Siłownia ( rzeźba, spalanie) pytanie :)

Jeśli ta 8-14 to okno żywienia z IF to wg tego systemu możesz zjeść wszystko w dowolnych godzinach nawet od razu. A jeśli chodzi o te małe posiłki co kilka godzin to przerwy są po to żeby nie pozwalać organizmowi odkładać tłuszczu na wypadek głodu. Czyli pewnie male przesunięcie nie zrobi różnicy. Tylko że te mierzenie odstępów jest bez sensu bo potem i tak nie jesz kilkanaście godzin. Ale mogę się nie znać
 
Regularnie jem co 3 godziny. Posilki zależnie czy coś cwicze czy nie to małe lub duże. Czyli 8 większy, 12.30 mniejszy i 14 normanie?
 
@Saenchai
Możesz podać przykładowe potrawy, w których jesz taką ilość warzyw?
Też muszę zwiększyć ich ilość w diecie, a nie mam pomysłu jak je jeść
 
Mieszanki warzyw Frosty sa po prostu turbo kozak:
1. meksykanskie, smakowo 11/10
2. karaibskie 10/10
3. czerwone 9/10
4. zielone 8/10

Jesli chodzi o to jak wyglada posilek to np. mieso +3 paczki (1200g)+300g pieczarek podsmazonych bez fatu. Te mieszanki sa z przyprawami i niektore maja w sobie cos w podobie do sosow, wiec ja juz nic do nich nie dodaje. Jednak z tego wzgledu maja tez troche wiecej tluszczu, niz taka surowa mieszanka bez zadnych dodatkow, ale jako, ze i tak podliczam wszystkie makro- its all good.
Btw jeden z moich klientow po tym jak mu polecilem te warzywka musial kupic do domu dodatkowa lodowke, zeby to wszystko pomiescic haha. Ja tez jak kupuje w sklepie po 20 paczek na raz to kasjerki rzucaja mi dziwne spojrzenia.
 

Nie! Najpiękniejszy jest Marian Kowalski #potwierdzoneinfo.

A co do warzyw, to też to wytestuje, czyli po prostu zacznę wpierdalać warzywa jak królik, bo do tej pory jadłem tylko trochę do obiadu, a teraz postaram się dużo więcej jeść. Dam znać czy coś się ruszyło w moim samopoczuciu, "zdrowotności".
 
Ja odkąd podkręciłem dietę w różnorodne warzywa, to w ogóle nie kupuję żadnych preparatów witaminowo - mineralnych. Lepiej się czuję. Dawniej połykałem tony Mg i innych zestawów witaminowo-mineralnych... i tak dalej miałem skurcze :-) Zazwyczaj kupuję w Biedronce albo na pobliskim targu "od chłopa" szczególnie latem. W Biedronie zazwyczaj z jakiś mieszanek wybieram Vital Fresh Mix Sałat z Botwinką/Rukolą/SzpinakBaby; Brokuły mrożone; Trio warzywne (Brokuł, Kalafior, Marchew); Fasolka szparagowa; SzpinakBrykiet. Oprócz tego standard - pomidory, buraki, ogórki gruntowe/szklarniowe, kapusta kiszona, cebula, czosnek. Czasami papryka czerwona, bo jak ktoś wspomniał wyżej poza sezonem jest raczej droga. Zawsze dodaj po kilka rodzajów warzyw do posiłku i jest ok.
 
U mnie króluje trio warzywne z biedy. :)
Albo w ostatnim czasie blender > ugotowany brokuł & 2 łyżki jogurtu greckiego <3
 
Ani potas, ani magnez, ani całe zestawy w kapsach nie zrobiły tej roboty co warzywa. A preparaty miałem różniste.
 
@Tjo na skurcze to potas.

Masu niedobór zarówno magnezu, jak i potasu są częstą przyczyną skurczów... jak już chcesz być taki drobiazgowy. Magnez to sprawdzony sposób na skurcze mięśni. Ten pierwiastek reguluje przechodzenie jonów pierwiastków z przestrzeni międzykomórkowej do wnętrza komórki, co wpływa na prawidłową pracę mięśni. Potas to pierwiastek, który bierze udział w przekazywaniu impulsów nerwowych w układzie nerwowym i mięśniowym, zapewnia prawidłowy przebieg reakcji związanych z kurczliwością mięśni.
 
Tak, ale u mnie przy suplementacji magnezem często wystepowaly skurcze. Może przez nadmierne pocenie więcej potasu się traci? Dlatego bylem fanem asparginu. Ale ja jestem specyficzny-pocę się jak swinia i juz dwa razy przy treningu/meczu w rekordowych upalach ladowalem pod kroplówką. Raz odrętwienie całego ciała a raz kilkudniowy skurcz łydek
 
  • Like
Reactions: Tjo
Tak, ale u mnie przy suplementacji magnezem często wystepowaly skurcze. Może przez nadmierne pocenie więcej potasu się traci? Dlatego bylem fanem asparginu. Ale ja jestem specyficzny-pocę się jak swinia i juz dwa razy przy treningu/meczu w rekordowych upalach ladowalem pod kroplówką. Raz odrętwienie całego ciała a raz kilkudniowy skurcz łydek

Masakra rzeczywiście, każdy organizm inny. Właśnie... warto też zrobić sobie badania w laboratorium, raz na jakiś czas, jeśli coś się ciągle powtarza. Bo może się okazać, że poziom Mg masz ok, a to potas kuleje.
 
