Smartfony, tablety, laptopy, telewizory, GPS i inna elektronika.

Powyżej 2 odpowiedzi w podobnym budżecie. Promocja (zwrot 200 zł) na A52s nadal działa więc jeśli uda się dostać za ok 1.3k to myślę, że warto przemyśleć. Jak nie to jest jeszcze amazon:
Jeśli nie to A53 ze słuchawkami:
w legionie masz 1 kosc ramu?
 
to dokup druga 3200
Jak już jesteśmy przy ram, chciałbym rozbudować pamięć w moim blaszaku do 32gb.
Obecnie mam 2x8, dokupić kolejne 2 czy brać od razu 2x16? Jaki model pamięci byś polecał do z490 tomahawk z i7 10700k na pokładzie?
 
Jak już jesteśmy przy ram, chciałbym rozbudować pamięć w moim blaszaku do 32gb.
Obecnie mam 2x8, dokupić kolejne 2 czy brać od razu 2x16? Jaki model pamięci byś polecał do z490 tomahawk z i7 10700k na pokładzie?
a potrzebujesz tyle pamięci? :)
 
@lugasek
wiesz co teraz sobie kopiowałem większy plik (50GB) z RAIDa 10 (gdzie pojedynczy dysk ma specyfikacje 180 MB/s, wiec x2 powinno byc teoretycznie) na pendrive (specyfikacja 130MB/s, we frontowym panelu, wiec nie przez urzadzenia czy po dziwnych kablach/hubach), i widze ze idzie w okolicach 20-50MB/s.

No kurka, coś za wolno.

Masz pod ręką albo w bańce jak takie rzeczy diagnozować?
 
@lugasek
wiesz co teraz sobie kopiowałem większy plik (50GB) z RAIDa 10 (gdzie pojedynczy dysk ma specyfikacje 180 MB/s, wiec x2 powinno byc teoretycznie) na pendrive (specyfikacja 130MB/s, we frontowym panelu, wiec nie przez urzadzenia czy po dziwnych kablach/hubach), i widze ze idzie w okolicach 20-50MB/s.

No kurka, coś za wolno.

Masz pod ręką albo w bańce jak takie rzeczy diagnozować?
testowales pendrive? przerzuc cos z ssd na niego
 
RAID10 na M2 dochodzi do 340Mb/s.

SSD mam w tej chwili zajety calkowicie na Linuxa, to testu nie zrobie, ale pewnie tez by ładnie było.

Wiec to USB tak muli, ja pitole, łaj?
 
Fajna promocja -20% na produkty Warehouse Amazon, poniżej 2 modele flagowców tj. S21 i Oppo X3 Pro:
 
w takim budżecie to nie wiem
A taki będzie się nadawał? Telewizor będzie stał w pokoju z oknem od południa, oled ponoć może być za ciemny, prawda to?

 
A taki będzie się nadawał? Telewizor będzie stał w pokoju z oknem od południa, oled ponoć może być za ciemny, prawda to?

nie znam się na telewizorach. Znam tylko kilka polecanych modeli w niższym budżecie. To wszystko.
 
Panowie nie wiem czy odpowiedni dział, ale już kij z tym. Znacie jakiś dobry konwerter youtube to mp3 online? Żeby mógł dłuższe rzeczy konwertować np. po 2-3h? Albo jakiś program zajebisty do tego?
 
Panowie nie wiem czy odpowiedni dział, ale już kij z tym. Znacie jakiś dobry konwerter youtube to mp3 online? Żeby mógł dłuższe rzeczy konwertować np. po 2-3h? Albo jakiś program zajebisty do tego?
jddownloader, kopiujesz link i możesz pobrać sam dźwięk
 
Potrzebuje zamontować kamerę do monitorowania akwarium podczas kiedy wyjeżdżam. Ktoś może polecić jakąś sensowną kamerę tak powiedzmy do 200 złotych?
 
@lugasek
Mam pytanie o podswietlenie obudowy :) Ogolnie to tego nie potrzebuję, ale wkurza mnie ze cos nie dziala: sterowanie kolorami z poziomu softu.

Do obudowy byly dolaczone dwa paski (na klej) z ledami do samodzielnego montażu gdzie się chce. Te paski LEDowe podlaczone sa poprawnie podłączone do plytki PCB obudowy tak że można je kontrolować przyciskiem na obudowie (rotacja, włączenie/wyłączenie). To działa.

Ten przycisk teoretycznie powinien miec funkcje aktywowania (po 3-sekundowym przytrzymaniu) kontroli LEDów przez płytę główną. Do tego oczywiście we wspomnianą płytkę PCB musi być wpięte wyjście sterowania z płyty głownej (czyli obudowa, za pomocą sterowania przyciskiem, decyduje ze sterowanie na LEDy idzie "z obudowy" czy z płyty głownej.

W sofcie MSI Center (uruchomione normalnie albo jako admin) odpalam Features->Mystic Lights:
jltsquz.png


Ale cuś to nie działa.

Co robię źle? :) XD
 
Last edited:
@lugasek
Mam pytanie o podswietlenie obudowy :) Ogolnie to tego nie potrzebuję, ale wkurza mnie ze cos nie dziala: sterowanie kolorami z poziomu softu.

Do obudowy byly dolaczone dwa paski (na klej) z ledami do samodzielnego montażu gdzie się chce. Te paski LEDowe podlaczone sa poprawnie podłączone do plytki PCB obudowy tak że można je kontrolować przyciskiem na obudowie (rotacja, włączenie/wyłączenie). To działa.

Ten przycisk teoretycznie powinien miec funkcje aktywowania (po 3-sekundowym przytrzymaniu) kontroli LEDów przez płytę główną. Do tego oczywiście we wspomnianą płytkę PCB musi być wpięte wyjście sterowania z płyty głownej (czyli obudowa, za pomocą sterowania przyciskiem, decyduje ze sterowanie na LEDy idzie "z obudowy" czy z płyty głownej.

W sofcie MSI Center (uruchomione normalnie albo jako admin) odpalam Features->Mystic Lights:
jltsquz.png


Ale cuś to nie działa.

Co robię źle? :) XD
i co masz jak klikniesz select all?
 
i co masz jak klikniesz select all?
Ciemno.

Robie select all po to by na wszystkie piny mozliwe poszla ta konfiguracja.

Klikam zastosuj i ciemno. Ani ledy ani inne podświetlenia (a zakładam że coś tam powinno być podświetlone wmontowanymi w płytę ledami, jak np ten smok) nie odpalają.

Mogę przełączyć z powrotem w tryb "płyty głównej" - 3 sek. LEDY się włączają, mogę przeskakwiać tryby.

3 sek. na przełączenie trybu obudowy w tryb płyty i ciemno...
 
Ciemno.

Robie select all po to by na wszystkie piny mozliwe poszla ta konfiguracja.

Klikam zastosuj i ciemno. Ani ledy ani inne podświetlenia (a zakładam że coś tam powinno być podświetlone wmontowanymi w płytę ledami, jak np ten smok) nie odpalają.

Mogę przełączyć z powrotem w tryb "płyty głównej" - 3 sek. LEDY się włączają, mogę przeskakwiać tryby.

3 sek. na przełączenie trybu obudowy w tryb płyty i ciemno...
kurła, na co Ci te ledy? :D
 
Back
Top