Siłownia ( rzeźba, spalanie) pytanie :)

Nie muszą być. Ten trening właśnie polega na tym, że ćwiczysz całe ciało, a nie pompujesz jeden mięsień :-) Po robieniu podrzutu umierają nadgarstki i przedramiona. Jak nie będzie zakwasów to się tym nie sugeruj, ważne żeby był progres w ciężarach i będziesz wiedział, że krzepa idzie do przodu, a przy odpowiedniej diecie i masa.
 
No u mnie progres w sile idzie przy każdym treningu, widać to od razu, ale zakwasy jednak by się czasami małe przydały no, lubię jak mnie mięśnie bolą. Od tak dawna robiłem obwodowy trening małymi ciężarami, albo umiarkowanymi, ze wydaje mi się, że przyciśnie mnie troszkę zakwasów na początku. Zobaczymy.
 
chłopy jeszcze jedno pytanie mam bo słyszę dużo różnych sugestii na ten temat, czy można łączyć aminokwasy ze spalaczem ? Chodzi o łyknięcie supli przed treningiem aerobowym i siłowym, czy da to efekt spalenia tłuszczu i zachowania tkanki mięśniowej, czy jedno z drugim raczej się wykluczy.


dzięki za pomoc :)
 
nic się nie wyklucza. przynajmniej nie powinno. BCAA jest zalecane przy redukcji właśnie żeby nie popalić mięśni.
 
yhm, czyli jak wezmę spalacza i za chwilę łyknę amino to schizy żadnej nie dostanę ? :D ok, a jakie amino są najlepsze do brania właśnie przed bieganiem? osobiście zastanawiam się nad ActivLab BCAA Xtra, brał ktoś ?
 
Polecam te do picia po treningu: http://www.sfd.pl/sklep/Hi-Tec_Nutrition_BCAA_Powder-opis2878.html



Tylko najlepszy smak to mango-melon, bo wiśniowe słabe w smaku(przynajmniej dla mnie)
 
Ja piję zawsze po treningu siłowym i po interwałach/aerobach. Kończę trening, lecę szybko to rozrobić i piję, w ciągu 5-10 minut max od zakonczenia treningu.
 
za wiele się tymi kolorowymi etykietkami kierujecie, jest wiele naturalniejszych nie w proszku rzeczy, chyba że wam kupowanie sprawia przyjemność, tak wszystko na łatwiznę jakoś
 
BCAA Hi-teca o smaku mango-melon jest wspaniałe. Brałem to i BCAA z Activlabu, ale ten drugi ma trochę gorszy skład (glutamina). Tego drugiego zżarłem już jakoś 2 kilo, pierwsze 3 puszki grejfrut który był całkiem spoko (chociaż wg. niektórych smakuje jak rzygi), potem udało mi się dorwać cytrynę... ale ta mi nie smakuje.
Jak się chce pić BCAA Xtra to lepiej zalać wodą jakieś 2h przed planowanym wypiciem, bo się megaaa wolno rozpuszcza, ale jak dla mnie spożycie jednak wygodniejsze niż żarcie prochu, którym nie raz się zakrztusiłem.
 
No, ale masa mięśniowa, a jak się weźmie przed to spalanie mięśni jest zahamowane, nie? :d
 
Niby tak, ale ja od jakiegoś czasu przestałem brać BCAA przed kulankami (nie chciałem "oszukiwać" kondychy, bo mi BCAA trochę poprawiało) i biorę tylko po, razem z carbo, i waga dalej idzie do przodu (przy trzech treningach SW w tygodniu), bez zalewania ;) Ale wiadomo, że wszystko kwestia organizmu. Trzeba znać swój, a do tego niestety trzeba stosować metodę prób i błędów.
 
