Polityka

Wystarczyłoby zabrać im socjal. Co jak co, ale praca kształtuje charakter. Jest wiele uczciwych ludzi z tej kultury, większość tych muslimów wywołujących rozruchy to nieroby żyjące na koszt innych obywateli. Do tego faktyczne egezekwowanie prawa i koniec z "polityczną poprawnością" i sprawa załatwiona. Niestety idioci z Zachodu twierdzą, że nie mają problemu z multi-kulti, szkoda, że pewnie za późno się obudzą. Na szczęście w Polsce nie ma takich wysokich zasiłków :)
 
Jestem ciekaw kiedy te pajace z zachodu zrozumieją że islam to religia nastawiona na ekspansje i podbój, zamiast zaostrzyć politykę immigracyjną wpuszczają chołotę z Afryki i Bliskiego Wschodu a to przeciez inna kultura, inna cywilizacja i widać do czego doprowadza multi-kulti. Co mnie cieszy to inicjatywa na Facebooku https://www.facebook.com/pages/Nie-dla-Islamizacji-Europy/182944451832138 która dobija już do 30K a jest w miarę świeża. Mam nadzieję że ten problem nas nigdy nie dotknie, ale nawet jeśli to nie będziemy sie bezczynnie przyglądac jak jakaś mniejszość zaczyna namii rządzić
 
Akurat Polska to biedny kraj do, którego nie opłaca się przyjeżdżać, nie ma tu żadnej diaspory porównywalnej do arabskiej we Francji gdzie można by się zatrzymać i liczyć na pomoc ziomków. Więc możecie się przestać stresować bo do żadnej islamizacji waszej katolickiej ojczyzny nie dojdzie. Co do nierobów to akurat muzulmanie np w Rosji nazywają nierobami ruskich. Wy jednak patrzycie na świat z perspektywy gimnazjalistów zza swoich komputerów w przytulnych polskich mieszkaniach więc dla was islam to tylko czarnuchy i nieroby z telewizora. Koniec z polityczna poprawnościa? To może nazywajmy katolickich księży zamiennie pedofilami, załóżmy inicjatywe na fejsie pt: wywalic wszystkich pijaków i bezrobotnych opierdalaczy z Polski bo to przeciez inna kultura i inna cywilizacja. No i trzeba coś zrobić z ta religią nastawiona na ekspansję i podbój bo juz niedługo krzyz będzie obowiązkowo wisiał w oktagonie.
 
Pisząc o końcu z polityczną poprawnością, miałem na myśli traktowanie w końcu ludzi równo wobec prawa, a nie jak jest dzisiaj - często z powodu odmiennego pochodzenia traktuje się ludzi ulgowo przez strach o oskarżenie bycia nietolerancyjnym.
 
Akurat Polska to biedny kraj do, którego nie opłaca się przyjeżdżać, nie ma tu żadnej diaspory porównywalnej do arabskiej we Francji gdzie można by się zatrzymać i liczyć na pomoc ziomków.




fakt, ale wydaje mi się że podobnie myśleli na zachodzie dopóki nie obudzili się z ręką w nocniku

do żadnej islamizacji waszej katolickiej ojczyzny nie dojdzie




Polak, który mówi o ojczyznie 'wasza' jest dla mnie totalnym zerem

Co do nierobów to akurat muzulmanie np w Rosji nazywają nierobami ruskich


łał, argument nie do przebicia, słyszałem że muzłumanie na biegunie polarnym nazywają nierobami niedźwiedzie polarne, ale te nie reagują bojąc się oskarżeń o nietolerancje i rasizm




Wy jednak patrzycie na świat z perspektywy gimnazjalistów zza swoich komputerów w przytulnych polskich mieszkaniach więc dla was islam to tylko czarnuchy i nieroby z telewizora


Rozumiem że mierzysz innych swoją miarą?




Koniec z polityczna poprawnościa? To może nazywajmy katolickich księży zamiennie pedofilami, załóżmy inicjatywe na fejsie pt: wywalic wszystkich pijaków i bezrobotnych opierdalaczy z Polski bo to przeciez inna kultura i inna cywilizacja. No i trzeba coś zrobić z ta religią nastawiona na ekspansję i podbój bo juz niedługo krzyz będzie obowiązkowo wisiał w oktagonie.