Niedobór pewnie często występuje. Duża wina pewnie braku nosa praktycznie, dlatego rozumiem problemy Borysa M. Z chujowym nosem kondycje robi się o wiele trudniej i dłużej.
 
  • Like
Reactions: Tjo
czy ktoś atakował kiedykolwiek jarmuż? gdzie to kupić, jak przyrządzić? znalazłem fajny przepis na kuraka (mkayyy) z jarmużem właśnie i porem bodajże, a inspirację wziąłem od Rogana, który 'kale' wpierdala non stop. :)
 
Jako sałata jest ok, choc dla niektórych może być za twardy. Genialne są chipsy z jarmużu a zupełnie odpadłem jak zrobiłem zupe krem z jarmużem, tylko zamiast ją zmiksować zostawiłem liście. Niesamowita konsystencja i smak.
 
w sensie czy roślinka, jarmuż czy drogi. :( #nabijmypostów #whynot #banmasu

Paczka 200 g jarmużu z biedry to chyba 5 zł. A niedługo pewnie świeży taniej wyjdzie. Biedra to jednak potęga jest dla zdrowo żywiących się.

Ogarniał ktoś słodkie ziemniaki? Mam kilo w domu. Może grill? Akurat jutro jest szansa
 
w carrefourze dobry miksik od Polskiego producenta - 450 g za 2,39 - marchwa, brokuł, kalofior :D
to taniej niż w bidronce by pykło, tam 750 za 4.50!

Paczka 200 g jarmużu z biedry to chyba 5 zł. A niedługo pewnie świeży taniej wyjdzie. Biedra to jednak potęga jest dla zdrowo żywiących się.

Ogarniał ktoś słodkie ziemniaki? Mam kilo w domu. Może grill? Akurat jutro jest szansa

mega są, drogie bataciska, ale dla mnie to idealny smak, uwielbiam słodkie z mięsem wpierdalać. :) to jarmuż będzie wjeżdżał, zaczynam się jarać warzywami, starzeję się.
 
Last edited:
Paczka 200 g jarmużu z biedry to chyba 5 zł. A niedługo pewnie świeży taniej wyjdzie. Biedra to jednak potęga jest dla zdrowo żywiących się.

Ogarniał ktoś słodkie ziemniaki? Mam kilo w domu. Może grill? Akurat jutro jest szansa


W biedrze szparagi 10 zł. Ale przed sezonem ze 2 tyg temu.
 
Jestem idiotą. Nie trenowałem wydolnosciowo długi czas (nie licząc marca, bo tam trochę pobiegałem, ale to i tak za mało) i siłkę odpuściłem też już z miesiąc po ostatnim urazie (:wall:). Wczoraj pojeździłem na rowerze, dzisiaj mnie naszło na mini cross-fit (nie wiem czy to mogę tak nazwać). W każdym bądź razie podczas "masażu" pleców wałkiem z biedry po treningu, na chwilę straciłem świadomość, taki wyczerpany byłem. Pod prysznicem mało co nie spłynąłem, tak mi serce tłukło i osłabiło mnie. Jest ze mną tak tragicznie, a ja jeszcze się z motyką na słońce porwałem.

A czy to jest cross-fit czy po prostu zwykłe obwody to oceńcie sami:

drążek max powtórzeń
15 sprawli
10 podtrzutów kettlem
10 pompek
30 spinów brzucha

5 minut bez przerwy te ćwieczenia robiłem, minuta przerwy i trzy takie serie.
 
Jestem idiotą. Nie trenowałem wydolnosciowo długi czas (nie licząc marca, bo tam trochę pobiegałem, ale to i tak za mało) i siłkę odpuściłem też już z miesiąc po ostatnim urazie (:wall:). Wczoraj pojeździłem na rowerze, dzisiaj mnie naszło na mini cross-fit (nie wiem czy to mogę tak nazwać). W każdym bądź razie podczas "masażu" pleców wałkiem z biedry po treningu, na chwilę straciłem świadomość, taki wyczerpany byłem. Pod prysznicem mało co nie spłynąłem, tak mi serce tłukło i osłabiło mnie. Jest ze mną tak tragicznie, a ja jeszcze się z motyką na słońce porwałem.

A czy to jest cross-fit czy po prostu zwykłe obwody to oceńcie sami:

drążek max powtórzeń
15 sprawli
10 podtrzutów kettlem
10 pompek
30 spinów brzucha

5 minut bez przerwy te ćwieczenia robiłem, minuta przerwy i trzy takie serie.
to takie 3 tabaty. :lol: Ty to jesteś atleta kurwa Hubson, kiedy głowę w tym wszystkim znajdziesz?
 
Back
Top