Sport

Cactus

Moderator
Cohones
Dyskusja o wszystkich dyscyplinach sportu, które nie mają własnego topicu.



Ma to między innymi zapobiec zakaładaniu nowych tematów o każdym sporcie, które i tak nie cieszą się dużym zainteresowaniem, albo pisane tam jest tylko w przypadku większych zawodów. Ogólny wątek wydaje mi się lepszym pomysłem.



***



Pozwolę sobie zacząć. 27 lipca zaczynają się Letnie Igrzyska Olimpijskie w Londynie.



KUXqy.png




Jak oceniacie szanse medalowe Polaków? Jakie dyscypliny będziecie oglądać najchętniej?
 
Pilka nozna i siatka te beda mnie najbardziej interesowac. Jak bedzie mozliwosc ogladania to zapsay i judo.



Medale nie siedze jakos w lekkoatletyce wiec nie wiele moge powiedziec licze na zloto od siatkarzy.







Wie ktos kiedy sa baraze DGP w zuzlu ?
 
Lekka, pływanie, kosz, siatka, tenis (szczególnie jak Radwańskiej dobrze pójdzie), podnoszenie cięzarów i pewnie jeszcze coś..o może kosza, jak USA będzie grało
 
ja ogolnie bede zerkal na wszystko jak bedzie transmisja i bede w domu. . .



co do medali, to siatkarze maja ogromne szanse



ciekawe tez beda (mam nadzieje) biegi na 100/200 metrow
 
Szkoda, że żaden bokser i zapaśnik z wolnego stylu się od nas nie zakwalifikował. Jednak warto pewnie będzie popatrzeć na naszego klasyka, kandydata do medalu Damiana Janikowskiego, który być może niedługo skupi się już tylko na mma.
 
Ja osobiście wyczekuję turnieju pilkarskiego, zwłaszcza skupię się na oglądaniu reprezentacji Brazylii (Neymar :-), Ganso i Hulk :-)) oraz Wielkiej Brytanii z racji tego, że nie ma możliwości oglądania jej na innych turniejach piłkarskich, więc jest swoistą ciekawostką. Co prawda szkoda, że zamiast Bellamiego nie został powolany Becks ale jakoś to przeżyję.

Poza piłką pewnie jak zwykle judo, zapasy, koszykówka no i oczywiście lekka.

A ze względu na Polaków pewnie tenis i Radwańską, siatkarzy może coś jeszcze się trafi...



EDIT: Jak przeglądałem składy pilkarskich drużyn do lat 23 na olimpijski turniej to zdałem sobie sprawę że moglibyśmy złożyć bardzo przyzwoitą reprezentację:

GK: Szczęsny, Sandomierski
DF: Piszczek, Kamiński, Krychowiak, Boenisch, Malarczyk, Janicki
MF: Możdżeń, Wolski, Salomon, Rybus, Żyro, Borysiuk
FW: Lewandowski, Sobiech
, Kupisz, Kucharczyk

Podkresleni
zostali gracze wytypowani przeze mnie do pierwszej jedenastki, natomiast pogrubioną czcionką zapisałem graczy zwolnionych z limitu wiekowego (zasady olimpijskiego turnieju dopuszczają 3 takich graczy).
 
Madman Mozdzen teraz jest prawym obronca :D no ale dobra mlodziez nam rosnie wyrzucil bym tylko Kucharczyka a wzial Swierczoka
 
a ogląda ktoś Tour de France? a od jutra zaczyna się Tour de Polonge, może przez miasto któregoś z was bedzie przejeżdzał peleton :-)



mnie na IO bedzie najbardziej interesować walka Lochte vs Phelps a to jeszcze kolarstwo ( liczę na wygraną Fabiana Cancellary), siatkówka, tenis, podnoszenie ciężarów, wioślarstwo, lekkoatletyka ( ciekawe jak tam z Boltem) no i ogólnie wszystkie dyscypliny w których bedą startować Polacy:)
 
Odpale TVP sport i postaram się patrzeć na wszystko gdzie startują Polacy. Najbardziej mnie interesuje siata, noga, tennis,ale resztą tez nie pogardzę a w szczególności zapsami.



Ogólnie przyjęte jest,że IO to najwazniejsza impreza sportowa,lecz patrząc na dyscypliny takie jak piłka nożna czy boks, można odnieźc inne wrażenie. Jeśli dla pięściarzy jest to raczej moment w którym mogą się pokazać aby potem przejść na zawodostwo to turniej piłki nożnej na jakiej zasadzie się tam odbywa? Ktoś wyżej wspomina o wieku i wadze - rozumiem,że wymogiem jest aby drużyna nie przekraczała określonego limitu wiekowego i wagowego? Na jakich zasadac drużyna awansuje na IO i dlaczego im się tam nie pali?
 
@ milka



Ja TdF śledzę już od lat, a komentatorzy z Eurosportu są głównym powodem oglądania Wielkiej Pętli. Płaskie etapy mogę sobie niekiedy odpuścić, ale czasówki i górskie etapy muszę obejrzeć. Do tego piękne widoki Francji. Dla mnie mega. Szczególnie, gdy jakiś kumpel wpadnie i jeszcze do tego jakieś piwko. Poezja.



