Suplementacja i odżywianie przeciętnego człowieka

To ja odpadam. Ostatnio mi po gastroskopii wyszło, że mam reflux.
Chociaż flaki ostatnio też coś nie tak.
Szkoda. Bo to chyba jedyny suplement, na który bym się skusił.
Mam stwierdzony refluks, ale nac mi nie szkodzi do 2g dziennie stosowany. Z tym że ja cały czas jakiś pantoprazol prawie zajadam, bo mi doktur karze.
 
Mam stwierdzony refluks, ale nac mi nie szkodzi do 2g dziennie stosowany. Z tym że ja cały czas jakiś pantoprazol prawie zajadam, bo mi doktur karze.
Ja nic nie biorę na to. Zgagi nie odczuwam, ale w sumie nie wiem czy dobrze.
Ostatnio zmieniłem dietę i 7.5kg. poszło się jebaćw tri miga.
 
Mam stwierdzony refluks, ale nac mi nie szkodzi do 2g dziennie stosowany. Z tym że ja cały czas jakiś pantoprazol prawie zajadam, bo mi doktur karze.
Pantoprazol to jest dokładnie omeprazol, ogólnie bardzo dobry inhibitor pompy protonowej, ale wskazane jest przyjmowanie cykliczne, nie długotrwałe( bezpośredni wpływ leku na śluzówkę żołądka).

Jestem pewien, że to wiesz ale wolę na wszelki wypadek przypomnieć.
 
Mam stwierdzony refluks, ale nac mi nie szkodzi do 2g dziennie stosowany. Z tym że ja cały czas jakiś pantoprazol prawie zajadam, bo mi doktur karze.
ja mialem refluks taki przejebany, ktory podraznial mi pluca i kaszlem non stop, zwiedzilem kilku profesorow, jeden ponoc bardzo dobry, przypisal mi controloc, tribux i jeszcze jedna rzecz, ogolnie terapia miesieczna koszt ok 500 zl, mi przeszlo jak palcem odjac, a u mnie najgorszy byl kaszel, kiedy kwas zoladkowy sie cofal i draznil pluca. Najlepsze, ze sam na to wpadlem, po dwoch latach leczenia sie na astme i poszukania w google, kiedy wystepuje kaszel.
 
To ja odpadam. Ostatnio mi po gastroskopii wyszło, że mam reflux.
Chociaż flaki ostatnio też coś nie tak.
Szkoda. Bo to chyba jedyny suplement, na który bym się skusił.
jem nac z new foods przty zdiagnozowanym refluksie, a w przeszlosci wrzodach, 1200 mg dziennie i nie odczuwam zadnych skutkow ubocznych.
 
ostatnio zalutowałem przedtreningówke 4 lata po terminie.:fjedzia:
wiem, bcaa, o ktore sie pytalem kiedys ciebie tez lutowalem i elegancko, ale tutaj czytam, ze witaminy robia sie toksyne, ale z drugiej strony do 31 pazdziernika byly spoko, a 1 kwietnia staly sie toksyczne, troche zart, dlatego chcialem dopytac ;)
 
@lugasek @mewson i inni kumaci.

Chciałbym spróbować Intermittent Fasting (okno 8-godzinne), głównie z wygody i ciekawości. W związku z tym mam kilka pytań:
1. Czy trening musi odbywać się na czczo? Najbardziej pasuje mi okno w godzinach 10-18, a trening robiłbym o 12, po jednym posiłku. To problem?
2. Jedzenie a sen. Jeżeli kładę się spać ok. 22 to mogę zamykać okno o 18 czy to zbyt długi odstęp?
3. Od jakiegoś czasu modne jest śniadanie białkowo-tłuszczowe. Czy taki posiłek przed treningiem jest ok czy lepiej dorzucić węgli? Może są jakieś plusy jedzenia przed treningiem B+T?

Jeżeli ma to jakieś znaczenie to trenuję trochę zmodyfikowanym The Texas Method 3 razy w tygodniu. Cel to masa, ale nie taka chamska z tuczeniem się jak świnia.
 
@J-Son
1. Można na czczo, można po posiłku, zależy jak się czujesz. Jak skrócisz czas okna i będziesz chciał trenować w jego trakcie, to może być ciężej upchać w siebie zapotrzebowanie kcal na dzień.
2. J/w sprawa indywidualna. Powinno być ok, chociaż znam takie osoby, co budzą się w nocy z głodu i idą wpierdalać.
3. Mówi się, że śniadanie białkowo-tłuszczowe lepiej syci i ja mam faktycznie tak, że niezależnie od jakich węgli zacznę dzień, to wcześniej mi się chce jeść po tych węglach. Jajownica na boczku z warzywami trzyma mnie dłużej sytego, niż np. racuchy białkowe na mące ryżowej.

