1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Poradnik UFC Rewards, czyli darmowy Fight Pass i nie tylko

Discussion in 'Forum MMA' started by Dreacreator, Mar 20, 2015.

 1. Dreacreator

  Dreacreator Jungle Fight
  Lightweight

  Dołączył:
  Nov 25, 2014
  Komentarze:
  289
  Zdobyte Lajki:
  323
  Punkty:
  790
  Płeć:
  Male
  Zbliża się gala UFC w Polsce, a kontraktu z jakąś rodzimą stacją jak nie było, tak nie ma. Od czasu wygaśnięcia umowy pomiędzy UFC a Orange Sport jesteśmy zdani na szukanie streamów, lub – bardziej legalnie – zakupienie usługi Fight Pass. Usługa ta, jeśli ktoś jeszcze nie wie, oferuje nie tylko możliwość oglądania wszystkich gal na żywo za wyjątkiem PPV (choć pozwala oglądać ich prelimsy), ale także udostępnia mnóstwo starszych gal i walk, także z PPV. I oczywiście na Fight Passie znajdziemy walki nie tylko z UFC, ale także Pride, Invicty, WEC i kilku innych organizacji. Z tego też powodu postanowiłem napisać ten krótki poradnik, jak w pełni legalnie i nie oszukując systemu zdobyć darmowego FightPassa. I nie mam tu na myśli darmowego tygodnia, który przysługuje każdemu nowemu użytkownikowi UFC TV, ale jak najbardziej legalnego "darmowego" miesięcznego FightPassa – który, przy poświęcaniu 2-3 minut dziennie, może być przedłużany miesiąc w miesiąc. Zapraszam do czytania.


  Początki

  Całość tak naprawdę dotyczy serwisu UFC Rewards. Jest to pewna usługa, czy też program lojalnościowy, w którym zbieramy wirtualne punkty. Za co? O tym za chwile. Punkty te możemy następnie wymienić na różnorakie dobra, w tym subskrypcję FightPassa. Warto także nadmienić, że na samym początku przyrost punktów jest duży, bowiem dostajemy je za takie czynności jak:
  • rejestracja (350)
  • uzupełnienie daty urodzin (100)
  • subskrypcja newslettera UFC (50)
  • uzupełnienie adresu (100)
  • uzupełnienie nr telefonu (50)
  • subskrypcja mailowa UFC Rewards (50)
  • zgoda na otrzymywanie smsów od UFC (25)
  • wybranie czym się interesujemy poza UFC (50)
  • wybranie naszego dostawcy TV (50, jest możliwość zaznaczenia opcji "Brak")
  • połączenie konta UFC Rewards z Facebookiem (50)
  • połączenie konta UFC Rewards z Instagramem (50)
  • połączenie konta UFC Rewards z Twitterem (50)
  • połączenie konta UFC Rewards z Foursquare (50)
  Łącznie 975 pkt. Oczywiście nie musimy wszystkiego wypełniać jeśli nie chcemy. A w razie zmiany zdania, zawsze można wypełnić lub zmienić wszystkie pola. Uwaga: w razie usunięcia danych z pewnego pola, usunięte zostaną także punkty, jakie uprzednio z tego pola otrzymaliśmy. Przykładowo, jeśli podaliśmy datę urodzin, dostaliśmy + 100 pkt. Ale jeśli kiedyś ją usuniemy, to nam 100 pkt zniknie. Chyba wszystko jasne.

  Dla niechętnych lub niemających kont na twitterze, facebooku, instagramie i foursquare, bojących się o prywatność – można stworzyć "fałszywe" konta w tych usługach, podając nieprawdziwe dane. Nikt nam tego nie będzie sprawdzał. A pod względem punktów warto, szczególnie na twitterze i instagramie. A dlaczego, o tym poniżej.


