Siłownia ( rzeźba, spalanie) pytanie :)

@HubiSSJ3
to ok, ale za dużo tego brzucha
ja miałem podobny trening, na przemian z typowo siłowym
możesz robić pompki z klaśnięciem lub zmianą pozycji, żeby było bardziej dynamicznie
a drążek nachwyt/podchwyt żeby więcej powtórzeń było, bo pewnie pod koniec ciężko jest
 
Kidys sluchalem podcastu Mauricza z jakims kolesiem (prowadzacym) , ktory wydawal sie byc na tym samym poziomie co Mauricz ,I prowadzili bardzo ciekawa dyskusje , na temat roznych diet I ich histori.
Napisalem czy moglby mnie poprowadzic , zgodzil sie I zaczelismy wspolprace.

Musialem mu wyslac wszystkie mozliwe badania krwi I badanie na poziom testosterone , a on ustawil mi diete I treningi.
Po tygodniu czulem sie jak na dotoxie (tak sobie wyobrazm detox , nigdy nie bylem;-) , bylo mi zimno , I mialem dreszcze , czulem sie maga slaby , kazal mi wypic herbatke spozadzona przez niego ,I na drugi dzien wszystko minelo.

Moim zalozeniem bylo douzcic troche czystego miesnia , ale przedzewszystkim chcialem w koncu wiedziec , na czym polega zdrowy sposob odzywiania dla ludzi uprawiajacych sport , I jak tak naprawde powinienem cwiczyc , biorac pod uwage co chcialbym osiagnac.

Tydzien sprowadza sie do 3 treningow , kazdy trwa 35min ,ale sam trening bez przerw , zaledwie 20 min , wychodze z niego mocno skatowany.
Na samym treningu zoszczedzam conajmniej 2 godziny tygodniowo (ogromny plus)
Jem 5 razy dziennie co jest mega niewygodne , ale wydaje mniej na jedzenie , I co jest badzo wazne nie marnuje go .
Przez rok nie zjadlem tyle tluszczy :-) co przez ostatnie 3 tygodnie , a zbedna tkanka tluszczowa znika ,bez zadnego biegania/plywania.

Mega ciekawe doswiadczenie .
 
Kidys sluchalem podcastu Mauricza z jakims kolesiem (prowadzacym) , ktory wydawal sie byc na tym samym poziomie co Mauricz ,I prowadzili bardzo ciekawa dyskusje , na temat roznych diet I ich histori.
Napisalem czy moglby mnie poprowadzic , zgodzil sie I zaczelismy wspolprace.

Musialem mu wyslac wszystkie mozliwe badania krwi I badanie na poziom testosterone , a on ustawil mi diete I treningi.
Po tygodniu czulem sie jak na dotoxie (tak sobie wyobrazm detox , nigdy nie bylem;-) , bylo mi zimno , I mialem dreszcze , czulem sie maga slaby , kazal mi wypic herbatke spozadzona przez niego ,I na drugi dzien wszystko minelo.

Moim zalozeniem bylo douzcic troche czystego miesnia , ale przedzewszystkim chcialem w koncu wiedziec , na czym polega zdrowy sposob odzywiania dla ludzi uprawiajacych sport , I jak tak naprawde powinienem cwiczyc , biorac pod uwage co chcialbym osiagnac.

Tydzien sprowadza sie do 3 treningow , kazdy trwa 35min ,ale sam trening bez przerw , zaledwie 20 min , wychodze z niego mocno skatowany.
Na samym treningu zoszczedzam conajmniej 2 godziny tygodniowo (ogromny plus)
Jem 5 razy dziennie co jest mega niewygodne , ale wydaje mniej na jedzenie , I co jest badzo wazne nie marnuje go .
Przez rok nie zjadlem tyle tluszczy :-) co przez ostatnie 3 tygodnie , a zbedna tkanka tluszczowa znika ,bez zadnego biegania/plywania.

Mega ciekawe doswiadczenie .
dużo pieniążków takie prowadzenie? dieta zawiera dużo drogich produktów?
 
Mauricz prowadzi sporu zawodników z Arrarchionu, bardzo chwalą sobie jego usługi z tego co mi wiadomo aktualnie.
 
Kurde, ważę 90kg. Siły mi się nie chce robić, tyć na hipertrofii bardziej też nie, redukować i pilnować kcal tym bardziej. Nie mogę być cały tydzień na BJJ, więc focus na technikę też nieosiągalny. Niby problemy pierwszego świata, ale trochę się przez to wałęsam bez celu ;) Na szczęście jest Cohones, gdzie można się wyżalić.
 
Niedobór pewnie często występuje. Duża wina pewnie braku nosa praktycznie, dlatego rozumiem problemy Borysa M. Z chujowym nosem kondycje robi się o wiele trudniej i dłużej.
@Masu
Rozwinąłbyś temat w wolnej chwili, ewentualnie podrzucił jakieś fajne, fachowe źródło :)?
 
