niestety nie, ale pochwalę się że za czerwiec zrobiłem nowy rekord:
39.700zł. Niestety tylko dwa miesiące są takie wysokie i pierwszy raz aż tyle (nie śmiać się chujki z aj si pi dzi, bo jestem robol więc tu trudno ujebać duże kwoty)
a ile do końca?
ach Andrzeju, powiem Ci że nie wiem. To się tak zmienia że łeb mi już paruje. Na wiosnę myślałem że 70k, a 50k już wydałem a z miejsca mnie nie znać.
Druga rzecz to że cały czas coś wymyślam. Teraz np. taras zamknięty miał być tylko pod balkonem, potem że fajnie by było dać do tego otwarty na całą długość domu i szerokość 3m, a zostało że będzie miał szer.4.5m.
W piwnicy mi zostało rekuperację kupić, pralnie wykafelkować i prysznic przy salce, techniczny pokój na moje graty to półki już tylko.Salka nie wiem co na ziemię dać (obecnie sprzęt i maty do kulania są zwyczajnie na betonie).
Na dworze dwie ściany do izolacji, ten jebany taras ojebać w czymś, balkon izolacja, słupki i szkło, schody zewnętrzne do zrobienia, kamery i oświetlenie dodatkowe na zewnątrz, a płot mam z trzech stron i został mi ten główny ( a tam dwie bramy).
Na parterze jedna szafa mi brakuje w jednym pokoju, a wdrugim panele i łóżko,komoda.
Reszta na parterze gotowa na szczęście.
No ibwybrukować to całe kurestwo, ale to już w tym roku pierdolę.
 
Niestety nie, ale pochwalę się że za czerwiec zrobiłem nowy rekord:
39.700zł. Niestety tylko dwa miesiące są takie wysokie i pierwszy raz aż tyle (nie śmiać się chujki z aj si pi dzi, bo jestem robol więc tu trudno ujebać duże kwoty)

ach Andrzeju, powiem Ci że nie wiem. To się tak zmienia że łeb mi już paruje. Na wiosnę myślałem że 70k, a 50k już wydałem a z miejsca mnie nie znać.
Druga rzecz to że cały czas coś wymyślam. Teraz np. taras zamknięty miał być tylko pod balkonem, potem że fajnie by było dać do tego otwarty na całą długość domu i szerokość 3m, a zostało że będzie miał szer.4.5m.
W piwnicy mi zostało rekuperację kupić, pralnie wykafelkować i prysznic przy salce, techniczny pokój na moje graty to półki już tylko.Salka nie wiem co na ziemię dać (obecnie sprzęt i maty do kulania są zwyczajnie na betonie).
Na dworze dwie ściany do izolacji, ten jebany taras ojebać w czymś, balkon izolacja, słupki i szkło, schody zewnętrzne do zrobienia, kamery i oświetlenie dodatkowe na zewnątrz, a płot mam z trzech stron i został mi ten główny ( a tam dwie bramy).
Na parterze jedna szafa mi brakuje w jednym pokoju, a wdrugim panele i łóżko,komoda.
Reszta na parterze gotowa na szczęście.
No ibwybrukować to całe kurestwo, ale to już w tym roku pierdolę.
Weź się za robotę i nie kombinuj już :boystop:
 
Za to umrzesz kryptobogaty :beer:
Tacy jak ja rodzą się nie za bogaci i umierają nie za bogaci.
Ale ja tam nie żałuję. Serio nie chiałbym być bananowcem.
Co mam, to zarobione za swoje, a że trzeba zapierdalać żenby coś mieć, to byliśmy tak wychowywani od małego.
Ja w życiu nie dostałem kieszonkowego (a nie pochodzę z jakiejś biednej rodziny). Żeby jechac na dyskotekę to musialem iść zrobić jaką fuchę.
I tak już zostało :mamed:
Jak pracowałem za łebka na elektrowni w jednej ze spółek i jak mi spierdolił autobus na drugiej zmianie (a spierdolił często), to z buta nakurwiałem 9km.chociaż trzy auta na placu a ja miałem prawko.
Do szkoły specjalnie najpierw szedłem do zawodówki żeby mieć kasę, a potem dopiero wieczorowo ogarniałem dalej
To były czasy :mamed:
 
Ojciec planuje wybudować dom bez pozwolenia do 70m2 i mocno o tym dyskutowaliśmy. Kojarzę, że kiedyś w tym temacie ktoś się wypowiadał o tym i nie były to chyba dobre opinie. Mógłby ktoś będący w temacie opisać wady/ zalety tego rozwiązania i czy to się w ogóle opłaca?
 
Ojciec planuje wybudować dom bez pozwolenia do 70m2 i mocno o tym dyskutowaliśmy. Kojarzę, że kiedyś w tym temacie ktoś się wypowiadał o tym i nie były to chyba dobre opinie. Mógłby ktoś będący w temacie opisać wady/ zalety tego rozwiązania i czy to się w ogóle opłaca?
Gazu nie podłączysz pod taką chatę
 
Back
Top