Co do IO to będę śledził na pewno poczynania naszych. Do tego judo, zapasy, kolarstwo, lekka, wioślarstwo, kajakarstwo, podnoszenie ciężarów, pływanie. Pewnie jak nasi będądobrze grali to jeszcze siatka, chociaż nie przepadam za nią. Ogólnie Igrzyska to dla mnie najważniejsza impreza sportowa. Nawet Euro i World Cup piłkarski się chowa, a trzeba podkreślić, że jestem fanem piłki kopanej.
 
Ryan Giggs zagra na IO ; ). Tak wielki piłkarz, a to będzie jego 1sza i zarazem ostatnia wielka impreza w reprezentacji ; ]
 
@ królik rzeczywiście komentatorzy Eurosportu są powodem do oglądania wielkiej pętli, ale jak czasam sam np. Tomasz Iaroński komentuje to jednak nie to samo, ja oglądam wszystkie etapy. Płaskie etapy są na początku nudne ale końcówka to jedak dreszczy emocji jest. Szkoda, że w tego rocznym TdF nie jedzie Andy Schlek,bo ja mu zawsze kibicuję a tak pewnie wygra Evans(oby nie). A Ty komu kibicujesz najbardziej?
 
Ja kibicuję dla Nibaliego, ale raczej nie da rady. Myślę, że Wiggins z taką formą spokojnie to wygra. Chyba, że Evans, Nibali. Mienszow, Zubeldia i ich ekipy będą ostro atakowały w górach to będzie szansa zgubić Wigginsa i Froome'a, bo rasowami góralami to oni nie są. Mając w pamięci ostatnie toury nie liczyłbym jednak na to, gdzie wszyscy czekali na atak do ostatniego podjazdu i nic z tego nie wychodziło. Dziś dzień przerwy więc można rzucić okiem na nasz rodzimy tour.
 
Skoro przy komentatorach to troszkę mnie Tomaszewski denerwował podczas meczu Radwańskiej - spojrzałem dziś w jego metrykę i :



:-):-)



Szacun. W takim wieku jeszcze daje radę!
 




Pamiętam jak trochę na treningi trochę łaziłem na siatę, to małolat wówczas Ruciak (może z 13-14 lat mial wówczas) już wtedy jebany miał dobry serwis.
 
Tak kaczka trzynastolatek zagrywający z wyskoku



Nawet jeśli robił to z miejsca nie miał dobrego serwu tylko puszczał balony. W takim wieku dobry serwis jest niemożliwy.
 
W nic mi już nie będziesz wierzył?



Mówię Ci jak było. Kurwa , kolo gra w reprezentacji, więc jak miał w wieku 13 lat serwować??? z podjajcówy?!! <no ofence>



E. I serwował z wyskoku
 
To widocznie jakieś lipne treningi miałeś w takim razie:] Bo ja nie trenując siatkówki w żadnym klubie już pod koniec gimnazjum sam próbowałem zagrywać z wyskoku. Nie musiał przecież jebać po 100km/h, ważne żeby trajektoria lotu i ułożenie ciała i ręki było dobre, więc jak najbardziej wierzę teraz w to co mówi kaczka.







A co do komentatorów Jarońskiego i Wyżykowskiego. Po prostu mistrzowie. Dzięki nim także bardzo lubię biathlon oglądać.
 
@ Kaczka



Tomaszewski jak dla mnie daje mega klimat, gdy komentuję tenis. Ten jego spokojny, flegmatyczny ton. Do tego sporo ciekawych historii o zawodnikach i ich otoczeniu czy o historii tenisa. . Ma wiedzę i styl pasujący do tenisa.
 
Moim zdaniem lepiej tenis komentuje Lech Sidor i Karol Stopa z Eurosportu. A co do Bogdana Tomaszewskiego, to te jego haloooooooo, jak pan Tomaszewski komentuje to można zasnąć, nie zna większości ludzi na trybunach, mówi takie oczywiste rzeczy jak np. ,,atak'' jakby ktoś tego nie zauwazył, synowi nawet do głosu nie da dojść, Tomasz cicho siedzi większość meczu; kaszle do mikrofonu, wkońcu poszedłby na emeryturę.



A co TdP to słabo transmituje TVP1 ten wyścig, nawet nie ma ile kilometrów do mety.
 
Pan Tomaszewski ma na imię Bohdan i świetnie komentuje tenis. To, że nie zna ludzi na trybunach to razcej mnie mało obchodzi, bo i tenisa oglądam z rzadka, ale regularnie. Oczywisty komentarz masz w każdym sporcie, mówią przecież, że jest gol, a przecxież wszyscy widzą, że pada bramka. To samo masz w każdym innym sporcie, przysłuchaj się. Jak ja słucha, komentarza Tomaszewskiego to od razu czuję, że oglądam dostojne wydarzenie, a nie jakieś "naparzanki w klatce".:-)
 
Back
Top