Tego bełkotu nie jestem w stanie nawet skomentować, radze poluzować gumę w majtach bo brzmisz jak człowiek o IQ 50 próbujący wygłosić wykład na uniwesytecie
 
No przyznaję ze rozbiłes mnie totalnie. Same trafne argumenty. Myślałem, że na "zachodzie" czarni wzieli się stad, że trafili tam jako niewolnicy albo w przypadku Europy przyjeto ich tam w ramach swoistego zadośćuczynienia za lata kolonizacji i wyzysku. (To pewnie ci się podoba no nie? My biali eksploatujemy czarnuchów i zasoby ich ojczyzn. Tak tak oni tez mają ojczyzny a nawet czuja ból).



Jakie niedźwiedzie co ty pierdolisz?



Piszę "waszej katolickiej ojczyzny" zawsze do ludzi ktorzy sa mi obcy kulturowo i cywilizacyjnie czyli do takich jak ty. W Polsce, ktora jest moją ojczyzną wartość stanowi człowiek i jego czyny a nie pierdolenie o powstaniu warszawskim i serbskim Kosowie. Przy okazji noszę polski mundur z orzełkiem na czapce i nie jest to mundur Solidu ani straży miejskiej czy harcerski lub NOPowski jak pewnie w Twoim przypadku. Jetem tez polskim Tatarem- muzułmaninem i nie lubię jak jakiś niuk bredzi na tematy o których nie ma pojęcia. Więc sam zluzuj bo jak będziesz juz w wieku poborowym to w razie wojny z obcymi najeźdzcami możesz trafic pod moją komendę synu. Wybacz, że nie pociągę dalej tej dyskusji ale muszę zniknąć na jakiś czas. Zacznij czytać coś więcej niz nasz dziennik. Oplaci sie.
 
Ja osobiście jestem wyznawcą prostej zasady skoro oni nie są tolerancyjni dla nas w swoich muzłumańskich krajach nie widzę logicznego powodu ,dla którego my mamy być poprawni politycznie względem ich. Polecam poczytać jak traktuję się tam mniejszości chrześcijańskie i jak rozumie się polityczną poprawność i tolerancje.



Co do islamu prawda jest taka,że w Koranie można znaleść treści zarówno dla radykałów jak i dla liberalnych muzłumanów.Niestety obecnie panuje ekspansja radykalnego przesłania(Arabia Saudyjska,Iran). Problemem jest to,że do Europy przyjeżdzają w większości ludzie ubodzy i niewykształceni podatni na te wpływy. Nie oznacza to jednak to,że ci ludzie prezentują całość większość czy ogólne jedyne słuszne przesłanie.



@skunx



Uwielbiam takie genialne argumenty i wspaniałą wypowiedź zwłaszcza o gimbusiarni, wszak jest się czym chwalić,że ten etap życia masz za sobą i oświecasz wszystkich dookoła Ogólnie tytuł trolla forum zdobyty.



Wszystkim chcących się coś dowiedzieć polecam dokument



http://www.filmy-dokumentalne.pl/koran/







Powiedziałbym, że nie jestem ani nigdy nie byłem zwolennikiem zrównania społecznego rasy białej i czarnej, nie jestem i nigdy nie byłem zwolennikiem prawa do głosowania dla Murzynów, powoływania ich do ław przysięgłych, obsadzania nimi urzędów czy też ich małżeństw z białymi kobietami. Powiem więcej, że istnieją tak duże różnice fizyczne pomiędzy tymi rasami, że wydaje mi się niemożliwością, aby zaistniała kiedyś między nami równość społeczna czy polityczna. Z tego właśnie powodu, kiedy przedstawiciele tych ras żyją obok siebie, to jedna z nich musi być nadrzędna względem drugiej i ja, podobnie jak każdy inny, wolę aby nadrzędną pozycję miała rasa biała.



Abraham Lincoln
 
Szumiego akurat rozpatruję tylko w kategorii trolla, to MUSI być coś jak Grażyna Żarko tylko długofalowe. Codziennie przeglądam "Czytam Piotra Szumilewicza dla beki" na fejsie - to naprawdę musi być jakiś skrajny trolling, takich głupich ludzi nie ma.
 
"Marksista w hipermarkecie" - wywiad z tym cymbałem ;) http://www.uwazamrze.pl/artykul/1013175.html



Co prawda po pierwszej stronie wywiadu już nie mogłem dalej czytać, ale niektóre rzeczy są prześmieszne, np.:



" A jednocześnie to system, w którym nie dowartościowuje się ludzi kreatywnych, przedsiębiorczych czy ambitnych. Wszystkich traktuje się w ten sam sposób."



"Problem w Polsce polega na tym, że system edukacyjny dowartościowuje ludzi kreatywnych, przedsiębiorczych i sprytnych."
 