  Zdobywanie punktów

  Prócz tych "natychmiastowych", ale jednorazowych punktów, są jeszcze punkty, jakie możemy zdobywać za pewne czynności. Podzieliłem to na czynności aktywne i pasywne. Te pasywne to:
  • subskrypcja 19 kont UFC na twitterze (są ładnie podane tam na stronie, więc nie ma sensu ich tu wymieniać – zakładka Earn, pozycja follow UFC on twitter)
  • subskrypcja 5 kont UFC na instagramie (jak wyżej, follow UFC on instagram)
  Za każdą subskrypcję dostajemy natychmiastowo 10 pkt i, co ważne, co miesiąc także dostajemy 10 pkt za każdy taki kanał. Tak więc, subskrybując wszystko, dostajemy co miesiąc, nic nie robiąc, darmowe 240 pkt. Ładnie.


  Teraz przechodzimy do czynności aktywnych. Za to jest właśnie najwięcej punktów:
  • czytanie maili od UFC Rewards (2 na miesiąc) – 20 pkt miesięcznie
  • komentowanie tweetów ufc, pisanie do ufc (2 na dzień) – 20 pkt dziennie (600 miesięcznie)
  • odwiedzanie ufc.com – 5 pkt dziennie (150 miesięcznie)
  • branie udziału w ankietach na stronie ufc.com – 60 pkt miesięcznie (3 głosy na tydzień)
  • czytanie do trzech artykułów dziennie na ufc.com – 15 pkt dziennie (450 miesięcznie)
  • oglądanie dziennie do dwóch wideo na ufc.com – 10 pkt dziennie (300 miesięcznie)
  • obstawianie gal na stronie UFC – 10 pkt za gale
  Bez bawienia się w retweetowanie, tylko za samo wchodzenie na stronę ufc i klikanie w ankietę, artykuły, wideo, oraz jednorazowe dodanie na twitterze i instagramie kanałów ufc do obserwowanych, otrzymujemy miesięczny przychód punktów na poziomie 1200. A bawienie się w retweetowanie daje nam aż dodatkowe 600 pkt, czyli łącznie 1800. W "najgorszym" przypadku, jeśli nie chcemy podpinać żadnych kont do usługi UFC Rewards (twitter, instagram, email), nie chcemy też niczego subskrybować, wciąż jest to przychód na poziomie 960 pkt miesięcznie. Plus 10 pkt za obstawianie każdej gali.

  W powyższych szacunkach nie uwzględniałem e-mailów od UFC, bo raz – osobiście jeszcze żaden do mnie nie doszedł, dwa – to tylko 20 pkt.

  Dodatkowo mamy jeszcze punkty za trofea w stylu: wytypuj ileś tam gal pod rząd, wytypuj dobrze 5 walk na jednej gali itp. Nie są to jednak duże ilości punktów i, jak sądzę, także są jednorazowe.


  Wydawanie

  No dobrze, naczytaliście się o zdobywaniu punktów, ale na co te punkty można wydawać, i, w szczególności, ile nam przyjdzie zapłacić za pewne dobra? Jedziemy:

  Oglądanie gal:
  • Fight Pass, subskrypcja miesięczna – 1000 pkt
  • kupno gali PPV – 6000 pkt
  • Fight Pass, subskrypcja 6 miesięczna + PPV (taki zestaw) – 8700 pkt

  Mamy także możliwość nabyć inne dobra. Są to między innymi:
  • tapety
  • takie duże, stojące sklepowe obrazki (standee)
  • rękawice UFC podpisane przez zawodników. Rękawice się zmieniają, ostatnio były przykładowo rękawice Jona Jonsa, ale już poszły (zawsze są po 4 sztuki). W trakcie pisania tego poradnika, dostępne były także rękawice Paige VanZant, ale niestety obniżono cenę prawie o połowę (z 7000 na 4000) i poszły w 24h. Ale był to już drugi rzut rękawic od niej, więc fani Paige, bądźcie w gotowości :lol: Obecnie jest możliwość zamówienia rękawic Demetriousa Johnsona (7500) i Carlosa Condita (7000)
  • subskrypcja UFC Fight Club Ultimate na okres roku – 7500 punktów (co to jest? Klik)
  Dla chętnych są także droższe przyjemności. Możemy przykładowo pozwolić Bufferowi nagrać nam powiadomienie na poczte (30 000), spotkać się z Ring Girls (25 000), potrenować sobie z Forrestem Griffinem (30 000) lub postać sobie jak kołek na ważeniu (100 000) :lol:

  Co ważne, UFC zapewnia, że wysyła fizyczne dobra także poza USA. Czyli nie powinno być problemu z, przykładowo, zamówieniem rękawic jakiegoś naszego ulubieńca (lub ulubienicy :awesome:).


