SOPA i ACTA, czyli... Cenzurowanie internetu

Aż boje się co jeszcze się zdarzy w tym roku, zaczyna się bombowo.Chyba jednak coś jest z tą datą 2012, będą fajerwerki :-)
 
@FrostBite małe uzupełnienie do twojego posta Rzeszów http://www.facebook.com/events/370790072935948/
 
Jestem ciekawy czy rząd jest aż tak głupi i jednak wprowadzi ACTA. Czy jednak trochę pomyślą i nic z tego nie będzie.



Tak czy siak jedyny plus tego wszystkiego to to, że może więcej ludzi poczyta trochę o NWO itp.
 
To co się teraz dzieje wpłynie na losy internetu. Nie będzie już tak jak przed tym całym gównem.



Jednej rzeczy jednak nie rozumiem bo aż tak dogłębnie nie jestem w temacie. Czy tylko teraz w Polsce mamy taki problem? Że Anonymous skupiło się na nas? Jak czytam te komentarze Polaków, którzy piszą do nich, że są bohaterami "We loove you" i takie tam gówna to mi zajeżdza ściemą trochę oraz wychodzi naiwność Polaków. Nie wiem może jestem zbyt sceptycznie nastawiony ale jacyś hakerzy pohakowali strony, potworzyli tyle kont na twitterze, że już nie wiem, który oficjalny. Każą Polakom zbierać się w największych miastach i protestować. Kto się z nimi kontaktuje, że oni mają wszelkie info co i jak? Bo nie wierzę, że wiedzą wszystko z twittów od Polaków, które są wysyłane do nich i z komentarzy na tym AnonymousWiki. Te zebrania to Polacy najpierw zainicjowali a Anonymous wrzucili info czy jak?
 
Spotkania zainicjowali Polacy, Anonymous zebrał tylko wszystko do kupy.



Sama ustawa Acta jest już znana od kilku lat. A Anonymous działają po prostu przeciwko tej ustawie a skoro trafiła ona teraz do Polski... Sam dopowiedz sobie resztę.
 
No spoko. Mam nadzieję, że to wszystko przyniesie pozytywne skutki ale patrząc z innej strony na to, to jest trochę żałosne. Wszedłem na to Wiki w polski temat to jakieś poradniki są, że teraz każdy sobie może od dzisiaj być hakerem. Do tego przejrzałem 5 dowolnych aukcji z hasłem Anonymous na allegro i na każdej aukcji tylko dzisiaj, no już wczoraj (niedziela) minimum po 10 osób coś zakupiło. Z tego wszystkiego nowy trend się robi w Polsce.
 
Ano bohaterowie zawsze cieszą się powodzeniem :D Chyba nie musze przypominać co się działo, gdy narodowym bohaterem był Małysz :)
 
Już wolę taki trend niż na starbucksa,fotografię itp. bo przynajmniej ma to jakiś cel. Ja się wybieram na marsz w moim mieście przeciwko ACTA
 
Dana via Twitter



exactly!!! Lol, I'm not fucking e bay. My website being down doesn't mean shit. I'm watchin FOOTBALL today :)
 
Zdajecie sobie sprawe, ze w wojnie o wolnosc internetu front przeniosl sie do Polski? Przynajmniej tak mi sie wydaje, czuje sie w tej sprawie bardzo niedoinformowany.
 
ACTA jest wprowadzana w EU na barkach polskiej prezydencji - tak więc Polska jest dobrym przykładem dla wszystkich, poza tym mamy to gowno ratyfikowac 26 stycznia - wiec najblizszy termin jest związany z nami. Tak po prostu sie MERU ułożyło, nic wielkiego w tym nie widze.
 
Wrzucam ACTA w pigułce (zarzuty do tej ustawy), żeby nikt nas nie nazywał krzykaczami.


Treść porozumienia uzgadniania była podczas tajnych negocjacji. Do tej pory, czyli przez ponad dwa lata, żadne państwo nie udostępniło wszystkich dokumentów związanych z procesem negocjacji ani nie przeprowadziło rzetelnych konsultacji społecznych.



Porozumienie stwarza poważne ryzyko naruszenia prawa do prywatności i ochrony danych osobowych poprzez wprowadzenie możliwości dochodzenia prywatnej egzekucji praw autorskich, bez kontroli sądu, w której posiadacze praw autorskich będą mogli żądać od dostawców internetu ujawniania im danych użytkowników.



ACTA może prowadzić do ograniczenia wolności słowa, jeśli pod presją właścicieli praw autorskich dostawcy internetu zaczną blokować legalne i wartościowe treści. Właśnie do tego zagrożenia odwoływał się protest Wikipedii. ACTA zobowiązuje dostawców internetu do monitorowania treści i działań, jakie podejmują użytkownicy, nadając im rolę • policji internetowej • .



Przyjęcie ACTA może wywołać obniżenie konkurencyjności i innowacyjności europejskich podmiotów gospodarczych w stosunku do zagranicznych przedsiębiorstw, którym prawo nie narzuca podobnych obowiązków. ACTA w szczególności może powodować tzw. chilling effect u startujących przedsiębiorców, którzy w obawie przed miażdżącymi odszkodowaniami mogą hamować swoją innowacyjność.
 
1327276876_by_ProtezaWaginy_500.jpg




Coś czuję, ze teraz dopiero się zacznie, bo dojdą liczne manifestacje i tak naprawdę w najbliższych trzech dniach się wszystko wyjaśni.



Mort, co do nuty, to ta z Saw jest już trochę oklepana, nie zliczę filmików gdzie ją wstawiono. Tu mam coś w podobnym klimacie, ale dla mnie lepszego :) idealnie nadaje się do rewolucji :D
 
Meru kto jak kto ale powinieneś się cieszyć że Anonimowi coś tam działają i mówi się o nich w mediach. Co jak co ale po podpisaniu UMOWY (nie ustawy) ACTA jesteś na celowniku za mmavideos.pl ;P
 
Dzisiejsza wypowiedź przedstawicieli Solidarnej Polski prawie tak krzepiące jak dzieła Henryka Sienkiewicza.
A przedstawiony przez nich raport google odnośnie działań polskiego rządu bardzo mocny ^^



Nie wyrzucajcie magnetowidów VHS - jeszcze się mogą przydać!
 
Nie musze szukać, bo nie było - wiem bo sam wrzucałemn dłuższą wersję tego , a to jest tylko wycinek kota - więc proszę mnie tu kolego nie straszyć :-)
 
Back
Top