@Masu
Rozwinąłbyś temat w wolnej chwili, ewentualnie podrzucił jakieś fajne, fachowe źródło :)?


Poprostu obserwacja-do 20 roku życia miałem dwie dziurki w nosie. Po złamaniu, wgnieceniu do środka właściwie, mam jakieś 20-30 %. Żeby wejść na poziom wytrzymałości tlenowej kolegów z drużyny biegałem dwa lata, ciwiczyłem drugie tyle jednostek treningowych prawie bez efektu. Dopiero po dwóch latach mogłem być w 3-5 najlepszych "Etiopczyków" Ale juz po tygodniu bez biegania od razu czułem się jak flak. O przegrody nosowe trzeba dbać.
 
Kurde, ważę 90kg. Siły mi się nie chce robić, tyć na hipertrofii bardziej też nie, redukować i pilnować kcal tym bardziej. Nie mogę być cały tydzień na BJJ, więc focus na technikę też nieosiągalny. Niby problemy pierwszego świata, ale trochę się przez to wałęsam bez celu ;) Na szczęście jest Cohones, gdzie można się wyżalić.
haha, mam podobnie, mam 86 i nie wiem co z tym zrobić w sumie, tak sobie chodzę na te treningi, bardziej skupiłem się teraz na testowaniu jedzonka i to jaki wpływ ma to wszystko na trening. siła mi nawet ostatnio idzie co jest dosyć dziwne, zobaczymy co z tego wyjdzie, może na wakacje się zdecyduję coś. pierwszy raz zostaję w dużym mieście, będzie można kontynuować treningi. :)
 
Mistrzowie od mięśni mam problem, od października już zeszczuplałem ponad 10 kg, ładnie zaczynają mi sie rysować miesnie, ale biceps jakoś nie bardzo. Jest jakiś magiczny sposób oprócz na wywalenie tego charakterystycznego szczytu/górki w bickach?
 
Dla mnie najlepszym sposobem na łapy były superserie. Nie mam zarysowanej górki, ale łapska duże optycznie się robią.
 
Mistrzowie od mięśni mam problem, od października już zeszczuplałem ponad 10 kg, ładnie zaczynają mi sie rysować miesnie, ale biceps jakoś nie bardzo. Jest jakiś magiczny sposób oprócz na wywalenie tego charakterystycznego szczytu/górki w bickach?
superserie próbowałeś? łączyć całą łapę? IMO bic/tric to indywidualna sprawa, nie każdy będzie miał mega bicepsa, po prostu genetyka. jest kilka fajnych ćwiczeń, których mógłbyś spróbować.



ależ sakero miał formę. :) fajne jest również - kładziesz się na brzuchu na skośnej ławce, i robisz hantelki z supinacją, izoluje biceps, nie angażujesz pleców. ogólnie ja ostatnio zacząłem odkładać ciężar, a skupiłem się na technice i częstotliwości co daje fajne efekty chociaż biceps to u mnie zakała. :(
 
Ogólnie podobno z tego co słyszałem biceps wcale nie potrzebuje dużego ciężaru?
Tak jak pisze baju lepiej skupić się na poprawności wykonywania.
 
superserie próbowałeś? łączyć całą łapę? IMO bic/tric to indywidualna sprawa, nie każdy będzie miał mega bicepsa, po prostu genetyka. jest kilka fajnych ćwiczeń, których mógłbyś spróbować.



ależ sakero miał formę. :) fajne jest również - kładziesz się na brzuchu na skośnej ławce, i robisz hantelki z supinacją, izoluje biceps, nie angażujesz pleców. ogólnie ja ostatnio zacząłem odkładać ciężar, a skupiłem się na technice i częstotliwości co daje fajne efekty chociaż biceps to u mnie zakała. :(

Obecnie robie łączone tric+bic i liczyłem że dobrze mi wywali, a tu połowa planu już przeszła i figa. Własnie na następny plan zaplanowane mam superserie.

@Sedno oczywiscie, że robię poprawnie. ostatnio ostatnią serie już musiałem męczyć 8kgramowymi hantlami. Zastanawiałem się też nad jakmiś ćwiczeniami izometrycznymi, co Ty na to @baju?
 