  Interfejs

  Sam serwis jest prosty jak budowa cepa, jednak dla osób nieznających angielskiego, przybliżę podstawy. Znajdują się tam praktycznie tylko trzy zakładki –My account, Earn i Redeem. W zakładce My account możemy sprawdzić za co dostaliśmy ostatnio punkty, zmienić najważniejsze dane osobowe, połączyć nasze konto UFC Rewards z kontami na portalach społecznościowych. W zakładce Earn znajdują się interaktywne kafelki mówiące nam, za co możemy uzyskać punkty. Po kliknięciu na taki kafelek, jesteśmy przekierowywani na odpowiednią stronę lub podstronę, gdzie daną czynność możemy wykonać. Zakładka Redeem to wydawanie punktów na nagrody, tu już chyba nic nie trzeba tłumaczyć.

  Po zarejestrowaniu się w usłudze UFC Rewards, punkty doliczane są nam automatycznie za wykonywane czynności. Wyświetlają się one cały czas u samej góry strony, na czerwonym pasku. Dobrze jest zawsze pilnować by być zalogowanym, bo tylko wtedy punkty są naliczane. Osobiście najwygodniej mi było włączyć stronę UFC Rewards, zalogować się, wejść do zakładki Earn, i dodać tę stronę do zakładek. Teraz za każdym razem kiedy odpalam tę stronkę, natychmiast widzę czy jestem zalogowany czy wylogowany. Ponadto, jak już wspomniałem, w zakładce Earn znajdują się interaktywne kafelki mówiące nam co możemy zrobić, by uzyskać punkty – i jest to na tyle proste, łatwe i intuicyjne, że cały proces przebiega jeszcze szybciej. Dla przykładu, jeśli nie oglądnęliśmy jeszcze dwóch wideo ufc w ostatnich 24h, to kafelek odpowiadający za tę informację jest normalny. Po kliknięciu w niego zostaje otworzona nowa karta z różnymi wideo. Po oglądnięciu dwóch z nich i odświeżeniu strony UFC Rewards ten sam kafelek jest już matowy i odfajkowany, co pomaga nam zapanować nad systematycznym robieniem wybranych czynności. Z moich obserwacji wynika też, że można oglądać jedno i to samo wideo cały czas, punkty i tak są naliczane za samo włączenie odtwarzania. Tak samo jest przy czytaniu artykułów.


  Podsumowanie

  Podsumowując - przyjmując, że na początku dodamy do obserwowanych profile ufc na twitterze i instagramie (240 pkt co miesiąc nic nie robiąc), to wchodząc na stronę ufc i spędzając tam dwie minuty dziennie (kliknięcie 2x wideo, 3x artykuł, 1x ankieta) dostajemy 1200 pkt miesięcznie. Koszt miesięcznej subskrypcji Fight Passa to 1000 pkt. Mamy więc jeszcze zapas, czyli nie musimy się aż tak pilnować i robić wszystko dzień w dzień. Lub, tak jak już wcześniej wspomniałem, nawet nie podłączając żadnego konta do UFC Rewards, nie subskrybując niczego, a jedynie wchodząc codziennie na stronę ufc, klikając w 3 artykuły, 2 wideo i ankietę, + obstawiając gale (obojętnie czy dobrze czy źle, choć za dobre wyniki są punktowe trofea), otrzymujemy plus minus 1000pkt. Czyli tyle, ile kosztuje Fight Pass. Jak dla mnie fajna oferta. Fight Pass nie jest drogi, bo kosztuje zaledwie 8€ na miesiąc, ale skoro jest możliwość dostania subskrypcji za tak niewiele włożonego wysiłku, to czemu nie. Można tak oczywiście robić miesiąc w miesiąc, oferta nie jest jednorazowa, a punkty nie przepadają. Jeśli nie jesteśmy zainteresowani Fight Passem, zawsze możemy zbierać punkty na jakieś inne nagrody. Może ktoś skorzysta :smile:


