Siłownia ( rzeźba, spalanie) pytanie :)

@ALRI jako, że jesteś i wcześniej nie odpowiedziałeś, to ponowię pytanie :D:
Do badania Kortyzolu o 8 i 17, ACTH, DHEAS, PRL, 17-Hydroksykortykosteroidów, 17-ketosteroidów i testosteronu całkowitego mam iść na czczo, czy mam normalnie jeść? Bo w necie różnie o tym piszą i nie wiem co robić. A przynajmniej przy kortyzolu wydaje mi się ciężkie czekanie na czczo do 17 :cry:
A chciałbym jutro rano to załatwić, niestety telefonicznie nie odbierali jak chciałem się dopytać.
 
@torpedo Miałem Ci odpisać. Więc lekarz stwierdził , że wyniki mam IDEALNE. :damjan::benny:

Wysoka Hemoglobina, idealny cholesterol ........ cała reszta parametrów według niego super hiper.
Testosteron minimalnie zaniżony kortyzol minimalnie podwyższony, typowe dla wyczynowych sportowców balansujących na granicy przetrenowania.
Powiedział , że gdyby kortyzol był 200 to wtedy byłby dopiero problem.
Tylko , że ja nie jestem wyczynowym sportowcem więc nie wiem jak mam to interpretować.
Jak mam złe samopoczucie to mam iść do psychiatry.:stevecarell:
@ALRI @lugasek patrząc na wyniki z jakimi się w życiu spotkaliście to zgadzacie się z nim ?
Nie wiem o co chodzi.
 
Nie wiem o co chodzi.
A ostatnio wrzucałem badania hormonalne z testem na poziomie 200 ng/dl
I byłem u specjalisty który powiedział , że wszystko jest OK. Bo reszta wyników według niego jest wzorowa. Może ma rację a ja szukam czegoś czego nie ma.

P1230477.JPG

P1230476.JPG
P1230476.JPG
 
Coś oprócz ashwy stosowałeś? Próbowałem melatoniną podreperować sen?
Nie twierdze, że tu leży problem, ale warto pomyśleć o lepszej jakości snu, bo zarówno z pod względem psychologicznym jak i fizycznym ma to korzystny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu.


Joanna Dragon z Rybnika, koledzy mocno chwalili za podejście do pacjenta i wiedzę- osobiście nie znam, ale nie spotkałem się z opinią by ktoś na nią narzekał.
Tak jestem endokrynologiem.
Co polecasz w mojej sytuacji? Myślałem się zgłosić za trzy m-ce do lekarza, robiąc przed tym ponowne badania.
I drugie pytanie: jakie badanie przed tym zrobić?
Teraz miałem:
Magnez-2.03
TSH 3generacja-0,949
Kortyzol-14,65
Testosteron-349,50
Glukoza-96
Cholesterol-230
HDL-53
trójglicerydy-102
LDL-156
Wszystko robione z rana, na czczo.
 
Zmien lekarza.
Mam taki zamiar ale rozwazam tez opcje czy nie jestem hipochondrykiem.
P.S u lekarza którego byłem przede mną wchodził lekkoatleta ( słyszałem wyrywkowo ich rozmowę) a po mnie był syn z ojcem , który w telefonie przeglądał artykuł o Popku. Ojciec wyglądał i zachowywał się na poziomie.
 
Nawet jeśli, to nie tłumaczy tak niskiego testosteronu. Zmień lekarza na jakiegoś ogarniętego androloga/endo (wiem że bardzo ciężko o ogarniętych), pewnie dostaniesz trt, albo spróbuje Ci dźwignąć testa hcg i clomidem. Jak dostaniesz jakieś żele, etc. szukaj innego lekarza.
 
