Seriale

Skąd ta nienawiść do Sansy? Jedyna jest w miarę normalna + niezła z niej partia.
Zaczne od tego, ze czytalem ksiazki i poprzedni sezon to byl pierwszy ktory ogladalem bo juz nie bylo ksiazek. Nie wiem od poczatku zachowywala sie jak szmata i sie wywzszala plus nie miala swojego zdania, a teraz az chce sie zadac pytanie cytujac klasyka. A cos ty sie taki hardy zrobil Waski. Niech zdycha. Ale najpierw pokaze cycki i tylek.
 
Zaczne od tego, ze czytalem ksiazki i poprzedni sezon to byl pierwszy ktory ogladalem bo juz nie bylo ksiazek. Nie wiem od poczatku zachowywala sie jak szmata i sie wywzszala plus nie miala swojego zdania, a teraz az chce sie zadac pytanie cytujac klasyka. A cos ty sie taki hardy zrobil Waski. Niech zdycha. Ale najpierw pokaze cycki i tylek.
Ja do 7 sezonu też nie mogłem jej ścierpieć. Teraz zaczyna używać wiedzy zdobytej od Cersei i LF. Już mnie tak nie irytuje jej postać w przeciwieństwie do niezniszczalnej Dany.
 
Czyli co żywność im spaliła? Bo spory konwój tam jechał. Czy to złoto dla Tarlych??
Tylko właśnie nie rozumiem po chuj spaliła tę żywność zamiast ją po prostu przejąć, skoro sama narzekała, że nie będzie miała jedzenia dla swoich ludzi.
 
Tylko właśnie nie rozumiem po chuj spaliła tę żywność zamiast ją po prostu przejąć, skoro sama narzekała, że nie będzie miała jedzenia dla swoich ludzi.
Problemem chyba tu jest odległość, oraz umiejscowienie zaopatrzenia, bo nawet jeśli to już nie było Reach, to i tak najkrótsza droga na Smoczą Skałę wiedze przez ziemie lojalne wobec korony, a to tak czy siak pół kontynentu.
 
Jak każdy odbiera inaczej różne sytuacje ;)
Ale najśmieszniejsze jest to, że większość ogląda na bieżąco, bo ten serial coś dla nich znaczy, a nie można otwarcie pogadać ;) Ja jak nie chcę się czegoś dowiedzieć to nie włażę tam, gdzie mogę coś o tym znaleźć ;)
Co do Sansy
Dla mnie wyglądała na poruszoną jak siostra się nauczyła walczyć. Może nawet ojca sobie przypomniała? Ona nigdy wojowniczką nie miała być, a Aryę zna nie od dziś. Jak na tamte realia to raczej zazdrość w odwrotną stronę mogłaby iść, ale Arya raczej ma na to wyjebane i zna swoje miejsce
W każdym razie dobry sezon jak dotąd, dzieje się :)

Hubi, to nie D zieje ogniem jednak, a zwierzę :P Napalm to nie kula snajperska w kwestii celności czy rozmachu :P
 
Last edited:
Hubi, to nie D zieje ogniem jednak, a zwierzę :P Napalm to nie kula snajperska w kwestii celności czy rozmachu :P

Ale przecież prowadziła go centralnie wzdłuż drogi, podczas gdy po bokach tej drogi stali żołnierze Lannisterów i Tarlych. Wycelowała w te zapasy żywności.
 
Ale przecież prowadziła go centralnie wzdłuż drogi, podczas gdy po bokach tej drogi stali żołnierze Lannisterów i Tarlych. Wycelowała w te zapasy żywności.
Widocznie to był priorytet, rozjebać im całe zapasy to potem reszta armii będzie w kryzysie. Nigdy nie wiadomo jak się może bitwa potoczyć więc lepiej nie ryzykować i jak jest okazja to wykorzystać, bez ryzyka że jakiś wagon im zniknie w czasie bitwy.
 
