Siłownia ( rzeźba, spalanie) pytanie :)

Martwy akurat jest bardzo dobry na mięśnie brzucha. Zresztą jak każde ćwiczenie ze sztangą na stojąco.







Zlatan czy ja dobrze rozumiem-chcesz robić trening dzielony z własnym ciężarem ciała? To głupsze niż reklamy z Małyszem.
 
"Ach te Panie Domu, które całe życie pracują nad płaskim brzuchem i wypiętą pupą" - jeżeli robisz brzuszki pod każdym katem przez 20 minut, to Twoja wytrzymałośc mieśniowa podczas kulanek będzie świetna...



...kogo ja oszukuje, wiadomo, że chodzi o wygląd ;)
 
No nie wiem jak to sie robi :)



Chcialem robic to: http://www.menshealth.pl/fitness/Pompki-przepis-na-wieksza-klatke,4463,1



i przeplatac z jakims ABSem albo 6 weidera
 
Pierdol Weidera i systemy na pomki. Jak ćwiczysz w domu to rób w jednym treningu podciąganie, pomki, przysiady, bez żadnych przerw. Wejdź na neta wpisz hasło kalistenika, poszukaj na jutubie treningów domowych i ciachaj. A systemy na pojedyńcze ćwiczenia olej, albo jesteś sportowcem albo cipą, która chce w 4 tygodnie mieć brzuch jak Jessica Biel. Podjedź do parku i rób sprinty przeplatane wskokami na np ławki, murki, pompkami, przysiadami i co tylko wymyślisz.
 
Te "deski" mógłbym dołożyć do swojego treningu, bo mam małe problemy z kręgosłupem, a brzuszki jednak go obciążają. Ktoś ma jakieś doświadczenia z tym? Ile razy w tygodniu byłoby wskazane wykonywać to ćwiczenie? Jakimiś seriami czy coś?
 
Masutatsu jak ogladam te filmiki jestem przerazony ich sila. Polecasz jakis plan treningowy dla nowicjusza? Czy lepiej kupic ksiazke tego bylego wieznia?
 
Ja jestem leniwy, z reguły wchodze na youtuba i szukam treningów tego kolesia. Całkiem fajny trening do domu.







http://youtu.be/655bXHwwnVc
 
W najbliższym czasie planuję włączyć do cyklu treningowego albo cross fit, albo coś z kettlami, polecacie coś ciekawego, intensywnego, dobrego na spalanie, czym mogę zastąpić zwykłe aeroby bądź interwały?
 
Jak masz kettle to spróbuj tego. Ulubiony WOD mojej żony







http://youtu.be/sU5qYSObutU
 
Te deski naprawdę działają? Zaciekawiły mnie, a nigdy ich nie robiłem.
 
Badania mówia, że działają, ale ja po roku bez cwiczen brzucha wytrzymywalem 2 min. w tej pozycji (ponoc minuta to duzo), wiec jestem sceptyczny, gdyż nie doszedlbym nawet do polowy sredniozaawansowanego zestawu na brzuszki ze swoja ówczesną kondycja.



Jednak z ta minuta, to podejrzane źrodlo bylo (sekcja sportowa na interii), wiec nie skreslalbym cwiczenia, bo to moze i duzo dla janusza po 40stce.
 
chodzę na crossa w gymie Jocza i deski tam są włączane w obwody. Ogólnie jeśli ćwiczysz w domu możesz sobie zrobić obwód np. pompki->deski->przysiady-> podciąganie-> burpees->wznosy nóg do świecy(ćw.dół brzucha)->wykroki w dowolnej kolejności w 3 seriach po 40 sekund każde ćwiczenie, 5-10 sekund przerwy między nimi i 1 minuta między seriami. Na pewno się zmęczysz, a jeśli nie to spróbuj 50 sekund na ćwiczenie. ;D

@The Chosen1
To trochę zależy jak jesteś zbudowany, gdzie masz środek ciężkości. Nie ma uniwersalnych ćwiczeń raczej.
 