Brałem pod uwagę działanie tymi środkami na własną rękę. Jak mi się nie uda pod kontrolą lekarza to pewnie tak zrobię.
Cloma aptecznego dostaniesz bez problemu, na pregnyl się nie czaj, bo aktualnie dostaniesz chyba tylko ovigill i grecki pregnyl od organon'u, w którym faktycznie hcg jest, tylko pewnie w niższym stężeniu.
Ovitrelle na własną rękę załatwisz, tylko wychodzi dużo drożej, niż nasz pregnyl jakiś czas temu.
Ja bym jednak w miarę możliwości poszukał lekarza, który ogarnia podobne przypadki :)
 
Kiedyś dawno ale mocno mnie zamulała w dzień.
Jeżeli mogę to wykorzystam okazję i zapytam o jeszcze jedno. Mając 20kilka lat czyli naście lat temu nie mając świadomości skutków przyjąłem jednorazową zbyt dużą dawkę Biogonadylu. Czy są jakieś badania lub dane jakie dawki HGH mogą zniszczyć komórki Leydiga ?
Były badania na szczurach, gdzie biorąc pod uwagę metabolizm szczurów a ludzi to dawki w przybliżeniu wynosiły 10000iu(w przybliżeniu).
@ALRI jako, że jesteś i wcześniej nie odpowiedziałeś, to ponowię pytanie :D:
Do badania Kortyzolu o 8 i 17, ACTH, DHEAS, PRL, 17-Hydroksykortykosteroidów, 17-ketosteroidów i testosteronu całkowitego mam iść na czczo, czy mam normalnie jeść? Bo w necie różnie o tym piszą i nie wiem co robić. A przynajmniej przy kortyzolu wydaje mi się ciężkie czekanie na czczo do 17 :cry:
A chciałbym jutro rano to załatwić, niestety telefonicznie nie odbierali jak chciałem się dopytać.
Rano zjedz lekki posiłek, nic ciężko strawnego i dobrze się nawadniaj.

@TYTUS przy takim poziomie test, nie powinno być problemu z wejściem na zastępczą terapię, oczywiście najpierw i tak dostaniesz zalecenie stosowania różnych suplementów(z minerałów cynk ). Niestety, to nie stany by z miejsca dostać zastępczą terapię hormonalną, ale i tak obecnie znacznie łatwiej niż 5 lat temu.

@torpedo wystarczy to co @TYTUS tu wrzucił, zrób kolejne badania za jakiś czas - w między czasie uzupełnij podaż cynku i wit.d3 i k2.
Ewentualnie skonsultuj to z lekarzem, ale bardzo prawdopodobne, że zaleci to samo do następnej wizyty - tak to obecnie działa.
 
@TYTUS przy takim poziomie test, nie powinno być problemu z wejściem na zastępczą terapię, oczywiście najpierw i tak dostaniesz zalecenie stosowania różnych suplementów(z minerałów cynk ). Niestety, to nie stany by z miejsca dostać zastępczą terapię hormonalną, ale i tak obecnie znacznie łatwiej niż 5 lat temu.
Kombinację Mg B6 regularnie na noc stosuję ale Cynk sporadycznie tylko okresowo bo jak dłużej jem to włosy mi lecą i łupież. Szczerze to nie zależy mi na terapii zastępczej. Wcześniej myślałem , że Clomifen / Tamoxifen i ewentualnie HCG załatwi sprawę. Dzięki za podpowiedź.
 
Last edited:
Kojarz ktoś stronę lub aplikację w której da się wpisać wykonane ćwiczenia a ona przeliczy to na spalone kalorie ?
 
Pytanie dla zaprawionych w treningu nóg - czy sam martwy ciąg na prostych jest w stanie zbudować dobre tylnie mięśnie ud? (przysiady itp też robie, pytam orientacyjnie)
 
Pytanie dla zaprawionych w treningu nóg - czy sam martwy ciąg na prostych jest w stanie zbudować dobre tylnie mięśnie ud? (przysiady itp też robie, pytam orientacyjnie)
Do tych ćwiczeń możesz dodać jakieś zginania nóg w kolanie bez prostowania w stawie biodrowym. np.
image042.gif
 
Co potrzebujesz wiedzieć?
Jak to przebiega generalnie? Mecza cie przez miesiace cynkiem itd czy od razu przepisuja strzaly? To jest okresowe na kilka miesiecy czy raczej lata?
No i czy samo zakwalifikowanie sie jest skomplikowane czy raczej nie ma problemow i chetnie podnosza tescia u populacji?
 
Jak to przebiega generalnie? Mecza cie przez miesiace cynkiem itd czy od razu przepisuja strzaly? To jest okresowe na kilka miesiecy czy raczej lata?
No i czy samo zakwalifikowanie sie jest skomplikowane czy raczej nie ma problemow i chetnie podnosza tescia u populacji?

