Poradnik UFC Rewards, czyli darmowy Fight Pass i nie tylko

Dreacreator

Jungle Fight
Lightweight
Zbliża się gala UFC w Polsce, a kontraktu z jakąś rodzimą stacją jak nie było, tak nie ma. Od czasu wygaśnięcia umowy pomiędzy UFC a Orange Sport jesteśmy zdani na szukanie streamów, lub – bardziej legalnie – zakupienie usługi Fight Pass. Usługa ta, jeśli ktoś jeszcze nie wie, oferuje nie tylko możliwość oglądania wszystkich gal na żywo za wyjątkiem PPV (choć pozwala oglądać ich prelimsy), ale także udostępnia mnóstwo starszych gal i walk, także z PPV. I oczywiście na Fight Passie znajdziemy walki nie tylko z UFC, ale także Pride, Invicty, WEC i kilku innych organizacji. Z tego też powodu postanowiłem napisać ten krótki poradnik, jak w pełni legalnie i nie oszukując systemu zdobyć darmowego FightPassa. I nie mam tu na myśli darmowego tygodnia, który przysługuje każdemu nowemu użytkownikowi UFC TV, ale jak najbardziej legalnego "darmowego" miesięcznego FightPassa – który, przy poświęcaniu 2-3 minut dziennie, może być przedłużany miesiąc w miesiąc. Zapraszam do czytania.


Początki

Całość tak naprawdę dotyczy serwisu UFC Rewards. Jest to pewna usługa, czy też program lojalnościowy, w którym zbieramy wirtualne punkty. Za co? O tym za chwile. Punkty te możemy następnie wymienić na różnorakie dobra, w tym subskrypcję FightPassa. Warto także nadmienić, że na samym początku przyrost punktów jest duży, bowiem dostajemy je za takie czynności jak:
  • rejestracja (350)
  • uzupełnienie daty urodzin (100)
  • subskrypcja newslettera UFC (50)
  • uzupełnienie adresu (100)
  • uzupełnienie nr telefonu (50)
  • subskrypcja mailowa UFC Rewards (50)
  • zgoda na otrzymywanie smsów od UFC (25)
  • wybranie czym się interesujemy poza UFC (50)
  • wybranie naszego dostawcy TV (50, jest możliwość zaznaczenia opcji "Brak")
  • połączenie konta UFC Rewards z Facebookiem (50)
  • połączenie konta UFC Rewards z Instagramem (50)
  • połączenie konta UFC Rewards z Twitterem (50)
  • połączenie konta UFC Rewards z Foursquare (50)
Łącznie 975 pkt. Oczywiście nie musimy wszystkiego wypełniać jeśli nie chcemy. A w razie zmiany zdania, zawsze można wypełnić lub zmienić wszystkie pola. Uwaga: w razie usunięcia danych z pewnego pola, usunięte zostaną także punkty, jakie uprzednio z tego pola otrzymaliśmy. Przykładowo, jeśli podaliśmy datę urodzin, dostaliśmy + 100 pkt. Ale jeśli kiedyś ją usuniemy, to nam 100 pkt zniknie. Chyba wszystko jasne.

Dla niechętnych lub niemających kont na twitterze, facebooku, instagramie i foursquare, bojących się o prywatność – można stworzyć "fałszywe" konta w tych usługach, podając nieprawdziwe dane. Nikt nam tego nie będzie sprawdzał. A pod względem punktów warto, szczególnie na twitterze i instagramie. A dlaczego, o tym poniżej.


Zdobywanie punktów

Prócz tych "natychmiastowych", ale jednorazowych punktów, są jeszcze punkty, jakie możemy zdobywać za pewne czynności. Podzieliłem to na czynności aktywne i pasywne. Te pasywne to:
  • subskrypcja 19 kont UFC na twitterze (są ładnie podane tam na stronie, więc nie ma sensu ich tu wymieniać – zakładka Earn, pozycja follow UFC on twitter)
  • subskrypcja 5 kont UFC na instagramie (jak wyżej, follow UFC on instagram)
Za każdą subskrypcję dostajemy natychmiastowo 10 pkt i, co ważne, co miesiąc także dostajemy 10 pkt za każdy taki kanał. Tak więc, subskrybując wszystko, dostajemy co miesiąc, nic nie robiąc, darmowe 240 pkt. Ładnie.


