Seriale

Mam pytanie trochę z innej beczki, chodzi o Supernatural, ale niekoniecznie o serial. Dałem to jednak tutaj, bo nawiazuję do SN.



Ktoś wcześniej pisał, ze czytał książkę o tym serialu i się wkręcił. Możecie mi podać linka do ksiażki, albo napisać gdzie takową dostanę? Szukałem w internetach i nic nie znalazłem. Czy jest ona w jęz. polskim? ;)
 
Jest wiele książek, ale nie że serial powstał na ich podstawie, tylko to są takie tam opisy scen, demonów, ogólne odczucia aktorów. Ja kupiłem taką:



book.jpg




Nie ma po polsku. Wszystkie inne księgi (ich opisy) znajdziesz na supernatural.com.pl, a kupić możesz na allegro, choć pewnie nie każdą. Ja tę wyżej dorwałem i było jeszcze kilka, ale to już dawno.
 
Okej, kumam. Z angielskim nie tak źle u mnie, moze sobie zakupię ;) I nawet mi na myśle nie przeszło, ze serial mógł powstać na podstawie książki, jak już toodwrotnie ;D



Wracajac do serialu, jestem w 4 sezonie. Trzeci był jak na razie najlepszym sezonem, dobre pomysły, ale szkoda że taki krótki. Nie do tego jednak zmierzam. Czy Wam, innym widzom SN, tak jak mi, wydaje się, że ten serial jakoś się w Polsce nie przyjął? Co prawda, nie oglądam dużo TV, ale nogdzie go nie widziałem nigdy, aby leciał. Już w 5 sezonie nie ma lektora, więc go jeszcze nie emitowli (a czekamy na sezon 9). Także, to tylko moje wrażenie, czy jednak serial nie jest tak popularny?
 
A bo mało to seriali na podstawie knigi powstało? ;p



Serial nie jest taki znowu niepopularny, ja go poznałem dzięki TVN7, a osoby które znam i bym się nie spodziewał, że mogą oglądać, również nakurwiały po nocach. ;d
 
Odpuscilem Breaking Bad przy 2 sezonie na rzecz Prawa Ulicy i ten drugi serial o wiele lepszy. Na razie co prawda obejrzalem tylko 6 odcinkow ale podoba mi sie ;)
 
Dexter, wat are u doin, Dexter, stahp czyli krótko o najnowszym odcinku. . SPOILERY



Siódmy odcinek ósmego sezonu zaczyna powodować że coraz więcej razy ręka wędruje mi na czoło w gest popularnego facepalmu. .Pomimo poruszanej w pozostałych sześciu odcinkach gadki o braku uczuć, Dexter znowu wkracza w ,,zakochany kundel mode". Nie mam nic przeciwko, że mały Hamilton okazał się kurewskim psychopatą i nie będzie kolejnego wątku miłościwego Morgana. Ale zanim trafi na stół mógłby jeszcze usunąć Hannah z serialu. Istnieje bowiem obawa, że gdy Zach powącha kwiatki od spodu, 45 minut odcinka skupi się na pieknej blondynce, co może doprowadzić do kompletnej ruiny ostatniego sezonu. Chyba że ktoś jest fanem brazylijskich telenowel. Szczerze mówiąc, wolałbym gdyby pół odcinka poświęcono na Masukę oglądającego cycki swojej córki w strip clubie, niż wątek starej dobrej miłości.
 
Co do Breaking Bad to uważam, że to, bez wyolbrzymiania, najlepszy serial jaki kiedykolwiek oglądałem. Co prawda drugi sezon miał dłużyzny aż do ostatnich odcinków ale od (semi-spoiler) [strike]próby zabójstwa Hanka na parkingu[/strike] jest regularnie doskonały. Polecam wszystkim.
 
A w skrócie, o czym jest Breaking Bad? I do czego podobne? Wolę zaczerpnąć informacji od ludzi któzy to oglądają tutaj, niż szukać recenzji ;) Czysta ciekawość
 
O nauczycielu hitorii, który gdy dowidział się, że nie zotało mu dużo życia, potanawia zacząć produkcję nakrotyków. I jest w tym dobry :)
 
Hmmm, to on zna jakieś HISTORYCZNE przepisy na produkcję narkotyków czy sam się wyumiał?
 