Jest sprawa panowie.Od dłuższego czasu mam zmęczenie materiału i to do takiego stopnia ,że bym odpoczywał odpoczywał i odpoczywał po czym i tak nie jestem wypoczęty.Miska troche zaniedbana i z apetytem odrobine gorzej przez co popierdoliłem sobie hemoglobinę bo w marcu dostałem informacje przed pobraniem krwi ,że mam ostatnio tendencje spadkową.Lekarka oczywiście poleciła produkty dzięki którym mi podskoczy ale mało co z tego lubię więc popijałem niedawno sok z pokrzywy (mega nie dobry) ale też mi sie coś odwidziało i mam obrzydzenie przez co zaprzestałem pić.Za tydzień lub dwa pocisne znowu oddać krew i zobacze czy mieszczę sie w normie by można było pobrać mi krew i do tego czasu zmuszę się z tą pokrzywą.Pisze jednak w sprawie regeneracji.Codziennie jak wracam z pracy jestem nie do życia.W sumie nałożyło sie troche rzeczy na to bo apetyt mi spadł więc sił z czego brać też za bardzo nie ma choć z pustym brzuchem nie chodze. Ostatnimi czasy raczej skłaniam się do jedzenia pierdół niż do czegoś porządniejszego...może to głupio zabrzmi ale przejadło mi sie jedzenie.Polecicie jakieś odżywki na wzmocnienie/pobudzenie takie ogólne i regeneracje ? Wiem ,że wartości odżywcze najlepiej czerpać z pełnowartościowych posiłków i broń Boże nie chce wyjść na kogoś kto myśli ,że odżywki same wszystko zrobią za mnie ale jakaś delikatna pomoc by się przydała.Ciężko również z motywacją i różnymi tego typu sprawami.Byłbym bardziej wypoczęty to śmignąłbym na jakąś siłeńke czy cokolwiek związanego z dodatkową aktywnością fizyczną a tak to dupa bo jedyna rzecz o której myśle to odpoczynek.
 
Obecnie robie łączone tric+bic i liczyłem że dobrze mi wywali, a tu połowa planu już przeszła i figa. Własnie na następny plan zaplanowane mam superserie.

@Sedno oczywiscie, że robię poprawnie. ostatnio ostatnią serie już musiałem męczyć 8kgramowymi hantlami. Zastanawiałem się też nad jakmiś ćwiczeniami izometrycznymi, co Ty na to @baju?
co masz dokładnie na myśli? ja nigdy nie robiłem planem, po prostu obserwowałem co się dzieje z łapą, ostatnio fajnie tłumaczył Sakero jak wygląda trenować biceps, takie małe smaczki, a dają wiele, przynajmniej mi.

okejo, znalazłem (pisze sam ze sobą, lol)



#pedalskiesiema

wiem, że wrzucam tutaj WK trochę za często, nie musicie się tym sugerować, ale według mnie jeśli chodzi o technikę ćwiczeń to Saker jest odpowiednim człowiekiem żeby podejrzeć, tyle.

Jest sprawa panowie.Od dłuższego czasu mam zmęczenie materiału i to do takiego stopnia ,że bym odpoczywał odpoczywał i odpoczywał po czym i tak nie jestem wypoczęty.Miska troche zaniedbana i z apetytem odrobine gorzej przez co popierdoliłem sobie hemoglobinę bo w marcu dostałem informacje przed pobraniem krwi ,że mam ostatnio tendencje spadkową.Lekarka oczywiście poleciła produkty dzięki którym mi podskoczy ale mało co z tego lubię więc popijałem niedawno sok z pokrzywy (mega nie dobry) ale też mi sie coś odwidziało i mam obrzydzenie przez co zaprzestałem pić.Za tydzień lub dwa pocisne znowu oddać krew i zobacze czy mieszczę sie w normie by można było pobrać mi krew i do tego czasu zmuszę się z tą pokrzywą.Pisze jednak w sprawie regeneracji.Codziennie jak wracam z pracy jestem nie do życia.W sumie nałożyło sie troche rzeczy na to bo apetyt mi spadł więc sił z czego brać też za bardzo nie ma choć z pustym brzuchem nie chodze. Ostatnimi czasy raczej skłaniam się do jedzenia pierdół niż do czegoś porządniejszego...może to głupio zabrzmi ale przejadło mi sie jedzenie.Polecicie jakieś odżywki na wzmocnienie/pobudzenie takie ogólne i regeneracje ? Wiem ,że wartości odżywcze najlepiej czerpać z pełnowartościowych posiłków i broń Boże nie chce wyjść na kogoś kto myśli ,że odżywki same wszystko zrobią za mnie ale jakaś delikatna pomoc by się przydała.Ciężko również z motywacją i różnymi tego typu sprawami.Byłbym bardziej wypoczęty to śmignąłbym na jakąś siłeńke czy cokolwiek związanego z dodatkową aktywnością fizyczną a tak to dupa bo jedyna rzecz o której myśle to odpoczynek.