Ale przecież prowadziła go centralnie wzdłuż drogi, podczas gdy po bokach tej drogi stali żołnierze Lannisterów i Tarlych. Wycelowała w te zapasy żywności.
Dziwniejszy był lot prosto na działo, z którego smok oberwał. No i fakt, że tych dział nie stworzyli np. 50. Trochę by im szanse wzrosły, jedno to pikuś, choć jak widać skuteczne :D
Mądrala mówiący, że karła ludzie nie umieją walczyć też chyba nie zauważył, że to nie jego ludzie zrobili różnicę, a masowo atakujący smok ;)
 
Dziwniejszy był lot prosto na działo, z którego smok oberwał. No i fakt, że tych dział nie stworzyli np. 50. Trochę by im szanse wzrosły, jedno to pikuś, choć jak widać skuteczne :D
Mądrala mówiący, że karła ludzie nie umieją walczyć też chyba nie zauważył, że to nie jego ludzie zrobili różnicę, a masowo atakujący smok ;)
pewnie maja wiecej dzial, ale tu akurat mieli jedno
przeciez tu nie szykowali sie na bitwe, tylko do obrony towaru
 
Dziwniejszy był lot prosto na działo, z którego smok oberwał. No i fakt, że tych dział nie stworzyli np. 50. Trochę by im szanse wzrosły, jedno to pikuś, choć jak widać skuteczne :D
Mądrala mówiący, że karła ludzie nie umieją walczyć też chyba nie zauważył, że to nie jego ludzie zrobili różnicę, a masowo atakujący smok ;)

Z tym działem to było trochę absurdów:
1. Tak jak wspomniałeś, dlaczego Danny leciała prosto na to działo zamiast okrężną drogą?
2. Dlaczego nie rzuciłą się od razu, gdy zauważyła zanim Bronn zdążył przeładować?
3. Dlaczego żaden Dotrak nie usiłował zabić Bronna lub mu przeszkodzić? Takie działo na pewno rzucało się w oczy, ktoś musiał zauważyć.
4. Największy. Jakim cudem Bronn przeżył spalenie tej broni, skoro w jednym ujęciu było widać jak wokół działa, w promieniu kilku metrów, wszystko się pali, a w drugim Bronnowi lekko plecki przysmażyło. Musiałby odskoczyć na jakieś 10m.
Nie sądzę by mieli tylko jedno takie działo. Qyburn i Cercei są zbyt przebiegli, taka 1 broń na 3 smoki to chyba trochę mało.
 
Z tym działem to było trochę absurdów:
1. Tak jak wspomniałeś, dlaczego Danny leciała prosto na to działo zamiast okrężną drogą?
2. Dlaczego nie rzuciłą się od razu, gdy zauważyła zanim Bronn zdążył przeładować?
3. Dlaczego żaden Dotrak nie usiłował zabić Bronna lub mu przeszkodzić? Takie działo na pewno rzucało się w oczy, ktoś musiał zauważyć.
4. Największy. Jakim cudem Bronn przeżył spalenie tej broni, skoro w jednym ujęciu było widać jak wokół działa, w promieniu kilku metrów, wszystko się pali, a w drugim Bronnowi lekko plecki przysmażyło. Musiałby odskoczyć na jakieś 10m.
Nie sądzę by mieli tylko jedno takie działo. Qyburn i Cercei są zbyt przebiegli, taka 1 broń na 3 smoki to chyba trochę mało.
1. Nie leciała prosto, Bronn zmienił ustawienie. Tak to by mogła latać do usranej śmierci zanim by tam doleciała, bo Bronn by się okręcał i miałby więcej czasu na trafienie.
3. Próbował. To został przybity pierwszą strzałą do wozu.
Mają kilka takich dział, ale tutaj przy sobie mieli akurat tylko jedno, reszta ma służyć do obrony Królewskiej Przystani, bo zakładano, że jak Daenerys zaatakuje ze swoimi smokami, to właśnie Królewską Przystań/Czerwoną Twierdzę.
 