  Linki:

  UFC Rewards: Klik

  UFC Fight Pass: Klik

  Panowie, zachęcam wszystkich znudzonych tym ciągłym klikaniem do zajrzenia tutaj: http://cohones.mmarocks.pl/threads/...-podpisami-itd-czyli-ufc-rewards-macro.26959/ - Macro, które zrobi prawie wszystko za Was !
   
  Last edited by a moderator: Dec 10, 2015
 2. kiras

  kiras Król bukmacherki

  Dołączył:
  Mar 4, 2012
  Komentarze:
  5,030
  Zdobyte Lajki:
  6,613
  Punkty:
  1,190
  Płeć:
  Male
  Fajnie,że ktoś założył ten temat.Ja mam 2800 pkt i w sumie zbieram do czasu aż będzie coś dla mnie satysfakcjonującego.
   
 3. Tar-Ellendil

  Tar-Ellendil Vale Tudo
  Open

  Dołączył:
  Apr 28, 2011
  Komentarze:
  21,952
  Zdobyte Lajki:
  20,642
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Occupation:
  MMA
  Miasto:
  Krakał
  Home Page:
  Pierwszy raz o tym słyszę. Bardzo fajna sprawa. Już zbieram pkt bo będą potrzebne.
   
 4. Born2kill

  Born2kill UFC
  Heavyweight

  Dołączył:
  Apr 11, 2010
  Komentarze:
  19,911
  Zdobyte Lajki:
  1,941
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  "Dla chętnych są także droższe przyjemności. Możemy przykładowo pozwolić Bufferowi nagrać nam powiadomienie na poczte (30 000), spotkać się z Ring Girls (25 000), potrenować sobie z Forrestem Griffinem (30 000) lub postać sobie jak kołek na ważeniu (100 000) :lol:"

  Którymi Ring Girls? Walić gale ;-)))
  Ciekawy pomysł na reklamę dla UFC od wielu stron. Nie ma się co dziwić, że nagradzają w tym pomagających. Fajna inicjatywa i fajny post. Choć opcja dla cierpliwych i mających czasu na poklikania trochę :-)
   
 5. theMat

  theMat WSOF
  Light Heavyweight

  Dołączył:
  Nov 30, 2013
  Komentarze:
  3,486
  Zdobyte Lajki:
  1,521
  Punkty:
  1,190
  O, szkoda, że nikt wcześniej o takim czymś nie poinformował. Od razu się za to biorę!
   
 6. theMat

  theMat WSOF
  Light Heavyweight

  Dołączył:
  Nov 30, 2013
  Komentarze:
  3,486
  Zdobyte Lajki:
  1,521
  Punkty:
  1,190
  Parę minut, pobawiłem się, i mam prawie 1300 pkt. Ekstra.
   
 7. ScoTT

  ScoTT KSW
  Featherweight

  Dołączył:
  May 25, 2010
  Komentarze:
  4,983
  Zdobyte Lajki:
  8,081
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Miasto:
  Rzeszów
  Ja pisałem kilkakrotnie o tym, jade na trzy konta :P
   
 8. Shajs

  Shajs UFC
  Middleweight

  Dołączył:
  Jun 4, 2011
  Komentarze:
  11,673
  Zdobyte Lajki:
  12,766
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Panowie o co chodzi w rubryce:
  Enter your UFC 185 code. Mam wykupioną tą galę, ale za cholere nie wiem co tam wpisać.
   
 9. ScoTT

  ScoTT KSW
  Featherweight

  Dołączył:
  May 25, 2010
  Komentarze:
  4,983
  Zdobyte Lajki:
  8,081
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Miasto:
  Rzeszów
  Tam sie wpisuje chyba kod ktory jest zamieszczony w papierowym programie gali, taki program dostaniesz bedac na UFC 185
   
 10. Shajs

  Shajs UFC
  Middleweight

  Dołączył:
  Jun 4, 2011
  Komentarze:
  11,673
  Zdobyte Lajki:
  12,766
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Faktycznie. Dzięki tym nagrodom raz na dwa miesiące powinno się na fight pass uzbierać uzbierać.
   