@Tomasz
ja czuje, że działają. Szczególnie boczne. Musisz spróbowac i sam ocenisz ;)
@Chosen, pytanie też czy miałeś przy tych 2 minutach idealną deskę?
 
Jeżeli mam siłownię 3x w tygodniu i 3x aeroby/interwały to zamiast interwałów mogę smiało robić crossfit i nie wpłynie to znacząco na moje osłabienie siłowe następnego dnia?
 
TheChosen1, ani jednej nie zrobiłem, a myślałem, że jestem sprawny. :-) Zwykłych pompek śmigam po kilkadziesiąt lekko bez większego wysiłku.
 
@Hubi



Uwaga: nie należy robić więcej niż 3 treningów interwałowych (tabata, hiit, crossfit i inne) w tygodniu. Jeśli wykonujesz trening siłowy 3x w tygodniu, ogranicz interwały do 1-2 sesji tygodniowo! Treningi w strefie beztlenowej o charakterystyce interwałowej wymagają długiego czasu regeneracji! Nie wolno wykonywać interwałów dzień po dniu! W przypadku interwałów po treningu siłowym, należy zastosować ciężary i ćwiczenia crossfit - podrzut jednorącz, wiosło jednorącz, drążek itd.



http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=7862
 
Bo pompki to klata i triceps, a tamto to chyba tylko "core" (sorry za makaronizm, ale nie znam polskiego okreslenia).
 
Więc crossfit dzisiaj w sam raz. Bo ogólnie mam taki plan,że 3x siłka, raz bieganie, raz rower i raz interwały w tygodniu, wszystko zalezy od pogody z tymi aerobami.
 
Pierdolenie. Koleś z bodyfactory to pewnie knife. Robilem crossfit i 6 razy w tygodniu i bylo ok.
 
Wszystko to sprawa indywidualna. Damian np. mówił o treningach w AKA z niedowierzaniem (pewnie ładują koks, ale organizm ludzki ograniczenia jakies ma), bo przeczylo to jego wiedzy o fizjoligii. Znowu ja czytalem dziesiatki razy, ze nie da sie budowac miesni i tracic tluszczu, a to nie mialo zastosowania u mnie. Znowu moje cialo znacznie lepiej buduje miesien przy krotkich odpoczynkach miedzy seriami (40sek), a zaleca sie przerwy 2-3x dluzsze. Trzeba sie obserwowac i tyle.
 
Przedewszystkim przy treningu należy olać specjalistów od kulturystyki, ich obchodzą tylko mięśnie a w przypadku tego knife jeszcze dodatkowo siła. A jak twoim celem jest mma czy jakikolwiek inny sport to najlepszy jest trening siłowowytrzymałościowy. I nikt mi nie wmówi że 3 razy w tygodniu wystarczy.
 
Wiadomo, jak się chce wytrzymałości to trzeba zapierdalać, ja robiłem niegdyś po dwa treningi dziennie i też żyłem, tylko, że wtedy stricte pod MMA, a teraz to wygląd... A Hubi z tego co wiem, to nie trenuje pod MMA, bo ma coś z więzadłami?
 
@Chosen dla utrudnienia możesz postawić przed sobą butelkę wody i na przemian dotykać czubkiem palca korka butelki. A robiłeś do tego też boczne deski? Ja miałem tak, że na początku dłużej wytrzymywałem, ale potem zrobiłem przy lustrze, skorygowałem postawę i znacznie ciężej mi było się utrzymać.
 
A Hubi z tego co wiem, to nie trenuje pod MMA, bo ma coś z więzadłami?


TAk, teraz się skupiłem bardziej na wyglądzie, chociaż może niedługo i będę trenował coś pod MMA, ale teraz bardziej się nastawiam na gubieniu sadła juz do końca.
 
Back
Top