Suplementacja i odżywianie przeciętnego człowieka

Powiem wam, że Ashwaganda chyba raczej mi na sen nie pomoże. Zalutowałem koło 20, w łóżku o 21, jest 3 a ja od pół godziny nie śpię.
:putinlaugh:
Na razie nie skreślam. Mogło się milion czynników nałożyć, ale chyba muszę trochę z godzinami użycia pokombinować.
Kupiłem 9% standaryzowaną 600mg w kapsułce.
 
Powiem wam, że Ashwaganda chyba raczej mi na sen nie pomoże. Zalutowałem koło 20, w łóżku o 21, jest 3 a ja od pół godziny nie śpię.
:putinlaugh:
Na razie nie skreślam. Mogło się milion czynników nałożyć, ale chyba muszę trochę z godzinami użycia pokombinować.
Kupiłem 9% standaryzowaną 600mg w kapsułce.
ona nie jest raczej typowo nasennym ziolem, mnie np pobudzala. Na sen wzialem sobie melatonine.
 
Powiem wam, że Ashwaganda chyba raczej mi na sen nie pomoże. Zalutowałem koło 20, w łóżku o 21, jest 3 a ja od pół godziny nie śpię.
:putinlaugh:
Na razie nie skreślam. Mogło się milion czynników nałożyć, ale chyba muszę trochę z godzinami użycia pokombinować.
Kupiłem 9% standaryzowaną 600mg w kapsułce.

od Ashwagandy powinny byc lepsze te suple:
https://sklep.kfd.pl/kfd-gaba-90-tabl-p-6749.html

https://sklep.kfd.pl/kfd-melatonin-270-tabl-p-6695.html

lub gotowa mieszanka:
https://sklep.kfd.pl/kfd-sleep-well-90-tabletek-produkt-na-sen-p-6588.html
 
Zmieniłem ostatnio kreatynę. Do tej pory brałem Treca cm3, teraz kupiłem Olimp https://olimpsport.com/pl/creatine-xplode-powder-500-g-5329

Ważę 79kg, wzrost 182.
Brać tyle ile napisali na opakowaniu, czy większą dawkę?
Kiedy polecacie brać? (treca brałem pół dawki rano i pół po treningu).
comment_3nZh2w5F5a9mLTq2uMqhjfOQaZMHVmfn.jpg
 
cwiczysz od roku? czy robisz mase od roku?
Ogólnie ćwiczę dłużej, choć miałem przerwę i rok temu wróciłem do regularnych treningów stricte na siłowni, bo sport uprawiałem cały czas. Teraz biegi to okazjonalny dodatek no i dzięki temu masa poszła do góry. Chciałbym dobić do 82 i na tym popr odnosizestać :) Co byś doradził z tą kreatyną? Brać połowę więcej niż sugeruje producent? Bo nie pisze na opakowaniu nic o masie osoby przyjmującej.

@Autovidol oglądam trenera Pawła, najlepsze źródło informacji.
 
Ogólnie ćwiczę dłużej, choć miałem przerwę i rok temu wróciłem do regularnych treningów stricte na siłowni, bo sport uprawiałem cały czas. Teraz biegi to okazjonalny dodatek no i dzięki temu masa poszła do góry. Chciałbym dobić do 82 i na tym popr odnosizestać :) Co byś doradził z tą kreatyną? Brać połowę więcej niż sugeruje producent? Bo nie pisze na opakowaniu nic o masie osoby przyjmującej.

@Autovidol oglądam trenera Pawła, najlepsze źródło informacji.
Radziłbym więcej jeść i nie tracić kasy na mixy kreatyn. Tylko kupic sobie zwykle mono za 20zl. Kreatyna 5gramow codziennie bez znaczenia kiedy. Dociety jestes teraz? Czy ulaniec?
 
Radziłbym więcej jeść i nie tracić kasy na mixy kreatyn. Tylko kupic sobie zwykle mono za 20zl. Kreatyna 5gramow codziennie bez znaczenia kiedy. Dociety jestes teraz? Czy ulaniec?
Jak ostatnio miałem dostęp do tanity to pokazała 18 procent. Sylwetke mam podobną do naszego senatora.
 
no to sobie zmieszaj białko, z platkami jaglanym np. dodaj owocow do smaku i masz shake. No i kup se zwykle bialko koncentrat, a nie trac kasy na izolat.
Sugerowałem się czasem wchłaniania, czyli kolejny chwyt marketingowy?
 
Jeśli coś zmieni w Twoim życiu gram ww/fatu na porcję więcej, to dopłacaj do izolatu.
 
200g opakowanie migdałów w czekoladzie 1100kcal :bleed: Miałem zjeść tylko trochę ale migdały są zdrowe przecież więc. Nie ma nic prostszego od robienia masy
 
Mordo nie myslales o jakims tesciu? Pytam serio. Tez sie kiedys przed tym bronilem:)
Przeszło mi to przez myśl, ale póki są postępy to nie mam zamiaru. :beer:

@lugasek takie szejki lutować dodatkowo do 5 posiłków, które normalnie spożywam? Teraz po treningu wypiłem jednego i jestem pełny jak baryła, a teoretycznie powinienem za chwilę zjeść kolację.
 
Przeszło mi to przez myśl, ale póki są postępy to nie mam zamiaru. :beer:

@lugasek takie szejki lutować dodatkowo do 5 posiłków, które normalnie spożywam? Teraz po treningu wypiłem jednego i jestem pełny jak baryła, a teoretycznie powinienem za chwilę zjeść kolację.
Jedz to co jadles normalnie + dodatkowo wrzuc szejk gdzies pomiedzy. Jak jestes pelny jak baryla :) to mozesz podzielic sobie tego szejka na 2.
 
Dobrej jakosci. Mieso zelaszcza czerwone. Olej kure z marketu. Tlusta ryba. Losos ale nie chodowlany. Jaja z rynku. Watrobe polecam 3 x w tyg. Kurza swinska wolowa. Warzywa. smalec maslo oliwa z oliwek. Pestki orzechy kielki.
Jezeli chcesz "czuc sie lepiej" polecam paleo. Czyli dieta oparta na warzywach miesie owocach bez przetworzonych produktow nabialu i zboz.
 
Mordo nie myslales o jakims tesciu? Pytam serio. Tez sie kiedys przed tym bronilem:)
Jak juz sie troche pocwiczy i podstawy sa czyli siady wioslowanie martw ciagi technicznie ida to tez polecam. Oczywiscie nie jesli masz 25 lat i maly staz treningowy. Ale przed ciezkimi cwiczeniami trzeba trenera albo fizjo zeby obczail czy masz ruchomosc w stawach i dobry bilans strukturalny. Inaczej ciezkie ciagi poglebia wady i beda kontuzje. Plecy barki kolana moga sie ciagnac cale zycie.
 
Back
Top