 11. ScoTT

  ScoTT KSW
  Featherweight

  Dołączył:
  May 25, 2010
  Komentarze:
  4,983
  Zdobyte Lajki:
  8,081
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Miasto:
  Rzeszów
  Świetna inicjatywa ze strony UFC, naprawdę.
   
 12. Majkelos

  Majkelos Jungle Fight
  Welterweight

  Dołączył:
  Mar 16, 2013
  Komentarze:
  310
  Zdobyte Lajki:
  137
  Punkty:
  1,190
  Nie wiem czemu nie dostaję punktów ani za retweetowanie, oglądanie video czy artykuły. Wie ktoś w czym może być problem?
   
  wisniadawid likes this.
 13. ScoTT

  ScoTT KSW
  Featherweight

  Dołączył:
  May 25, 2010
  Komentarze:
  4,983
  Zdobyte Lajki:
  8,081
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Miasto:
  Rzeszów
  Mam jedno konto ktore stworzylem poprzez polaczenie z tweeterem i nie dostaje punktow za retweety, ani jednego. Mam dwa konto zrobione poprzez polaczenie z gmail i nie mam najmniejszych problemow, dostaje wszystkie punkty. Nie wiem dlaczego tak sie dzieje.
   
 14. OD

  OD BAMMA
  Flyweight

  Dołączył:
  Mar 29, 2012
  Komentarze:
  723
  Zdobyte Lajki:
  1,034
  Punkty:
  1,190
  Daj znać jak do kupienia będą majtki Paige :boystop:
   
  Baasteek and HubiSSJ3 like this.
 15. Tar-Ellendil

  Tar-Ellendil Vale Tudo
  Open

  Dołączył:
  Apr 28, 2011
  Komentarze:
  21,952
  Zdobyte Lajki:
  20,642
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Occupation:
  MMA
  Miasto:
  Krakał
  Home Page:
  Jaki był rozmiar tych rękawic PvZ ?

  Trzeba uzbierać trochę pkt. Teraz w ogóle strona UFC rewards się nie wczytuje.
   
 16. aqua

  aqua KSW
  Featherweight

  Dołączył:
  Sep 25, 2013
  Komentarze:
  5,057
  Zdobyte Lajki:
  2,543
  Punkty:
  1,190
  Płeć:
  Male
  Jak dobrze rozumiem trzeba najpierw zalożyć konto na Fight Pass, a później Rewards ?;)
   
 17. Gaara

  Gaara Vale Tudo
  Open

  Dołączył:
  Apr 15, 2011
  Komentarze:
  20,559
  Zdobyte Lajki:
  25,305
  Punkty:
  1,790
  Jeśli nie masz Facebooka to tak
   
 18. Tar-Ellendil

  Tar-Ellendil Vale Tudo
  Open

  Dołączył:
  Apr 28, 2011
  Komentarze:
  21,952
  Zdobyte Lajki:
  20,642
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Occupation:
  MMA
  Miasto:
  Krakał
  Home Page:
  Próbowałem na innych przeglądarkach i wszędzie po zalogowani na ufc rewards jest tylko białe tło.
   
 19. cRe

  cRe UFC
  Bantamweight

  Dołączył:
  Jul 12, 2012
  Komentarze:
  8,214
  Zdobyte Lajki:
  9,846
  Punkty:
  1,190
  Płeć:
  Male
  Miasto:
  Wrocław
  I mnie działa. Zrobiłem ponad 1000pkt i wziąłem darmowego fightpassa.
   
 20. zbychumma

  zbychumma EFC Africa
  Light Heavyweight

  Dołączył:
  Mar 24, 2013
  Komentarze:
  2,996
  Zdobyte Lajki:
  1,392
  Punkty:
  1,190
  na te 8700 pkt bedzieta rok czasu tyrac
   

Share This Page