Teraz przechodzimy do czynności aktywnych. Za to jest właśnie najwięcej punktów:
  • czytanie maili od UFC Rewards (2 na miesiąc) – 20 pkt miesięcznie
  • komentowanie tweetów ufc, pisanie do ufc (2 na dzień) – 20 pkt dziennie (600 miesięcznie)
  • odwiedzanie ufc.com – 5 pkt dziennie (150 miesięcznie)
  • branie udziału w ankietach na stronie ufc.com – 60 pkt miesięcznie (3 głosy na tydzień)
  • czytanie do trzech artykułów dziennie na ufc.com – 15 pkt dziennie (450 miesięcznie)
  • oglądanie dziennie do dwóch wideo na ufc.com – 10 pkt dziennie (300 miesięcznie)
  • obstawianie gal na stronie UFC – 10 pkt za gale
Bez bawienia się w retweetowanie, tylko za samo wchodzenie na stronę ufc i klikanie w ankietę, artykuły, wideo, oraz jednorazowe dodanie na twitterze i instagramie kanałów ufc do obserwowanych, otrzymujemy miesięczny przychód punktów na poziomie 1200. A bawienie się w retweetowanie daje nam aż dodatkowe 600 pkt, czyli łącznie 1800. W "najgorszym" przypadku, jeśli nie chcemy podpinać żadnych kont do usługi UFC Rewards (twitter, instagram, email), nie chcemy też niczego subskrybować, wciąż jest to przychód na poziomie 960 pkt miesięcznie. Plus 10 pkt za obstawianie każdej gali.

W powyższych szacunkach nie uwzględniałem e-mailów od UFC, bo raz – osobiście jeszcze żaden do mnie nie doszedł, dwa – to tylko 20 pkt.

Dodatkowo mamy jeszcze punkty za trofea w stylu: wytypuj ileś tam gal pod rząd, wytypuj dobrze 5 walk na jednej gali itp. Nie są to jednak duże ilości punktów i, jak sądzę, także są jednorazowe.


Wydawanie

No dobrze, naczytaliście się o zdobywaniu punktów, ale na co te punkty można wydawać, i, w szczególności, ile nam przyjdzie zapłacić za pewne dobra? Jedziemy:

Oglądanie gal:
  • Fight Pass, subskrypcja miesięczna – 1000 pkt
  • kupno gali PPV – 6000 pkt
  • Fight Pass, subskrypcja 6 miesięczna + PPV (taki zestaw) – 8700 pkt

Mamy także możliwość nabyć inne dobra. Są to między innymi:
  • tapety
  • takie duże, stojące sklepowe obrazki (standee)
  • rękawice UFC podpisane przez zawodników. Rękawice się zmieniają, ostatnio były przykładowo rękawice Jona Jonsa, ale już poszły (zawsze są po 4 sztuki). W trakcie pisania tego poradnika, dostępne były także rękawice Paige VanZant, ale niestety obniżono cenę prawie o połowę (z 7000 na 4000) i poszły w 24h. Ale był to już drugi rzut rękawic od niej, więc fani Paige, bądźcie w gotowości :lol: Obecnie jest możliwość zamówienia rękawic Demetriousa Johnsona (7500) i Carlosa Condita (7000)
  • subskrypcja UFC Fight Club Ultimate na okres roku – 7500 punktów (co to jest? Klik)
Dla chętnych są także droższe przyjemności. Możemy przykładowo pozwolić Bufferowi nagrać nam powiadomienie na poczte (30 000), spotkać się z Ring Girls (25 000), potrenować sobie z Forrestem Griffinem (30 000) lub postać sobie jak kołek na ważeniu (100 000) :lol:

Co ważne, UFC zapewnia, że wysyła fizyczne dobra także poza USA. Czyli nie powinno być problemu z, przykładowo, zamówieniem rękawic jakiegoś naszego ulubieńca (lub ulubienicy :awesome:).


Interfejs

Sam serwis jest prosty jak budowa cepa, jednak dla osób nieznających angielskiego, przybliżę podstawy. Znajdują się tam praktycznie tylko trzy zakładki –My account, Earn i Redeem. W zakładce My account możemy sprawdzić za co dostaliśmy ostatnio punkty, zmienić najważniejsze dane osobowe, połączyć nasze konto UFC Rewards z kontami na portalach społecznościowych. W zakładce Earn znajdują się interaktywne kafelki mówiące nam, za co możemy uzyskać punkty. Po kliknięciu na taki kafelek, jesteśmy przekierowywani na odpowiednią stronę lub podstronę, gdzie daną czynność możemy wykonać. Zakładka Redeem to wydawanie punktów na nagrody, tu już chyba nic nie trzeba tłumaczyć.