Filmik Kolonki a poniżej link do odpowiedzi na portalu Lisa.



https://www.youtube.com/watch?v=RM4AXSzSwfM&feature=youtube_gdata_player







http://natemat.pl/63231,arabista-odpowiada-mariuszowi-maxowi-kolonko-widzimy-nakrecanie-spirali-islamofobii
 
Jedno mnie zastanawia, na co te socjalistyczne tępaki typu lis liczą, że tak walczą o przejęcie europy przez muzłuman. Choć pewnie oni tak jak rostowski siedzą już na walizkach, aby opuścić europę.



Coż, chyba jedynie co już pozostaje, to pogodzić się z upadkiem najlepszej cywlizacji w znanej historii. Upadała cywlizacja grecka, rzymska, czas na naszą. I pomyśleć, że to przez szaleńców i zboczeńców którzy przejeli kontrolę nad europą.
 
Wkońcu dojdzie do tego co było w jugosławi w latach 90. Druga Srebrenica. I obawiam się że będzie to Srebrenica w drugą stronę.
 
Chciałbym poznać nazwisko pomysłodawcy tegoż "wspaniałego" pomysłu, jakiś oświecony profesor ? czy może Szumlewicz doradzał ?:-)

Instytut Kształcenia Iberoamerykańskiego w Krakowie jedną z sali wykładowych poświęcił Che Guevarze. Mimo apelu o zmianę patrona szkoła nie wycofuje się z kontrowersyjnego pomysłu.



• Poświęcenie jednej z sali wykładowych Che Guevarze nie jest kontrowersyjnym pomysłem, ponieważ byłby on takim, gdyby postać była kontrowersyjna, a jest to postać, która zbyt krwawo zapisała się w dziejach, aby godzić się na tego rodzaju gloryfikację • powiedział w rozmowie z NaszymDziennikiem.pl dr Maciej Korkuć z Biura Edukacji Publicznej IPN w Krakowie.



Instytut Kształcenia Iberoamerykańskiego nadanie takiego imienia sali, w której odbywają się zajęcia, argumentuje, iż sale wykładowe poświęcone są ludziom, którzy wywarli duży wpływ na kształt polityczny i kulturalny Ameryki Łacińskiej, m.in. Che Guevarze, Gabrielowi Marquezowi i Fridzie Kahlo.



• Argumentacja tej placówki jest absurdalna, ponieważ gdyby patrzeć w ten sposób, to w Europie równie dobrze moglibyśmy celebrować Hitlera, Stalina i ich ludzi i także uzasadniać to wpływem na tego typu przemiany polityczne na kontynencie • skomentował dr Maciej Korkuć.



Stowarzyszenie KoLiber wraz ze Stowarzyszeniem Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi zamierza zbudować koalicję organizacji społeczno-politycznych, żeby wywrzeć obywatelską presję na instytut, by zmienił nazwę jednej z sali placówki. Stowarzyszenia skierowały także list otwarty do władz szkoły, w którym wskazano zbrodnie Che Guevary.



Jak dodaje w rozmowie z NaszymDziennikiem.pl dr Maciej Korkuć, nazwanie obiektu imieniem tej postaci jest działaniem nieetycznym i niemoralnym, ale i niezgodnym z prawem.



• To nieetyczne, aby ludzi, którzy są odpowiedzialni za takie zbrodnie, jakich dopuścił się Che Guevara, czyli odpowiedzialnych m.in. za takie rzeczy jak funkcjonowanie obozów koncentracyjnych, w ten sposób czcić. A po drugie jest to niezgodne z prawem, gdyż w Polsce jest zakaz publicznego gloryfikowania systemów totalitarnych, który reguluje art. 256 kodeksu karnego i w tej sytuacji powinno być złożone doniesienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez tę placówkę • skwitował dr Korkuć.



Marta Milczarska
 
484 carskie kule

30 maja, w czwartek, 1861 roku również świętowano Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, w tradycji ludowej nazywaną Bożym Ciałem.

ls9g4vjwncyv.jpg




Na fotografii ze zbiorów Muzeum Narodowego uwieczniono procesję Bożego Ciała na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie w 1861 roku. Dlaczego akurat ta fotografia?

Boże Ciało w 1861 roku również przypadało 30 maja. Ale Polska zjedzona przez zaborców nie istniała. Istniał polski patriotyzm, nie gasła wola walki o ojczyznę. Dwa lata później wybuchnie przecież Powstanie Styczniowe. Przedwcześnie • uważają jedni. Niepotrzebnie • to inni. A jednak przez chwilę wierzyli, że mogą, że potrafią. Potem nadeszły jeszcze większe represje i śmierć.