1. Nie leciała prosto, Bronn zmienił ustawienie. Tak to by mogła latać do usranej śmierci zanim by tam doleciała, bo Bronn by się okręcał i miałby więcej czasu na trafienie.
3. Próbował. To został przybity pierwszą strzałą do wozu.
Mają kilka takich dział, ale tutaj przy sobie mieli akurat tylko jedno, reszta ma służyć do obrony Królewskiej Przystani, bo zakładano, że jak Daenerys zaatakuje ze swoimi smokami, to właśnie Królewską Przystań/Czerwoną Twierdzę.

1. :matt: Nie mówię żeby krążyć w kółko na tej samej wysokości. Tylko zbliżać się okrężną drogą. Wtedy Bronn nie miałby tak łatwo, bo musiałby cały czas kręcić maszyną. Gdy Bronn naładował i wycelował zbliżała się prosto na niego pod celownik. Popatrz jeszcze raz.
3. To był 1. A reszta. Mieli przewagę, a Bronn nie chował się ze sprzętem. Już po tym pierwszym strzale ktoś powinien pobiec ewentualnie krzyczeć i dać znać innym.
 
Widzę, że kwestię żywności już poruszyliście - Dany sama narzekała, że braknie jej na skale, bezmyślnie zniszczyła Lannisterów (tak, niby Cersei też nie będzie miała). Ale to marnotrastwo.

Druga sprawa, rzeczka, czy woda w końcowej scenie nie wydawała się głeboka. A jak już Bronn z Królobójcą do niej wpadli, to nagle stała się czymś mega głębokim i ta scena z opadającym na dno Jaime.

Trzecia sprawa, Bran (a raczej Trójoka wrona) jest wkurwiający :D
 
Obejrzałem pierwszy odcinek nowego sezonu i nie wiem co myśleć, to już nie to samo co te pierwsze 2 czy 3. Szkoda, że nie ma Abby. Z trailerów wiemy, ze pojawi się też Amiszka z Banshee.
 
Widzę, że kwestię żywności już poruszyliście - Dany sama narzekała, że braknie jej na skale, bezmyślnie zniszczyła Lannisterów (tak, niby Cersei też nie będzie miała). Ale to marnotrastwo.

Druga sprawa, rzeczka, czy woda w końcowej scenie nie wydawała się głeboka. A jak już Bronn z Królobójcą do niej wpadli, to nagle stała się czymś mega głębokim i ta scena z opadającym na dno Jaime.

Trzecia sprawa, Bran (a raczej Trójoka wrona) jest wkurwiający :D
Obaj jechali rozpędzeni na koniach więc jak Bronn go popchnął to pewnie z parę metrów polecieli.
 
pewnie maja wiecej dzial, ale tu akurat mieli jedno
przeciez tu nie szykowali sie na bitwe, tylko do obrony towaru
Ja tam widziałem jak odsłonęli jedno i myślałem, że to taki niejaki szczyt możliwości co jest paradoksem przy tym jak wygląda ten świat ;) Wikingowie mogliby się z takiej machiny cieszyć ;)
 
giphy.gif
 
Szukam tytułu serialu o dzieciakach z supermocami. serial miał chyba kilka sezonów. Bohaterami byli m.in. dziewczyna, która była nieśmiertelna (chyba) - robiła różne dziwne rzeczy, żeby sprawdzić, czy nic jej się nie stanie; jakiś młody Azjata, który miał zdolności jak Nightcravler; koleś, który potrafił latać, itd. oglądałem tylko pierwszy odcinek i nie mogę przypomnieć sobie tytułu - pomóżta chłopy!!!!
 
Szukam tytułu serialu o dzieciakach z supermocami. serial miał chyba kilka sezonów. Bohaterami byli m.in. dziewczyna, która była nieśmiertelna (chyba) - robiła różne dziwne rzeczy, żeby sprawdzić, czy nic jej się nie stanie; jakiś młody Azjata, który miał zdolności jak Nightcravler; koleś, który potrafił latać, itd. oglądałem tylko pierwszy odcinek i nie mogę przypomnieć sobie tytułu - pomóżta chłopy!!!!
Herosi (Heroes).
 
Back
Top