Mam pytanie jak ma sie spozywanie alkoholu w racjonalnych dawkach powiedzmy 1-2 piwa co dwa dni do robienia masy miesniowej. Zawsze zastanawiaja mnie ci ludzie ktorzy calkowicie ograniczaja alko bo chodza na silke. Cola to tez puste kcal a piwo ma sporo witamin. Wiem ze duzo na ten temat w necie ale straszna sieczka informacyjna jest
 
Piwo odwadnia mięśnie, dlatego się go nie pije podczas robienia masy itd. Racjonalna dawka czyli dwa piwa co dwa dni, to raczej nie jest. Większość nie pije wcale, albo tylko w weekend.
 
wie ktoś czy gdzieś w jakiejś warszawskiej siłowni znajdę Versa Climber? Czy jeszcze do Polski nie dotarł ten wynalazek?







images
 
ja tam pije i rosne, oczywiscie z umiarem, zdarza sie w weekend wypic 6 piwek czy moze nawet wiecej, a w tygodniu do meczyku 2-3 piwka i zyje, mimo ze jestem endo, takze wszystko z umiarem, psychika jest najwazniejsza :)
 
A ja mam pytanie trochę z innej beczki ale nie będe zakładał nowego tematu. Czy ktoś z was miał do czynienia z odmą samoistną bądź w ogóle czymś co kończyło się operacją klatki piersiowej? Jeśli tak to powiedzcie po jakim czasie da radę się wrócić do treningów, czy bardzo skutki operacji są potem odczuwalne, i jakie ćwiczenia wypada robić na początek by nie spowodować u siebie czegoś niechcianego.
 
Pany mam prośbę o polecenie dobrego treningu cardio - crossfit ok 30 min dziennie, najlepiej nagranego programu do ściągnięcia, do którego można ćwiczyć. Moim celem jest uzupełnienie codziennego treningu na górne partie (ok 30 min z braku czasu) treningiem całościowym i kondycyjnym, ale z możliwym jak najmniejszym ubytkiem masy.
 
@ Freeman trening crossfit 30 minut dziennie to zaduuuużo .2 Razy w tygodniu to max na początek. Wejdz na YT kanał CrossFitHQ
 
Crossfit z definicji nie jest na górne partie a na całość. Jak po prostu crossfit to wejdź tutaj i trzaskaj pojedyńcze WODy.







http://www.crossfit.com/cf-info/excercise.html







a tutaj słowniczek



http://www.sfd.pl/CrossFitowe_ABC-t855683.html
 
dzięki za pierwsze propozycje, właśnie spoglądam, ale może doprecyzuję o co mi chodzi:



w tej chwili ćwiczę ok 20-30 min dziennie ale separowanych ćwiczeń na górne partie - hantle plus drążek i pompki, ale w sposób w jaki ćwiczy się na siłowni - serie z przerwami, co nie poprawia mojej kiepskiej kondycji



chodzi mi o program, w którym obecny trening uzupełniłbym np co 2-3 dni całościowym, szybkim, kondycyjnym crossfitem lub zestawem cardio - na polepszenie wydolności, kondycji, itp ale bez jakiejś utraty masy
 
Weź crossfit. Na mnie działało lepiej niż cardio, o dziwo przekłada się to nawet na bieganie.







PS Poszukaj WODów z wiosłowaniem-genialne na kondycje. Wogóle wg crossfiterów wioślarz to jedyna maszyna, która ma sens. Choć według mnie orbitrek robiony na maxa też działa.
 
@up nie słyszałem o tym, ale z racji że dzisiaj mi wypada brzuch spróbuje sobie :-) po brzuszkach efekty raczej dupy nie urywają :-)
 
Zrobilem sobie maly harmonogram cwiczen domowych. na przemian brzuch, klata z niedziela wolna. Chce robic pompki na przemian z brzuszkami. Teraz zastanawiam sie czy te deski nie sa lepsze i czy moj harmonogram nie jest zbyt intensywny. Chcialbym zamonotowac drazek ale niestety nie mam mozliwosci w mieszkaniu.
 
Dwa najlepsze programy na brzuch jakie znam to Tamilee Webb - I want those abs (dla poczatkujących-średnio zaawansowanych) i - jeżeli bedziecie w stanie zrobić to co ona tam proponuje z zachowaniem pełnej formy - można przesiąść sie na PX90 (moduł na brzuch). Jeżeli będziecie w stanie zrobić całego PX-a to to bije pokłony. Robiłem brzuszki 5 miesięcy co 2-3 dzień i mi sie nie udało.
 
Back
Top