Rok 1861

W 1861 roku, tak jak w poprzednich i późniejszych latach, zaborcy starali się za wszelką cenę zabić polskość w Polakach. Skupmy się na zaborze rosyjskim, ponieważ ta fotografia została zrobiona w Warszawie, będącej przecież we władaniu carskiej Rosji.

Rok `61 XIX wieku dał początek zmianom w postawie Polaków, a właściwie Polek. Nie, żeby wcześniej nie przejawiały postaw patriotycznych, tego nie twierdzę, lecz to jak zamanifestowały polskość po • Pogrzebie pięciu • była godna podziwu.

27 lutego, wojsko rosyjskie stłumiło krwawo manifestację patriotyczną w Warszawie zorganizowaną przez studentów Szkoły Sztuk Pięknych i Akademii Medyko-Chirurgicznej. Demonstranci domagali się przeprowadzenia reform społecznych i gwarancji praw obywatelskich. Domagali się także uwolnienia aresztowanych dwa dni wcześniej manifestantów. Demonstracja przerodziła się w procesję religijną. Zginęło 5 osób: czeladnik krawiecki Filip Adamkiewicz, uczeń gimnazjum Michał Arcichiewicz, robotnik Karol Brendel i dwaj ziemianie z Towarzystwa Rolniczego • Marceli Paweł Karczewski i Zdzisław Rutkowski.

Ciała zamordowanych złożono w Hotelu Europejskim, gdzie odbywał się zjazd Towarzystwa Rolniczego, w obawie przed tym, by nie wykradli ich zaborcy. Wartę przy zwłokach pełnili uczestnicy zjazdu.

Manifestanci próbowali schronić się w kościołach, ale one dla Rosjan nie były świętością. Wojsko i policja bez skrupułów szturmowała świątynie. Polacy na znak protestu zamknęli wkrótce kościoły, a rabin Izaak Kramsztyk, na znak solidarności z Polakami, kazał zamknąć wszystkie warszawskie synagogi.

Jakie uczucia mogła budzić zatem w latach 1894-1912 budowa największej warszawskiej cerkwi • Soboru św. Aleksandra Newskiego? Znienawidzony zaborca, bezczeszczący polskie kościoły stawia sobie cerkiew w sercu krwawiącej stolicy! Nie dziwi zatem fakt, że krótko po zakończeniu budowy, w latach 1924-1926 cerkiew rozebrano. Z pietyzmem, cegła po cegle. Rozbiórka stała się wielkim wydarzenie politycznym i narodowym. Wypuszczono nawet obligacje by • dać każdemu Polakowi szansę uczestniczenia w rozbiórce • . Papiery były zabezpieczone wartością materiałów odzyskanych z budynku.

Po masakrze z 27 lutego ogłoszono żałobę narodową. • Pogrzeb pięciu • miał charakter demonstracji przeciw rosyjskim okupantom Królestwa Kongresowego. Odbył się 3 dni później • 2 marca • na warszawskich Powązkach. Te wydarzenia miały szalenie istotne znaczenie dla dalszych losów Polski i Polaków. I Polek.

Kobiety w czerni
Polki ze wszystkich zaborach zaczęły nosić czarne suknie, czarną, żałobną biżuterię. Jedynie na czas ślubów zakładały suknie białe. Wówczas właśnie narodziła się • czarna patriotyczna biżuteria • , głównie czarne korale, wiązane w sposób specyficzny • przypominający pętlę. Skutecznie potrafiły tym wyprowadzić z równowagi Rosjan, aż doprowadziły do tego, że noszenie żałoby na terenach zajętych przez Rosję zostało zabronione pod groźbą kary pieniężnej.


Żałobne suknie Polek (na fotografii po prawej • Anna Pustowójtówna) bardzo kłuły w oczy Rosjan. Co tam kłuły! Doprowadzały ich do szewskiej pasji! Wściekłość Rosjan byłą tak wielka, że niejednokrotnie • w sposób daleki od elegancji • zabierali Polki w żałobie na komisariaty by tam zedrzeć z nich czarne suknie i rzucić w zamian łachy wcześniej zabrane prostytutkom. To upokarzanie, kary pieniężne, a nawet wywózki na Syberię nie zniechęciły jednak kobiet. Czarne suknie i żałobną biżuterie nosiły jeszcze wiele lat po Powstaniu Styczniowym, nawet do rozpoczęcia I Wojny Światowej w 1914 roku.



Niewiele dowiedziałam się o mojej prababci po kądzieli, ponieważ ta zmarła młodo osieracając troje dzieci. Babcia opowiadała jednak, że pamięta matkę w czarnej, żałobnej sukni, jaką nosiły wówczas wszystkie niemal kobiety. Sukni, podszytej czymś w rodzaju drobnych szczoteczek, które miały chronić ciągnący się po ziemi materiał przed rozdarciem. Skromnej, prostej, zawsze tej samej. Ozdobionej czarnymi koralami zawiązanymi w niezwykły sposób. A przecież był to już początek XX wieku.



