Sport

Maruszewska ze złotem w oszczepie - 57.59 !
Przyjechała na MŚ z 22. wynikiem w stawce. Życiówkę poprawiała i w eliminacjach, i w finale - w sumie o 5 metrów! Miesiąc temu na MP seniorów, w tym samym miejscu, tym samym sprzętem (juniorski oszczep waży tyle samo) rzuciła 41 metrów.
Nawiasem mówiąc, wygląda jak skóra zdjęta z Agi Radwańskiej:
0005PZQHK2KNL2IF-C122-F4.jpg
 
Maruszewska ze złotem w oszczepie - 57.59 !
Przyjechała na MŚ z 22. wynikiem w stawce. Życiówkę poprawiała i w eliminacjach, i w finale - w sumie o 5 metrów! Miesiąc temu na MP seniorów, w tym samym miejscu, tym samym sprzętem (juniorski oszczep waży tyle samo) rzuciła 41 metrów.
Nawiasem mówiąc, wygląda jak skóra zdjęta z Agi Radwańskiej:
0005PZQHK2KNL2IF-C122-F4.jpg
Ciekawe ile jeszcze się poprawi w tym roku. Andrejczyk w jej wieku - 62,11 m. Mamy dwa złota na MŚJ pierwszy raz od 1988. A jeszcze Ewka na horyzoncie :)
 
Myślę, że będzie brąz... Choć wolałbym złoto - są 2 rywalki chyba sporo lepsze plus dwie na poziomie Ewy. Ale to sprint, gorszy start czy fs, i po faworytce...
Po półfinałach będzie można coś więcej powiedzieć czy to taki jednorazowy wyskok czy faktycznie taka forma. A może bieżnia jej tu pasuje...
 
Po półfinałach będzie można coś więcej powiedzieć czy to taki jednorazowy wyskok czy faktycznie taka forma. A może bieżnia jej tu pasuje...
Ma najłatwiejszy obsadowo bieg, w dodatku startuje w 3. półfinale, więc na luzie powinna wejść - pytanie właśnie, z jakim czasem? Może trochę odpuści przed finałem - biegała w tym sezonie 3x na mitingach dwa biegi w jeden wieczór, za każdym razem niestety lepiej wypadał półfinał.
 
Mamy dwa złota na MŚJ pierwszy raz od 1988
Z dwóch ówczesnych mistrzów jeden (po trzyletnim, burzliwym przechodzeniu w seniora - choć hala od początku była genialna) rządził na arenach lekkoatletycznych przez dekadę. Drugi na IO w Seulu zrobił RP i... się skończył, choć był przez parę lat etatowym zawodnikiem sztafety wczesnych "lisowczyków".
Ciekawe, jak się potoczy kariera Klaudii - o Konrada możemy być spokojni, żaden junior nie wszedł do seniorskiej kuli (w wieku 19 lat przecież) w taki sposób, jak on. Storl gdzieś po 2 latach w seniorach zaczął wygrywać, Gill nie zaczął do tej pory :)
 
A jutro/pojutrze w Londynie na Diamentowej:
pt: Sobera, Wojciechowski, Lićwinko, Linkiewicz, Pliś (1500, ale chyba jako pejs)
so: Majewski, Haratyk

Potem w czwartek, 28.VII w Sopocie Memoriał Sidły:
100m M i K, 400m M i K, 400m ppł M i K, trójskok M i K, oszczep K, dysk M, kula M
Ostatni test przed wylotem ekipy na Rio :)
 
Byłoby dobrze jakby postraszyli rywali dobrą formą tuż przed Rio
Mnie nie zdziwi NM Sobery - często ma z tym problem, a na Olimpijskim, z tego co pamiętam, dość wieje, co może przeszkadzać
Tomek zaczyna robić aktualnie szybkość, jak czytałem, zszedł właśnie z obciążeń (ostatni siłowy cykl w życiu zaliczył, jak mówi), trenuje doślizg i "auto-pilota w kole". Nie liczyłbym w tym momencie na wiele, jeśli jest świeżo po mocnej siłce.
Lićwinko by się przydał mocny start - forma jest, ale na 5 z 7 zawodów w tym roku trafiła na fatalną pogodę i nie wiem, czy jej to w głowie nie siedzi
 
http://www.sport.pl/rio2016/5,130063,20430445.html

MKOl próbuje na szybko wymyślić nowe konkurencje:

1) Tireiathlon - odcinek pływania zawodnicy i zawodniczki pokonują ze starą oponą dookoła brzucha
2) Row-ing - czas będzie tylko jedną ze składowych zawodów wioślarskich (30%). 70% ostatecznej oceny (a właściwie sekundy bonusowe) będzie można zyskać za ułożenie piórami wioseł równego rzędu ze śmieci
3) Srajling - żeglarze dostawać będą karne punkty, jeśli ich łódki bądź deski dotkną gówna pływającego na wodach zatoki
 
http://www.sport.pl/rio2016/5,130063,20430445.html

MKOl próbuje na szybko wymyślić nowe konkurencje:

1) Tireiathlon - odcinek pływania zawodnicy i zawodniczki pokonują ze starą oponą dookoła brzucha
2) Row-ing - czas będzie tylko jedną ze składowych zawodów wioślarskich (30%). 70% ostatecznej oceny (a właściwie sekundy bonusowe) będzie można zyskać za ułożenie piórami wioseł równego rzędu ze śmieci
3) Srajling - żeglarze dostawać będą karne punkty, jeśli ich łódki bądź deski dotkną gówna pływającego na wodach zatoki
Ja pierdole, ale syf.

Muszę pamiętać o Diamentowej Lidze, bo ostatnio zapomniałem :) Szukałem info o memoriale Sidły ale chyba nie będzie transmisji w tv.
 


ktoś może cos wie na czym będzie olimpiada? Polsat czy Tvp?a może wogole nie będzie?

Gdzieś ostatnio tvp chwaliło się, że przed nimi kolejna duża impreza - Igrzyska. więc chyba tam.

Edit:
RIO 2016 - transmisja w TV

Gdzie, kiedy i o której oglądać Igrzyska Olimpijskie w Rio 2016 w TV? Rozpiska do sprawdzenia poniżej:
  • TVP1 17:30-19:20 i 22:50-05:00
  • TVP2 13:00-17:30 i 19:20-22:20
  • TVP Sport - 24 godziny na dobę
  • TVP Regionalna 24:00 - 5:00
 
Back
Top