Zacznę od końca. Są problemy, niestety u nas endokrynolodzy w większości nie są zbyt kumaci, niechętnie się dokształcają i bazują na wiedzy sprzed lat. Przepisują zbyt małe dawki i jak słyszę o strzałach raz na trzy tygodnie, to się dziwie ludziom, że nie szukają z marszu innego endo. Prywatnie prędzej się dogadasz. Nawet jak masz testa w dole normy, jeśli chcesz dostać syntetyk, to musisz w opór marudzić, że się źle czujesz, mało męsko, problemy ze snem, wzwodem, bla bla bla.
Jeśli masz hipogonadyzm pierwotny, to łaski raczej kurwiak nie robi i dostaniesz htz. Jeśli wtórny, to może Cię próbować doprowadzić do używalności bez trt po to, aby test endogenny przywrócić do normy (clomid, hcg itd.)
Od tego też oczywiście zależy długość terapii.

Jeśli potrzebujesz to w ramach dopingu, to pierdol lekarzy i kupuj jakiegoś undera %)
 
Zacznę od końca. Są problemy, niestety u nas endokrynolodzy w większości nie są zbyt kumaci, niechętnie się dokształcają i bazują na wiedzy sprzed lat. Przepisują zbyt małe dawki i jak słyszę o strzałach raz na trzy tygodnie, to się dziwie ludziom, że nie szukają z marszu innego endo. Prywatnie prędzej się dogadasz. Nawet jak masz testa w dole normy, jeśli chcesz dostać syntetyk, to musisz w opór marudzić, że się źle czujesz, mało męsko, problemy ze snem, wzwodem, bla bla bla.
Jeśli masz hipogonadyzm pierwotny, to łaski raczej kurwiak nie robi i dostaniesz htz. Jeśli wtórny, to może Cię próbować doprowadzić do używalności bez trt po to, aby test endogenny przywrócić do normy (clomid, hcg itd.)
Od tego też oczywiście zależy długość terapii.

Jeśli potrzebujesz to w ramach dopingu, to pierdol lekarzy i kupuj jakiegoś undera %)
W sumie to mam wyjebane i tylko prywatnie mnie interesuje. :mamed: nie chce mi sie chodzic po lekarzach i siedziec w kolejkach tygodniami (?). Ile taka przyjemnosc od poczatku do konca? Prywatnie?

Najpierw chce ogarnac hormony "na zero", doping to pozniej :goldi:
Dzieki wielkie
 
W sumie to mam wyjebane i tylko prywatnie mnie interesuje. :mamed: nie chce mi sie chodzic po lekarzach i siedziec w kolejkach tygodniami (?). Ile taka przyjemnosc od poczatku do konca? Prywatnie?

Najpierw chce ogarnac hormony "na zero", doping to pozniej :goldi:
Dzieki wielkie
Wizyta u endo prywatnie - to zależy od lekarnika, zazwyczaj 150-200zł, prolo 5amp/100mg, to jakieś 60zł.
 
Siema młode wilki, jakiś czas temu pisałem, że mam problem z klatką, zmęczenie, regres itd.
Odstawiłem wyciskanie na płaskiej, zająłem się głównie sztangielkami itp. i czuje się tak jakbym się na nowo urodził. Energia, moc i nie ma zdołowania siłownią. Wróciła mi radość z ćwiczeń.
 
Ile razy robicie brzuch w tygodniu? Jedni twierdzą żeby robić 2x razy bo będzie przetrenowanie, inni twierdzą że brzuch się regeneruje w 24h i trzeba go katować każdego dnia.
 
Ile razy robicie brzuch w tygodniu? Jedni twierdzą żeby robić 2x razy bo będzie przetrenowanie, inni twierdzą że brzuch się regeneruje w 24h i trzeba go katować każdego dnia.
Zależy od metabolizmu, diety i konkretnego treningu. Jedne treningi działają przez 24h po, inne 36,rzadko które 60h, a niektóre po 72h. W sensie że spalają tłuszcz przez tyle czasu, jeśli się nie obżerasz się syfowym żarciem. No i śpisz tyle, ile potrzebujesz. Plus wiesz, że nie śpisz ucieczkowo.
 
Back
Top