Skoki Narciarskie

Skocznie w planicy przebudowali? Tam sie wczesniej nie dało skoczyć więcej niż 220-230 metrów
 
Skocznie w planicy przebudowali? Tam sie wczesniej nie dało skoczyć więcej niż 220-230 metrów
Tak. W tym roku przebudowali. Całkowicie nowy rozbieg i zmieniony nieco profil obiektu aby skoki na odległość 250 metrów stały sie możliwe

232,5m to już w 2003r skakali, 231m ustany Hautamekiego
 
Piotrkowi zerwało się od żony :lol:
Kto oglądał ten wie za co
CAjNkyRW4AAfld1.jpg

Za co?
widzialem na necie, ze musial awaryjnie ladowac na 95 metrze...
dobrze, ze nic sie nie stalo a bylo blisko.
 
gdy Kraft leciał tak wysoko w pierwszym skoku, myślałem że jebnie powyżej 250 i upadnie , bardzo wysoki lot, Prevc kozak liczę że w niedzielę wygra nie tylko konkurs ale i także Puchar Świata, Tepesz i Kraft są w stanie pokonać Severina :wink: taka kolejność jak dziś i Prevc wygrywa PŚ :wink: szykuje się kozacki konkurs w niedziele tylko żeby pogoda dopisała. jutro drużynówka po cichu liczę że Polacy włączą się do walki o 3 miejsce. Zniszczoł za Kubackiego, liczę że Olek pokaże się z dobrej strony i nie zawali , Kamil stabilny, Klimek widać też podłapał formę a Piotrek dziś miał po prostu wypadek przy pracy :wink:
 
Wszyscy twierdzą, że ze Stocha nie ma lotnika, ale moim zdaniem to kwestia formy na mamutach i obycie się. To jest jego pierwszy mamut od ponad roku.
 
Żyła z huraganem 230,5m
-33 pkt odjęte za wiatr i belke :lol:

Oczywiście jury już kombinuje z belkami

209,5m >230,5 ...
przykre
 
Stoch 2 po pierwszej serii ! prowadzi Prevc a Severin Freund dopiero 7 , na tą chwilę Puchar Świata Wygrywa Prevc.
 
Ale jaja! Freund i Prevc taka sama ilość punktów w PŚ :lol: Oznacza to, że w związku z większą ilością wygranych konkursów kryształową kule zdobywa Niemiec.

Młody Tepes zdrajca narodu :cool:

Kamil ładnie dzisiaj ale jako jedyny w II serii wiatr w plecy. Szkoda podium było w zasięgu
 
trzydzieści kilka konkursów w sezonie a oni na koniec mają tyle samo punktów :o o: fajny konkurs, szkoda że Kamil nie znalazł się na podium była szansa.
Szkoda mi Prevca od dwóch lat jest w ścisłej czołówce ale zawsze trafi się ktoś lepszy PŚ dwa razy drugi , Igrzyska drugi i trzeci , MŚ w Lotach trzeci , MŚ drugi, trzeci , będe mu kibicował w następnym sezonie oby w końcu coś wygrał :wink:
 
Piękny skok i lądowanie! Kamil ma jedne z najmocniejszych nóg na świecie, które pomagają mu lądować telemarkiem na tak odległym dystansie. Lahti rok temu, Sapporo w tym roku, Kuopio 2013 czy kiedyś Courchevel w lecie. Było tego pewnie więcej ale musiałby poszperać

Ogólnie konkurs ciekawy, zwłaszcza druga seria i kilka skoków, które powinny robić wrażenie. Lot Klimka na 144 metr to chyba jeden z najdłuższych skoków na Wielkiej Krokwi wliczając w to treningi z mega wysokich belek.

Kubacki ? Temu Panu już dziękujemy...
 
Nikt? Nikogo? @Droni weź rozruszaj towarzystwo a najlepiej skoczków aby wreszcie wzięli się do roboty!

Mikołaj nie odwiedzi dzisiaj Stocha...
#rozga
 
No faktycznie narazie jest bardzo słabo. Chyba Kamil powinien odpuścić Rosję i przygotować się na Engelberg, a z drugiej strony przed TCS powinno być się jak najwyżej w generalce.. Co robić pani premier?
Dygresja o Kubackim - "Kończ waść wstydu oszczędź" - największa mamla Polskich skoków, jeździ wszędzie, zawodzi zawsze, po za MŚ w Val Di Fiemme gdzie w drużynie spisał się najlepiej w życiu.
 
No faktycznie narazie jest bardzo słabo. Chyba Kamil powinien odpuścić Rosję i przygotować się na Engelberg, a z drugiej strony przed TCS powinno być się jak najwyżej w generalce.. Co robić pani premier?
Dygresja o Kubackim - "Kończ waść wstydu oszczędź" - największa mamla Polskich skoków, jeździ wszędzie, zawodzi zawsze, po za MŚ w Val Di Fiemme gdzie w drużynie spisał się najlepiej w życiu.

Kubacki powinien skakać tylko w lecie. W zimie to on może co najwyżej podjazd przed garażem odśnieżać
 
Hula rewelacyjny występ. Myślałem, że jego nigdy nie będzie stać na taki występ.
 
Nie dobrze Pany, oj nie dobrze ... Kamil się nam posypał i to dość konkretnie
Brak awansu do konkurs głównego powinno dać do zrozumienia, że nie dzieje się za dobrze w polskiej kadrze.
Na miejscu Kamila pakowałbym się i wracał do kraju na spokojny trening przed TCS. Engelberg też bym odpuścił. Ciągnięcie tej "biedy" z konkursu na konkurs do niczego nie doprowadzi
 
Last edited:
Fatalny to był skok, niestety. A i treningi bez błysku zupełnie. Obawiam się, że wbrew temu, co mówi, jest sportowo syty. 2x złoto olimpijskie, kryształowa kula. A tu perspektywa ze 3-4 lat jeszcze na ścisłej diecie. Mnie by się już nie chciało.
Mam nadzieję, że się mylę, ale słabo to zaczyna wyglądać
 
Czy ten młody Harada to syn albo jakaś rodzina legendarnego Masahiko? Czy tylko zbieżność nazwisk? Ktoś wie?
 
Czy ten młody Harada to syn albo jakaś rodzina legendarnego Masahiko? Czy tylko zbieżność nazwisk? Ktoś wie?

Zbieżność nazwisk.
Kamil ładnie w kwalifikacjach, zobaczymy jak w konkursie ale cudów bym sie nie spodziewał

Prevc rekord skoczni w kwali 138,5m
 


Ale to były czasy :cry:


Hubi ty zapewne nie pamiętasz Lahti czy Predazzo ale ja jak sobie przypomnę co w wtedy przeżywałem jako młody gówniarz to aż człowieka ściska w środku.
Era Adama była jedna i nawet sukcesy Stocha, choćby zdobycie podwójnego mistrzostwa olimpijskiego to juz nie to samo. Inne emocje i odczucia. Człowiek mega się cieszył z 2x złota Kamila ale te pierwsze wielkie sukcesy dla Polski w wykonaniu Małysza były czymś więcej.

Podsumowanie Szaranowicza pamiętam do dziś. Strasznego doła wtedy złapałem

 
Back
Top