Siłownia ( rzeźba, spalanie) pytanie :)

Myślicie, że jest sens robić masę, jak nie mogę ćwiczyć nóg? W zasadzie do maja mam nie obciążać kolana, więc z cardio tylko basen mi zostaje. Coś trzeba robić żeby nie zgnić i rozbudowanie klatu + ooleców to jedyne co mi przyszło do głowy.
 
no dzis sie ze mnie lalo co sie czesto nie zdarza, metabolizm mi sie podkreca, dziwnie, ale przyjemnie. na ten moment nic nie ucinam, trening. :)
 
http://blog.betsafe.com/juras/2013/01/08/juraskoksu-challenge-zasady-i-warunki/



Nie wiem jak Wy, ale ja się dołączam do challenge i wyjdzie mi to tylko na lepsze, bo dodatkowa motywacja będzie w postaci nagród giiit :D
 
myslalem o tym dzisiaj. :)



szkoda, ze mam juz tam konto, ale chyba dostaje sie tez w nagrodach 'pocieszenia'? zobaczymy jak wyjdzie.
 
A ja się nie zgadzam chłopaki z Waszym podejściem. Jak kalorie są nieogarnięte, to żaden 'intensywny trening' nie wpłynie na to, żeby fat spadł. Natomiast jak bilans jest na minusiku, to nawet lekki trening spowoduje palenie. ;) Dieta to podstawa ! Trzeba zgarnąć pierwsze miejsce u Jurasa. :D
 
Strasznie nie chce mi się robić zdjęcia, ale chyba też się zmotywuję i spróbuję. W tym roku jeszcze bez dnia nietreningowego, może uda się podtrzymać tempo. Może t-shirta wygram ;)
 
Żałuję, że nie jestem bardziej zapasiony, miałbym więcej do zbicia i na pewno bym wygrał, ale koszulkę z chęcią bym przyjął, i tak chodzę w samych Manto. xD
 
Ja już od jakiegoś czasu latam w granicach 3000 kcal tak czy inaczej, więc jeden pies. ;)
 
na poprzedniej stronie bylo, ze ustalilem sobie deficyt kcal i makrosy tak jak polecaja WK do redukcji, nie wiem do kogo piszesz Morcik. intensywne treningi moga tylko w tym pomoc raczej, ze dieta to podstawa to juz chyba wiemy. :)
 
2 pytanka o odżywki.



1. BCAA - czy jest to potrzebna odżywka? I kiedy ją brać - w dni treningu siłowego , aerobowego, czy może w kazdy dzień ?



2. Spalacze - czy warto? I czy używanie ich ma jakiś negatywny wpływ na organizm ( głównie żoładek)?
 
BCAA - zależy jak na kogo działa, bierz ją jak trenujesz naprawdę dużo lub czujesz,że słabo się regenerujesz itd. Warto wypróbować na swoim organiźmie, jeżeli jest taka potrzeba. Raczej Ci nie zaszkodzi, jeżeli nie pomoże, a przynajmniej będziesz wiedział czy Ci się lepiej trenuje na tym :-)



@baju



Nie oglądam za wielu filmików WK, czasami coś obejrze, także mogłem nie słyszeć. Dzięki. Ja trzymam zupełnie inne proporcje, ale ja i znacznie więcej kcal obcinam, bo jestem endo i węgle łatwo mnie zalewają :-)
 
@Calo



Pewnie jako zwykły szaraczek nie będę wiarygodnym źródłem, ale mimo to napiszę co wiem :-) Obie te odżywki jak i większośc innych nie jest konieczna i niezbędna. Sam brałem w przeszłości BCAA okołotreningowo, ale po przeczytaniu kilku mądrych artykułów i opinii ludzi siedzących w tym temacie, doszedłem do wniosku, że nie ma żadnej różnicy w trenowaniu bez lub z BCAA. Najważniejsze to dopięta dieta i dostarczenie odpowiednich składników ze zwykłych posiłków.



Jeśli chodzi o spalacze to też w przeszłości ich próbowałem i jedyne co zaobserwowałem to problemy ze snem i słaba koncentracja na treningu, a co za tym idzie kilka zjebek od trenera :-) no może trochę bardziej się pociłem. Generalnie spalacze przydadzą się kulturystom, którzy są już na końcówce wycinki do zawodów, a te spalacze pobudzają ich, bo przy tak dużym deficycie kalorii ciężko normalnie funkcjonować, a co dopiero trenować i podnosić ciężary. Pewnie pomogą też spalić te ostatki tłuszczu, ale dla nich to liczy każdy szczegół i gram tłuszczu. Czy dla zwykłych ludzi chcących po prostu szczupło wyglądać jest to konieczne? chyba nie, bo jeśli nie zajmujesz się kulturystyką na poważnie to spokojnie można wyciąć się bez spalaczy, a za pomocą ujemnego bilansu, treningu siłowego/mma i aero :-)
 
