Polityka

a gdzie napisałem kłamstwo? czekam na odpowiedź

Mają większą wiedzę o Korwinie niż przeciętny wyborca innej partii o przywódcy tej partii, ale przeciętna psychofanka Biebera ma też większą wiedzę na temat Biebera niż przeciętny fan Queen czy The Rolling Stones na temat Queen czy The Rolling Stones.
 
Ja mialem przekonanie, ze wynik Korwina, ale nie tylko jego, ale takze "prawicy pozaparlamentarnej", bedzie lepszy. Znacznie lepszy, tak gdzies x2. Naprawde. Jak juz ochlonalem, zdalem sobie sprawe, ze ja na sile staram sie zobaczyc cos, czego nie ma.
Ja, tak jak pisałem, liczyłem max na 15%, więc "antysystemowcy" zrobili sporą górkę. Z tym, że:

To trochę naciągana teoria. Plankton pozostał planktonem, głosy zebrał natomiast Kukiz, który szczęśliwie jest akurat po właściwej stronie.
Pierwszy krok, to pozbycie sie Korwina :) ja bym obstawial tak :) Drugi krok, przyciagniecie jakichs znanych twarzy ale zwiazanych z polityka chociaz troche. Jak tamten drugi to moze i pierwszy: Gwiazdowski?
Tak. Też mi się tak mi się wydaje. Co prawda jako przykład pokazuje się, jak kończą partię bez Korwina sugerując, że poparcie tej konkretnej idei = poparcie Korwina, lecz to chyba wyłącznie poprzez obecność samego Króla. Gdyby się odsunął, to przecież te 400 000 liberałów, którzy oddają na niego głos by nie wyparowało nagle, ani nie zagłosowało na PO. Korwin z tym swoim paplaniem był potrzebny do pewnego momentu - teraz tylko przeszkadza. Takie moje zdanie.
 
Co do Gwiazdowskiego, to nie jest wcale wykluczone - wbrew pozorom. Ludzie z CAS jasno deklarują, że mogą współpracować z każdym, ale dopiero po wyborach. A więc wtedy, kiedy politykierzy będą mieli moc sprawczą, a nie będzie zależało im wyłącznie na przedwyborczych hasełkach - jak swego czasu Marcinkiewiczowi, który lansował się "na Gwiazdowskiego."
 
Powiedzcie mi jedną rzecz. Załóżmy że do Sejmu wchodzi PO, PIS, Mikke, Kukiz, PSL, od biedy SLD. Raczej ani PIS, ani PO nie osiągnie wyniku dającego gwarant zawiązania samodzielnego rządu. Zatem jak miałyby wyglądać ewentualne koalicje? ROzumiem, że wszystko zależy od wyniku, ale przy takim układzie mandaty PSLu mogłyby się okazać dla PO zbyt małe i albo przegraliby wybory, albo stworzyli rząd mniejszościowy. Stąd pytanie, czy PO ma jakiekolwiek realne szanse, by te wybory realnie wygrać, czyli być w stanie zawiązać koalicję, i dlaczego koalicja miałaby być na linii PO-Kukiz?
PO+Kukiz?! Nie dopuszczam do siebie takiej myśli. Aczkolwiek potwierdziłoby spiskową teorię jakoby Kukiz był po prostu drugim Palikotem, tyle że spuszczonym ze smyczy na prawą stronę...
 
mają największe IQ
Mają większą wiedzę o Korwinie niż przeciętny wyborca innej partii o przywódcy tej partii, ale przeciętna psychofanka Biebera ma też większą wiedzę na temat Biebera niż przeciętny fan Queen czy The Rolling Stones na temat Queen czy The Rolling Stones.
a co to za porównanie z dupy? wolisz jak babcia idzie głosować na bula bo ładny, bo jest dobrze, bo Kaczor nie może wygrać
to chyba dobrze, że ktoś zna program wyborczy swojego kandydata czy lepiej żyć w społeczeństwie gdzie 20% dostaje człowiek, którego cały program wyborczy opiera się na jednym postulacie i ma on sprawić, że będziemy żyć w raju, do tego dostaje
UK jest bogatym krajem dzięki JOW, Polki rodzą w UK dzięki JOW
haha i 20%
Obalił teorię dwoma cytatami z tysięcy :)
to były te najpopularniejsze miały po kilka tysięcy polubień, więc przedstawiały to z czym większość wyborców Korwina się zgadza
tutaj typowy wyborca JKM

tutaj wypowy wyborca PIS/PO

PO+Kukiz?! Nie dopuszczam do siebie takiej myśli. Aczkolwiek potwierdziłoby spiskową teorię jakoby Kukiz był po prostu drugim Palikotem, tyle że spuszczonym ze smyczy na prawą stronę...
przecież to już było, więc jest możliwe
 
Tutaj fajnie pokazane jak myśli przeciętny wyborca Kukiza.
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kr...ydatom-spotkanie-z-jego-wyborcami,541768.html

