Smartfony, tablety, laptopy, telewizory, GPS i inna elektronika.

Last edited:
Siemano Panowie, potrzebuję kupić dwa telewizory - większy (65 lub 60 cali) i mniejszy (50 cali) do mieszkania na wynajem. Nie chcę wydać za dużo kasy, nikt tam na tych telewizorach nie będzie grał, spodziewam się że turyści sobie tam puszczą podstawowe programy z kablówki lub odpalą Netflixa czy HBO. Ten większy telewizor chciałbym podłączyć do sprzętu audio, nie wiem jakie to ma znaczenie przy wyborze, bo jestem debilem. Ogólnie, gdyby była taka możliwość, to fajnie by było, żeby telewizory miały sporo wejść do różnych kabli. Poza tym zdecydowanie ważniejsza jest dla mnie niezawodność niż jakieś fajerwerki związane z jakością obrazu. Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi, kiedyś już pytałem na Cohones o rzeczy związane z elektroniką i wyszedłem na tym dobrze, także liczę na Was! Pozdrawiam.
 
Siemano Panowie, potrzebuję kupić dwa telewizory - większy (65 lub 60 cali) i mniejszy (50 cali) do mieszkania na wynajem. Nie chcę wydać za dużo kasy, nikt tam na tych telewizorach nie będzie grał, spodziewam się że turyści sobie tam puszczą podstawowe programy z kablówki lub odpalą Netflixa czy HBO. Ten większy telewizor chciałbym podłączyć do sprzętu audio, nie wiem jakie to ma znaczenie przy wyborze, bo jestem debilem. Ogólnie, gdyby była taka możliwość, to fajnie by było, żeby telewizory miały sporo wejść do różnych kabli. Poza tym zdecydowanie ważniejsza jest dla mnie niezawodność niż jakieś fajerwerki związane z jakością obrazu. Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi, kiedyś już pytałem na Cohones o rzeczy związane z elektroniką i wyszedłem na tym dobrze, także liczę na Was! Pozdrawiam.
Na telewizorach się nie znam, ale pytam, dlaczego myślisz o turystach a nie oddasz mieszkania Ukraińcom?! :nono:
Ruska onuca!
 
Siemano Panowie, potrzebuję kupić dwa telewizory - większy (65 lub 60 cali) i mniejszy (50 cali) do mieszkania na wynajem. Nie chcę wydać za dużo kasy, nikt tam na tych telewizorach nie będzie grał, spodziewam się że turyści sobie tam puszczą podstawowe programy z kablówki lub odpalą Netflixa czy HBO. Ten większy telewizor chciałbym podłączyć do sprzętu audio, nie wiem jakie to ma znaczenie przy wyborze, bo jestem debilem. Ogólnie, gdyby była taka możliwość, to fajnie by było, żeby telewizory miały sporo wejść do różnych kabli. Poza tym zdecydowanie ważniejsza jest dla mnie niezawodność niż jakieś fajerwerki związane z jakością obrazu. Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi, kiedyś już pytałem na Cohones o rzeczy związane z elektroniką i wyszedłem na tym dobrze, także liczę na Was! Pozdrawiam.
lugasek polecal QLEDy ale zlapia w chuj pradu... :fjedzia:
 
Siemano Panowie, potrzebuję kupić dwa telewizory - większy (65 lub 60 cali) i mniejszy (50 cali) do mieszkania na wynajem. Nie chcę wydać za dużo kasy, nikt tam na tych telewizorach nie będzie grał, spodziewam się że turyści sobie tam puszczą podstawowe programy z kablówki lub odpalą Netflixa czy HBO. Ten większy telewizor chciałbym podłączyć do sprzętu audio, nie wiem jakie to ma znaczenie przy wyborze, bo jestem debilem. Ogólnie, gdyby była taka możliwość, to fajnie by było, żeby telewizory miały sporo wejść do różnych kabli. Poza tym zdecydowanie ważniejsza jest dla mnie niezawodność niż jakieś fajerwerki związane z jakością obrazu. Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi, kiedyś już pytałem na Cohones o rzeczy związane z elektroniką i wyszedłem na tym dobrze, także liczę na Was! Pozdrawiam.
TCL - W Polsce są na etapie budowania marki więc cenowo są bardzo atrakcyjni, a jakość TOP.
 
Na telewizorach się nie znam, ale pytam, dlaczego myślisz o turystach a nie oddasz mieszkania Ukraińcom?! :nono:
Ruska onuca!
Powiem tak: doceniam ten komentarz, ale jak zobaczyłem, że zacytowałeś to dokładnie tego się spodziewałem :D

Odpowiadając zupełnie poważnie, choć wiem, że to jest niepotrzebne: gdybym miał swoich mieszkań co najmniej pięć, to jedno najmniej dochodowe bym udostępnił. Ale jestem malutką płotką na dorobku i nie stać mnie na to, żeby zbawiać świat.
 
