Seriale

Dexter



1, 2 i 4 sezon - epickie do szpiku kości ( Trinity i Ice Truck Killer - fantastyczne kreacje psychopatów)



6 - świetny ( wbrew narzekaniom, bardzo podobała mi się kreacja Travisa i jego wyimaginowanego przyjaciela)



3 - dobry



5 - ujdzie ( zakończenie z Lumen było beznadziejne, w dodatku wiało nudą)



7 - potraktuję ten sezon jakby go nie było, z prostych przyczyn ( BĘDĄ SPOILERY). Po pierwsze, z Dextera zrobili ofiarę uczuć niczym nastolatka przeżywającego pierwszą miłość. Ten sam koleś, który trzymając się zasad nie zabił Jamesa Doakesa, teraz , jako że pięknej blondynie nikt nie może dokuczać, zadźgał jej tatusia ( chuj z kodeksem, Dexterowe love) . Po drugie, największy bad boy serii, świetnie z początku zrobiony szef ukraińskiej mafii wbijający ludziom śrubokręty w oczy okazał się gejem mordującym ku pamięci zmarłego kochanka, a zastrzelony przez własnego współpracownika, prosi Dexa by wyrzucił jego ciało tam gdzie spoczywa jego posiekany chłoptaś. Na ten sezon mogę narzekać i narzekać, bo to była istna parodia serii, i jedynie bardzo dobry ostatni odcinek uratował go w moich oczach.



I tak cholernie mnie cieszy że prawdopodobnie w 8 sezonie wrócą do motywu starego, dobrego, bezuczuciowego Dextera.
 
Panowie i Panie, poszukuję jakiegoś fajnego serialu na wakacje.
Podstawowe warunki to: wciągający [to chyba wiadomo], najlepiej żeby miał mniej niż 100 odcinków i najważniejsze, żeby w każdym odcinku toczyła się akcja niewiązana lub luźno związana z poprzednimi odcinkami (np. Teoria Wielkiego Podrywu, Arrow, Suits itp.), a nie takie non stop przeciągane seriale jak Prison Break, Breaking Bad czy Prawo Ulicy (The Wire).

Ma ktoś jakieś propozycj? :)
Widziałem już m.in.: TBBT, Suits, IT Crowd, Arrow, Person of Interest, New Girl, Da Vinci Demons



Aaaa, i od razu mówię, że klimaty w stylu Gry o Tron, Wiedźmina i tym podobnych rycerzy/smoków itp. mnie raczej nie kręcą..
 
Właśnie skończyłem oglądać ostatni sezon Teorii Wielkiego Podrywu który się do tej pory ukazał. Po trzecim sezonie ten sitcom stracił swój początkowy pomysł, nie jest już tym co wcześniej, nie śmieszy już tak wiele rzeczy, zamiast nauki z której można było się pośmiać, teraz są same związki, problemy z nimi, seks. Dla mnie, to się stało nudne...

Jak zaczynałem oglądać ten serial, to jeszcze w tym temacie pytałem czy coś się dalej ruszy, bo nie jest za ciekawy. Ale teraz wolałbym żeby wszystko było robione w tamtym klimacie. Na jakimś forum filmowym czytałem że serialowa Penny (przez tę całą kasę) się spasła i zbrzydła. W tej kwestii się nie zgodzę, mi tam się nadal podoba i jest atrakcyja ;) Jakie są wasze opinie o TBBT?



@as i lay dying
Ja bardzo Ci polecam Dextera. Moze nie wiąże sie to z tym co pisałeś (jakby kazdy sezon o czymś opowiada, dopowiada coś nowego do całokształtu), ale jest na prawdę wciągający (szczególnie sezony 1, 2 i 4 bodajze). Na początku mi się nie podobał, ale wtedy obejżałem w lepszej jakości i jest genialny ;)
Polecam też dr. House'a. Tam w sumie co odcinek masz inny przypadek, często ciezko mu zaradzić, jest luźne powiazanie między odcinkami. W miedzy czasie może się nauczysz jakichś "lekarskich słówek". Także na poczatek polecam to ;D
 
@Szady
o "Lie to me" nigdy nie słyszałem, ocena 7.7 na IMDB, dam mu szansę, zobacze jak po pierwszym odcinku. dzieki :)

@midern
Dr House naturalnie, że widziałem, zapomniałem o nim napisać. Generalnie już zapomniałem o tym serialu odkąd się skończył ;d
Dextera właśnie widzę, że dużo ludzi ogląda, dobra ocena, ale przeraża mnie troche nadrabianie 7-8 sezonów po 60 minut kazdy odcinek... na razie oglądam The Wire, choć trochę denerwuje mnie ta "ciągłość" odcinków. Jestem na początku drugiego sezonu i szczerze mówiąc, klimat z pierwszego bardziej mi odpowiadał..
 
Co do Dextera, pierwsze odcinki oglądałem i nie podchodził mi. Zrobiłem przerwę na jakieś 3 tygodnie, nie miałem co robić i zacząłem oglądać w lepszej jakości. Spodobał mi się, wciągnął mnie, a nawet w pewnym sensie się uosabiałem z głównym bohaterem (jakby podobne myślenie).