Przed treningiem węgle ok, ale glikogen w mieśnie upycha się 24h więc to nie jest tak, że będzie uj wie jaka pompa, po prostu węgle zapewnią więcej energii. B+T dla mnie nie ma plusów przed treningiem, bo czuję dłużej jedzenie na kichach, a robiąc ciężkie mc/siady to jak zapewne wiesz nie jest zbyt przyjemne.
 
@J-Son
1. Można na czczo, można po posiłku, zależy jak się czujesz. Jak skrócisz czas okna i będziesz chciał trenować w jego trakcie, to może być ciężej upchać w siebie zapotrzebowanie kcal na dzień.
2. J/w sprawa indywidualna. Powinno być ok, chociaż znam takie osoby, co budzą się w nocy z głodu i idą wpierdalać.
3. Mówi się, że śniadanie białkowo-tłuszczowe lepiej syci i ja mam faktycznie tak, że niezależnie od jakich węgli zacznę dzień, to wcześniej mi się chce jeść po tych węglach. Jajownica na boczku z warzywami trzyma mnie dłużej sytego, niż np. racuchy białkowe na mące ryżowej.

Przed treningiem węgle ok, ale glikogen w mieśnie upycha się 24h więc to nie jest tak, że będzie uj wie jaka pompa, po prostu węgle zapewnią więcej energii. B+T dla mnie nie ma plusów przed treningiem, bo czuję dłużej jedzenie na kichach, a robiąc ciężkie mc/siady to jak zapewne wiesz nie jest zbyt przyjemne.
Dzięki za pomoc:beer:

W takim razie zacznę z oknem 10-18 i w razie czego będę modyfikował schemat jeżeli coś nie będzie pasowało.
 
mam puszke kreatyny, fabrycznie zapakowana, nigdy nie otwierana, folia na zakretce, monohydrat, normalnie z data waznosci jeszcze z rok, trzymana w ciemnej szafce, ale czuje jak sciskam puche, ze jest tam jedna wielka bryla, ktos tak mial? reklamowac? czy przez sitko ta grude przesypac? @mewson
 
mam puszke kreatyny, fabrycznie zapakowana, nigdy nie otwierana, folia na zakretce, monohydrat, normalnie z data waznosci jeszcze z rok, trzymana w ciemnej szafce, ale czuje jak sciskam puche, ze jest tam jedna wielka bryla, ktos tak mial? reklamowac? czy przez sitko ta grude przesypac? @mewson
Kreatyny/przedtreningówki mają właściwości higroskopijne i praktycznie zawsze się zbrylą jak nie masz ideolo sucho. Możesz śmiało jeść, ewentualnie w blender pomieszać i z powrotem do puszki rozdrobnione wsypać, ale za jakiś czas i tak się sklei.
 
Kreatyny/przedtreningówki mają właściwości higroskopijne i praktycznie zawsze się zbrylą jak nie masz ideolo sucho. Możesz śmiało jeść, ewentualnie w blender pomieszać i z powrotem do puszki rozdrobnione wsypać, ale za jakiś czas i tak się sklei.
tzn. wiem, ze sie bryla, ale ta nie byla wogole otwierana, fabrycznie zapakowana, folia jeszcze nawet kolo wieczka jest, dlatego sie zdziwilem. Dzieki za pomoc
 
A jest na opakowaniu informacja, że zawiera środek przeciwzbrylający? Jeżeli zawiera taki środek, i rzeczywiście jest mocno zbrylona, to jakość będzie pewnie nieco zdegradowana (jeżeli długo leżało w takim stanie).
 
A jest na opakowaniu informacja, że zawiera środek przeciwzbrylający? Jeżeli zawiera taki środek, i rzeczywiście jest mocno zbrylona, to jakość będzie pewnie nieco zdegradowana (jeżeli długo leżało w takim stanie).
w skladze nie pisze, na porcje jest 97% kreatyny, i znikome procenty tauryny i witaminy b6.

@lugasek lub inni ktos wie, co sie dzieje z firma now foods, bo nagle ich produkty przestaly byc dostepne, a dostalem informacje ze sklepu sfd, ze u nich nigdy nie bedzie.
 
Jak jest z tym Geranium? Miało być nielegalne i już kilka lat temu rozmawiałem z kumplem który prowadzi sklep z odżywkami, że wpadła mu jakaś inspekcja do sklepu i szukała produktów z tym składnikiem. A dzisiaj u tego samego kumpla widzę przy ladzie przedtreningówkę i z wyróżnionym składnikiem na opakowaniu : geranium. A że akurat go nie było to go nie zapytałem jak wygląda sprawa.