BCAA - oczywiście, że działa i warto brać. To jeden z niewielu suplementów który jest ważny i na początku drogi ku wymażonej sylwetce i gdy startujesz w zawodach. Oczywiście etykietki nie ma co czytać bo każda etykietka albo prawie każda ma za zadanie jak najszybciej opróżnić zawartość opakowania z wyjątkiem różnego typu pobudzaczy. Na podstawie własnych doświadczeń, już blisko 8-letnich poleciłbym ten produkt tylko przed treningiem. Trzeba sobie ustalić, że katabolizm czyli rozpad białek mięśniowych jest ciężki do uzyskania, realnie przychodzi na solidnej głodówce, diety typu Lean Gains potwierdzają ile prawdy jest w kataboliźmie. W nocy istotnie może dojść do takiej sytuacji ale jeśli po wstaniu z łóżka zaczniesz w ciągu 15-20min posiłek to branie BCAA na czczo jest stratą $, na noc lepiej zjeść 1-2h przed snem twaróg. Przed treningiem to jedyna chyba niepodważalna pora bo podczas treningu dochodzi do katabolizmu i żeby nie tracić własnych białek mięśniowych organizm korzysta/spala BCAA które dostarczasz w dawce 1g na 10kg masy ciała więc 20-30min przed treningiem dawka BCAA w zupełności wystarcza. Po treningu też nie jest to pozbawione sensu lecz w/g ekspertów dużo lepszym wyborem jest dostarczenie pełnego aminogramu więc nie tylko BCAA, np. izolatu/koncentratu białka serwatkowego i podobno nie musi być z wodą, mleko to prawdopodobnie najlepszy płyn jak można przyjąć po treningu ze względu na wszelkie składniki odżywcze jakie zawiera, do tego wcale nie musi być 0% tłuszczu, 1,5% to podobno wystarczająca ilosć żeby wszystko co ważne się rozpuściło w nim. BCAA po treningu leci uzupełnić glikogen co przy 1 treningu dziennie można nazwać marnotrawstwem. W/g mnie sam spróbuj przed i po, rano na czczo i na noc sobie odpuść, wtedy też opakowanie starczy Ci na naprawdę długo. Ja aktualnie będę testował chyba najbardziej zaawansowany suplement okołotreningowy z BCAA - Purple Wraath, podobno zmiata pozostałe, zobaczymy...



Spalacze - w/g producentów żaden nie powinien sprawić Ci dyskomfortu związanego z układem trawiennym ale jak absolutnie chcesz uniknąć ryzyka to unikaj tych mocno chemicznych. Na mnie swego czasu działała świetnie l-karnityna w płynie, 8tyg i -7cm w pasie bez diety i przy zwykłym splicie bez żadnych areobów itp., fakt faktem pułap był wysoki bo ze 117cm. CLA brałem od kwietnia do grudnia i też polecam bo jego stosowanie przewinęło się przez udaną redukcję ale to suplement dla cierpliwych, po odstawieniu 2cm w pasie wróciły ale tutaj jestem pewien zbiegu okoliczności(dodatni bilans, mono, święta). Wiosną brałem Therm Line Forte II Olimpu i przez 3/4 redukcji brałem pół dawki, efekt to -8kg i -5cm w pasie ale połączone z pracą fizyczną i to głównie wielogodzinną, 2 treningi w tygodniu to max, czasem 1, czasem 3 bo pracy było opór. Preparat oparty na samych ekstraktach więc "all-natural" + kofeina, naprawdę polecam nim się sięgnie po ostrą amunicję. Dieta jest kluczem, jeśli będzie ujemny bilans to namacalnie wspomoże Twoje wysiłki.
 
Wedlug mnie BCAA nie zaszkodzi, jezeli jestesmy na sporym deficycie kalorycznym i krecimy cardio na pusty zoladek, w innych przypadkach zbedny wydatek, szczegolnie na masie. Ja w ogole przestalem wierzyc w ten katabolizm od kiedy posluchalem Layna Nortona, polecam sie zapoznac z tym co mowi, jego kanal na YT BIOLAYNE.
 
Wg. badan, ktorych wyniki zamieszcozno na ergo-log, przyjmowanie BCAA na masie wraz z białkiem (które też zawiera BCAA stąd konkluzja wielu, że samo białko wystarczy) dawało z tego co pamiętam średnio +1,5kg masy ciała w 6 tyg., wydatnie zmniejszało kortyzol, a więc i tkankę tłuszczową. Jak dla mnie to nie mit...







Mam jednak pytanie o Kettlebell. Mam ustrojstwo 16kg szt. 1 i chciałbym aby ktoś mi polecił jakiś zestaw ćwiczeń FBW np. z youtuba wraz z opisem wykonywania poszczególnych ćwiczeń. Jestem kompletnie zielony w temacie, a nie mam teraz dostepu do siłowni. Byłbym wdzięczny :-)



@Dooży - Purple to najlepszy supel jaki miałem, ale smak sie brzydnie...
 
Jak jestesmy przy Controlled labs to zapodajcie sobie White flooda przed treningiem, fajny stymulant.
 
BCAA na redukcji jest podstawą, przy masie robi różnicę. Czy po treningu? Nie jestem przekonany tzn. na 100% nie zaszkodzi ale czy "namacalnie" pomoże? Każdy musi sam sprawdzić... Jeśli to BCAA od razu po treningu, a białko po 20-30min bo główna zaleta BCAA to przyswajalność która po zmieszaniu z białkiem i do tego jeszcze mlekiem zaburzy główną zaletę. Tak czy siak biorąc tylko okołotreningowo każde wyjdzie bardzo ekonomicznie, trzeba tylko pamiętać o dawce.



@TheChosen1, no słyszałem o nim same pozytywy. Podobno świetna regeneracja, trening wchodzi podobno super ale tak jak to w przypadku dawkowanie jest powiedzmy kontrowersyjne czyli czy brać po treningu? Paczka 1kg to 90 porcji czyli 45 treningów = ~4m-ce w moim przypadku, za 170pln to 10/10 jeśli chodzi o wydajność. Nawet nie licząc BCAA to skład potreningowo nie ma większego sensu...
 
Ja robię poniższy trening z wykorzystaniem jednego kettla o wadze 16 kg. Przy 3 obwodzie zaczynam stękać, przy 5 umieram przy każdym powtórzeniu. ;)



 
Back
Top