Od 3 sezonu zaczałęm ściągać odcniki w jakości takiej jak na BluRay, fakt troche zajmowało, ale z premką dałem radę. Godzina to niby długo, ale jak się wciagniesz, to się nawet nie kapniesz kiedy to zleci ;)
 
Nie wiem, Dexter mnie nie jara choć wiem, że dałbym radę to oglądać. Nie ma to jak Homeland... :)
 
Dobiłem do ostatniego odcinka Gry o Tron (SPOILERY). Nareszcie mogę bezpiecznie oglądać internety:)
Co mogę powiedzieć? Serial jest dobry. Ale nic poza tym jak dla mnie. Wybitnym, rewelacyjnym bym go nie nazwał ale przyjemnie się ogląda, chociaż niektóre wątki mega mnie nudzą i chętnie bym je przewijał( ale miękkie jajo ze mnie no i lubię wiedzieć co się dzieje). W dwóch pierwszych sezonach płakałem gdy na ekranie pojawiała się Matka Smoków, bo wiedziałem, że będzie w chuj nudno Dopóki żył Khal liczyłem na jakąś spektakularną bitwę. Zamiast bitwy było beczenie Daenerys. Teraz gdy smoki rosną a ona zbiera armię w końcu zaczęło się dziać pozytywnego z tą postacią. No ale w przyrodzie nic nie ginie więc za usypiacza służy teraz ta Czerwona Kapłanka, Stanis i Davos.
Ale są też pozytywne postacie jak i akcje. Karzeł trzyma ten serial jak dla mnie.Ogólnie wszystko co dzieje się u Lanisterów jest ciekawe i nawet do Joffreya się przekonałem. Ryj ma irytujący, to fakt ale postać zajebista i nieobliczalna. Tak samo podobają mi się przygody tej małej od Starka a jak dołączył do niej Ogar to w ogóle przyjemnie się ogląda.
Największą jednak zaletą serialu jest jego nieobliczalność. Zanim zacząłem oglądać nie wiedziałem o tym nic. Omijałem wszelkie informacje w necie, książki nie czytałem i jakie było moje zdziwienie jak zabili Starka. Gdy mieli mu ściąć głowę myślałem, ze wpadnie jakaś ekipa i jak to zwykle bywa "cudem" go uratują. A tu ciach i główna twarz serii padła po 10 odcinkach. Szkoda, że nie widziałem swojej miny. To nawet słynny 9 epizod z 3 sezonu nie wywołał u mnie takiego szoku. Szkoda było Robba ale dobrze, ze stara Starkówna umarła. Irytująca postać:) Wiecznie skwaszona mina z cyklu: sraczka. Nie mogłem na nią patrzeć.
To by było chyba na tyle na chwilę obecną. Jak mi się coś przypomni to dopiszę;) Teraz tylko czekać na kwiecień 2014 i liczę na zajebistą bitwę z tymi zombie.
 
Dobiłem do ostatniego odcinka Gry o Tron (SPOILERY). Nareszcie mogę bezpiecznie oglądać internety:)


W necie jest ogrom spoilerow z dwoch kolejnych ksiazek, wiec ja bym nie powiedzial, ze mozesz czuc sie bezpieczny :-)
 
Tera to już chuj ;) Tym bardziej, że jak czytałem z opinii w necie 1 sezon jako tako był na równi z książką a 2 drugim są już znaczne rozbieżności;)
Więc nawet jak na jakiś wpadnę to nie wiadomo czy scenarzyści umieszczą go w serialu. Ważne, ze już mi nikt serialu nie zaspoileruje;)
 
You know nothing Andrzeju :-)



Wszystkie najwazniejsze rzeczy na pewno umieszcza, pomijaja takie nie do konca wazne dla glownej fabuly. Uwierz, ze jest jeszcze czym popsuc zabawe.
 
@Adib



Kto jest Red Johnem?



I przy okazji polecam The Killing. 3 sezon jest bardzo dobry.
 
Mentalista, Castle, Detroit 187, The Killing, Wallander, Homeland, Southland, The Shield, Flash Forward, House of Cards, itp. itd. etc.
 
Gambit --- i jak wrażenie po Skinsach? Bo dla mnie jakiś ten sezon taki hmm dziwny? Rozumiem, że ludzie dorastają itp. ale jakoś tak dziwnie się ogląda, ale czekam na Cooka :D
 
No cóż, na razie bardzo grzeczne te skinsy. Fajnie było znów zobaczyć Kayę, ale ogólnie dwa słabe epizody, mam nadzieję, że kolejne będą lepsze, ja czekam na Cassie xD
 
Oglądam Grę o Tron i póki co moze nie jest rewelacyjna, ale nawet ciekawa i oglądam z przyjemnością, tylko jebie mi się w kółko kto to Lennister, a kto nie.



I powiedzcie mi, czy zobaczę w którejś scenie nagą królową :-)? Bo póki co rozebrali każdego tylko nie ją, nawet podczas pukania chyba była ubrana :-)
 
Hubi o ile dobrze pamiętam, to koło 6-go sezonu może trafić się taka scena, no ale dobrze kombinujesz Lena jest piękna, a cycki pokazywała za młodu xD



1016252_310941385708999_809614879_n.jpg
 
@Gambit :-) najlepsza dupeczka w GoT. Chociaż trzeba przyznać, że konkurencję ma sporą.



i ten suczy wyraz twarzy:



images
 
Kto nie oglądał nigdy serialu (Trailer Park Boys) to zapierdalać teraz i ściągać wszystkie sezony (7sezonów + kilka kinówek) i nadrabiać to arcydzieło :) Ten news niesamowicie poprawił mi humor ! Subskrybowałem kanał chłopaków na YT i dzisiaj nadrabiałem materiały i taka niespodzianka !
 
Back
Top