"Popedałujmy" - kącik rowerowy.

Śmigaliście dziś? Pogoda zajebista.
elegancko.png



Właśnie się wybieram na szybką przejażdzkę do lasku bulońskiego (dziwki, dragi te sprawy). Spora przerwa niestety, ostatnie 4 tygodnie to tylko jedna trasa ale czas wrócić do formy bo zima już się skończyła :lol:
 
W tamtym tygodniu 32 km wciągu 1h19 min .Trasa 30% pod górke i 50 % podwiatr .

Rower szosówka 28 cali koła salowa rama ,opony średni profil nawet koszyk na zakupy posiada .Ogólnie rower bardzo fajnie śmiga tylko koło tylnie do centrowania musze oddać bo szkoda łożysk i ośki .

W końcu cieplej się zrobiło tylko wiatr przeszkadza sezon rowerowy powoli można zaczynać myślę od marca.Najgorsze jest to że kondycja zawsze po zimie podupada i po zimie trzeba cieplej być ubranym(przyzwyczajenia do jazdy bez koszulki z lata ;P)
W planach na lato jakiś rowerek kolarzowy/szosowy na przecenie Merida mi się marzy najlepiej jak urwe do 2 tyś .
Ewentualnie będe składał coś pod używana rame waga roweru będzie zminimalizowana jak najbardziej.

Moje siodełko dziewczyna sobie sama wykręciła i dała do swojego roweru "bo wygodniejsze" nawet nie wiedziałem kiedy.
Pytam się skad wiedziałą jaki klucz do odkrecenia się używa ona że 13 .Zamurowało mnie,musiałem jej to wynagrodzić torebkę jej kupiłem.( Torebkę przez to że oglądałem Pitbulla ostatnio w kinie i na maratonie była pierwsza część ,ta scena mi się przypomniała):lol:
 
Dziś 42KM w 1:35H, w końcu kupiłem sobie analogowy licznik i mogę nabijać VMax'y(dziś 61km/h :D) i śledzić kadencje. :D
big.jpg
 
Dziś 42KM w 1:35H, w końcu kupiłem sobie analogowy licznik i mogę nabijać VMax'y(dziś 61km/h :D) i śledzić kadencje. :D
big.jpg
61 to chyba z górki ,licznik dobra sprawa porównywałeś go z google map czy nie oszukuje ?Ja na prostej coś koło 50 km/h miałem z górki kumpel jechał rowerem 80km/h ;P
Tak przyokazji się spytam jakim rowerkiem śmigasz ?
 
61 to chyba z górki ,licznik dobra sprawa porównywałeś go z google map czy nie oszukuje ?
Pewnie że z górki. :) Na prostej jeszcze nie sprawdzałem bo rzadko jeżdżę tak w opór. Licznik skalibrowany więc nie mam powodu aby mu nie wierzyć, z endomondo się zgrywa całkiem dobrze.

Rower
16755793.jpg
 
To Robercik Forsteman, niemiecki kolarz torowy. On jeździ krótkie dystanse po torach, to mniej wiecej taka różnica jak maratończyk i sprinter na 100m. :)
maxresdefault.jpg
 
Postanowiłem kupić sobie jakiś rower crossowy. Sprzedawca zachwalał mi Superiory, do tego teraz jest jakaś wyprzedaż i taki rower: http://katalog.bikeworld.pl/2014/web/produkt/rowery/trekking_cross/superior/38798/rx_540 mogę kupić za około 1500 zł....
Te Superiory naprawdę są takie spoko czy sprzedawca kit mi wciskał?
Nie żeby sprzedawca kit wciskał, ale ja bym jednak dołożył te 500-700 zł więcej żeby mieć trochę bardziej zaawansowany model (przynajmniej z hamulcami tarczowymi i trochę lepszym amorkiem).
 
Ja też już jeżdzę traski po 30-40 km. Planuje zakup jakiejś kolarki bliżej lata to będę nakurwiał po 50-70 km lajtowo.
 
co powiecie o rowerach dartmoora? warte swojej ceny czy w tych cenach znajdę coś lepszego?
 
Ja raczej jestem laikiem w tych sprawach, ale właśnie taki rower do dirtu i streetu. Jak się Wojtek znasz na tym to poleć coś dobrego ; )
 
Ja raczej jestem laikiem w tych sprawach, ale właśnie taki rower do dirtu i streetu. Jak się Wojtek znasz na tym to poleć coś dobrego ; )
Dalej dość ogólnie, chcesz latać hopki i poujeżdzać trochę po mieście? Jak tak to Dartmoor jeszcze za czasów jak jeździłem na BMX robił przyzwoite rowery do tego i na sk8 parku większość dwudziestek czwórek to były właśnie dartmoory. Właśnie, chcesz coś na kołach 24 czy 26? Bo jak dirt/street to raczej 24


A się pochwale, w końcu ruszyłem dupe na rower
ee.png
 
No właśnie hopy i po mieście, z tego co piszesz to pewnie 24, bo po skateparku też by się polatało.
 
Pytanie do osob znajacych sie na rowerach. Jaki rower i gdzie najlepiej kupic w cenie ok 1000zl. Przeznaczenie roweru to jezdzenie po Krakowie - na silke, do pracy etc. Na co patrzec przy zakupie? PS: Jesli to nie jest dobry temat to prosze o przeniesienie do odpowiedniego.
Tutaj moze kto pomoze
 
@Dzihados @Karateka@
Do jeżdzenia po mieście najlepiej nada się jakiś fajny singiel, ja polecam ten typ roweru dlatego że eksploatacja takiego roweru jest mega tania a przy okazji w mieście jest on bardzo szybki i sprawny i przy okazji waży baardzo mało(w większości poniżej 9kg).

Ja polecam rowery ze sklepu Propaganda-rowerowa, sam kupiłem tam swojego przełaja, rowery to używki ale po kompletnym serwisie, wszystko wyregulowane i ustawione.
http://allegro.pl/belgijski-klasyk-plum-vainqueur-52-cm-single-speed-i6073030539.html - ten jest mega fajny, jak bym miał wolne 1300 to sam bym wziął, myślę że jak się dogada to za 1200 go puszczą :)
http://allegro.pl/white-single-speed-torpedo-propagandarowerowa-pl-i6075209142.html - też fajny, choć kolorystyka specyficzna :)
 
Back
Top