@Jakub Bijan Marcinkiewicz lansował się na Gwiazdowskiego? WOW. Nie pamiętam tego, ale w sumie jak był Marcinkiewicz to wtedy nie wiedizałem kim jest Gwiazdowski, byłem wtedy w liceum, chyba w maturalnej.

a co to za porównanie z dupy? wolisz jak babcia idzie głosować na bula bo ładny, bo jest dobrze, bo Kaczor nie może wygrać
to chyba dobrze, że ktoś zna program wyborczy swojego kandydata czy lepiej żyć w społeczeństwie gdzie 20% dostaje człowiek, którego cały program wyborczy opiera się na jednym postulacie i ma on sprawić, że będziemy żyć w raju, do tego dostaje
UK jest bogatym krajem dzięki JOW, Polki rodzą w UK dzięki JOW
haha i 20%

Krytyka nie dotyczyła znajomości programu, tylko bezkrytycznej wiary w jego realność i skuteczność.
 
PO+Kukiz?! Nie dopuszczam do siebie takiej myśli. Aczkolwiek potwierdziłoby spiskową teorię jakoby Kukiz był po prostu drugim Palikotem, tyle że spuszczonym ze smyczy na prawą stronę...
Ja bym tu nie siał aż tak głębokiej teorii spiskowej - że sobie służby... czy kto tam, Kukiza wyhodowły. Jeśli już, to "przechwycą" go właśnie teraz. Nawpuszczają właściwych ludzi i łobuza ucywilizują - na swoją modłę. Ale kurwa - że brzydko powiem - gdyby tak się stało, to przy całej nienawiści jaką darzę tych ludzi, musiałbym przyznać, że są mistrzami w swoim fachu. Taki przekręt, Wałęsa 2.0.
@Jakub Bijan Marcinkiewicz lansował się na Gwiazdowskiego? WOW. Nie pamiętam tego, ale w sumie jak był Marcinkiewicz to wtedy nie wiedizałem kim jest Gwiazdowski, byłem wtedy w liceum, chyba w maturalnej.
Za kadencji "yes, yes, yes" Gwiazdowski był prezesem ZUS. Jak później tłumaczy, naiwnie liczył (Gwiazdowski), że Marcinkiewicz rzeczywiście chce skorzystać z jego rad. Po wyborach szybko się okazało, że nie tyle, że nie chce - co nie ma nic do gadania... bo rządzi prezes:))) Który nie chce:D
 
Marian mówi o tym,że Winnicki i Bosak za mało go promowali? Czy może o kogoś innego?
Bardziej bym powiedział, że chodzi o jakiegoś publicystę prawicowego? Michalkiewicz co prawda "grzeje do boju", ale on jasno agituje za Korwinem, więc odpada. Ziemkiewicz? Sugerował Mariana na TT - ale tak baaardzo, baaardzo nieśmiało. Może tym tropem? @Mort
 
Bardziej bym powiedział, że chodzi o jakiegoś publicystę prawicowego? Michalkiewicz co prawda "grzeje do boju", ale on jasno agituje za Korwinem, więc odpada. Ziemkiewicz? Sugerował Mariana na TT - ale tak baaardzo, baaardzo nieśmiało. Może tym tropem? @Mort
Też sam myślałem na początku że chodzi o pana Stanisława. Po konsulatcjach z kumplami sam nie wiem. Siła sugestii :confused:
 
Tutaj fajnie pokazane jak myśli przeciętny wyborca Kukiza.
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kr...ydatom-spotkanie-z-jego-wyborcami,541768.html

@Jakub Bijan Marcinkiewicz lansował się na Gwiazdowskiego? WOW. Nie pamiętam tego, ale w sumie jak był Marcinkiewicz to wtedy nie wiedizałem kim jest Gwiazdowski, byłem wtedy w liceum, chyba w maturalnej.



Krytyka nie dotyczyła znajomości programu, tylko bezkrytycznej wiary w jego realność i skuteczność.
jakoś o Dudzie, który chcę przywrócić wiek emerytalny wcześniejszy wszystkim i dać każdemu po 500zł na dziecko, tutaj nie ma takich rozmyśleń
a co mam krytykować? który postulat jest nieskuteczny i nierealny, chętnie się dowiem
bo dla 90% Polaków najlepszym argumentem byłoby DAM WAM MILION ZŁ i wygrane wybory od razu
Jak tacy ludzie jak Wałęsa czy Kwaśniewki rządzili Polską to nie świadczy dobrze o społeczeństwie
 
Szczerze to nie wiem ale moi kumple twierdzą że chodzi właśnie o czołowe postacie z RN a najbardziej o Zawiszę.

to by miało sens! Zawisza ostatnio zniknął, a sam mógł przecież kandydować i myślę, że byłby lepszym kandydatem,inne wykształcenie, inna prezencja.
 
  • Like
Reactions: JB_
to by miało sens! Zawisza ostatnio zniknął, a sam mógł przecież kandydować i myślę, że byłby lepszym kandydatem,inne wykształcenie, inna prezencja.
Zawisza to cykająca bomba. Jest zamieszany w sprawę wrogiego przejęcia jednej z firm w Lublinie (bodajże). Bardzo gruba sprawa. Tylko RN wyjdzie ponad 3% to zostanie tym skoszony.