To nauczyciel chemii a nie historii. Serial nie jest kryminalny, zdecydowanie bardziej psychologiczny choć wątków policyjnych i gangsterskich nie brakuje. Pokazuje zmiane jaka zachodzi w jednym czlowieku kiedy dowiaduje się, że lekarze dają mu pół roku życia i jak jego zmiana wpływa na całe jego otoczenie i jak bardzo odbiega od przestępczego półświatka na początku by potem samemu stać się jego istotną częścią.
 
Oczywiście chemii, nie wiem co mi się we łbie poprzestawiało :) Urlop mi chyba nie służy :-)



Ja sam bardzo lubię to oglądać, są wątki które mni denerwują (żona głównego bohatera) ale więcej jest humoru który lubię, jest też dramat, czego chcieć więcej.
 
@Calo



Odnośnie Dextera, zawiodłem się na dzisiejszym (wczorajszym) odcinku. Niesamowicie mnie denerwuje Hannah. Tak jak piszesz, Dexter znowu się przy niej zmienia, a mi to jakoś nie podchodzi. Sam mówił coś typu, ze on jest psychopatką, a Hannah nią nie jest, bo "ma uczucia". Dexter też widocznie ma uczucia, więc nie jets psychopatą? Wkurwiło mnie też (w sumie nie wiem czemu, taki już jestem), że Zach zabił Cassie. Fajna babka była, i to mi jakoś nie podchodzi. Przyszło mi nawet na myśl, że dalej w sezonie, Zach będzie miał Coś wspólnego z Hanną. Chciałbym żeby zginęła, wprowadza mętlik. Głównym wątkiem powinien być już młody Hamillton, mam nadzieję że zobaczymy zmianę w tej połowie sezonu..
 
Ktoś kto ogląda Dextera i obejrzał najnowszy odcinek mógłby się wypowiedzieć o nim sądzi. Nie będę pisał swojej opinii, gdyż nie chce spoilerować :)
 
Nie czaję tego newsa. Z ciekawości zajrzałem do wujka googla i patrzę, że wszędzie o tym piszą w ostanich dniach, a przecież ona tego psa przygarneła już po pierwszym sezonie czyli ponad dwa lata temu, tym bardziej moje zdziwinie, że teraz o tym piszą ...



http://grrm.livejournal.com/194551.html
 
Ktoś kto ogląda Dextera i obejrzał najnowszy odcinek mógłby się wypowiedzieć o nim sądzi. Nie będę pisał swojej opinii, gdyż nie chce spoilerować :)


Chciałbym powiedzieć cokolwiek pozytywnego, ale nie umiem. Zostały cztery epizody, a mnie nawet zapowiedzi na koniec odcinka nie zachęcają, aby oglądać dalej serię i ani trochę nie czuć, że to jest już wielki koniec. Oczywiście, obejrzę resztę już tylko z ciekawości....
 
A ja nie rozumiem jarania się nią, dla mnie ona nie jest wcale taka ładna. Już jej matka lepsza :-)
 
Ktoś kto ogląda Dextera i obejrzał najnowszy odcinek mógłby się wypowiedzieć o nim sądzi. Nie będę pisał swojej opinii, gdyż nie chce spoilerować :)





Chciałbym powiedzieć cokolwiek pozytywnego, ale nie umiem


mmammag, ja tam mam nieco inne zdanie :-)Nie narzekałbym tak bardzo bo bardzo fajnie poprowadzony został wątek Zacha - wraz z epickim jak dla mnie zakończeniem odcinka - cholernie zaskakujące. Takiego dobrego cliffhangera, o ile mozna to tak tu nazwać, nie było od czasu zakończenia szóstego sezonu, i to jeden z tych motywów którego brakowało mi w ,,nowej wersji Dextera". Przypomina trochę scenę z 1-szej serii, kiedy to Brian zostawił w mieszkaniu u Morgana wiadomość w postaci lalki. .



Co do negatywów to wciąz Hannah, Dexter znowu zabujany lata w obłokach. Jendakże scena ,,Hannah, stay with me" spowodowała u mnie złość na twórców, bo po ostatniej scenie z Hamiltonem liczyłem że się jej pozbędą i wszystko naprawią. Najbardziej denerwuje mnie fakt że ona nic do fabuły nie wnosi, tak jak to jeszcze robiła w 7 sezonie (pozytywów brak, ale jednak) , i sceny z Zachiem i Vogel byłyby takie same bez jej udziału. :-)
 
Back
Top