pierdolnięcie w czapę i trzymanie miski, to powinna być Twoja motywacja, wjeżdżaj do Szczecina i Ci trochę zafunduję. :) nie szprycuj się bcaa i innymi szitami na 'regenerację' tylko wejdź w tryb kilku pełnowartościowych posiłków, a energia wróci, trust me. rozkręć organizm, musisz się przemóc po prostu, przełam się. wiem, że masz robotę ciężką, ale spróbuj coś ogarnąć, zrób z tego nowe przyzwyczajenie - coś jak wygrywanie u buka. :) jeśli bardzo chcesz coś na wzmocnienie to:

http://www.sfd.pl/sklep/Olimp_Gold_Omega_3_plus-opis3557.html
http://www.sfd.pl/sklep/Swanson_Witamina_D-3-opis27076.html
 
Last edited:
@kiras
Może BCAA i jakiś kompleks witamin Ci pomoże.
A co do hemoglobiny, to musisz podnieś poziom żelaza we krwi, wtedy hemoglobina wzrośnie.
Ale niech ktoś się wypowie na ten temat, bo ja jakiś spec nie jestem. Wiem tyle o hemoglobinie, bo za czasów kiedy dużo biegałem, to był bardzo istotny czynnik.
 
ja zawsze robię biceps+tricpes w seriach łączonych i efekty są dobre
oczywiście dieta jest bardzo ważna
 
żelazo plus witaminki b6 i b12 do tego witaminka c.
efekty będą widoczne po około trzech miesiącach stosowania.
jak poszukasz dobrego żelaza to powinny być mixy z tymi witaminkami :) @kiras
 
superserie próbowałeś? łączyć całą łapę? IMO bic/tric to indywidualna sprawa, nie każdy będzie miał mega bicepsa, po prostu genetyka. jest kilka fajnych ćwiczeń, których mógłbyś spróbować.



ależ sakero miał formę. :) fajne jest również - kładziesz się na brzuchu na skośnej ławce, i robisz hantelki z supinacją, izoluje biceps, nie angażujesz pleców. ogólnie ja ostatnio zacząłem odkładać ciężar, a skupiłem się na technice i częstotliwości co daje fajne efekty chociaż biceps to u mnie zakała. :(

Czai bajuś, że stary facet z mojej siłki podchodzący pod 60-tkę mi polecił identyczne ćwiczenie co na tym filmiku tylko stojąc. A wątpie, że ogląda WK i wczoraj tak zrobiłem 4 serie i weszło opór.
 
[
żelazo plus witaminki b6 i b12 do tego witaminka c.
efekty będą widoczne po około trzech miesiącach stosowania.
jak poszukasz dobrego żelaza to powinny być mixy z tymi witaminkami :) @kiras

Lepiej w strzałach bo słabo się przyjmuje.
 
Przy stosowaniu żelaza nie powinno się pić przed wzięciem tablety kawy, herbaty, ani nie spożywać nabiału?
Podobno wtedy się nie przyswaja prawidłowo żelazo.
 
Czai bajuś, że stary facet z mojej siłki podchodzący pod 60-tkę mi polecił identyczne ćwiczenie co na tym filmiku tylko stojąc. A wątpie, że ogląda WK i wczoraj tak zrobiłem 4 serie i weszło opór.
haha, kiedyś do mnie też starszy gość podbił, że mam opuszczać dłużej. :) poeksperymentuj z łapami, nic Ci to nie zaszkodzi, a nowy impuls dla mięśnia czasem to zbawienie.
 
Rozczaruje was chlopaki z tym peakiem w bicepie, albo genetycznie to macie albo nie. Nic w tym nie zrobicie, biceps wam moze urosnac, moze pozostac taki sam albo zmalec.
@baju pytales gdzie mozna jarmuz dostac - dzis widzialem w biedronce w sekcji z mixami salat. A propos tego jak go wkomponowac do diety to mysle ze ciekawa opcja sa smoothies- banan, mrozone truskawki/jagody/maliny, jarmuz i jakas odzywka bialkowa do smaku and you've got yourself a power smoothie.

BTW uwielbiam sezon szparagowy haha czuje sie taki fit jak kupuje po 8-10 peczkow na raz, babki w sklepie pytaja czy jestem na diecie, a ja odpowiadam zgodnie z prawda, nie zjesz warzyw to nie zjesz deseru
 
Tran właśnie kupiłem w tamtym tygodniu i zaczynam już go łykać.Dzięki za linki mordo,jeszcze poczytam troche.
A co do hemoglobiny, to musisz podnieś poziom żelaza we krwi, wtedy hemoglobina wzrośnie
@Sajd - http://www.sfd.pl/sklep/Universal_Nutrition_Animal_Pak-opis2380.html ?
Właśnie z tego względu rzuciłem się na ten sok z pokrzywy bo bardzo bogaty w żelazo.
@baju @Sajd @Sedno - dzięki
 
Last edited by a moderator:
kiras niby mi ignora dałeś, ale sobie zrob badania hormonalne najlepiej, wiem, ze sciemniasz z tym ignorem
 
Back
Top