PS. Firma Tempo
 
jakoś o Dudzie, który chcę przywrócić wiek emerytalny wcześniejszy wszystkim i dać każdemu po 500zł na dziecko, tutaj nie ma takich rozmyśleń
a co mam krytykować? który postulat jest nieskuteczny i nierealny, chętnie się dowiem
bo dla 90% Polaków najlepszym argumentem byłoby DAM WAM MILION ZŁ i wygrane wybory od razu
Jak tacy ludzie jak Wałęsa czy Kwaśniewki rządzili Polską to nie świadczy dobrze o społeczeństwie

1. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z nierealności propozycji Dudy
2. Odnośnie Twojej krytyki Dudy, to przypominam że Korwin również chce przywrócić wcześniejszy wiek emerytalny i w dodatku zlikwidować składkę na ZUS - pytanie - skąd na to pieniądze?
3. Jaki postulat jest nieskuteczny? Podatek pogłówny.
 
Zawisza to cykająca bomba. Jest zamieszany w sprawę wrogiego przejęcia jednej z firm w Lublinie (bodajże). Bardzo gruba sprawa. Tylko RN wyjdzie ponad 3% to zostanie tym skoszony.

Czym na co dzień zajmuje się Zawisza?

-------

Kowalski skrytykował JOWy, czyli nie ma zbyt dużych szans, że Kukiz pójdzie z RN.

@Jakub Bijan Braun mu pewnie zabrał z pół procent ;-) Osobiście spodziewałem się, że Marian będzie miał maksymalnie 1,5 % i razem z Braunem mają prawie tyle, bo 1,3%.
 
Last edited:
Szkoda mi trochę Mariana, mimo że na niego nie głosowałem, to zdaje się być po prostu szczerym gościem. No ale, mówiąc poważnie, na jaki wynik on liczył? Jeśli kilkanaście razy bardziej popularny Korwin otrzymuje 3%, to o czym my mówimy?
 
... Za kadencji "yes, yes, yes" Gwiazdowski był prezesem ZUS. Jak później tłumaczy, naiwnie liczył (Gwiazdowski), że Marcinkiewicz rzeczywiście chce skorzystać z jego rad. Po wyborach szybko się okazało, że nie tyle, że nie chce - co nie ma nic do gadania... bo rządzi prezes:))) Który nie chce:D
Gwiazdowski był Prezesem Rady Nadzorczej, więc wpływu na zarządzanie operacyjne wielkiego nie miał.
 
Szkoda mi trochę Mariana, mimo że na niego nie głosowałem, to zdaje się być po prostu szczerym gościem. No ale, mówiąc poważnie, na jaki wynik on liczył? Jeśli kilkanaście razy bardziej popularny Korwin otrzymuje 3%, to o czym my mówimy?
Mówisz o tym Marianie który jest głosem chłopaków pomordowanych na stadionach?
 
Czym na co dzień zajmuje się Zawisza?

-------

Kowalski skrytykował JOWy, czyli nie ma zbyt dużych szans, że Kukiz pójdzie z RN.
Poczytaj sobie o Arturze Zawiszy i firmie Tempo.

Ja też uważam że obniżenie progu a właściwie likwidacja jest lepszym rozwiązaniem. Oczywiście z równoczesnym: 1)skasowaniem metody d'hondta przy przyznawaniu mandatów,
2)liście ogólnopolskiej (książka wyjdzie gruba jak biblia ale cóż takie jest moje zdanie),
3)można startować samodzielnie (powiedzmy 10 tysięcy podpisów poparcia i startujesz sobie sam bez czapy partii),
4)brak finansowania partii z budżetu

Oczywiście wyżej wymienione rozwiązania wymagają także wielu zmian w systemie wyborczym.
 
Ja bym tu nie siał aż tak głębokiej teorii spiskowej - że sobie służby... czy kto tam, Kukiza wyhodowły. Jeśli już, to "przechwycą" go właśnie teraz. Nawpuszczają właściwych ludzi i łobuza ucywilizują - na swoją modłę. Ale kurwa - że brzydko powiem - gdyby tak się stało, to przy całej nienawiści jaką darzę tych ludzi, musiałbym przyznać, że są mistrzami w swoim fachu. Taki przekręt, Wałęsa 2.


@@@@Nie głosowałem na Kukiza ale nie jestem jego przeciwnikiem .Ale gdyby Służby Ubeckie zrobiły z niego swoją marionetkę to znak że z Polski naprawdę trzeba uciekać/emigrować bo nie będzie już nigdy szansy na jakiś przewrót systemu
 
1. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z nierealności propozycji Dudy
2. Odnośnie Twojej krytyki Dudy, to przypominam że Korwin również chce przywrócić wcześniejszy wiek emerytalny i w dodatku zlikwidować składkę na ZUS - pytanie - skąd na to pieniądze?
3. Jaki postulat jest nieskuteczny? Podatek pogłówny.
a skąd teraz są pieniądze na ZUS? bo chyba nie ze składek
 
Back
Top