Masakra na Placu Zamkowym



Wróćmy jednak do wiosny 1861 roku. Po • Pogrzebie pięciu • zawrzało we wszystkich zaborach. W Warszawie, 8 kwietnia, wojska rosyjskie zaczęły strzelać od manifestantów zgromadzonych na Placu Zamkowym. Polacy nie mieli broni, to nie było powstanie, nie próbowali niczego siłą zaborcom narzucić. Byli bezbronni. Ot po prostu, zademonstrowali swoją niechęć do zaborcy. Zginęło ponad 100 osób, a niemal tysiąc zostało rannych.



Do zmasakrowania bezbronnego tłumu Rosjanie posłużyli się 5 rotami piechoty i 2 szwadronami jazdy w sile ok. 1300 żołdaków. Z zachowanych dokumentów rosyjskich można się dowiedzieć • jeśli im wierzyć, że wystrzelono 484 pociski. Historycy jednak są zdania, że to celowo zaniżona liczba, wszak w masakrze brało udział ponad tysiąc uzbrojonych carskich żołnierzy.



Pół roku później, 14 października, rosyjski namiestnik Królestwa Polskiego Karol Karłowicz hrabia Lambert, na polecenie z Petersburga, wprowadził na terytorium Królestwa Polskiego stan wojenny. Miało to na celu całkowitą pacyfikację Królestwa Polskiego. Mimo zakazu, już dzień później, Polaków chcących uczcić rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki rozgromiło rosyjskie wojsko. Carscy porywali ludzi z kościołów. Największe pacyfikacje na Polakach • cywilach, którzy schronili się w Katedrze Św. Jana, dokonały wojska dowodzone bezpośrednio przez generała gubernatora warszawskiego Aleksandra Daniłowicza Gerstenzweiga.



Wyobraźmy sobie teraz, co czuli Polacy i jak wyglądała procesja Bożego Ciała w Warszawie, 30 maja 1861 roku?







Napisane przez: Małgorzata Pietkun



3obiegpl




taki tekst mi się przypomniał: "po co wam wolność ? macie przecież telewizję"
 
Piotr Szumlewicz - to typowy lewak ośmieszający Polskę. W ogole gdzie my żyjemy z jednej strony muslimy, pokrzywdzone przez Europę bo ich nie karmimy, z drugiej lewacy starający się też ośmieszyć katolicyzm i tradycje. TOLERANCJA TO CHOROBA. Skończmy już przepraszac wszystkich za wszystko.



Niedługo będziemy tłamszeni za to że nie jesteśmy pedałami albo muzułmanami. Max dobrze mówi o tej chorobliwej poprawności, bo od kiedy słowo " murzyn" , a u nas w kraju również "żyd" jest obraźliwe ( jeżeli mówimy o murzynie i żydzie) ? czekam aż nie będę mógł powiedzieć "niemiec" czy "rusek" tylko zostanę zmuszony do używania terminów poprawnych -"mieszkaniec republiki federalnej niemiec" / "mieszkaniec federacji rosyjskiej "
 
hm, we Francji poszli już daleko w kierunku przepaści, taki kwiatek :



Dekretem z 24 maja 2013 we Francji wykreślono z kodeksu cywilnego rzeczowniki "matka" i "ojciec".
 
W Szwecji w przedszkolach mówi się "ono", żeby unikać rozdziału na płeć.



Dużo takich przykładów się znajdzie.



Niestety.
 
Ciąg dalszy dyskusji z Superstacji jakby ktoś chciał zobaczyć.
 
Ten Sommer za słabo ciśnie lewaka, powinni na jedną taką rozmowę Korwina zaprosić, ciekawie by było :)
 
Moze mi sie zachce dzis odniesc do wczesniejszych odpowiedzi na moje posty, ale ja teraz chcialem o filmiku powyżej. Pytanie? Kim są Ci analfabeci? Jak mozna negowac tzw. "minimum egzystencji"? Z drugiej strony jak można uzasadniać sukces polityki społecznej tym, że w Europie rodzi sie coraz więcej obcokrajowców? Żal.
 
TheChosen1, posłuchaj jeszcze raz zatem. Sommer nie neguje "istnienia" minimum egzystencji, tylko prostuje bzdury Szumilewicza jakoby dzieci żyły "poniżej minimum egzystencji" - można żyć poniżej minimum egzystencji?
 
Back
Top