Edit: to była "Katana"
 
Jak jest z tym Geranium? Miało być nielegalne i już kilka lat temu rozmawiałem z kumplem który prowadzi sklep z odżywkami, że wpadła mu jakaś inspekcja do sklepu i szukała produktów z tym składnikiem. A dzisiaj u tego samego kumpla widzę przy ladzie przedtreningówkę i z wyróżnionym składnikiem na opakowaniu : geranium. A że akurat go nie było to go nie zapytałem jak wygląda sprawa.
ogolnie w Europie nielegalne, tzn nie wiem jak w UK. W USA ostatnio tez zdelegalizowali wiec za jakis czas tez pewnie nie bedzie tego w skladach spalaczy czy przedtreningowek. To co jest wyprodukowane mozliwe, ze mozna sprzedac ale nic nowego ma nie byc. (USA) Teraz zamiast geranium DMAA bedzie jego pochodna DMHA, z tego co mi gosciu z bodyshock.pro pisal.
Nie ma juz np w sprzedazy specyfiku, ktorym sie raczylem. Sekret moich ponad 3 tysiecy km w dwa miesiace na rowerze. :lol: Osobiscie wyjebane w spalanie tluszczu, chodzilo mi o pobudzenie. ( a i tak sie cos tam spalilo) Od razu zaznaczam, ze sklad jest tzn byl mocno przesadzony bylo czuc DMAA ale nie kurwa 60 mg, w to nie wierze.
https://bodyshock.pro/pl/products/legion-1-3-60-caps-396.html
pol_pm_Legion-1-3-60-caps-396_3.jpg

EDIT: a bo zapomnialem, planuje zakupic nastepce na DMHA, ponoc te substancje nie roznia sie za bardzo w dzialaniu
https://bodyshock.pro/pl/products/legion-extreme-fat-burner-120-caps-2169.html
pol_pm_Legion-Extreme-Fat-Burner-120-caps-2169_3.jpg
 
@lugasek lub inni ktos wie, co sie dzieje z firma now foods, bo nagle ich produkty przestaly byc dostepne, a dostalem informacje ze sklepu sfd, ze u nich nigdy nie bedzie.
Normalnie dostępne i w sprzedaży.
Jak jest z tym Geranium? Miało być nielegalne i już kilka lat temu rozmawiałem z kumplem który prowadzi sklep z odżywkami, że wpadła mu jakaś inspekcja do sklepu i szukała produktów z tym składnikiem. A dzisiaj u tego samego kumpla widzę przy ladzie przedtreningówkę i z wyróżnionym składnikiem na opakowaniu : geranium. A że akurat go nie było to go nie zapytałem jak wygląda sprawa.

Edit: to była "Katana"
Generalnie to mam wyjebane czy dopuszczone do sprzedaży, czy nie, bo dopóki produkują, to bez problemu można kupić.
Jest uznana jako środek dopingujący i słusznie. Możesz sobie sprawdzić na stronie gisu "metyloheksanamina", czy suple są dopuszczone do obrotu, ale skoro największe polskie firmy handlują na alledrogo/swoich stronach/stacjonarnie, to podejrzewam że mogą.
 
To poważnie takie mocne jest :o o:?
Zależy od dawki.
Odziałowuje na ta same receptory co adrenalina, noradrenalina, efedryna, amfa, metaamfa, dopamina. W "odpowiedniej" dawce jest w chuj mocne i niezdrowe/niebezpieczne.
Przy wadze 100kg 30mg/200mg kofy mnie mocno tarmosi i podnosi ogólną wydajność, ale ja nie używam prawie w ogóle stymulantów.
 
Generalnie to mam wyjebane czy dopuszczone do sprzedaży, czy nie, bo dopóki produkują, to bez problemu można kupić.
Jest uznana jako środek dopingujący i słusznie. Możesz sobie sprawdzić na stronie gisu "metyloheksanamina", czy suple są dopuszczone do obrotu, ale skoro największe polskie firmy handlują na alledrogo/swoich stronach/stacjonarnie, to podejrzewam że mogą.
wszystko bylo sprowadzane ze Stanow ale tej opcji niebawem nie bedzie. Firmy handluja w necie nie do konca legalnie tudziez sa zarejestrowane w innych krajach jak np bodyshock.pro w UK.
 
wszystko bylo sprowadzane ze Stanow ale tej opcji niebawem nie bedzie. Firmy handluja w necie nie do konca legalnie tudziez sa zarejestrowane w innych krajach jak np bodyshock.pro w UK.
Nie bój się, 1,3 dalej będzie w dalszym ciągu dostępne, jak nie w "firmowych" mózgotrzepach, to od "majfrendów" będą ciągać i sprzedawać mixy/solo.
 
Back
Top