Powiem tak: doceniam ten komentarz, ale jak zobaczyłem, że zacytowałeś to dokładnie tego się spodziewałem :D

Odpowiadając zupełnie poważnie, choć wiem, że to jest niepotrzebne: gdybym miał swoich mieszkań co najmniej pięć, to jedno najmniej dochodowe bym udostępnił. Ale jestem malutką płotką na dorobku i nie stać mnie na to, żeby zbawiać świat.
Pokój na świecie nie ma ceny jakiej zapłacić by nie mogła nawet płotka.
 
Zobacz na fakturze jaki model masz, bo widzę jest do wyboru 8 lub 16gb i po prostu mogłeś się machnąć.
Juz sie wyjasnilo, system sam mi ograniczyl do 8 gb, probujac to naprawic, spierdolilem tak, ze padl mi system heh Musialem od nowa postawic system i juz mam 16 gb.
 
@lugasek taka sytuacja kupilem tego lapka co mi wyslales https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/hp-laptop-hp15s-r5-4500-16gb-512ssd-dos_1.bhtml. I teraz sobie tak patrze po ustawieniach i widze, ze wyslali mi z 8gb ramu?? przynajmniej tyle pokazuje, ze mam. Polecisz jakis program zeby dokladnie sprawdzic?
to szybko sprawdziłeś :D przecież ty ich tyle zamawiałeś, że może Ci się pomyliło. Któryś chyba był z 8gb.


normalnie w windowsie zobacz

ctrl+shift+esc

performance

memory

tam masz ile pamieci i w ilu kościach.
 
to szybko sprawdziłeś :D przecież ty ich tyle zamawiałeś, że może Ci się pomyliło. Któryś chyba był z 8gb.


normalnie w windowsie zobacz

ctrl+shift+esc

performance

memory

tam masz ile pamieci i w ilu kościach.
no i tam mialem 8 gb w jednej kosci. Sciagnalem sobie dwa programy do diagnostyki i obydwa pokazaly, ze jest 16 gb ramu. Znalazlem gdzies na forum, zebym uruchomil msconfig i tam wszedl w rozruch, opcje zaawansowane i tam faktycznie mialem ustawione na 8 gb, chcialem zmienic na 16, ale zapisujac zmienilo mi sie na 256 mb, chcialem uruchomic od nowa i juz sie nie dalo, tylko niebieski ekran. Zainstalowalem od nowa windows i teraz w rozruchu mam wpisane 0, a system czyta normalnie 16 gb.
 
to podłącz je tylko do płyty i zobacz czy wtedy działa.
Nic nie dalo...

Ale dzis przyszla 2 czy trzecia aktualizacja softu od kiedy mam i nagle zaczelo dzialac... XD
Soft dziala, smok podswietlony fajnie, delikatnie, szkoda tylko ze zasłonięty mocno przez wentylator CPU...
 
@lugasek
klawiature jakas polecasz? Na pepperze nic nie widze ciekawego?
USB, z jakimś blokiem do kontrolowania mediow (glosnosc to na pewno), raczej z podświetleniem (nie musi byc RGB), raczej mechaniczna, raczej z blokiem numerycznym, fajnie by bylo z hubem USB ( a jeszcze fajniej gdyby to nie bylo tylko 2.0) - glownie do klucza NFC, czasem sluchawek konferencyjnych, itp, po prostu jest to bardzo wygodne (ewentualnie moze byc bez, ale wtedy bym pewnie poszukal huba jakiegos osobno).

W tej chwili w okolicach 150zł widzę Roccat HORDE Aimo i Genesis Thor 400 (oczywiscie nie spelniaja wszystkich wymagan, np HUBowych). Wincyj moge dac, tylko jak bedzie wiecej ficzerów. Tą Genesis bym kupil (mimo takiej troche zbyt gejmingowego stylu) gdyby to podswietlenie nie bylo tak na boki, mnie interesuje podswietlenie symbolu, a nie calej okolicy... #boomer

Na teraz mam starego APEXa, ale jeden dość istotny klawisz przestal mi dzialac, mimo rozlozenia klawy na czynniki pierwsze nie dostrzegam co jest istota problemu (sciezki wydaja sie ok). Niby moglbym podpiac klawisz pod blok MX ale to troche lipa...
 
Last edited:
Ja bym poczekał na nową gen.
Rozsądek też tak podpowiada.
Przypuszczam jednak, że ceny startowe nowej generacji będą wyższe, bo produceni widzieli co się działo teraz, i ile ludzie byli w stanie zapłacić. Do tego dodajmy ogromne problemy z dostępnością i mamy kolejną receptę na długie oczekiwanie.
 
Nż tak podpowiada.
Przypuszczam jednak, że ceny startowe nowej generacji będą wyższe, bo produceni widzieli co się działo teraz, i ile ludzie byli w stanie zapłacić. Do tego dodajmy ogromne problemy z dostępnością i mamy kolejną receptę na długie oczekiwanie.
Różnie może być. Duża szansa też że stara gen stanieje jak wejdzie nowa.
 
Back
Top