Sport

Dlatego myślę, że jeśli nie gwiazdorzy (chyba nie, kiedyś Majce odpuścił 1pkt w 2014, żeby ten założył grochy po jakimś etapie), to Wadecki przekona go, żeby jechali na Majkę.

Moim zdaniem jazda na Majke to jedyne rozwiazanie podjazdy sa strome nie ma soe co oszukiwac Kwiatkowski nie podola temu . odnosie tego punktu to Rafal zdobyl wtedy koszulke i juz jej nie oddal oby teraz tez tak bylo
 
Ja jeśli chodzi o siatkarzy poczekam do Igrzysk :)

W 1/4 trafimy na kogoś z mocnych (Francja, USA, Brazylia, Włochy). Myślę, że tylko Brazole są teraz poza zasięgiem, reszta jest do ogrania. Tegoroczna liga światowa nie napawa optymizmem, ale nie wyciągałbym pochopnych wniosków.
 
Ja jeśli chodzi o siatkarzy poczekam do Igrzysk :)

W 1/4 trafimy na kogoś z mocnych (Francja, USA, Brazylia, Włochy). Myślę, że tylko Brazole są teraz poza zasięgiem, reszta jest do ogrania. Tegoroczna liga światowa nie napawa optymizmem, ale nie wyciągałbym pochopnych wniosków.
Brazylia z tych czterech ekipa byłaby najłatwiejszy do przejścia
 
turniej "7" w gdyni start od 10.30, ponoc ma tez to byc na polsat sport extra ale akurat na ranczu nie mam tego kanalu :cowboy:
 
#2
Ładnie szedł ale sprint na ostatnich metrach to nie jego żywioł. Zostało jeszcze kilka górskich etapów. Może na kolejnych się uda wygrać choć łatwo nie będzie
Jeśli nic nadzwyczajnego się nie wydarzy to grochy sa nasze
 
Totalny bez sens taki etap konczyc na plaskim. Ten etap powinien konczyc sie na podjezdzie. Majka po raz kolejny udowodnil ze jest kolarzem na generalje
 
Fakt. Ale w dobrym teamie jest w stanie zniwelować czasowki kilkoma wspinaczkami. Poza tym, w Giro jest często czasówka pod górę ;)

True, w tym roku był na takiej na 10 miejscu. Często odnoszę też wrażenie jakby Rafałowi brakowało takiego dynamicznego zrywu, oderwania się od rywali na kilkudziesięciu metrach i potem powiększaniu przewagi, jest raczej mistrzem w trzymaniu równego, bardzo wysokiego tempa. Było to widać na Giro w tym roku gdy tempo nie było szarpane to dojeżdżał w czołówce a jak ktoś się zrywał to raczej tracił sekundy.
 
True, w tym roku był na takiej na 10 miejscu. Często odnoszę też wrażenie jakby Rafałowi brakowało takiego dynamicznego zrywu, oderwania się od rywali na kilkudziesięciu metrach i potem powiększaniu przewagi, jest raczej mistrzem w trzymaniu równego, bardzo wysokiego tempa. Było to widać na Giro w tym roku gdy tempo nie było szarpane to dojeżdżał w czołówce a jak ktoś się zrywał to raczej tracił sekundy.
Nad tym musi popracować. Ale rok temu lepiej wyglądał na Giro w tym aspekcie, teraz w TdF ma moim zdaniem formę wyższą niż we Włoszech. Czyżby rosła i celem była połowa sierpnia? :)
 
Nad tym musi popracować. Ale rok temu lepiej wyglądał na Giro w tym aspekcie, teraz w TdF ma moim zdaniem formę wyższą niż we Włoszech. Czyżby rosła i celem była połowa sierpnia? :)
Oczywiście , że Rafał ma teraz lepszą forme niż na Giro . Jak już wspominałem wystarczy zobaczyć Majke co roku jego forma idzie w góre w okolicach TdF . W Giro zabrakło przedewszystkim teamu do pomocy wystarczy zobaczyć co robiła Astana na tamtym wyścigu . Scarponi zaczynał narzucać tempo i nagle zostawali tylko liderzy teraz jest to samo na TdF ze Sky mają tak mocny team , że ci kolarze w prawie każdej grupie by jechali na generalke Landa , Nieve to bardzo dobrzy kolarze . Porte odszedł ze Sky i w BMC jest jednym z liderów . Froom bardzo dobrze jeździ na czas ale jak mu sie przytrafi gorszy dzień to może dostać nawet 5 minut tak jak w zeszłym roku na Vuelcie .
 
Nad tym musi popracować. Ale rok temu lepiej wyglądał na Giro w tym aspekcie, teraz w TdF ma moim zdaniem formę wyższą niż we Włoszech. Czyżby rosła i celem była połowa sierpnia? :)

IMO ciężko ocenić formę w tych obu wyścigach ze względu na różne role, tam jechał na generalkę, teraz walczy o #PolkaDotJersey i o wygrane etapowe, nie ma tego co porówywać moim zdaniem. Ale trasa w Rio jest ciekawa, będzie Rafał w czołówce ale o medal może być ciężko właśnie z powodu tego nieszczęsnego przyśpieszenia, raczej trasa dla bardziej dynamicznych kolarzy typu Purito Rodriguez czy Valverde.
 
IMO ciężko ocenić formę w tych obu wyścigach ze względu na różne role, tam jechał na generalkę, teraz walczy o #PolkaDotJersey i o wygrane etapowe, nie ma tego co porówywać moim zdaniem. Ale trasa w Rio jest ciekawa, będzie Rafał w czołówce ale o medal może być ciężko właśnie z powodu tego nieszczęsnego przyśpieszenia, raczej trasa dla bardziej dynamicznych kolarzy typu Purito Rodriguez czy Valverde.
Moim cichym faworytem na igrzyska jest Allaphilpe ( o ile wgl pojedzie ) jest młody i już klika razy był zaraz za Valverde w klasykach .Mówi , że chce wygrać z Valverde i gdzie jak nie tam utrzeć nosa staremu lisowi ? :) Odnośnie formy Majki ok to 2 różne role w wyścigu ale widać z jaką łatwością Rafał pokonuje góry a jak było to na Giro . Troszke brakuje mi u niego takiego zdecydowanego ataku , żeby pokazał że idzie po swoje ale ma jeszcze czas .
 
Ważne że w tym roku trasa na igrzyskach jest ciekawa, a nie klasyczny sprint po kilku godzinach jazdy, to może być bardzo ciekawy wyścig. Groźny też będzie pewnie Rui Costa.
 
Back
Top