Po zarejestrowaniu się w usłudze UFC Rewards, punkty doliczane są nam automatycznie za wykonywane czynności. Wyświetlają się one cały czas u samej góry strony, na czerwonym pasku. Dobrze jest zawsze pilnować by być zalogowanym, bo tylko wtedy punkty są naliczane. Osobiście najwygodniej mi było włączyć stronę UFC Rewards, zalogować się, wejść do zakładki Earn, i dodać tę stronę do zakładek. Teraz za każdym razem kiedy odpalam tę stronkę, natychmiast widzę czy jestem zalogowany czy wylogowany. Ponadto, jak już wspomniałem, w zakładce Earn znajdują się interaktywne kafelki mówiące nam co możemy zrobić, by uzyskać punkty – i jest to na tyle proste, łatwe i intuicyjne, że cały proces przebiega jeszcze szybciej. Dla przykładu, jeśli nie oglądnęliśmy jeszcze dwóch wideo ufc w ostatnich 24h, to kafelek odpowiadający za tę informację jest normalny. Po kliknięciu w niego zostaje otworzona nowa karta z różnymi wideo. Po oglądnięciu dwóch z nich i odświeżeniu strony UFC Rewards ten sam kafelek jest już matowy i odfajkowany, co pomaga nam zapanować nad systematycznym robieniem wybranych czynności. Z moich obserwacji wynika też, że można oglądać jedno i to samo wideo cały czas, punkty i tak są naliczane za samo włączenie odtwarzania. Tak samo jest przy czytaniu artykułów.


Podsumowanie

Podsumowując - przyjmując, że na początku dodamy do obserwowanych profile ufc na twitterze i instagramie (240 pkt co miesiąc nic nie robiąc), to wchodząc na stronę ufc i spędzając tam dwie minuty dziennie (kliknięcie 2x wideo, 3x artykuł, 1x ankieta) dostajemy 1200 pkt miesięcznie. Koszt miesięcznej subskrypcji Fight Passa to 1000 pkt. Mamy więc jeszcze zapas, czyli nie musimy się aż tak pilnować i robić wszystko dzień w dzień. Lub, tak jak już wcześniej wspomniałem, nawet nie podłączając żadnego konta do UFC Rewards, nie subskrybując niczego, a jedynie wchodząc codziennie na stronę ufc, klikając w 3 artykuły, 2 wideo i ankietę, + obstawiając gale (obojętnie czy dobrze czy źle, choć za dobre wyniki są punktowe trofea), otrzymujemy plus minus 1000pkt. Czyli tyle, ile kosztuje Fight Pass. Jak dla mnie fajna oferta. Fight Pass nie jest drogi, bo kosztuje zaledwie 8€ na miesiąc, ale skoro jest możliwość dostania subskrypcji za tak niewiele włożonego wysiłku, to czemu nie. Można tak oczywiście robić miesiąc w miesiąc, oferta nie jest jednorazowa, a punkty nie przepadają. Jeśli nie jesteśmy zainteresowani Fight Passem, zawsze możemy zbierać punkty na jakieś inne nagrody. Może ktoś skorzysta :smile:


Linki:

UFC Rewards: Klik

UFC Fight Pass: Klik

Panowie, zachęcam wszystkich znudzonych tym ciągłym klikaniem do zajrzenia tutaj: http://cohones.mmarocks.pl/threads/...-podpisami-itd-czyli-ufc-rewards-macro.26959/ - Macro, które zrobi prawie wszystko za Was !
 
Last edited by a moderator:
Fajnie,że ktoś założył ten temat.Ja mam 2800 pkt i w sumie zbieram do czasu aż będzie coś dla mnie satysfakcjonującego.
 
"Dla chętnych są także droższe przyjemności. Możemy przykładowo pozwolić Bufferowi nagrać nam powiadomienie na poczte (30 000), spotkać się z Ring Girls (25 000), potrenować sobie z Forrestem Griffinem (30 000) lub postać sobie jak kołek na ważeniu (100 000) :lol:"

Którymi Ring Girls? Walić gale ;-)))
Ciekawy pomysł na reklamę dla UFC od wielu stron. Nie ma się co dziwić, że nagradzają w tym pomagających. Fajna inicjatywa i fajny post. Choć opcja dla cierpliwych i mających czasu na poklikania trochę :-)
 
O, szkoda, że nikt wcześniej o takim czymś nie poinformował. Od razu się za to biorę!
 
Panowie o co chodzi w rubryce:
Enter your UFC 185 code. Mam wykupioną tą galę, ale za cholere nie wiem co tam wpisać.
 
Tam sie wpisuje chyba kod ktory jest zamieszczony w papierowym programie gali, taki program dostaniesz bedac na UFC 185
 
Faktycznie. Dzięki tym nagrodom raz na dwa miesiące powinno się na fight pass uzbierać uzbierać.
 
Nie wiem czemu nie dostaję punktów ani za retweetowanie, oglądanie video czy artykuły. Wie ktoś w czym może być problem?
 
Mam jedno konto ktore stworzylem poprzez polaczenie z tweeterem i nie dostaje punktow za retweety, ani jednego. Mam dwa konto zrobione poprzez polaczenie z gmail i nie mam najmniejszych problemow, dostaje wszystkie punkty. Nie wiem dlaczego tak sie dzieje.
 
W trakcie pisania tego poradnika, dostępne były także rękawice Paige VanZant, ale niestety obniżono cenę prawie o połowę (z 7000 na 4000) i poszły w 24h. Ale był to już drugi rzut rękawic od niej, więc fani Paige, bądźcie w gotowości :lol:

Daj znać jak do kupienia będą majtki Paige :boystop:
 
Jaki był rozmiar tych rękawic PvZ ?

Trzeba uzbierać trochę pkt. Teraz w ogóle strona UFC rewards się nie wczytuje.
 
Jak dobrze rozumiem trzeba najpierw zalożyć konto na Fight Pass, a później Rewards ?;)
 
Ooo, temat przyklejony, ale fajnie! :lol: Dzięki wszystkim za miłe słowa :beer:

Jak dobrze rozumiem trzeba najpierw zalożyć konto na Fight Pass, a później Rewards ?;)
Ja zrobiłem odwrotnie, tj najpierw założyłem konto na UFC Rewards, a później na UFC TV (FightPass). Pewnie obojętne jest, które konto będzie pierwsze.

Próbowałem na innych przeglądarkach i wszędzie po zalogowani na ufc rewards jest tylko białe tło.
U mnie też tak jest bardzo często. Trzeba wtedy grzecznie poczekać, najdłużej zdarzyło mi się czekać koło minuty zanim załapało. Ewentualnie można wyłączyć niektóre dodatki do przeglądarki, bo mogą one kolidować ze stroną. Dla przykładu, miałem swego czasu darmowego, 7 dniowego FightPassa. Po upływie tego terminu był on przedłużany na 12 miesięcy, i pobierana była oczywiście odpowiednia zapłata. Chciałem odwołać subskrypcję przed 7 dniami, ale – niespodzianka – nie dało się :lol: Adblock mi blokował możliwość anulowania subskrypcji, pojawiało się białe tło zamiast specjalnego okienka. Ale poza szczególnymi przypadkami dodatki nie powinny mieć wpływu na działanie strony.

Co do rejestracji, ja rejestrowałem się bezpośrednio na UFC Rewards (adres e-mail), nie poprzez żadną sieć społecznościową, i wszystko działa jak należy.

Którymi Ring Girls? Walić gale ;-)))
Zależy od eventu, a tak to można sobie wybrać :lol:

Choć opcja dla cierpliwych i mających czasu na poklikania trochę :-)
Właśnie to jest fajne, że czasu to wiele nie zajmuje. Wczoraj wykonując wszystkie czynności potrzebne do uzbierania 1200 pkt miesięcznie, z zegarkiem w ręku, wykonałem w dwie i pół minuty. Przy tym nie śpieszyłem się, odświeżałem jedno wideo 2 razy bo nie chciało się wgrać, a w zakładkę Earn wchodziłem 3 razy, bo za każdym razem mnie przekierowywało na My account (często tak mam, nie wiem czy tylko ja). Więc nie chodzi nawet tyle o czas, co o systematyczność :smile:

Korzystajcie i radujcie się moi mili :lol: Coś czuję, że Cohones pozabiera wszystkie fajne nagrody Amerykanom :lol:
 
Coś mi się wydaje, że po naszym szturmie, zmaleją punkty za niektóre rzeczy :D
Ale ogólnie to bardzo łatwo i szybko można dostać coś cennego za prawie darmo:)
 
Zauważyłem, że za każdy retweet z #UFCRIO jest dodatkowe 10 pkt i to chyba bez ograniczeń leci :D także retweetować!
 
Zauważyłem, że za każdy retweet z #UFCRIO jest dodatkowe 10 pkt i to chyba bez ograniczeń leci :D także retweetować!

niestety, limit to 100 pkt. Dobrze że zauważyłeś tą promocję :smile: Zapomniałem o tym dopisać w poradniku – bardzo często przed galami są takie promocje, ostatnio trzeba było #UFC185 spamować :lol: Warto patrzeć na twittera @UFCRewards, tam dają takie info :smile:

 
subskrypcja 19 kont UFC na twitterze (są ładnie podane tam na stronie, więc nie ma sensu ich tu wymieniać – zakładka Earn, pozycja follow UFC on twitter)
czyli na Twitterze mam kliknąc OBSERWÓJ czy co?
 
Back
Top